Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 760
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H ασιατισα παλια κοπελα του Daniel, πολυ γλυκητερη και καλυτερη απο την γυναικα του, που ολο αναταρασει και χαλαει τις ισορροπίες

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν πολύ τα πρώτα 8 επεισόδια. Με ξενέρωσαν λίγο δύο πράγματα.

 

Spoiler

 

1) Ότι ήταν όλοι τόσο δεκτικοί στο να πραγματοποιηθεί τουρνουά. Ο Μιγιάγκι (που κανονικά θα έπρεπε να τον εκπροσωπεί ο Daniel) ήταν πάντα κατά των τουρνουά, εκτός και αν δε γινόταν αλλιώς. Δεν ξέρω γενικά μου λείπει ο Μιγιάγκι, ας τον αναστήσουν και ας τον παίξει άλλος :D Είναι μεγάλη απώλεια.

2) Το βρήκα αρκετά υπερβολικό στο τελευταίο επεισόδιο το να μπουκάρουν έτσι μέσα στο σπίτι του Daniel οι "κακοί" και να αρχίσουν να δέρνουν τους πάντες. Οκ δεν ακολουθεί ρεαλιστική εξέλιξη, αλλά εκεί παραξηλώθηκε στα δικά μου μάτια.


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, Zerg13 είπε

H ασιατισα παλια κοπελα του Daniel, πολυ γλυκητερη και καλυτερη απο την γυναικα του, που ολο αναταρασει και χαλαει τις ισορροπίες

Και ειπα πως μονο εγω την βρηκα τοσο γλυκια! Ειναι φοβερη αυτη, επαιζε και στο Teen Wolf μια περιοδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ όσων το τελείωσαν σχεδόν αμέσως, εγώ το έκανα σε 2 δόσεις. 

Η σειρά πράγματι είναι έως και απολαυστική. Οι 3 "Sensei" δίνουν ρέστα, ειδικά ο Κρις είναι απολαυστικά κακός, ειδικά με αυτό το χαμόγελο. Πήγε να γίνει και μια στάλα πιο συμπαθητικός με την ιστορία του. Εντάξει μερικές σκηνές είναι υπερβολικές όπως ήταν υπερβολική και η σκηνή με τον καυγά στο τέλος της 2ης σεζόν αλλά τόσο καλοδουλεμένη σεζόν δεν το περιμένα. 

Ελπίζω να μην αργήσει υπερβολικά η 4η και να είναι και η τελευταία να μην κουράσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Conan2046 είπε

Μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ όσων το τελείωσαν σχεδόν αμέσως, εγώ το έκανα σε 2 δόσεις. 

Η σειρά πράγματι είναι έως και απολαυστική. Οι 3 "Sensei" δίνουν ρέστα, ειδικά ο Κρις είναι απολαυστικά κακός, ειδικά με αυτό το χαμόγελο. Πήγε να γίνει και μια στάλα πιο συμπαθητικός με την ιστορία του. Εντάξει μερικές σκηνές είναι υπερβολικές όπως ήταν υπερβολική και η σκηνή με τον καυγά στο τέλος της 2ης σεζόν αλλά τόσο καλοδουλεμένη σεζόν δεν το περιμένα. 

Ελπίζω να μην αργήσει υπερβολικά η 4η και να είναι και η τελευταία να μην κουράσει.

Ελπίζω να μην αργήσει υπερβολικά η 4η και να είναι και η τελευταία να μην κουράσει.

ειδικά σε αυτό που λες θα συμφωνήσω καθώς είναι κρίμα να χαλάσει μια καλή σειρά μην το κάνουν σαν το La Casa De Papel που έχει τραβήξει αφάνταστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα με όλες τις σειρές, δεν θέλουν να τις σταματήσουν όταν πρέπει. Αλλά προς το παρών το Cobra Kai κυλάει νεράκι οπότε θα διαμαρτυρηθώ γι' αυτό όταν και αν έρθει η ώρα. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γιαπωνεζουλα ειναι φωτια. Πολυ καλυτερη απο πιτσιρικα. MILFαρα με τα ολα της.

Η σειρα βγαζει νοσταλγια. Οταν ειχε βγει το πρωτο Karate Kid ημουν στο δημοτικο και θυμαμαι ολοι στα διαλειματα καναμε την κλασικη κλωτσια, τι βλαμενα...:D

Σε κατι ομως που διαφωνω ειναι πως προσπαθει με καποιο τροπο να λυτρωσει και να δωσει συγχωροχαρτι στους  κακους της υποθεσης (δεν λεω παραπανω για οσους δεν το εχουν δει) και να δειξει πως κανεις δεν γεννιεται κακος αλλα γινεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πέρασε από κανέναν άλλο η ίδια σκέψη στο τέλος:

Spoiler

Εκεί που ο Λαρούζο είχε τον Κρις γονατισμένο και ετοιμαζόταν να δώσει το τελειωτικό χτύπημα ότι θα του έπιανε την μύτη; Υπήρχε και το προηγούμενο στην σεζόν όπου είχα σκάσει στα γέλια όταν τα είχε κάνει πάνω του ο Λαρούζο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...