Προς το περιεχόμενο

Technicolor TG788v v3


koskappas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/11/2018 στις 5:22 ΜΜ, mples είπε

θα πρεπει πρωτα να  τους ενημερωσω και μετα να κανω καταγγελια στην γγπκ η να κανω κατευθειαν καταγγελια ?

και με τι προφαση θα πρεπει να κανω καταγγελεια 

πχ οτι δεν μπορώ να δω τα στοιχεια  της γραμμης μου ?

Πρώτα αναφορά σαν βλάβη στη Wind και όταν θα σου πουν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, τότε επώνυμα καταγγελία. Θα καταγγείλεις τ' ότι ο εξοπλισμός που σου έδωσαν δεν λειτουργεί όπως σου διαφήμισαν μετά την αναβάθμιση του firmware που αυτοί έκαναν, πως δε μπορούν να το διορθώσουν και πως για να κάνεις τη δουλειά σου είσαι υποχρεωμένος ν' αγοράσεις δικό σου εξοπλισμό κόστους 100 και πλέον ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/11/2018 στις 1:40 ΜΜ, poulinos είπε

ναμην εμφανιζεται ολο το μενου το ειχα με το 788v3 αλλα οχι απο wind.

Πλέον και στη wind...

Είχα καιρό να μπω στο ρουτερο αλλά όταν μπήκα χτες και άστα.... Δεν φορτώνει καν την σελίδα να δεις τις ρυθμίσεις. Εμφανίζονται μόνο τα πλακίδια της πρώτης σειράς και της δεύτερης μισά.... Και κλικ να κάνεις σε αυτά που εμφανίζονται μάταιο.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Todoras είπε

Πλέον και στη wind...

Είχα καιρό να μπω στο ρουτερο αλλά όταν μπήκα χτες και άστα.... Δεν φορτώνει καν την σελίδα να δεις τις ρυθμίσεις. Εμφανίζονται μόνο τα πλακίδια της πρώτης σειράς και της δεύτερης μισά.... Και κλικ να κάνεις σε αυτά που εμφανίζονται μάταιο.....

Με Wind είμαι και τα πλακίδια εμφανίζονται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Με Wind είμαι και τα πλακίδια εμφανίζονται κανονικά.

Δεν ξέρω....

Δοκίμασα να μπώ με FF πάτος...

Chrome πάτος...

Μπήκα και με ΙΕ και edge... (sory ανατρίχιασα λίγο...) πάλι πάτος.

Σεπτέμβριο - Οκτώβριο που ήρθε το το ρούτερο και το σετάρισα όλα ήταν κομπλέ... πλέον όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Todoras said:

Πλέον και στη wind...

Είχα καιρό να μπω στο ρουτερο αλλά όταν μπήκα χτες και άστα.... Δεν φορτώνει καν την σελίδα να δεις τις ρυθμίσεις. Εμφανίζονται μόνο τα πλακίδια της πρώτης σειράς και της δεύτερης μισά.... Και κλικ να κάνεις σε αυτά που εμφανίζονται μάταιο.....

κανε reboot  το router και δες αν μπαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος εχει ssh  μπορει να δοκιμάσει το παρακάτω, παρμένο από το bridgemode_helper.lua

 

uci.wansensing.global.enable] = '0' 
[email protected]] = '0' 
[email protected]] = '0' 
[email protected]] = '0' 
[email protected]] = '0' 
uci.wireless.wifi-device.@radio_2G.state] = '0'  
[email protected]] = '0' 
[email protected]] = '1' 
uci.cwmpd.cwmpd_config.state] = '0' 
uci.mobiled.device_defaults.enabled] = '0' 
[email protected]] = 'eth0 eth1 eth2 eth3 eth5 wanptm0' 
uci.network.config.wan_mode] = 'bridge' 
uci commit

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2018 στις 10:21 ΠΜ, spectaculator είπε

Πρώτα αναφορά σαν βλάβη στη Wind και όταν θα σου πουν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, τότε επώνυμα καταγγελία. Θα καταγγείλεις τ' ότι ο εξοπλισμός που σου έδωσαν δεν λειτουργεί όπως σου διαφήμισαν μετά την αναβάθμιση του firmware που αυτοί έκαναν, πως δε μπορούν να το διορθώσουν και πως για να κάνεις τη δουλειά σου είσαι υποχρεωμένος ν' αγοράσεις δικό σου εξοπλισμό κόστους 100 και πλέον ευρώ.

