Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Εγώ πάντως αν πάει ξανα στα 140$ το LTC θα ξαναβάλω χρήματα.

Πριν ένα μήνα περίπου είχε πάει στα 85 ευρώ. Εκεί που λες είναι ψηλά νομίζω, κάνε υπομονή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, smeiker είπε

Με ποια αιτιολογία; Γιατί 140 και όχι πχ 80;

 

12 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Πριν ένα μήνα περίπου είχε πάει στα 85 ευρώ. Εκεί που λες είναι ψηλά νομίζω, κάνε υπομονή. 

Τα 140$ είναι δικό μου καθαρά ψυχολογικό όριο. Κάπου εκεί θα το σκεφτώ σοβαρά για να ξαναβάλω χρήματα. Προς το παρόν κρατιέμαι. Απλά τελευταια φορά που εκανα ανιστοιχες σκέψεις ήταν στα 140€, μεχρι να μπουν τα χρήματα είχε παει 160$. Τελικά πουλησα γυρω στα 220$ τότε αν θυμαμαι καλα.

Επίσης από όσο βλεπω το χαμηλότερα που ήταν πριν από κανενα μήνα ήταν στα 117$ γυρω στις 6/2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, txcellas είπε

παιδες εστειλα απο coinbase σε kraken μερικα etherum. Πανω κατω ποση ωρα κανουν να εμφανιστουν;

Γιατί τα πας από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο?

Εγώ μόνο με coinbase θα ασχοληθώ.

Μου αρέσουν γιατί φαίνονται σοβαροί και δεν το παίζουν και πολύ δύσκολοι στις ελεγκτικές αρχές.

Η διαπραγμάτευση και η αντίσταση έναντι στο κατεστημένο μάθαμε απ τον Βαρουφάκη που οδηγεί.:lol:

 

Δεν έχει και πολλά νομίσματα να ασχοληθείς αλλά είμαι της σχολής check2fire και μόνο bticoin παίρνω.:lol:

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_1 είπε

Γιατί τα πας από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο?

Εγώ μόνο με coinbase θα ασχοληθώ.

Μου αρέσουν γιατί φαίνονται σοβαροί και δεν το παίζουν και πολύ δύσκολοι στις ελεγκτικές αρχές.

Η διαπραγμάτευση και η αντίσταση έναντι στο κατεστημένο μάθαμε απ τον Βαρουφάκη που οδηγεί.:lol:

Δεν έχει και πολλά νομίσματα να ασχοληθείς αλλά είμαι της σχολής check2fire και μόνο bticoin παίρνω.:lol:

Προσωπικά και από το Kraken είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χωρίς πολλά πολλά κι αυτοί, τα χρήματα που στέλνω μπαίνουν άμεσα και έχουν τα πιο δυνατά νομίσματα. 

Από εκεί αν θέλω κανένα νόμισμα της πλάκας, στέλνω μετά LTC η BTC σε cryptopia κτλ και κάνω την δουλειά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_1 είπε

Γιατί τα πας από ανταλλακτήριο σε ανταλλακτήριο?

Εγώ μόνο με coinbase θα ασχοληθώ.

Μου αρέσουν γιατί φαίνονται σοβαρή και δεν το παίζουν και πολύ δύσκολοι στις ελεγκτικές αρχές.

Η διαπραγμάτευση και η αντίσταση έναντι στο κατεστημένο μάθαμε απ τον Βαρουφάκη που οδηγεί.:lol:

Δεν έχει και πολλά νομίσματα να ασχοληθείς αλλά είμαι της σχολής check2fire και μόνο bticoin παίρνω.:lol:

Το kraken είναι απο τα λίγα regulated σοβαρά ανταλακτήρια πάντως.

Μην το φοβάστε. Απλά το Coinbase έχει ληστρικές προμήθειες, καθώς και ελάχιστα νομίσματα. Το kraken από την άλλη δεν έχει την πληθώρα ας πούμε του Binance, αλλά είναι πάρα πολύ προσεκτικό στο τι coins συναλλάσετε . Πληρώνει στην ώρα του και έχει συμπαθητικό support, μετά και από την χειμερινή έκρηξη που τα πήρε όλα η μπάλα!

