Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει λόγος που ο κος Χατζηδάκης πήρε πόδι από το υπουργείο ενέργειας. Προκάλεσε μεγάλες ζημιές με την εμμονική πολιτική του στην ελεύθερη αγορά, παρά τις παροτρύνσεις παραγόντων της αγοράς αυτής για το αντίθετο.

Έρχονται μεγάλες αυξήσεις εξαιτίας του στην τιμή του ρεύματος, και αυτοί που το εμπορεύονται, όπως κάποιοι πάροχοι που στην ουσία είναι μεσάζοντες, θα χρεώσουν πολύ ακριβότερα και άρα θα αυξήσουν τις τιμές.

Όσοι είναι παραγωγοί, όπως η ΔΕΗ και ένας ακόμα που δε θυμάμαι, θα μπορέσουν να απορροφήσουν το νέο κύμα αυξήσεων.

Στην αγορά ενέργειας έχουν μπει και μεγάλες πολυεθνικές και funds που δεν ανεχονται την κλασσική ελληνική  κακοδιαχείριση οπότε και απαίτησαν το κεφάλι του.

Προσοχή με τους παρόχους, προσέξτε τι υπογράφετε.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Υπάρχει λόγος που ο κος Χατζηδάκης πήρε πόδι από το υπουργείο ενέργειας. Προκάλεσε μεγάλες ζημιές με την εμμονική πολιτική του στην ελεύθερη αγορά, παρά τις παροτρύνσεις παραγόντων της αγοράς αυτής για το αντίθετο.

Έρχονται μεγάλες αυξήσεις εξαιτίας του στην τιμή του ρεύματος, και αυτοί που το εμπορεύονται, όπως κάποιοι πάροχοι που στην ουσία είναι μεσάζοντες, θα χρεώσουν πολύ ακριβότερα και άρα θα αυξήσουν τις τιμές.

Όσοι είναι παραγωγοί, όπως η ΔΕΗ και ένας ακόμα που δε θυμάμαι, θα μπορέσουν να απορροφήσουν το νέο κύμα αυξήσεων.

Στην αγορά ενέργειας έχουν μπει και μεγάλες πολυεθνικές και funds που δεν ανεχονται την κλασσική ελληνική  κακοδιαχείριση οπότε και απαίτησαν το κεφάλι του.

Προσοχή με τους παρόχους, προσέξτε τι υπογράφετε.

Σε προγράμματα χωρίς ρήτρες ,δε νομίζω να σκεφτούν κάποια άλλη επιβάρυνση
Πάντως είναι ένας ακόμα λόγος να βιαστεί κάποιος να την κάνει ,πριν ανέβουν οι τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Υπάρχει λόγος που ο κος Χατζηδάκης πήρε πόδι από το υπουργείο ενέργειας. Προκάλεσε μεγάλες ζημιές με την εμμονική πολιτική του στην ελεύθερη αγορά, παρά τις παροτρύνσεις παραγόντων της αγοράς αυτής για το αντίθετο.

Έρχονται μεγάλες αυξήσεις εξαιτίας του στην τιμή του ρεύματος, και αυτοί που το εμπορεύονται, όπως κάποιοι πάροχοι που στην ουσία είναι μεσάζοντες, θα χρεώσουν πολύ ακριβότερα και άρα θα αυξήσουν τις τιμές.

Όσοι είναι παραγωγοί, όπως η ΔΕΗ και ένας ακόμα που δε θυμάμαι, θα μπορέσουν να απορροφήσουν το νέο κύμα αυξήσεων.

Στην αγορά ενέργειας έχουν μπει και μεγάλες πολυεθνικές και funds που δεν ανεχονται την κλασσική ελληνική  κακοδιαχείριση οπότε και απαίτησαν το κεφάλι του.

Προσοχή με τους παρόχους, προσέξτε τι υπογράφετε.

 

 

Εγώ που έκανα το myhome enter, πιστεύω ότι είμαι καλυμμένος για 2 χρόνια και μετά βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάποιες απορίες και θα ήμουν υπόχρεος αν θα μπορούσε κάποιος να απαντήσει. Συμπληρώνοντας τη φόρμα του allazorevma με τις καταναλώσεις μου (3900 ετήσια ημερήσια κατανάλωση και 1000 νυχτερινή) μου εμφανίζει εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα από την πλατφόρμα σύγκρισης του energymarket που δοκίμασα. Επίσης με την εγγύηση που έχω καταβάλει στη ΔΕΗ τι γίνεται σε περίπτωση που φύγω; Με αυτές τις καταναλώσεις (έχω ΔΕΗ Γ1Ν οικιακό), θα έχω κάποιο όφελος αν αλλάξω πάροχο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτά τα excel (είναι προγράμματα χωρίς ρήτρα) ,τα έφτιαξα γιατί δεν εμπιστευόμουν τα άλλα site

Μέρας

https://drive.google.com/file/d/1dBcV9v0qeenuHLsZ0KngrRDSNpUeB9sd/view

Νύχτας

https://drive.google.com/file/d/1ML9TRg1zz4uRlCYchnJoxIMK370iaOrW/view

Η εγγύηση της ΔΕΗ συμψηφίζεται στον τελευταίο λογαριασμό και αν έχεις πιστωτικό είτε μπαίνει σε λογαριασμό που θα δώσεις ή δίνεις έναν άλλον λογαριασμό ΔΕΗ που πιστώνεται εκεί .

