Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, korakios είπε

Τώρα που το σκέφτομαι και 50-50 να σε έχω ρωτήσει @HERTHAN στην elpedison μήπως αυτό εννοούσαν όταν λέγανε δεν εφαρμόζεται έκπτωση 15% στο ΚΟΤ ?

Οχι καμια σχεση.

Δεν εφαρμοζεται γενικως η εκπτωση στην elpedison γιατι το γραφει και στην συμβαση.

Για να το ξεδιαλυνουμε......στην προηγουμενη σελιδα εγραψε ο incepted:0.088*0.88 - (εκπτωση ΚΟΤ) , ουσιαστικα 0.07744 - (εκπτωση ΚΟΤ) . Το 12% εφαρμοζεται και στο παγιο

Με το παραδειγμα αυτο που εδωσε αφαιρει πρωτα την εκπτωση απο την αρχικη τιμη προμηθειας που ειναι λαθος.

Μετα του εγραψα εγω οτι δεν ειναι ετσι και μου απανταει: Ετσι μου ειπαν οτι εφαρμοζεται στην αρχικη τιμη kwh , αν λενε ψεματα θα το δουμε  στο λογαριασμο.

Η απαντηση που μου εδωσε ειναι ακριβως αυτο που λεω εγω.Αφου του απαντησα οτι αυτο ακριβως λεω τοτε μου γραφει: Εδω μου ειπαν η συνεπεια εμφανιζεται στον επομενο λογαριασμο σαν εκπτωση απο την αρχικη τιμη kwh του προηγουμενου.

Στην ουσια μου λεει ειναι Α μετα οτι ειναι Β και μετα ξανα Α.

Ελπιζω να καταλαβατε.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Οχι καμια σχεση.

Δεν εφαρμοζεται γενικως η εκπτωση στην elpedison γιατι το γραφει και στην συμβαση.

Για να το ξεδιαλυνουμε......στην προηγουμενη σελιδα εγραψε ο incepted:0.088*0.88 - (εκπτωση ΚΟΤ) , ουσιαστικα 0.07744 - (εκπτωση ΚΟΤ) . Το 12% εφαρμοζεται και στο παγιο

Με το παραδειγμα αυτο που εδωσε αφαιρεο πρωτα την εκπτωση απο την αρχικη τιμη προμηθειας που ειναι λαθος.

Μετα του εγραψα εγω οτι δεν ειναι ετσι και μου απανταει: Ετσι μου ειπαν οτι εφαρμοζεται στην αρχικη τιμη kwh , αν λενε ψεματα θα το δουμε  στο λογαριασμο.

Η απαντηση που μου εδωσε ειναι ακριβως αυτο που λεω εγω.Αφου του απαντησα οτι αυτο ακριβως λεω τοτε μου γραφει: Εδω μου ειπαν η συνεπεια εμφανιζεται στον επομενο λογαριασμο σαν εκπτωση απο την αρχικη τιμη kwh του προηγουμενου.

Στην ουσια μου λεει ειναι Α μετα οτι ειναι Β και μετα ξανα Α.

Ελπιζω να καταλαβατε.

Θα ήθελα να απαντήσει ο @Incepted να το πάμε άλλες 10 σελίδες !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Θα ήθελα να απαντήσει ο @Incepted να το πάμε άλλες 10 σελίδες !

 

Το εγραψε και μετα τι εννοει: αφου λεω ρε παιδια εκπτωση συνεπειας πριν του ΚΟΤ, σε ολη την τιμη της KWh

Δεν λεω οτι κανει ο ιδιος λαθος μπορει να εχει μπερδευτει και φυσικα δεν τα εχω βαλει μαζι του προς θεου.

Μπορει κι αυτοι απο την EFA να μην του εδωσαν σωστα να καταλαβει.

Να βγαλουμε ακρη προσπαθουμε.

22 λεπτά πριν, Incepted είπε

χαχαχ αφου λεω ρε παιδια εκπτωση συνεπειας πριν του ΚΟΤ, σε ολη την τιμη της KWh 🤣

Ειναι λαθος αυτο αν στο ειπαν ετσι και στο εξηγησα και στα προηγουμενα post.

Τωρα αν το κανουν δεν σε νοιαζει γιατι εσυ βγαινεις κερδισμενος και χανουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

Μετα του εγραψα εγω οτι δεν ειναι ετσι και μου απανταει:
"Ετσι μου ειπαν οτι εφαρμοζεται στην αρχικη τιμη kwh , αν λενε ψεματα θα το δουμε  στο λογαριασμο."

.

