Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, panosssss είπε

Έχει λήξει από το...2008! Ωχ, δεν μ' αρέσει καθόλου αυτό...

Αν έχεις κανα φίλο σου ηλεκτρολόγο κομπλέ ,αλλιώς μπορεί (ανάλογα την περιοχή) να ζητήσουν και 50άρι ταρίφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, baskon είπε

Εχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα της Protergia 1+ χρόνο τώρα. Μου ειχε δωσει και 120 ευρώ στην αρχή. Γενικά έχω γλιτώσει αρκετά χρήματα. Το πρώτο εξάμηνο δε χρέωνε και ΟΤΣ οπότε γενικά το κέρδος ήταν μεγάλο. Σιγά σιγά από τον Αυγουστο έχει μικροχρεώσεις ΟΤΣ και πάλι συνέφερε. Μόλις μου βγήκε ο τελευταίος λογαριασμός όμως και σε αυτον είχε χρεωση ΟΤΣ 26.5 ευρώ τη μεγαβατώρα. Με άλλα λόγια μου βγήκε ελάχιστα φθηνότερα από ΔΕΗ enter. Συνοπτικά όπως πάει το πράγμα και αν συνεχίσει έτσι με την ΟΤΣ όχι δε συμφέρει να τη βάλεις τώρα (αν και για 6 μηνες είναι χωρίς ΟΤΣ οπότε κάτι κερδίζεις). Προσωπικά έβγαλα μεγάλο κέρδος. Σκέφτομαι να τους δώσω ένα μέρος του (τη ρήτρα αποδεσμευσης 50 ευρώ) και να πάω για αλλού..αλλά θα περιμένω και τον επόμενο λογαριασμό να δώ.. Αν εξαιρέσεις το παραπάνω θέμα η εταιρία ειναι καλή. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους λογαριασμούς, ενώ έχει και ωραια εφαρμογή για καταχώρηση ενδείξεων μηνιαίου λογαριασμού κλπ.

εννοεις οτι σου χρεωσε 0,0265 χ τις κιλοβατωρες που καταναλωσες ;

24 μηνες συμβολαιο εχω αλλα δεν θυμαμαι τωρα το ποσο αποδεσμευσης που πρεπει να δωσω μετα τους 6 μηνες.

υπολογιζα οταν συμπληρωνοταν ενας χρονος να εκανα την συγκριση ποσων με την Δεη που ειχα πριν, αλλα τωρα με την ΟΤΣ δεν ξερω ποσο ασφαλη ειναι τα συμπερασματα που θα βγαλω. Σε καθε περιπτωση και ανεξαρτητα απο το πως ονομαζεται καθε κομματι που ειναι μερος του συνολικου λογαριασμου, ελπιζω στο τελος να μην υπερβω αυτα που πληρωνα στην Δεη.

Αληθεια, εαν εφευγες που θα πηγαινες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια  πολλά !!

Παιδια, επειδή απείχα μερικές μέρες απο εδω και είμαι σε φάση να «μετακομίσω»  σε άλλο πάροχο, μήπως προέκυψε κανένα αξιόλογο πρόγραμμα τελευταία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, stsp είπε

Καλησπέρα και χρόνια  πολλά !!

Παιδια, επειδή απείχα μερικές μέρες απο εδω και είμαι σε φάση να «μετακομίσω»  σε άλλο πάροχο, μήπως προέκυψε κανένα αξιόλογο πρόγραμμα τελευταία; 

Μπα , τα ίδια. Τα ΕΛΤΑ κοιτούσαμε γιατί έχει θεωρητικά υψηλό άνω όριο ,αλλά είναι άγνωστος ακόμα ο υπολογισμός της ρήτρας , είχα στείλει email αλλά μέχρι σήμερα καμιά απάντηση, αν θες πάρε τους τηλ

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, korakios είπε

Είναι σήριαλ απο προηγούμενες σελίδες. Σε κάποια λινκ δείχνει οτι εφαρμόζει ρήτρα, στο λινκ που έχω οτι δεν εφαρμόζει.

Στείλε (όχι απο τηλ) email ζητώντας το πρόγραμμα που ξεκάθαρα δεν εφαρμόζεται ΟΤΣ και εφαρμόζεται έκπτωση 5% επιπλέον

Ναι

Κρίμα που δεν πρόλαβες της ΔΕΗ το enter που έδινε 100Ε δώρο.
Μήπως να κοιτούσες Ελιν και να έκανες αίτηση απο το https://allazorevma.gr/

να τσιμπούσες και 20Ε δωράκι ?

