Προς το περιεχόμενο

Το thread της Tesla


Fubar.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα μικρό ηλεκτρικό μεγέθους opel corsa θα είναι εξαιρετικά χρήσιμο για τις περισσότερες χώρες και είναι περίεργο που έχει αργήσει τόσο να μπει στην παραγωγή. Θα περίμενε κανείς να ήταν από τα πρώτα που θα έβγαζαν. Οκ εκεί είναι Αμερική αλλά πουλάνε και στον υπόλοιπο κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, cthulhucarbide said:

Ένα μικρό ηλεκτρικό μεγέθους opel corsa θα είναι εξαιρετικά χρήσιμο για τις περισσότερες χώρες και είναι περίεργο που έχει αργήσει τόσο να μπει στην παραγωγή. Θα περίμενε κανείς να ήταν από τα πρώτα που θα έβγαζαν. Οκ εκεί είναι Αμερική αλλά πουλάνε και στον υπόλοιπο κόσμο

Καθολου περιεργο δεν ειναι. Εχει μικροτερο περιθωριο κερδους ενω χρειαζεται μεγαλη παραγωγικη ικανοτητα που ακομα και τωρα δεν υπαρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί μια startup να ξεκινήσει να φτιάξει 3-4-5 εργοστασια που να παράγει από 1 εκατομμύριο οχήματα το καθένα. 

Ξεκινάει με ένα εργαστήριο να φτιάξει ένα ακριβό σπορ σε λίγα κομμάτια, μετά ένα μικρό εργοστάσιο για ενα πολυτελείας σε περισσότερα κομματια, μετά ενα φουλ εργοστάσιο για μεσαιο και μευα και αλλα για να παει σε 1-2 εκ, μετά θα προσπαθησει το μικρο σε 3-4-5 εκ. Όταν εχει πολλά εργοστασια, πολλους υπαλληλους και πολλά λεφτά στην τράπεζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Silverage said:

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου δώσει referral link για αγορά tesla;

Ευχαριστώ.

https://www.tesla.com/el_gr/referral/spiros226425

υπάρχει έκπτωση 250€ για όλα τα μοντέλα εκτός από το Μodel 3 που είναι πιο καινούργιο. Μπορείς να κανονίσεις και Test drive αν δεν το έχεις κάνει ακόμα.

image.png.a78f677b0e011dade0058ca4445527ec.png

Επεξ/σία από alexiosdimitriadis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexiosdimitriadis είπε

https://www.tesla.com/el_gr/referral/spiros226425

υπάρχει έκπτωση 250€ για όλα τα μοντέλα εκτός από το Μodel 3 που είναι πιο καινούργιο. Μπορείς να κανονίσεις και Test drive αν δεν το έχεις κάνει ακόμα.

image.png.a78f677b0e011dade0058ca4445527ec.png

Το αλλάξανε; Πριν μερικούς μήνες είχε 500€ σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, Silverage said:

Το αλλάξανε; Πριν μερικούς μήνες είχε 500€ σε όλα.

Ναι, αλλάζουν συχνά.

Αμερική δεν δίνει καν έκπτωση, μόνο 6 μήνες free supercharging και 3 μήνες το FSD.

 

image.png.fb580dbcdd08f41d451062a1a2254da8.png

Επεξ/σία από alexiosdimitriadis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, SV1EOD said:

Υπάρχει έκπτωση μέσω referral; Δεν το ήξερα και παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα. Ξέρει κανείς αν σηκώνει τίποτα;

Το πατησες το κουμπι;

Ναι ειχε - εχει

Δε ξερω αν μπορεί να στη περάσει ο ta εκ τον υστέρων αν υπάρχει ακομα αυτο το ειδος υπο εξαφάνιση 

Tesla agent (ta) 

Σου εβγαλε rn παραγγελίας ;

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Το πατησες το κουμπι;

Ναι ειχε - εχει

Δε ξερω αν μπορεί να στη περάσει ο ta εκ τον υστέρων αν υπάρχει ακομα αυτο.  

Tesla agent (ta)

Σου εβγαλε rn παραγγελίας ;

Μισό να δω. Αλλά αν δεν μου την περάσει ο agent θα την ακυρώσω στην στιγμή και ας πάει στα τσακίδια η προκαταβολή.

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Σου εβγαλε rn παραγγελίας ;

Ναι μου έχει βγάλει την ίδια μέρα που γράφτηκα, έκανα τρόπο πληρωμής, μπλα, μπλα, μπλα.

Το πρώτο email αφορούσε τον τρόπο πληρωμής, το δεύτερο την παραγγελία που έχει και το rn. Τι είναι αυτό το rn; Reference number;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, SV1EOD said:

Μισό να δω. Αλλά αν δεν μου την περάσει ο agent θα την ακυρώσω στην στιγμή και ας πάει στα τσακίδια η προκαταβολή.

Μη βιάζεσαι κ σιγα δε θυμάμαι τι δίνουν για να πετάξεις 250 ε 

Edit μαλακιες βλέπω κοβουν 250 ε. Θα κάψεις 250 προκαταβολή για να παρεις 250 ε απο το refer. 

