Προς το περιεχόμενο

Το thread της Tesla


Fubar.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, NT1G είπε

και τι σχέση έχει ακριβώς το Forza με την πραγματικότητα;

Αυτό εδώ πάντως,

https://www.alfaromeo.gr/quadrifoglio/giulia-quadrifoglio

με 500 άλογα λιγότερα, το κάνει 1 sec αργότερα από το Model S και δεν την λες και supercar την Alfa Romeo.

δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να τρέξω με πραγματικό αυτοκινητο που έχει άλογα στραγάλια , ακόμα και τα καύσιμα για τον γύρο πρέπει να είναι τεράστιο ποσό , νομίζω η ασφάλεια κοστίζει κάτι παραπάνω από 60 ευρώ.

Το Forza είναι εξομοιωτής , αρκετά κοντά στην πραγματική αίσθηση , αν δεν σου αρέσει , δεν πειράζει ...

Καλά η Alfa Romeo δεν παίζεται , ακόμα και η νέα BMW μένει πίσω , έπιασες ένα απίστευτο αμάξι με τόννους αγωνιστικού χαρακτήρα και ένα κινητήρα με απίστευτες καινοτομίες

 

2 ώρες πριν, vs_skg είπε

να κατεβει μισο λεπτο ειναι τρομακτικη διαφορα. Εδω ηδη αυτο το run και το φοβασαι αν θα του φυγει ετσι οπως παει. Μισο λεπτο πιο κάτω το επομενο μοντελο και αν. Ελπίζω να δωσουν κάποιο performance pack με καλύτερα φρενα, αν και θα πρεπε να τα χουν σαν στανταρ εξοπλισμο

θα κατέβει κι άλλο το plaid , αρκεί να είναι στεγνό και να πέσουν οι θερμοκρασίες περιβάλλοντος.

Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί με καλύτερες μπαταρίες οπότε θεωρώ ότι θα κατέβει και κάτω από τα 6:50

Επεξ/σία από Jos3ph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να τρέξω με πραγματικό αυτοκινητο που έχει άλογα στραγάλια , ακόμα και τα καύσιμα για τον γύρο πρέπει να είναι τεράστιο ποσό , νομίζω η ασφάλεια κοστίζει κάτι παραπάνω από 60 ευρώ.

Το Forza είναι εξομοιωτής , αρκετά κοντά στην πραγματική αίσθηση , αν δεν σου αρέσει , δεν πειράζει ...

Καλά η Alfa Romeo δεν παίζεται , ακόμα και η νέα BMW μένει πίσω , έπιασες ένα απίστευτο αμάξι με τόννους αγωνιστικού χαρακτήρα και ένα κινητήρα με απίστευτες καινοτομίες

 

...

Δεν έχει τι μου αρέσει και τι όχι, το 8.15 που λες ότι δεν μπορείς να μειώσεις στο Forza και χρειάζεσαι supercars, άρα το νούμερο του Τεσλα είναι εντυπωσιακό (είναι δεν αντιλέγω), αυτό το 8.15 στη πραγματικότητα το έχουν σπορ αμάξια σαν το Megane, Type R κ.τ.λ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jos3ph είπε

θα κατέβει κι άλλο το plaid , αρκεί να είναι στεγνό και να πέσουν οι θερμοκρασίες περιβάλλοντος.

Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί με καλύτερες μπαταρίες οπότε θεωρώ ότι θα κατέβει και κάτω από τα 6:50

αυτα που λες φιλε μου δεν γίνονται, να κοπούν 40 δευτερολεπτα με θερμοκρασια περιβάλλοντος και μπαταριες. Υπ οψιν αλλοι χρονοι ψηλότεροι εχουν γινει με βρεγμενο οδοστρωμα

3 ώρες πριν, mtifosi είπε

Το θεμα δεν ειναι ο γυρος σε πιστα ετσι και αλλιως ο αμεσος ανταγωνιστης του ειναι η taycan αλλα το τι κανει η tesla γενικα. Και τι εγινε που κανει καλυτερο το gtr που απο εδω μεσα και 10K να το δινανε ουτε μεχρι το περιπτερο δεν μπορουσαν να το πανε...

εγω λεω βασικα σημασια εχει τι καιρο ειχε χθες

🥂🕺🤸

Υ.Γ. το plaid το παιρνεις Ελλάδα να πας περίπτερο ε😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NT1G είπε

Δεν έχει τι μου αρέσει και τι όχι, το 8.15 που λες ότι δεν μπορείς να μειώσεις στο Forza και χρειάζεσαι supercars, άρα το νούμερο του Τεσλα είναι εντυπωσιακό (είναι δεν αντιλέγω), αυτό το 8.15 στη πραγματικότητα το έχουν σπορ αμάξια σαν το Megane, Type R κ.τ.λ.

