Προς το περιεχόμενο

Το thread της Tesla


Fubar.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, sndev είπε

τείνω να παρω ενα Model 3 είμαι στο τσακ για τη παραγγελία αλλά κολλάω με το θέμα φόρτισης  

γνωρίζει καποιος σε παλια πολυκατοικία που δεν εχει παρκινγκ κτλ κτλ τι ισχυει για να μπει ταχυφορτηστης? η γενικα φόρτιση? ειμαι στο 5το κ δεν νομίζω το να πετάω μπαλαντέζα απο το μπαλκονι οτι ειναι λύση  😅 Η αν υπάρχει κάποιο σιτε με οδηγίες να κάτσω να διαβάσω? 

Just dont.

Και φορτιστή να βάλεις τι απόσταση θα έχει απο το πεζοδρόμιο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατάλαβα έχετε δικιο ευχαριστώ , αρα το ξεχνάω. 

υπάρχει πλανο του χρονου σεπ να ειμαι σε αλλο σπιτι με παρκινγκ οπου εκει θα γινει εγκατάσταση  , απλα τι κανω μεχρι τοτε σκευτομαι , θεωριτικα θα παραλαβω δεκεμβριο κ ειναι ακομα 9 μηνες που θα νε στο δρομο,  ενα αυτο 

κ ενα ακομα οτι ο ασφαλιστής μου δε βρίσκει ασφαλιστική να το αναλαμβάνει αλλά βλεπω ονλινε οτι εχει η anytime- interamerican οποτε θα χτυπήσω κ εκει τη πορτα..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ενδιάμεσο κάνεις μια καταγραφή των επιλογών που έχεις κοντά σου για φόρτιση σε σουπερμάρκετ, mall, μεγάλα καταστήματα κλπ.

Πχ 1 ώρα την εβδομάδα στον ΑΒ θα σου δώσει 22kwh που θα σου καλύψουν 100-120 χλμ, κοντά 500χλμ τον μήνα.

Επεξ/σία από Droulas13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2021 στις 10:59 ΠΜ, amorealex είπε

Τσαγάκι κανείς?

 

Αισθητα αργοτερο απο οχηματα 13 ετών (GT-R), 87η θέση ενω ειναι το νεοτερο όχημα και με τη μεγαλυτερη επιτάχυνση, και σε καθε στροφή αστάθεια στο φουλ. Και στα σχολια ολοι λενε σο φαστ γουαου. Ε μετα απορειτε που λεει για σανο ο κόσμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Αισθητα αργοτερο απο οχηματα 13 ετών (GT-R), 87η θέση ενω ειναι το νεοτερο όχημα και με τη μεγαλυτερη επιτάχυνση, και σε καθε στροφή αστάθεια στο φουλ. Και στα σχολια ολοι λενε σο φαστ γουαου. Ε μετα απορειτε που λεει για σανο ο κόσμος 

Μιλάμε για στοκ μοντέλο ε; Δεν ειναι για χρήση πίστας αλλα για δρόμο. Το οτι εχει περιθώρια βελτίωσης στο στήσιμο ναι, αλλα απέχει απο σανό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Μιλάμε για στοκ μοντέλο ε; Δεν ειναι για χρήση πίστας αλλα για δρόμο. Το οτι εχει περιθώρια βελτίωσης στο στήσιμο ναι, αλλα απέχει απο σανό.

για τη λιστα με τα στοκ μοντελα λεμε ναι, υπαρχουν σαφεις κανονες περι αυτου.

Σανο δεν εννοω οτι ειναι χελωνα η κατι τετοιο, αλλα μονο κριτικα μπορώ να φανταστώ να βλέπει κάποιος τη συγκεκριμένη επίδοση, σιγουρα οχι για πανηγυρισμους

Επεξ/σία από vs_skg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Droulas13 είπε

Στο ενδιάμεσο κάνεις μια καταγραφή των επιλογών που έχεις κοντά σου για φόρτιση σε σουπερμάρκετ, mall, μεγάλα καταστήματα κλπ.

Πχ 1 ώρα την εβδομάδα στον ΑΒ θα σου δώσει 22kwh που θα σου καλύψουν 100-120 χλμ, κοντά 500χλμ τον μήνα.

