Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισως καπου στα 169-179 να τις βγαλουν. Νομιζω οτι ξεφευγει λιγο η τιμη βεβαια για τα εξτρα που προσφερει (ακομη κ τα 139 μου φανηκαν αρκετα για καρεκλα να πω την αληθεια) αλλα ολοι μιλανε για vfm σειρες οποτε η την χτυπας για να μερικη αναβαθμιση η αν δεν βγουν μενεις εκει που εισαι!!

Επεξ/σία από JohNickZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, JohNickZ είπε

Ισως καπου στα 169-179 να τις βγαλουν. Νομιζω οτι ξεφευγει λιγο η τιμη βεβαια για τα εξτρα που προσφερει (ακομη κ τα 139 μου φανηκαν αρκετα για καρεκλα να πω την αληθεια) αλλα ολοι μιλανε για vfm σειρες οποτε η την χτυπας για να μερικη αναβαθμιση η αν δεν βγουν μενεις εκει που εισαι!!

Aν τσιμπήσουν ένα 30άρι κάτω όπως και οι 550 θα τις δούμε στα 159 αλλιώς και 169 καλά είναι για την καρέκλα!

200 ευρώ πουλάει μεγάλη αλυσίδα gaming καρέκλα που ουδεμία σχέση έχει με τις συγκεκριμένες nitro 550-770, ούτε σε εμφάνιση, ούτε σε ποιότητα αλλά ούτε και σε features! 

Οι συγκεκριμένες είναι vfm τόσο εγχώρια όσο και απο το εξωτερικό, δεν υπάρχει αντίπαλος σε αυτά τα χρήματα. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη συναρμολογησα πριν λιγο. Πααααααρα πολυ ευχαριστημενος. Πολλους χαιρετισμους στο φανατικο θιασωτη της @lionheart75. Εχεις δικιο που βαζεις το χερι σου στη φωτια φιλε. Την καλημερα μου..

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρηγγειλα και τις δυο 550&770 και τελικα παρελαβα μονο την 770, που τελικα καταλαβα οτι δεν εφταιγε η ηλικια μου που με ποναγε η μεση μου αλλα η προηγουμενη καρεκλα. Πρωτες εντυπωσεις αριστες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά η 550 δεν εχει μεγαλύτερο πάχος στο κάθισμα και στην πλάτη από την 770;Αν όντως είναι έτσι εχει κάνεις και τις δυο να πει αν είναι αισθητή η διαφορά.

Επεξ/σία από eprototype
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, eprototype είπε

Ρε παιδιά η 550 δεν εχει μεγαλύτερο πάχος στο κάθισμα και στην πλάτη από την 770;Αν όντως είναι έτσι εχει κάνεις και τις δυο να πει αν είναι αισθητή η διαφορά.

Έχω και τις δύο και δεν ισχύει αυτό. Μετά απο μερικές μέρες χρήσης η 770 μου φαίνεται λίγο πιο αναπαυτική. Αλλά ίσως είναι και η ιδέα μου μιας και είναι καινούργια.

Επίσης στην 770 το μαξιλαράκι μέσης είναι μικρότερο σε μέγεθος αλλά βολεύει περισσότερο απο το μαξιλάρι της 550 που ήταν μεγαλύτερο.

Στην 550 ένα χρόνο που την χρησιμοποιήσα είχα αφαιρέσει το μαξιλάρι ενώ στην 770 με βολεύει πολύ και δεν το έχω αφαιρέσει. 

Κατά τα άλλα και οι δύο καλέκλες είναι εξαιρετικές για τα χρήματά τους και όπως είπα και σε άλλο νήμα, η 550 στα 139 είναι πιο vfm. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Έχω και τις δύο και δεν ισχύει αυτό. Μετά απο μερικές μέρες χρήσης η 770 μου φαίνεται λίγο πιο αναπαυτική. Αλλά ίσως είναι και η ιδέα μου μιας και είναι καινούργια.

Επίσης στην 770 το μαξιλαράκι μέσης είναι μικρότερο σε μέγεθος αλλά βολεύει περισσότερο απο το μαξιλάρι της 550 που ήταν μεγαλύτερο.

Στην 550 ένα χρόνο που την χρησιμοποιήσα είχα αφαιρέσει το μαξιλάρι ενώ στην 770 με βολεύει πολύ και δεν το έχω αφαιρέσει. 