για τους χρόνους που λες όμως χρειάζεται και ένα άριστος οδηγός από πίσω , δεν μπαίνει ο καθένας μέσα σε ένα Megane RS και κάνει αυτόματα 8:15 , η δυσκολία είναι πολύ μεγαλύτερη και ο χρόνος ρεκόρ δεν είναι χρόνος που πετυχαίνεται με την μία. Καταλαβαίνω ότι βλέπεις ένα νούμερο και λες , οκ όλοι τόσο κάνουν , αλλά είναι λάθος προσέγγιση. Δεν ξέρεις μέχρι να δοκιμάσεις.

8 ώρες πριν, vs_skg είπε

αυτα που λες φιλε μου δεν γίνονται, να κοπούν 40 δευτερολεπτα με θερμοκρασια περιβάλλοντος και μπαταριες. Υπ οψιν αλλοι χρονοι ψηλότεροι εχουν γινει με βρεγμενο οδοστρωμα

εγω λεω βασικα σημασια εχει τι καιρο ειχε χθες

🥂🕺🤸

Υ.Γ. το plaid το παιρνεις Ελλάδα να πας περίπτερο ε😁😁

Η τελική είναι 300+ , με το συγκεκριμένο χρόνο δεν έπιασε κάπου περισσότερα από 260 , και επειδή είναι AI υποβοηθούμενο , το τιμόνι δεν ακούει πάντα με τον ίδιο τρόπο , χάνει και εκεί μερικά δευτερόλεπτα , και θα επιμείνω ότι είναι θέμα ψύξης μπαταριών. 

ΥΓ υπερβολή το plaid , τα αυτοκίνητα του ομίλου Stellantis είναι ότι πρέπει , προς το παρόν μόνο με 136 άλογα , αλλά έρχονται τους επόμενους μήνες και τα άλογα στραγάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jos3ph είπε

για τους χρόνους που λες όμως χρειάζεται και ένα άριστος οδηγός από πίσω , δεν μπαίνει ο καθένας μέσα σε ένα Megane RS και κάνει αυτόματα 8:15 , η δυσκολία είναι πολύ μεγαλύτερη και ο χρόνος ρεκόρ δεν είναι χρόνος που πετυχαίνεται με την μία. Καταλαβαίνω ότι βλέπεις ένα νούμερο και λες , οκ όλοι τόσο κάνουν , αλλά είναι λάθος προσέγγιση. Δεν ξέρεις μέχρι να δοκιμάσεις.

Η τελική είναι 300+ , με το συγκεκριμένο χρόνο δεν έπιασε κάπου περισσότερα από 260 , και επειδή είναι AI υποβοηθούμενο , το τιμόνι δεν ακούει πάντα με τον ίδιο τρόπο , χάνει και εκεί μερικά δευτερόλεπτα , και θα επιμείνω ότι είναι θέμα ψύξης μπαταριών. 

ΥΓ υπερβολή το plaid , τα αυτοκίνητα του ομίλου Stellantis είναι ότι πρέπει , προς το παρόν μόνο με 136 άλογα , αλλά έρχονται τους επόμενους μήνες και τα άλογα στραγάλια

ξαναλέω ειναι θεμα φρένων και στησιματος, αμα ειχε πιασει 300 θα τον μαζευαν απο οπου στουκαρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vs_skg είπε

Αισθητα αργοτερο απο οχηματα 13 ετών (GT-R), 87η θέση ενω ειναι το νεοτερο όχημα και με τη μεγαλυτερη επιτάχυνση, και σε καθε στροφή αστάθεια στο φουλ. Και στα σχολια ολοι λενε σο φαστ γουαου. Ε μετα απορειτε που λεει για σανο ο κόσμος 

Άσε εμάς να απολαμβάνουμε το Tesla μας τρώγωντας σανό κι εσύ συνέχισε ό,τι κάνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vs_skg είπε

ξαναλέω ειναι θεμα φρένων και στησιματος, αμα ειχε πιασει 300 θα τον μαζευαν απο οπου στουκαρε

Θα δείξει , το αμάξι είναι άψογο από φρένα και στήσιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, vs_skg είπε

εγω λεω βασικα σημασια εχει τι καιρο ειχε χθες

🥂🕺🤸

Υ.Γ. το plaid το παιρνεις Ελλάδα να πας περίπτερο ε😁😁

Οχι το plaid δεν το παιρνεις για περιπτερο αλλα μπορεις να παρεις ενα model 3 και το gtr να σε κοιταει σαν χανος οταν θα του εξαφανιζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2021 στις 5:01 ΜΜ, sndev είπε

πολυ καλη σκέψη , δεν ειχε περάσει απο το μυαλο μου η στάθμευση σε supermarket οσο ψωνίζω να φορτίζει, μόλις μου έλυσες τον προβληματισμο της φόρτισης μέχρι να μετακομίσω του χρόνου, υπάρχει ab διπλά μου σχετικά,  με δεη blue να το αφήνω

τώρα μου μένει να απαντησουν οι ασφαλιστικές ποσο παει το μαλι για ετήσιο κ εφυγε η παραγγελία 