Κακά τα ψέματα, και αυτό είναι προσωπική άποψη, εγώ ασχολούμαι με τα altcoins μόνο για να αυξήσω τα αποθεματικά μου σε Bitcoin και Eth. Αν κάτι συνεχίσει να υπάρχει και αύριο θα είναι τα συγκεκριμένα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakfot είπε

Το kraken είναι απο τα λίγα regulated σοβαρά ανταλακτήρια πάντως.

Μην το φοβάστε. Απλά το Coinbase έχει ληστρικές προμήθειες, καθώς και ελάχιστα νομίσματα.

Είπαμε μ αρέσουν επειδή δεν είναι αντιδραστικοί.

αρχείο λήψης.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας επειδή έχω χαθεί λίγο με τις προμήθειες και δεν ξέρω τι συμφέρει.

Αν π.χ. θέλω να εξαργυρώσω 100€ από ένα ανταλλακτήριο, τι είναι καλύτερο:

α) Μετατροπή του αντίστοιχου ποσού σε LTC, αποστολή στο COINBASE μετατροπή από LTC / EURO και έπειτα αποστολή στη τράπεζα?

β) Μετατροπή του αντίστοιχου ποσού σε DOGE, αποστολή στο KRAKEN μετατροπή από DOGE / BTC και μετά από BTC / EURO και έπειτα αποστολή στη τράπεζα?

γ) Μετατροπή του αντίστοιχου ποσού σε LTC, αποστολή στο KRAKEN μετατροπή από LTC / EURO και έπειτα αποστολή στη τράπεζα?

δ) Κάτι άλλο ................?

Και στο τέλος από τα 100€ που ήθελα να στείλω πόσα τελικά θα φτάσουν με όλες αυτές τις μετατροπές ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια ehtereum και θέλω να πάρω ripple μέσω kraken. Πρέπει να τα μετατρέψω σε δολάριο πχ και μετά; από ότι βλέπω δεν έχει απευθείας επιλογή από το ένα νόμισμα στο άλλο! Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Google will ban online advertisements promoting cryptocurrencies and initial coin offerings, and "other speculative financial instruments" starting in June.

But broader risk-off flows in US equities area also weighing broadly on cryptos but as Bloomberg notes, The Group of 20 finance ministers and central bankers are set to sound the alarm about cryptocurrencies when they gather next week in Buenos Aires."

"As it seems, as GoldTelegraph notes, central banks can no longer dismiss cryptocurrencies.

Central banks have been very dismissive of cryptocurrencies. For one, cryptocurrencies are the very antithesis of what a central banks does, which is to regulate money."

https://www.zerohedge.com/news/2018-03-14/bitcoin-drops-ahead-g-20-central-bankers-can-no-longer-ignore-cryptos

 

πουλήστε όσο προλαβαίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, opera είπε

"Google will ban online advertisements promoting cryptocurrencies and initial coin offerings, and "other speculative financial instruments" starting in June.

But broader risk-off flows in US equities area also weighing broadly on cryptos but as Bloomberg notes, The Group of 20 finance ministers and central bankers are set to sound the alarm about cryptocurrencies when they gather next week in Buenos Aires."

"As it seems, as GoldTelegraph notes, central banks can no longer dismiss cryptocurrencies.

Central banks have been very dismissive of cryptocurrencies. For one, cryptocurrencies are the very antithesis of what a central banks does, which is to regulate money."

https://www.zerohedge.com/news/2018-03-14/bitcoin-drops-ahead-g-20-central-bankers-can-no-longer-ignore-cryptos

πουλήστε όσο προλαβαίνετε

εσύ να υποθέσω πούλησες ήδη ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsakfot είπε

εσύ να υποθέσω πούλησες ήδη ε?

τα λίγα που είχα ναι, πριν κάνει τη τρελή άνοδο όμως και δε μετάνοιωσα

η ιστορία θυμίζει αρκετά το ελληνικό χρηματιστήριο για όσους θυμούνται

Επεξ/σία από opera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, opera είπε

τα λίγα που είχα ναι, πριν κάνει τη τρελή άνοδο όμως και δε μετάνοιωσα

η ιστορία θυμίζει αρκετά το ελληνικό χρηματιστήριο για όσους θυμούνται

Εδώ μιλάμε για όλο τον κόσμο όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι ίδια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...