Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ναι, ναι το είδα. Διόρθωσα το τελευταίο μου μήνυμα.

Μόλις διευκρινιστεί ότι δεν παίζει καμμια μαμουνιά με solar energy, μάλλον θα κατευθυνθώ εκεί. Αλλιώς Ελίν. Αν ΚΑΙ αυτοί κρύβουν τίποτα, θα τους διαολοστείλω και τους δύο και θα υπογράψω το MyHome Enter της αγαπημένης μας ΔΕΗ μέχρι 31/12 που έχει έκπτωση 100€ και τα λέμε σε 24 μήνες πάλι.😄

Να τελειώνουμε κάπου, γιατί τα ψιλά γράμματα στους παρόχους ρεύματος δεν έχουν προηγούμενο! Το έχουν κάνει επιστήμη το θέμα.

Αυτό ακριβώς. Παλέυω 2 εβδομάδες και κάνω κάθε μέρα έρευνα αγοράς για αλλαγή παρόχου. Σήμερα μίλαγα με Volterra γιατί είχα δει στο excel οτι δεν έχει ΟΤΣ και μου λένε έχει. 
Αν το καλοσκεφτείς είναι όλα ίδια, πραγματικά. 
Χαμηλή τιμή kw = αυξημένο πάγιο + οτς 
Υψηλή τιμή kw = fixed ΟΤΣ + χαμηλό πάγιο. 
Πραγματικά έχω συγκρίνει άπειρα πακέτα με ΟΤΣ, με συνέπεια, με χαμηλή τιμή KW με μικρό πάγιο με με με με, όλα μα όλα πάνω κάτω για τριφασικό με νυχτερινό με βγάζουν σχεδόν στην ίδια τιμή +- 20 ευρώ.
πάντως για solaρ fixed με βλέπω και εμένα. Ούτε ΟΤΣ, φεύγεις όποτε θες και όλα καλά. 
Μου την σπάει που δεν έχει εφαρμογή να δηλώνω KW κάθε μήνα, αλλά οκ.
 

Επεξ/σία από Subzerog7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios κι εγώ αυτό θέλω. Να μη σπαζοκεφαλιάζω. Τα ψάχνω μία φορά τώρα με τις ώρες (ή μέρες...) και μετά δε θέλω να ασχοληθώ ξανά. Ούτε να έχω το νου μου για πονηριές. Ας έχω μικρότερη έκπτωση αλλά να ξέρω πόση και τέλος. Έχουμε και άλλες σκοτούρες...

Τί εννοείς ότι κάποιος μπήκε Ελίν με τις παλιές χρεώσεις; Έπαιζαν πριν φθηνότερα πακέτα;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Για εμας τους παλιους πελατες της ΕΛΙΝ, ποια ειναι η διαδικασια για να ζητησουμε το παλιο προγραμμα; Τι πρεπει να τους πουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση απο Ελίν όταν ζήτησα το πρόγραμμα.

Καλησπέρα σας,

 

Η Εμπορική Πολιτική της Εταιρίας μας εχει αλλάξει. Το πρόγραμμα Οικιακό Νυχτερινό 365 δεν είναι πλέον σε ισχύ

Μπορείτε να ενημερωθείτε για τα νέα μας προγράμματα επισκέπτοντας τη σελίδα μας, https://energy.elin.gr/ , ή να μας να μας καλέσετε στο 210 6241770 Δευτέρα-Παρασκευή 9:00-17:30

Επίσης μπορείτε να μας στείλετε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για να σας καλέσουμε εμείς

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μη με λέτε τρελό 🙃
https://www.volterra.gr/wp-content/uploads/2020/06/FORM.085-58_ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ_ΟΙΚΙΑΚΟΥ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ_V1_V1N_2020.pdf

580176974_.png.0ff93ea087059efe52808f8ceef84ede.png


Κρίμα και για ημερήσιο ήταν πολύ καλή. Τώρα έχει 50 όριο ΟΤΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

@korakios κι εγώ αυτό θέλω. Να μη σπαζοκεφαλιάζω. Τα ψάχνω μία φορά τώρα με τις ώρες (ή μέρες...) και μετά δε θέλω να ασχοληθώ ξανά. Ούτε να έχω το νου μου για πονηριές. Ας έχω μικρότερη έκπτωση αλλά να ξέρω πόση και τέλος. Έχουμε και άλλες σκοτούρες...

