Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, korakios είπε

@Kzaxasδες λίγο αν στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις απο NRG περιέχει χρέωση ΕΛΑΠΕ και στη Solar αργότερα

Δεν φαίνεται κάτι στον τελευταίο της NRG, βέβαια δεν φημίζεται για την αναλυτική περιγραφή των χρεώσεων έτσι και αλλιώς😁.

Θα δω τώρα στον τελευταίο που θα στείλουν μήπως έχει κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, spikas είπε

Καλησπερα σας.

 Εκκαθαριστικος Ηρων   ΟΤΣ  42,66 δεν παμε καλα.

 

στιγμιότυπο οθόνης.png

Αφού δεν έχεις δέσμευση μπορείς άνετα να φύγεις . Τουλάχιστον σε μάδησαν κόσμια με "μόλις" 0,0215 επιβάρυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, korakios said:

Ναι, απλά εγώ νόμιζα οτι είναι με συνέπεια αλλά είναι τελική τιμή :)
Ευχαριστώ πολύ!

Την συνέπεια την κατοχυρώνουν με την πάγια εντολή λόγω μη πληρωμής της εγγύησης . Αν δεν θες συνέπεια , λογικά θα χρεωθείς την εγγύηση ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cambo99 είπε

Την συνέπεια την κατοχυρώνουν με την πάγια εντολή λόγω μη πληρωμής της εγγύησης . Αν δεν θες συνέπεια , λογικά θα χρεωθείς την εγγύηση ... 

Τώρα με μπέρδεψες ! Εμένα με ενδιαφέρει να πληρώνω την μειωμένη τελική τιμή ,χωρίς να χρειαστεί να πληρωθεί άμεσα ο λογαριασμός για να πάρω την έκπτωση στον επόμενο. Η εγγύηση ποτέ δε με απασχόλησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν δεν βάλεις πάγια εντολή πληρώνεις την αρχική εγγύηση ... αν δεν είναι πρόβλημα τότε είσαι οκ.

Μου ήρθε σήμερα ο τελευταίος λογαριασμός της ΔΕΗ για περίπου 3 μήνες κατανάλωση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώνουν λίγο παραπάνω από 1425 kwh και πάνω! Είναι φυσιολογικό; 

Screenshot_20210202-200204_Gallery.jpg.86fa3894fa21b68a0d126e714c240950.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

Αφού δεν έχεις δέσμευση μπορείς άνετα να φύγεις . Τουλάχιστον σε μάδησαν κόσμια με "μόλις" 0,0215 επιβάρυνση

Την δεδομενη στιγμη χωρις ρητρα κατω απο 0,081 με συνεπεια που πας ;;;; Ποια εταιρια ειναι σιγουρο οτι θα σου δωσει καλυτερη τιμη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Depeche3 είπε

Καλησπερα φιλε η εκπτωση για αυτο τον λογαριασμο μπαινει στον επομενο παντα ,αυτη ειναι η λογικη της εμπροθεσμης πληρωμης αρα στον επομενο λογαριασμο εφ οσον τον πληρωσεις εμπροθεσμα θα δεις εκπτωση 113 ευρω , ειναι πιστευω το καλυτερο προγραμμα της αγορας αν επελεξες το up χωρις δεσμευση γιατι εχει κ χαμηλο παγιο με την επιστροφη 20 ευρω αλλα κ ελευθερια να φυγεις. Στειλε μονο κ το κατω μερος να δω την ΟΤΣ  εκει ολη η ιστορια .

 

1 ώρα πριν, Depeche3 είπε

Καλησπερα φιλε η εκπτωση για αυτο τον λογαριασμο μπαινει στον επομενο παντα ,αυτη ειναι η λογικη της εμπροθεσμης πληρωμης αρα στον επομενο λογαριασμο εφ οσον τον πληρωσεις εμπροθεσμα θα δεις εκπτωση 113 ευρω , ειναι πιστευω το καλυτερο προγραμμα της αγορας αν επελεξες το up χωρις δεσμευση γιατι εχει κ χαμηλο παγιο με την επιστροφη 20 ευρω αλλα κ ελευθερια να φυγεις. Στειλε μονο κ το κατω μερος να δω την ΟΤΣ  εκει ολη η ιστορια .

 

Screenshot_20210202_110904_com.huawei.hidisk.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Depeche3 είπε

Την δεδομενη στιγμη χωρις ρητρα κατω απο 0,081 με συνεπεια που πας ;;;; Ποια εταιρια ειναι σιγουρο οτι θα σου δωσει καλυτερη τιμη;;;

elpedison ElectricityHome Night fixed

ΕΛΤΑ

Solar Energy FIXED

nrg Save 40%

ή και Efaenergy home fixed για ημερήσιο (νυχτερινό δε λέει)

Θα μου πεις τώρα προτείνεις ΕΛΤΑ? Απο Ηρών χίλιες φορές και ας έρχεται με περιστέρι ο λογαριασμός

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cambo99 είπε

Μου ήρθε σήμερα ο τελευταίος λογαριασμός της ΔΕΗ για περίπου 3 μήνες κατανάλωση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώνουν λίγο παραπάνω από 1425 kwh και πάνω! Είναι φυσιολογικό; 

όχι , πάνω απο 2000 είναι η αλλαγή κλίμακας . Μήπως ο προηγούμενος ήταν έναντι και κάνανε αλχημείες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cambo99 είπε

Εδώ είναι από το συμβόλαιο οι τιμές :

https://prnt.sc/y1ktno

 

 

Αυτο ακριβως εβαλα κι εγω στην προηγουμενη σελιδα απο το συμβολαιο.

