Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν χωρίς την έκπτωση πάλι σου βγαίνει οικονομικά μην το αφήνεις.
Πάρτο θετικά ,δε θα ανησυχείς πλέον μήπως στην κόψουνε !!!

9 ευρω τον μηνα κερδος εχω χωρις την εκπτωση του 15%.

Δεν παω με τιποτα για τετοια διαφορα και ειδικα με αυτην την τιμη της κιλοβατωρας.Καλυτερα να βαλω προγραμμα με ΟΤΣ παρα αυτο.

Ασε που και την εκπτωση να ειχα δεν ηταν σιγγουρο οτι θα δεχονταν τον ορο του συμβολαιου που λεει οτι μπορουν να την διακοψουν ανα πασα στιγμη.

Δεν υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα που να θελω εκτος απο αυτα.Το ειχα ξαναπει οτι για 5-10 ευρω τον μηνα δεν μπαινω καν στον κοπο να φυγω απο την ΔΕΗ.

Θα περιμενω μηπως δωσει η Ελιν την δυνατοτητα να καταχωρω τις ενδειξεις και να παω εκει.Ειχαν πει οτι θα ειχαν μεχρι τελος του χρονου εφαρμογη για καταχωρηση ενδειξης αλλα τιποτα ακομα.

 

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Θα περιμενω μηπως δωσει η Ελιν την δυνατοτητα να καταχωρω τις ενδειξεις και να παω εκει.Ειχαν πει οτι θα ειχαν μεχρι τελος του χρονου εφαρμογη για καταχωρηση ενδειξης αλλα τιποτα ακομα.

Στη θέση σου θα είχα πάει Ελιν, δε νομίζω τα έναντι να βγαίνουν εκτός πραγματικότητας . Σίγουρα είναι ευκολία (πχ Ζενιθ επιτέλους βγάλανε app) , αλλά στην τελική αφαιρείται το ποσό αν είναι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Στη θέση σου θα είχα πάει Ελιν, δε νομίζω τα έναντι να βγαίνουν εκτός πραγματικότητας . Σίγουρα είναι ευκολία (πχ Ζενιθ επιτέλους βγάλανε app) , αλλά στην τελική αφαιρείται το ποσό αν είναι παραπάνω

Δεν θελω να βλεπω εναντι λογαριασμο με τιποτα.Βαζουν οτι να'ναι στους εναντι δεν εχω κανεναν εμπιστοσυνη.

Εχω πολλα χρονια που καταχωρω ενδειξεις.Μου εστελναν εναντι 450αρια και 500αρια χωρις λογο οταν οι λογαριασμοι δεν ξεπερνουσαν τα 300 ευρω.Στα 593 ευρω αν θυμαμαι καλα ηταν ο ανωτερος εναντι που μου εχει ερθει ποτε.

Εδω δεν πηγα με το παλιο προγραμμα που ηταν καλυτερο γι'αυτο το λογο.

Ημουνα 100% σιγουρος οτι θα εκλεινα με Volterra σημερα αλλα δεν περιμενα να μου πουνε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

Να δίνεις τη μέτρηση εδώ ?

https://www.deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

Δεν έχω ιδέα αν γίνεται ανα μήνα

Το ειχα συζητησει και παλιοτερα μαζι τους και μου ειπαν οτι επειδη ειμαι στο ΚΟΤ ο λογαριασμος θα ερχεται ανα διμηνο αναγκαστικα και δεν θα εχω την δυνατοτητα καταχωρησης ενδειξης.

Γ'αυτο περιμενα βασικα μεχρι τελος τους ετους μηπως και βαλουν καμια εφαρμογη.Ειδα οτι δεν εβαλαν και γι'αυτο επελεξα τελικα να μιλησω με την volterra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Το έκανες μέσω allazorevma που δίνει και το 20ρικο ?

Οχι ξεχασα!

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Οφελος εχει σιγουρα και ειδικα αν ειναι και μεγαλη η καταναλωση.

Το κακο ειναι οτι προγραμμα δεν βρισκουμε να παμε.

Τωρα διαβαζα τους ορους της elpedison κι επεσα εκει που γραφει για την εκπτωση 15%.