Τί εννοείς ότι κάποιος μπήκε Ελίν με τις παλιές χρεώσεις; Έπαιζαν πριν φθηνότερα πακέτα;

Το Electricon 365 N είναι ακόμα το καλύτερο πακέτο. Τυχεροί όσοι το πρόλαβαν

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Και για να μη με λέτε τρελό 🙃
https://www.volterra.gr/wp-content/uploads/2020/06/FORM.085-58_ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ_ΟΙΚΙΑΚΟΥ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ_V1_V1N_2020.pdf

580176974_.png.0ff93ea087059efe52808f8ceef84ede.png


Κρίμα και για ημερήσιο ήταν πολύ καλή. Τώρα έχει 50 όριο ΟΤΣ

Κοράκιε, να το ρισκάρω με "ΑΕΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ" από volterra ή να πάω Solar Fixed ? Τι λες ?
Με πάγια εντολή και συνέπεια κλπ.

Επεξ/σία από Subzerog7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τί εννοείς ότι κάποιος μπήκε Ελίν με τις παλιές χρεώσεις; Έπαιζαν πριν φθηνότερα πακέτα;

Είχε και χαμηλότερη κιλοβατώρα και χωρίς πάγιο....
 

4 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Ερωτηση: Για εμας τους παλιους πελατες της ΕΛΙΝ, ποια ειναι η διαδικασια για να ζητησουμε το παλιο προγραμμα; Τι πρεπει να τους πουμε;

Γιατί ,σου το άλλαξαν ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

Είχε και χαμηλότερη κιλοβατώρα και χωρίς πάγιο....
 

Γιατί ,σου το άλλαξαν ????

Οχι, θελω να βαλω κι αλλο συμβολαιο για αλλη παροχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πότε και για πόσο διάστημα περίπου υπήρχε αυτό το πακέτο της Ελίν; Μιλάμε για πολύ πίσω;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Οχι, θελω να βαλω κι αλλο συμβολαιο για αλλη παροχη. 

Α οκ ! Σε παίρνει να τους κάνεις κανα παζάρι ,ίσως ....
απο την άλλη παίζει και σιγά σιγά να κάνουν αναπροσαρμογή τα παλιά μιας και η ΟΤΣ έχει εκτοξευτεί

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Πότε και για πόσο διάστημα περίπου υπήρχε αυτό το πακέτο της Ελίν; Μιλάμε για πολύ πίσω;

Σεπτέμβρη νομίζω έγινε αλλαγή , δε θυμάμαι ακριβώς , μπορεί και Οκτώβρη
Η Volterra μπορεί και σήμερα 😛

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Α οκ ! Σε παίρνει να τους κάνεις κανα παζάρι ,ίσως ....
απο την άλλη παίζει και σιγά σιγά να κάνουν αναπροσαρμογή τα παλιά μιας και η ΟΤΣ έχει εκτοξευτεί

Εγω γι'αυτο δεν πηγα ενω μπορουσα.

Ειναι σιγουρο οτι θα κανουν αναπροσαρμογη ετσι οπως ειναι η ΟΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Κοράκιε, να το ρισκάρω με "ΑΕΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ" από volterra ή να πάω Solar Fixed ? Τι λες ?
Με πάγια εντολή και συνέπεια κλπ.

Αυτό δε θέλει και dual energy ? Εγώ θα ζητούσα απο τη Solar να στείλει συμβόλαιο να δω τους όρους πρώτα και ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ να δούμε πόσο βαράνε την ΟΤΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

@korakios κι εγώ αυτό θέλω. Να μη σπαζοκεφαλιάζω. Τα ψάχνω μία φορά τώρα με τις ώρες (ή μέρες...) και μετά δε θέλω να ασχοληθώ ξανά. Ούτε να έχω το νου μου για πονηριές. Ας έχω μικρότερη έκπτωση αλλά να ξέρω πόση και τέλος. Έχουμε και άλλες σκοτούρες...

 

Κι εγω το ιδιο θελω να μην σπαζοκεφαλιαζω να παω σε εναν παροχο και τελος.

Αλλα να υπαρχει ενα οφελος μην κανω την ολη διαδικασια για λιγα χρηματα.Με λιγα χρηματα βαζω κι εγω το Home Enter αλλα δεν θελω μηνιαιο λογαριασμο.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Αυτό δε θέλει και dual energy ? Εγώ θα ζητούσα απο τη Solar να στείλει συμβόλαιο να δω τους όρους πρώτα και ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ να δούμε πόσο βαράνε την ΟΤΣ

Την ξερεις καθολου την Solar εχει διαβασει απο κανεναν οτι ειναι σε αυτην την εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...