Και αυτο οχι για τα model 3 βλέπω.

Spoiler

SmartSelect_20231211_004722_Tesla.jpg.a574bfe01abcec2850192a94d13d54f0.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Μη βιάζεσαι κ σιγα δε θυμάμαι τι δίνουν για να πετάξεις 250 ε 

Σύμφωνα με αυτό:

 

4 ώρες πριν, alexiosdimitriadis είπε

https://www.tesla.com/el_gr/referral/spiros226425

υπάρχει έκπτωση 250€ για όλα τα μοντέλα εκτός από το Μodel 3 που είναι πιο καινούργιο. Μπορείς να κανονίσεις και Test drive αν δεν το έχεις κάνει ακόμα.

image.png.a78f677b0e011dade0058ca4445527ec.png

η εκπτωση είναι ακριβώς 250 €. Αυτά όμως παθαίνεις όταν γυρίζει το μάτι σου από την τσατίλα με την κούραση της ημέρας(δούλευα και δουλεύω) σε τόσο προχωρημένη ώρα. Η παραγγελία μου είναι για το καινούργιο model 3 LR, τα λέγαμε και μέσω PM. Αυτό που παρήγγειλα δεν έχει έκπτωση. (self trolling mode on)τι καλά(self trolling mode off).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, SV1EOD said:

Σύμφωνα με αυτό:

 

η εκπτωση είναι ακριβώς 250 €. Αυτά όμως παθαίνεις όταν γυρίζει το μάτι σου από την τσατίλα με την κούραση της ημέρας(δούλευα και δουλεύω) σε τόσο προχωρημένη ώρα. Η παραγγελία μου είναι για το καινούργιο model 3 LR, τα λέγαμε και μέσω PM. Αυτό που παρήγγειλα δεν έχει έκπτωση. (self trolling mode on)τι καλά(self trolling mode off).

Ολα καλά, αλλα κ να ειχε καποιο ref δεν αξίζει να σκας ειναι "μικρα" τα κέρδη πλέον εως ανύπαρκτα. Θα δωσει ο αλλος 50κ χεστηκε για 250 κ 500 ε.

Καλορίζικο με το καλό!  

Δες το pm να μπεις στους owners, εχει πολλές πληροφορίες να σε κρατανε στη τσιτα μέχρι να παραλάβεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Ολα καλά, αλλα κ να ειχε καποιο ref δεν αξίζει να σκας ειναι "μικρα" τα κέρδη πλέον εως ανύπαρκτα. Θα δωσει ο αλλος 50κ χεστηκε για 250 κ 500 ε.

Εσύ καλά τα λες αλλά σε κάτι τέτοια θέματα είμαι λίγο μυστήριος, όταν λέω ότι θα την ακύρωνα την παραγγελία στο δευτερόλεπτο αν δεν έβρισκε τρόπο να μου περάσει την έκπτωση ο TA το εννοώ κανονικότατα και στα τσακίδια τα 250 €.

Οχι ότι αδικώ το 99,9 % που θα έκανε αυτό που περιγράφεις. Αλλά για μένα μιλώντας πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι. 

2 λεπτά πριν, sndev είπε

Καλορίζικο με το καλό!   

Θα σε πάρω τηλ. κάποιο απόγευμα βράδυ να μου λύσεις απορίες και ίσως να τα πούμε από κοντά. Σήμερα που θα ήσουν στην περιοχή μου(αν θυμάμαι καλά) είμαι ακόμα δουλειά για αυτό και δεν σε πήρα. Μπορεί η έκπτωση της Tesla να μην ισχύει για την περίπτωση μου αλλά η προσφορά μου για καφέ η κοψίδια όταν τα πούμε δεν λήγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SV1EOD said:

Εσύ καλά τα λες αλλά σε κάτι τέτοια θέματα είμαι λίγο μυστήριος, όταν λέω ότι θα την ακύρωνα την παραγγελία στο δευτερόλεπτο αν δεν έβρισκε τρόπο να μου περάσει την έκπτωση ο TA το εννοώ κανονικότατα και στα τσακίδια τα 250 €.

Οχι ότι αδικώ το 99,9 % που θα έκανε αυτό που περιγράφεις. Αλλά για μένα μιλώντας πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι. 

Θα σε πάρω τηλ. κάποιο απόγευμα βράδυ να μου λύσεις απορίες και ίσως να τα πούμε από κοντά. Σήμερα που θα ήσουν στην περιοχή μου(αν θυμάμαι καλά) είμαι ακόμα δουλειά για αυτό και δεν σε πήρα. Μπορεί η έκπτωση της Tesla να μην ισχύει για την περίπτωση μου αλλά η προσφορά μου για καφέ η κοψίδια όταν τα πούμε δεν λήγει.

Χαχα παρε μωρε οποτε θες τηλ σιγα 

 

Σημερα δε θα μπορουσα οπως εγινε εν τελη ουτε εγω τελικα. ξεμπερδεψα στις 18.30 αντι για 14.00 που υπολογιζα κ το μονο που ηθελα ηταν να παω σπίτι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...