Και φυσικα γραφει: Η έκπτωση δεν αφορά πελάτες που απολαμβάνουν ήδη τιμολογιακών προνομίων, όπως πελάτες ενταγμένοι στο Κοινωνικό Οικιακό Τιμολόγιο, Τιμολόγιο Υπηρεσιών Αλληλεγγύης, πρόγραμμα Ακραίας Φτώχειας ή και άλλη έκπτωση μέσω προωθητικής ενέργειας του Προμηθευτή για το χρονικό διάστημα απόδοσης της έκπτωσης της προωθητικής ενέργειας.

Ποια εκπτωση 15% ειναι αυτη και ποιους αφορα; Τι εννοει πελατες ενταγμενοι στο Κοινωνικο Οικιακο Τιμολογιο; Ειναι ειδικη κατηγορια; Οταν λεει αλλη εκπτωση μεσω προωθητικης ενεργειας του προμηθευτη ειναι μεσα και το 20ευρω απο το allazorevma;

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

9 ευρω τον μηνα κερδος εχω χωρις την εκπτωση του 15%.

Δεν παω με τιποτα για τετοια διαφορα και ειδικα με αυτην την τιμη της κιλοβατωρας.Καλυτερα να βαλω προγραμμα με ΟΤΣ παρα αυτο.

 

 

 

Σε ποια εταιρια αναφερεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lazostat είπε

Οχι ξεχασα!

Χαχαχ! Σιγά , με τόσα που έχεις στο κεφάλι σου κομπλέ . Ρεύμα να έχει το σπίτι βασικά όταν μπεις και να μη χρειαστείς μπαλαντέζα απο γείτονα , τα υπόλοιπα λεπτομέρειες !
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

ΕΛΤΑ? Με ρίσκο την ΟΤΣ πάντα....

Το εχω στο μυαλο μου κι αυτο αλλα δεν ηθελα με τιποτα ΟΤΣ.

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Ποια εκπτωση 15% ειναι αυτη και ποιους αφορα; Τι εννοει πελατες ενταγμενοι στο Κοινωνικο Οικιακο Τιμολογιο; Ειναι ειδικη κατηγορια; Οταν λεει αλλη εκπτωση μεσω προωθητικης ενεργειας του προμηθευτη ειναι μεσα και το 20ευρω απο το allazorevma;

Σε ποια εταιρια αναφερεσαι;

Αναφερομαι στο προγραμμα της elpedison το νυχτερινο.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ababa641 είπε

Καλησπέρα στην παρέα... αν κάποιος έχει ΚΟΤ Β έχει όφελος να πάει σε άλλο πάροχο εκτός ΔΕΗ?

Καλημέρα... Το βλέπω δύσκολο να υπάρχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημέρα... Το βλέπω δύσκολο να υπάρχει..

Είμαι περίεργος να μάθω που το στηρίζεις

7 ώρες πριν, ababa641 είπε

Καλησπέρα στην παρέα... αν κάποιος έχει ΚΟΤ Β έχει όφελος να πάει σε άλλο πάροχο εκτός ΔΕΗ?

Φυσικά , για παράδειγμα στην Ελιν είναι 0,019551 ευρώ ανα κιλοβάτ η διαφορά.

Πολλαπλασίασε το με την ετήσια κατανάλωσή σου και μετά επι 1,06 να δεις το έτος πόσο βγαίνει.

Φυσικά μπορείς να παραμείνεις στη ΔΕΗ και ο @takoulou θα μοιράζει ετήσιες επιταγές 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Moody_AL είπε

Αρχικά την volterra είχα δει, αλλά μετά ανακάλυψα, όπως και άλλοι εδώ ότι έχει τελικά ΟΤΣ και την απέρριψα. Η solar πολύ μικρή εταιρεία, δεν μου γεμίζει το μάτι. Θα μου πεις η Ελιν είναι μεγαλύτερη?? Μοιάζει τίμια, τώρα... θα δείξει...

Η Ελίν είναι μία από τις 10 μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα γενικά...με δεκαπλάσιους τζίρους από κάθε εταιρεία ρεύματος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...