Κατά τα άλλα και οι δύο καλέκλες είναι εξαιρετικές για τα χρήματά τους και όπως είπα και σε άλλο νήμα, η 550 στα 139 είναι πιο vfm. 

Βασικά στις πληροφορίες στο eshop το είδα και στις φώτο.Εσύ εννοείς ότι δεν είναι αισθητή  η διαφορά ή ότι δεν είναι λεπτότερη η 770

Επίσης για ποιον λόγο θεωρείς  ότι η 550 είναι πιο vfm

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από eprototype
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, eprototype είπε

Βασικά στις πληροφορίες στο eshop το είδα και στις φώτο.Εσύ εννοείς ότι δεν είναι αισθητή  η διαφορά η ότι δεν είναι λεπτότερη η 770

Ευχαριστώ

Εγώ τις έχω όπως είπα και τις δύο και δεν βλέπω την 770 να είναι λεπτότερη της 550. Και αν είναι ελάχιστα (μιας και δεν έβγαλα μεζούρα να μετρήσω πάχος) σε καμμία περίπτωση δεν είναι αισθητή η διαφορά.

Σίγουρα η 770 είναι αναβάθμιση της 550 αλλά όχι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί την αρχική διαφορά τιμής ανάμεσα στις δύο.

Στα 159€ κάποιος που είναι 1.90 ~ 100κιλά εννοείται θα προτιμήσει την 770. Διαφορετικά η 550 στα 139 είναι η πιο vfm καρέκλα τύπου bucket ever. (μέχρι να βγεί κάτι άλλο μελλοντικά).

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Εγώ τις έχω όπως είπα και τις δύο και δεν βλέπω την 770 να είναι λεπτότερη της 550. Και αν είναι ελάχιστα (μιας και δεν έβγαλα μεζούρα να μετρήσω πάχος) σε καμμία περίπτωση δεν είναι αισθητή η διαφορά.

Σίγουρα η 770 είναι αναβάθμιση της 550 αλλά όχι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί την αρχική διαφορά τιμής ανάμεσα στις δύο.

Στα 159€ κάποιος που είναι 1.90 ~ 100κιλά εννοείται θα προτιμήσει την 770. Διαφορετικά η 550 στα 139 είναι η πιο vfm καρέκλα τύπου bucket ever. (μέχρι να βγεί κάτι άλλο μελλοντικά).

Και παλι ευχαριστω!Εγώ παράγγειλα την 770 εχθές σε πρασινάκι μιας και δεν πρόλαβα την 550.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eprototype είπε

Και παλι ευχαριστω!Εγώ παράγγειλα την 770 εχθές σε πρασινάκι μιας και δεν πρόλαβα την 550.

Καλορίζικη να την χαρείς! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα την 770 χθές σε κόκκινο από το pc1 και σήμερα έφαγα άκυρο γιατί τους  τελείωσε !

(Χθές έδειχνε διαθέσιμη σε 1 ημέρα)

Δεν δεχόντουσαν ούτε αλλαγή με άλλο διαθέσιμο χρώμα,  παρά μόνον αν το πλήρωνα με σημερινή τιμή ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωριζει κανεις αν η 770 ή κάποια άλλη αυτής της σειράς διαθέτει μηχανισμό για ρύθμιση της σκλήρότητας της ανάκλισης;;

 

Edit
Ή μήπως αυτός ο μηχανισμός απουσιάζει γενικότερα σε gaming καρέκλες;

 

Επεξ/σία από WoodSell3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, WoodSell3r είπε

Γνωριζει κανεις αν η 770 ή κάποια άλλη αυτής της σειράς διαθέτει μηχανισμό για ρύθμιση της σκλήρότητας της ανάκλισης;;

Edit
Ή μήπως αυτός ο μηχανισμός απουσιάζει γενικότερα σε gaming καρέκλες;


Υπάρχει στην 550. Δεν νομίζω να μην υπάρχει και στην 770.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petran91 είπε


Υπάρχει στην 550. Δεν νομίζω να μην υπάρχει και στην 770.

Ωραία τότε. Και εγώ δεν πιστεύω να απουσιάζει στην 770 δεδομένου ότι είναι αναβαθμισμένο μοντέλο της 550 που οπως αναφερεις το διαθέτει.
Ευχαριστω για την ενημερωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...