δεν μου το δηλωνουν σαν βλαβη ετσι ειναι λεει το ρουτερ και δεν ειναι απο αυτους κλειδωμενο αν δεν μου αρεσει να παρω αλλο απο το εμποριο 

τωρα να τους κανω κατεγγελια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος του tg789 vac v2 απο wind και πρόσπαθώ να το κάνω root με όλους τους γνωστούς τρόπους,μέσω ping-traceroute-dyndns και με autoflashgui αλλά μάταια,δεν δέχεται το password root μέσω putty-ssh-port 22 βγάζοντας το μύνημα access denied.Δεν βρίσκω επίσης την επιλογή για bridge mode για να μπορέσω να βάλω άλλο router αργότερα καθώς επίσης και να δω τα στατιστικά της γραμμής!Το έχει καταφέρει κανείς να το κάνει root με firmware 17.1 gold της wind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2018 στις 7:38 ΜΜ, spectaculator είπε

Τελικά λύθηκε το πρόβλημά μου με το TG788. Μετά από πολλά παράπονα και καταγγελία στη ΓΓΠΚ, η wind μου έδωσε το 789. Σε σχέση με το 788 είναι η μέρα με τη νύχτα. Πολύ γρηγορότερο, με όλες τις καρτέλες εκεί και στον όροφό μου ο μοναδικός με 5Ghz μπάντα. Αυτό έπρεπε να δίνουν εξ αρχής. Το 788 θα το χαρίσω προσεχώς σε όποιον το θέλει (να βεβαιωθώ πως το 789 δεν θα τα φτύσει σε 2-3 μέρες).

και εμενα φιλε μου μολις πηρα το 789 ευχαριστω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mples είπε

και εμενα φιλε μου μολις πηρα το 789 ευχαριστω 

το θεμα ειναι δεν παιζει στο νετ ενω αναβουν ολα τα λαμπακια δεν εχω προσβαση στο νετ τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι θα πρεπει να περαστουν τα στοιχεια μου στο μοντεμ απο αυτους  ??? γιατι χειροκινητα δεν γινεται δηλαδη ελεος !

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, mples είπε

το θεμα ειναι δεν παιζει στο νετ ενω αναβουν ολα τα λαμπακια δεν εχω προσβαση στο νετ τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι θα πρεπει να περαστουν τα στοιχεια μου στο μοντεμ απο αυτους  ??? γιατι χειροκινητα δεν γινεται δηλαδη ελεος !

Όχι ακριβώς! To παλιό username/password δεν παίζουν πλέον. Ακόμα και σε αυτούς το password δεν είναι εμφανές. Να τους πεις να σου δώσουν το username και να σου βάλουν νέο password (εμένα έβαλαν το σταθερό τηλέφωνο). Θα τα βάλεις εσύ στο modem και θα παίξει επιτόπου. Είχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο του ειπα του μπουμπουνα και ελεγε δεν γινεται το δηλωσε και ειπε θα με παρουν τηλ  η βλακεια τους ειναι απεριοριστη φιλε μου 

 

υγ γιατι ομως το παλιο username/password  δεν παιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έπεσε στα χέρια μου ένα speedport απο τον ΟΤΕ. Είναι καλύτερο απο το technicolor? Έχω wind fiber 100.

Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν ξέρετε αν δίνουν το 789.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mples είπε

αυτο του ειπα του μπουμπουνα και ελεγε δεν γινεται το δηλωσε και ειπε θα με παρουν τηλ  η βλακεια τους ειναι απεριοριστη φιλε μου 

υγ γιατι ομως το παλιο username/password  δεν παιζει ?

Δεν έχουν πρόσβαση στο password σου και γι'αυτό δεν μπορούν να κάνουν configure το νέο router με το παλιό. Αν έχεις το παλιό username/password δοκίμασέ τα. Εγώ τα έχασα πριν κάτι χρόνια.

1 ώρα πριν, teachertza είπε

Καλησπέρα,

έπεσε στα χέρια μου ένα speedport απο τον ΟΤΕ. Είναι καλύτερο απο το technicolor? Έχω wind fiber 100.

Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν ξέρετε αν δίνουν το 789.

Στο Wind Fiber 100 δίνουν το 789.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...