1 ώρα πριν, korakios είπε

elpedison ElectricityHome Night fixed

ΕΛΤΑ

Solar Energy FIXED

nrg Save 40%

ή και Efaenergy home fixed για ημερήσιο (νυχτερινό δε λέει)

Θα μου πεις τώρα προτείνεις ΕΛΤΑ? Απο Ηρών χίλιες φορές και ας έρχεται με περιστέρι ο λογαριασμός

 

Μην καθεσαι να παλευεις τα απαλευτα.

Εμενα απο την Ηρων μου ειπαν θα με κερασουν και παγωτο το καλοκαιρι αν μεινω στο προγραμμα με την ΟΤΣ.Πολυ καλα παιδια δεν ειναι σαν τα αλλα.😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, korakios said:

όχι , πάνω απο 2000 είναι η αλλαγή κλίμακας . Μήπως ο προηγούμενος ήταν έναντι και κάνανε αλχημείες ?

Ήταν έναντι ο προηγούμενος ... αλλά άντε να βρεις άκρη γιατί το χρεώνουν έτσι! Για να μην λέμε μόνο για τους ιδιώτες! 😋

54 minutes ago, HERTHAN said:

Αυτο ακριβως εβαλα κι εγω στην προηγουμενη σελιδα απο το συμβολαιο.

 

Το πρόγραμμα είτε το κάνει κάποιος μέσω nrg, είτε μέσω mbc ... είναι ακριβώς το ίδιο. Απλά ίσως στην mbc είναι λίγο καλύτερη η αρχική επικοινωνία. Μέχρι εκεί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Ήταν έναντι ο προηγούμενος ... αλλά άντε να βρεις άκρη γιατί το χρεώνουν έτσι! Για να μην λέμε μόνο για τους ιδιώτες! 😋

Ε, τότε θα μαζεύτηκαν παραπάνω κιλοβατώρες γιαυτό και πέρασαν πιο νωρίς στην επόμενη κλίμακα . Αλλά καλό είναι να το επαληθεύσεις ή ανέβασε το έναντι.

Αν ποντάραμε θα έλεγα 575 ημερήσιο στο έναντι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά είναι κανένας watt and volt να μου πει αν μπορει να μπει στο mywatt; Προσπαθώ να μπω και μου λεει ότι δεν είμαι συνδρομητής ενω χθες έμπαινα. Μήπως έχει πρόβλημα το σύστημα τους;

Τους είχα στείλει ένα email πριν καμιά εβδομάδα με τα παράπονα μου και τους είχα πει ότι πλεον δεν με συμφέρει γιατί έχουν ρήτρα ΟΤΣ και ότι θα κοιτάξω να αλλάξω πάροχο.

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ρε παιδιά είναι κανένας watt and volt να μου πει αν μπορει να μπει στο mywatt; Προσπαθώ να μπω και μου λεει ότι δεν είμαι συνδρομητής ενω χθες έμπαινα. Μήπως έχει πρόβλημα το σύστημα τους;

Τους είχα στείλει ένα email πριν καμιά εβδομάδα με τα παράπονα μου και τους είχα πει ότι πλεον δεν με συμφέρει γιατί έχουν ρήτρα ΟΤΣ και ότι θα κοιτάξω να αλλάξω πάροχο.

Μήπως να αλλάξεις πάροχο γενικότερα ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

 

Το πρόγραμμα είτε το κάνει κάποιος μέσω nrg, είτε μέσω mbc ... είναι ακριβώς το ίδιο. Απλά ίσως στην mbc είναι λίγο καλύτερη η αρχική επικοινωνία. Μέχρι εκεί ...

Για την εικονα το ανεφερα που εβαλες απο το συμβολαιο.

1 ώρα πριν, korakios είπε

Ε, τότε θα μαζεύτηκαν παραπάνω κιλοβατώρες γιαυτό και πέρασαν πιο νωρίς στην επόμενη κλίμακα . Αλλά καλό είναι να το επαληθεύσεις ή ανέβασε το έναντι.

Εμενα στην ΔΕΗ στον τελευταιο λογαριασμο που μου εστειλαν πηραν σαν ενδειξη την φωτογραφια της ενδειξης που εστειλα στην Ηρων.

Σωστο ειναι αυτο μηπως γνωριζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...