Να εδω το χασαμε , αυτο που εγραφα εδω ειναι οτι εφαρμόζεται στην αρχικη τιμη KWh η εκπτωση συνεπειας , και εσυ υπεθεσες του ΚΟΤ. Eureka 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε email απο την nrg και θέλουν ξανά τις μετρήσεις απο το νέο (έβαλα νυχτερινό) ρολόι :(

Αυτό σημαίνει οτι θα πάνε στη Ζενιθ η κιλοβατώρες που έκαψα σε μια βδομάδα, τους είπα οτι δε θα έκαιγα αν το ήξερα τόσο ρεύμα αλλά δε νομίζω να αλλάζει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

Μου ήρθε email απο την nrg και θέλουν ξανά τις μετρήσεις απο το νέο (έβαλα νυχτερινό) ρολόι :(

Αυτό σημαίνει οτι θα πάνε στη Ζενιθ η κιλοβατώρες που έκαψα σε μια βδομάδα, τους είπα οτι δε θα έκαιγα αν το ήξερα τόσο ρεύμα αλλά δε νομίζω να αλλάζει κάτι

Τρελαίνονται να χρεώσουν ΟΤΣ τα κοράκια 🤑.

Εμένα ακόμα τίποτα,ούτε από Nrg ούτε από solar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Άμα, το λέει το συμβόλαιο...

Δυστυχώς το λέει , αλλά αν βγουνε πολλά πάλι θα φύγει για ΣτΚ . Τη χρέωση σωστά την υπολόγισαν (κάθισα και τα έβγαλα την προηγούμενη φορά) ,απλά έχω πάτημα οτι ποτέ δεν απάντησαν πως προκύπτει .

Άσχετο ,πλέον υπάρχει και απόφαση υπερ καταναλωτή απο ΣτΚ για (άλλη περίπτωση) ,αποχώρηση χωρίς ρήτρα σε πρόγραμμα με ΟΤΣ , λόγω μη σαφήνειας των χρεώσεων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.. Έχω χάσει τα αβγά και τα πασχάλια και με το νημα και με τους παρόχους.. με μια μέση χρήση κατανάλωσης (1 άτομο με οικιακές συσκευές υπολογιστή)  θα πρεπε να με απασχολεί τόσο η οτσ?

Οι σελίδες συγκρίσεων είναι αξιόπιστες? 

Έχετε να προτείνετε κάποια εταιρια?

Σας ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, menoetius είπε

Καλησπέρα παίδες.. Έχω χάσει τα αβγά και τα πασχάλια και με το νημα και με τους παρόχους.. με μια μέση χρήση κατανάλωσης (1 άτομο με οικιακές συσκευές υπολογιστή)  θα πρεπε να με απασχολεί τόσο η οτσ?

Οι σελίδες συγκρίσεων είναι αξιόπιστες? 

Έχετε να προτείνετε κάποια εταιρια?

Σας ευχαριστώ !

Δες στις προηγουμενες σελιδες τα excel που εχουν ανεβασει τα παιδια και βαλε τις ετησιες καταναλωσεις σου.

Υπαρχουν excel χωρις ΟΤΣ και excel με ΟΤΣ.

Μονο ετσι θα βγαλεις ακρη τι σε συμφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kzaxas είπε

Τρελαίνονται να χρεώσουν ΟΤΣ τα κοράκια 🤑.

Εμένα ακόμα τίποτα,ούτε από Nrg ούτε από solar

@Kzaxas, μπορώ να σου στείλω την σύμβαση της Solar να την συγκρίνεις με την δική σου? 
Εγώ τους ζήτησα το "ΟΙΚΙΑΚΟ FIXED" και μου έστειλαν ένα τιμολόγιο που γράφει "S1 FIXED" με αναγραφή ΟΤΣ στους όρους! 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

@Kzaxas, μπορώ να σου στείλω την σύμβαση της Solar να την συγκρίνεις με την δική σου? 
Εγώ τους ζήτησα το "ΟΙΚΙΑΚΟ FIXED" και μου έστειλαν ένα τιμολόγιο που γράφει "S1 FIXED" με αναγραφή ΟΤΣ στους όρους! 
 

Ρώτα τους σε email αν εφαρμόζεται ρήτρα αναπροσαρμογής να το έχεις γραπτώς ή ακόμα καλύτερα να το προσθέσουν στο συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Ρώτα τους σε email αν εφαρμόζεται ρήτρα αναπροσαρμογής να το έχεις γραπτώς ή ακόμα καλύτερα να το προσθέσουν στο συμβόλαιο

Μάλλον άλλο πρόγραμμα μου έστειλαν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

tag @Kzaxas

Μήπως το S1 ?

Μάλλον ναι, μου έστειλαν το τιμολόγιο του S1 αλλά προσθέτει και ένα F. μετά, δηλαδή το ονομάζει S1F. !!! 
Για αυτό θέλω τον @Kzaxas για να επιβεβαιώσω οτι όντως μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα FIXED.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...