Η οποία ΔΕΗ Blue θα χρεώνει σε λίγο πολύ την kWh οπότε θα χαθει το οποίο συγκριτικό πλεονέκτημα του φτηνού καυσίμου. Επίσης σκοπεύεις να έχεις Τέσλα στο δρόμο; Καλή τύχη με τους ζηλιαριδες, ετκος αν κυνηγάς προβολές στο utube από τις κάμερες του Sentry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Η οποία ΔΕΗ Blue θα χρεώνει σε λίγο πολύ την kWh οπότε θα χαθει το οποίο συγκριτικό πλεονέκτημα του φτηνού καυσίμου. Επίσης σκοπεύεις να έχεις Τέσλα στο δρόμο; Καλή τύχη με τους ζηλιαριδες, ετκος αν κυνηγάς προβολές στο utube από τις κάμερες του Sentry.

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες τα εχω ζυγίσει αυτα τα 2, στο θεμα κόστος καυσίμου,  οσο αυξάνετε η μία ενέργεια αναλογίκα αυξάνει κ η αλλη (πετρέλαιο αεριο κτλ). Για τούς ζηλιάρηδες θελω να πιστευω θετικά αλλα ναι υπάρχει σαν ενδεχόμενο. Κάποια τετραγωνα παρα πέρα υπάρχουν αλλα 2 παρκαρισμενα στο δρομο κ για την ωρα 2 μήνες που τα χαζευω ειναι οκ, τι να πω όμως ολα στηβ εξίσωση γιαυτο κ η μικτη ασφάλεια.

Θα σε παρακαλουσα οποια αλλη αρνητική σκέψη έχεις να μου τι πεις ομως ,ολο κ κάποια θα μου ξέφυγε, προλαβαίνω ακομα να ακυρώσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jos3ph είπε

Θα δείξει , το αμάξι είναι άψογο από φρένα και στήσιμο 

οκ, να παρουμε τηλεφωνο στα motoring site να ενημερωσουμε οτι το ειπε ο Jos3ph αρα να μην πανε με βαση το Nurburgring αλλα τα λεγομενα του

11 ώρες πριν, amorealex είπε

Άσε εμάς να απολαμβάνουμε το Tesla μας τρώγωντας σανό κι εσύ συνέχισε ό,τι κάνεις.

στα βιντεο παντα😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mtifosi είπε

Οχι το plaid δεν το παιρνεις για περιπτερο αλλα μπορεις να παρεις ενα model 3 και το gtr να σε κοιταει σαν χανος οταν θα του εξαφανιζεσαι...

Μέχρι να αρχίσουν οι στροφές ή μέχρι να "ψηθούν" οι μπαταρίες; Βέβαια. Σταματήστε ρε να συγκρίνετε ντομάτες με αγγούρια. Αλλά αυτοκίνητα για άλλες χρήσεις το καθένα ,τόσο το 3αρι όσο κ το gtr και όσα άλλα έχουν αναφερθεί κατά καιρούς. Ειδάλλως αν μας νοιάζουν μόνο τα άλογα και το 400αρι υπάρχουν άπειρα εκεί έξω πολύ γρηγορότερα στα μέτρα αυτά από ότι βγάζουν όλες οι εταιρείες μαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, primeragt είπε

Μέχρι να αρχίσουν οι στροφές ή μέχρι να "ψηθούν" οι μπαταρίες; Βέβαια. Σταματήστε ρε να συγκρίνετε ντομάτες με αγγούρια. Αλλά αυτοκίνητα για άλλες χρήσεις το καθένα ,τόσο το 3αρι όσο κ το gtr και όσα άλλα έχουν αναφερθεί κατά καιρούς. Ειδάλλως αν μας νοιάζουν μόνο τα άλογα και το 400αρι υπάρχουν άπειρα εκεί έξω πολύ γρηγορότερα στα μέτρα αυτά από ότι βγάζουν όλες οι εταιρείες μαζί.

Γιατι δεν παει καλα στις στροφες ή εχεις δει πολλες ψημενες μπαταριες...? Μαλλον δειχνει να θελετε να προσπερασετε την επανασταση που εφερε το tesla σε επιδοσεις και κοστος...χωρις φυσικα να ειναι τελεια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Γιατι δεν παει καλα στις στροφες ή εχεις δει πολλες ψημενες μπαταριες...? Μαλλον δειχνει να θελετε να προσπερασετε την επανασταση που εφερε το tesla σε επιδοσεις και κοστος...χωρις φυσικα να ειναι τελεια...

δεν εννοεί ότι δεν πάει καλά ή για τις μπαταρίες , απλά δεν είναι αυτοκίνητα για αγωνιστική χρήση όπως βγαίνουν από το εργοστάσιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jos3ph είπε

δεν εννοεί ότι δεν πάει καλά ή για τις μπαταρίες , απλά δεν είναι αυτοκίνητα για αγωνιστική χρήση όπως βγαίνουν από το εργοστάσιο. 

Οκ, ισως το καταλαβα λαθος, παντως σιγουρα δεν ειναι για αγωνιστικη χρηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...