Προς το περιεχόμενο

"Κλέβετε" το ebay;


Voodooman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις καθυστερήσεις που δημιουργούνται τους τελευταίους μήνες στο τελωνείο, είναι σύνηθες φαινόμενο ένα δέμα να κάνει πάνω από δύο μήνες να έρθει στα χέρια μας και, σχεδόν πάντα, να ξεπερνάει την εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης που μας δίνει ο έμπορος.

Το ερώτημα είναι, τί κάνετε όταν περάσει η ημερομηνία; Ζητάτε τα χρήματά σας πίσω, ζητάτε να σας ξαναστείλει το αντικείμενο ή δεν κάνετε τίποτα και περιμένετε; Προσωπικά, μετά τις δύο πρώτες φορές που φτάσαμε λίγο πάνω από τους δύο μήνες και που ζήτησα αποστολή του ίδιου προϊόντος, κατάλαβα ότι το δέμα τελικά θα έρθει, οπότε σταμάτησα να δημιουργώ προβλήματα. Δυστυχώς βαρέθηκα να επιστρέψω τα δεύτερα προϊόντα που παρέλαβα (συνολικής αξίας €18) και τα κράτησα...

  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντα μετά το πέρας του πρώτου μήνα που συνήθως δίνουν ως διορία ,πάντα ζητάω τα λεφτά γιατί ξέρω ότι το προϊόν κάποια στιγμή θα μου έρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το ιδιο διαπιστωσα !!!!

Ζητησα πισω τα χρηματα μου, μου τα εδωσε το ebay ( μιλαμε για 5-15 ευρω  3 φορες) και μετα απο 20 μερες ηρθαν τα πραγματα....Στο ενα επεστρεψα τα χρηματα στα υπολοιπα που ηταν ψιλολογια το αφησα.....

Ωστωσο ενα πωλητης κινεζος που με παρακαλαγε στελνοντας χιλιαδες ευχες σ εμενα κι ολο μου το σοι να περιμενω λιγο ακομα τελικα και δεν εκανα claim,εν τελει δεν ηρθε τιποτε ΠΟΤΕ!! ..Κι εκει ηταν 30 ευρω πραγματα....

Ο κλεψας του κλεψαντος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως καμιά φορά να αργήσουν λίγο παραπάνω αλλά πάντα έρχονται

Μια φορά κάτι είχε αργήσει πάρα πολύ και πήρα τα λεφτά μου πίσω. Όταν τελικά παρέλαβα, τα επέστρεψα στον Κινέζο

Γενικά ψιλολόγια αγοράζω από ebay οπότε δεν πολυαχγώνομαι και περιμένω

Επεξ/σία από Pa0ki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για αυτό σε λίγους μήνες θα φάμε μπλοκ και από εκεί, και θα αγοράζουμε μόνο από εδώ με διπλάσιες τιμές μερικές φορές. Καλά το πάτε :P

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, overpower είπε

Πιο ελληνικό ποστ δεν θα μπορούσε να ανοίξει σήμερα . Άξιοι 

Σε ευχαριστώ!

Το νόημα του ποστ είναι να δούμε αν και πότε θα μπούμε στην black list των πωλητών του eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Ναι και οταν καποια στιγμη δεν θα στελνουν Ελλαδα ή θα χτυπανε στα εξοδα μεταφορας τοτε θα ξερουμε γιατι.

Όπως ακριβώς είχε γίνει με το Amazon πριν κάποια χρόνια. Είχε δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω απο 30 ευρώ και ίσχυε και στην Ελλάδα. Μετά απο κάποια συμβάντα σαν τα παραπάνω, λέγεται ότι σταμάτησε.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και στο play.com (νυν Rakuten, νομίζω) είχαμε φάει ειδικά ως Ελλάδα μαύρο στην αναντίρρητη επιστροφή χρημάτων, λόγω του ότι είχαμε αφύσικα υψηλούς αριθμούς και, αναλογικά, ποσοστά, claims.

Μία και μοναδική φορά που χρειάστηκε να κάνω claim, καθώς το δέμα είχε χαθεί, σκάλωσε αρχικά στο ότι ήμουν Ελλάδα, αλλά τελικά το πρόβλημα ξεπεράστηκε λόγω του ότι είχα "άψογο" record με αρκετές αγορές και κανένα claim ως τότε.

Αλλά, ναι, ήταν κάπως να βλέπεις την Ελλάδα να εξαιρείται μέσα σε όλη την Ευρώπη.

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Όπως ακριβώς είχε γίνει με το Amazon πριν κάποια χρόνια. Είχε δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω απο 30 ευρώ και ίσχυε και στην Ελλάδα. Μετά απο κάποια συμβάντα σαν τα παραπάνω, λέγεται ότι σταμάτησε.

Όχι, ήταν γενική αλλαγή πολιτικής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...