Μπήκε και το nrg save 40% που είναι πολύ καλό για μεγάλες καταναλώσεις ειδικά σε ημερήσιο και χωρίς την ανάγκη εμπρόθεσμης οφειλής

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Μπήκε και το nrg save 40% που είναι πολύ καλό για μεγάλες καταναλώσεις ειδικά σε ημερήσιο και χωρίς την ανάγκη εμπρόθεσμης οφειλής

https://mbc.gr/home-2/nrg-mbc/mbc-nrgsave/

 

Αυτο το ερωτηματικο στο nrg save 40% που εβαλες για το ΚΟΤ πονεσε.😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Αυτο το ερωτηματικο στο nrg save 40% που εβαλες για το ΚΟΤ πονεσε.😪

Ωχ, λάθος μου* , απο το άλλο φόρουμ το παλικάρι έχει ΚΟΤ και είπε οτι ισχύει , το διορθώνω

Spoiler

*ή λες να το έκανα επίτηδες ,χοχοχοχο 😇

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Ωχ, λάθος μου* , απο το άλλο φόρουμ το παλικάρι έχει ΚΟΤ και είπε οτι ισχύει , το διορθώνω

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

*ή λες να το έκανα επίτηδες ,χοχοχοχο 😇

 

Αληθεια λες ισχυει για ΚΟΤ?😮

Αυριο κιολας παιρνω τηλεφωνο και κλεινω συμβολαιο αν ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αληθεια λες ισχυει για ΚΟΤ?😮

Αυριο κιολας παιρνω τηλεφωνο και κλεινω συμβολαιο αν ισχυει.

Αν δε δίνει εκκαθαριστικό ανα δίμηνο ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Mε γ#@#$@σες τωρα.

 

Σε πάνε ψυχολογία  rollercoaster η μου φαίνεται? Αχαχαχαχαχα.ρε κατασταλαξτε  αχαχαχαχααχΑ .αρε HERTHAN τι τραβάς.εγω ρε μάγκες από ότι έχω δει δεν πρέπει να το κουνήσω ριθοι από εδώ που είμαι γιατί βλέπω να με βαράει εγκεφαλικό.παλιο καταργημενο πρόγραμμα βολτερα με όταν που από ότι έχω δει στα 2 χρονιά μου έχουν ρίξει μόνο 27 ευρώ συνολικά οτσ με 0.60 βραδινό και 0.72 ημέρας με 10% συνέπεια βέβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, danaos7 είπε

Σε πάνε ψυχολογία  rollercoaster η μου φαίνεται? Αχαχαχαχαχα.ρε κατασταλαξτε  αχαχαχαχααχΑ .αρε HERTHAN τι τραβάς.εγω ρε μάγκες από ότι έχω δει δεν πρέπει να το κουνήσω ριθοι από εδώ που είμαι γιατί βλέπω να με βαράει εγκεφαλικό.παλιο καταργημενο πρόγραμμα βολτερα με όταν που από ότι έχω δει στα 2 χρονιά μου έχουν ρίξει μόνο 27 ευρώ συνολικά οτσ με 0.60 βραδινό και 0.72 ημέρας με 10% συνέπεια βέβαια

Κατσε εκει που εισαι και μην ξαναμπαινεις ντιπ εδω.

Με το που παιρνω αποφαση να παω σε καποιον παροχο κατι θα στραβωσει και δεν θα μ'αρεσει.

Τωρα κοιταω αυτο το nrg save 40% που εβαλε στο προγραμμα ο korakios.Ειναι το καλυτερο για εμενα και μενει αυριο να μιλησω με την nrg η με την αλλη εταιρια που συνεργαζονται να δω λεπτομερειες.Αν και δεν ηθελα με δεσμευση σε περιπτωση που ολα τα υπολοιπα οπως το να δεχονται πελατη με ΚΟΤ να μην υπαρχει εναντι(με δικη μου καταμετρηση) και να μην εχει ΟΤΣ τοτε θα το προχωρησω.

Μεχρι τοτε βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

@korakios τα excel δεν εινα χωρίς ΟΤΣ?

το nrg save λέει για ρητρα αναπροσαρμογής 

image.png.9b9321f0b2fa56d621087392639620d3.png

Λογικα θα εχει προσθεσει τα επιπλεον 4 ευρω στο παγιο ωστε το προγραμμα να ειναι fixed χωρις ΟΤΣ.

Ναι τωρα που ειδα παλι το excel θα δεις οτι η τιμη του παγιου ειναι στα 6,50 ευρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...