Καλά και εγώ ένα χρόνο δεν είχα , μετά ήρθαν κάποιο αραιά με μικρό ΟΤΣ και ο τελευταίος ήταν φαρμάκι (ακόμα περιμένω ανάλυση...)

Θέλω να πω αγρίεψαν λίγο τα πράγματα , αλλά μου κάνει εντύπωση που ο Ηρών δεν έχει εφαρμόσει ακόμα

Το προγραμμα που εχω εχει αρχικη τιμη 0.078 κ απο οσο ξερω δεν εχει ξεπερασει αυτο το οριο η ΟΤΣ αρα πως να μου χρεωσει ΟΤΣ ;;; Σ ενα λογαριασμο που εχω δει του Ηρων με 0.060 μαζι με την ΟΤΣ εφτασε σε 0.072 κ με παγιο 2.90 που γινεται 1.30 αν μεινεις εναν χρονο νομιζω οτι ειναι πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Το προγραμμα που εχω εχει αρχικη τιμη 0.078 κ απο οσο ξερω δεν εχει ξεπερασει αυτο το οριο η ΟΤΣ αρα πως να μου χρεωσει ΟΤΣ ;;

Δεν κατάλαβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 Εχει αλλάξει κάποιος συμφουρίτης κοινόχρηστη παροχή ρεύματος ( Γ21 Επαγγελματικό )

 Ποιος πάροχος συμφέρει με τα τωρινά δεδομένα ??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος να μου πει όταν αλλάζεις από Γ1 σε Γ1Ν (βάλεις δηλαδή νυχτερινό) αν πρέπει μετά να ενημερώσεις τον πάροχο για να αλλάξεις συμβόλαιο ή το κάνει αυτόματα ο ΔΕΔΔΗΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος ειπε οτι το HomeEnter της ΔΕΗ δεν κανει για αυτους που ξοδευουν αρκετες κιλοβατωρες, αλλα η τιμη δεν αυξανεται :

  • Χρέωση (Κατανάλωση έως και 2.000 kWh το τετράμηνο): 0.10500 €/kWh
  • Χρέωση (Κατανάλωση μεγαλύτερη από 2.000 kWh το τετράμηνο): 0.10500 €/kWh

Βεβαια αλλοι δινουν 0,08 την κιλοβατωρα, οποτε μαλλον δεν αξιζει..

Παιδια στο allazorevma, ζηταει τα παρακατω στοιχεια : Αριθμος παροχης, συμφωνημενη ισχυς και προεραιτικα ενδειξη μετρητη ημερα και νυχτα, εαν υπαρχει. Αυτο λεει επιταχυνει τη διαδικασια για να μην ερχεται υπαλληλος απο τη ΔΕΗ να το μετρησει.

Ερωτηση τωρα. Ο Ιδιοκτητης δεν εχει λογαριασμους και οι ενοικιαστες εχουν φυγει. Μπορω να βγαλω καποια ακρη; Το ρευμα εχει κοπει. Χρειαζεται οντως σε αυτη τη περιπτωση να ξερουμε την ενδειξη του ρολογιου;

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Χρειαζεται οντως σε αυτη τη περιπτωση να ξερουμε την ενδειξη του ρολογιου;

Ε ναι , αφου απο αυτές τις μετρήσεις θα ξεκινήσει και η χρέωση . Βρίσκεις το ρολόι και βγάζεις φωτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Παιδια στο allazorevma, ζηταει τα παρακατω στοιχεια : Αριθμος παροχης, συμφωνημενη ισχυς και προεραιτικα ενδειξη μετρητη ημερα και νυχτα, εαν υπαρχει. Αυτο λεει επιταχυνει τη διαδικασια για να μην ερχεται υπαλληλος απο τη ΔΕΗ να το μετρησει.

Ερωτηση τωρα. Ο Ιδιοκτητης δεν εχει λογαριασμους και οι ενοικιαστες εχουν φυγει. Μπορω να βγαλω καποια ακρη; Το ρευμα εχει κοπει. Χρειαζεται οντως σε αυτη τη περιπτωση να ξερουμε την ενδειξη του ρολογιου;

Θα έρθει υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ για την επανασύνδεση, οπότε μην ασχολείσαι. (θα πάρει και μέτρηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...