πολυ καλη σκέψη , δεν ειχε περάσει απο το μυαλο μου η στάθμευση σε supermarket οσο ψωνίζω να φορτίζει, μόλις μου έλυσες τον προβληματισμο της φόρτισης μέχρι να μετακομίσω του χρόνου, υπάρχει ab διπλά μου σχετικά,  με δεη blue να το αφήνω

τώρα μου μένει να απαντησουν οι ασφαλιστικές ποσο παει το μαλι για ετήσιο κ εφυγε η παραγγελία 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vs_skg είπε

Αισθητα αργοτερο απο οχηματα 13 ετών (GT-R), 87η θέση ενω ειναι το νεοτερο όχημα και με τη μεγαλυτερη επιτάχυνση, και σε καθε στροφή αστάθεια στο φουλ. Και στα σχολια ολοι λενε σο φαστ γουαου. Ε μετα απορειτε που λεει για σανο ο κόσμος 

διάβασα κάπου ότι υπάρχει μία ακόμη οθόνη με τις θερμοκρασίες στις μπαταρίες , οπότε το πιο βασικό πρόβλημα είναι η ψύξη των μπαταριών. Από κει και πέρα έχει αέρα να κατέβει κάτω από τα 7 λεπτά , στο Forza 4 δεν μπορώ να κάνω πιο γρήγορο χρόνο από 8:15 με σούπερκαρ, οπότε είναι ήδη τρομακτικό το νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

διάβασα κάπου ότι υπάρχει μία ακόμη οθόνη με τις θερμοκρασίες στις μπαταρίες , οπότε το πιο βασικό πρόβλημα είναι η ψύξη των μπαταριών. Από κει και πέρα έχει αέρα να κατέβει κάτω από τα 7 λεπτά , στο Forza 4 δεν μπορώ να κάνω πιο γρήγορο χρόνο από 8:15 με σούπερκαρ, οπότε είναι ήδη τρομακτικό το νούμερο.

να κατεβει μισο λεπτο ειναι τρομακτικη διαφορα. Εδω ηδη αυτο το run και το φοβασαι αν θα του φυγει ετσι οπως παει. Μισο λεπτο πιο κάτω το επομενο μοντελο και αν. Ελπίζω να δωσουν κάποιο performance pack με καλύτερα φρενα, αν και θα πρεπε να τα χουν σαν στανταρ εξοπλισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vs_skg είπε

Αισθητα αργοτερο απο οχηματα 13 ετών (GT-R), 87η θέση ενω ειναι το νεοτερο όχημα και με τη μεγαλυτερη επιτάχυνση, και σε καθε στροφή αστάθεια στο φουλ. Και στα σχολια ολοι λενε σο φαστ γουαου. Ε μετα απορειτε που λεει για σανο ο κόσμος 

Και για πες ποσο κοστιζει το GTR και ολα αυτα που ειναι στην κορυφη και τι κοστος χρησης εχουν...?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Και για πες ποσο κοστιζει το GTR και ολα αυτα που ειναι στην κορυφη και τι κοστος χρησης εχουν...?

Καλα με δουλευετε ρε σεις, μιλαμε για γυρο στο Nurburgring και μου λετε για κοστος χρησης? 😂😂😂

Γκουγκλαρε το το ποσο εχουν, πιστεψε με τα περισσότερα λιγοτερο κοστίζουν απο τα 130 του plaid. Πχ το GT-R του 09 βλέπω αρκετα μτχ στα 37-40k.

'Ναι αλλα αμα βαλεις και τις βενζινες μεσα?' 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vs_skg είπε

Καλα με δουλευετε ρε σεις, μιλαμε για γυρο στο Nurburgring και μου λετε για κοστος χρησης? 😂😂😂

Γκουγκλαρε το το ποσο εχουν, πιστεψε με τα περισσότερα λιγοτερο κοστίζουν απο τα 130 του plaid. Πχ το GT-R του 09 βλέπω αρκετα μτχ στα 37-40k.

'Ναι αλλα αμα βαλεις και τις βενζινες μεσα?' 😂😂😂

Το θεμα δεν ειναι ο γυρος σε πιστα ετσι και αλλιως ο αμεσος ανταγωνιστης του ειναι η taycan αλλα το τι κανει η tesla γενικα. Και τι εγινε που κανει καλυτερο το gtr που απο εδω μεσα και 10K να το δινανε ουτε μεχρι το περιπτερο δεν μπορουσαν να το πανε...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jos3ph είπε

διάβασα κάπου ότι υπάρχει μία ακόμη οθόνη με τις θερμοκρασίες στις μπαταρίες , οπότε το πιο βασικό πρόβλημα είναι η ψύξη των μπαταριών. Από κει και πέρα έχει αέρα να κατέβει κάτω από τα 7 λεπτά , στο Forza 4 δεν μπορώ να κάνω πιο γρήγορο χρόνο από 8:15 με σούπερκαρ, οπότε είναι ήδη τρομακτικό το νούμερο.

και τι σχέση έχει ακριβώς το Forza με την πραγματικότητα;

Αυτό εδώ πάντως,

https://www.alfaromeo.gr/quadrifoglio/giulia-quadrifoglio

με 500 άλογα λιγότερα, το κάνει 1 sec αργότερα από το Model S και δεν την λες και supercar την Alfa Romeo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...