Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, naive said:

Α, έχεις δίκιο, υπερισχύουν οι ειδικοί όροι του τιμοκαταλόγου επί των γενικών.

Αυτό το θέμα προχωράει 5-6 σελίδες τη μέρα, είναι αδύνατο να το παρακολουθηθεί στενά.
Πάντως εκεί που η volterra ήταν η πιο οργανωμένη, νομίζω έχει χάσει τη μπάλα εντελώς στην τιμολόγηση

Συμφωνώ σε ο,τι γράφεις

Υπαρχει στους ειδικούς όρους που σου στέλνουν στο email

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, manoc28 είπε

Το nrg Save 40% έχει εξαφανιστεί από το site πάντως και ούτε υπάρχει σαν επιλογή όταν επιλέγεις online αίτηση.

Ποτέ δεν υπήρχε στο site , είναι προωθητικό πρόγραμμα, μόνο τηλέφωνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

Ποτέ δεν υπήρχε στο site , είναι προωθητικό πρόγραμμα, μόνο τηλέφωνο

Υπάρχει μόνο με τηλ..σήμερα μου ήρθε το συμβόλαιο! Το υπέγραψα και ο θεός βοηθός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, antonio30 είπε

Υπάρχει μόνο με τηλ..σήμερα μου ήρθε το συμβόλαιο! Το υπέγραψα και ο θεός βοηθός

Απλά μου κάνει εντύπωση που σου είπανε οτι δεν εφαρμόζουν αναπροσαρμογή για 2 μόνο μήνες , σε εμένα και σε άλλα παιδιά είπαν για 4 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση γιατι τώρα άρχισα να ψάχνομαι για εναλλακτικό πάροχο! Απ'οτι είδα μόνο ΗΡΩΝ δεν εχει δέσμευση συμβολαίου, ισχύει; Ειδα ΖΕΝΙΘ, NRG κτλ έχουν δέσμευση 24 μήνες!

Επίσης πολύ χοντρικά, αξίζει η διαδικασία να αλλάξω πάροχο έ; ΥΓ είμαι ιδιώτης με Γ1Ν,  μωρο στο σπίτι, οπότε πλυντήρια, φούρνοι, θερμοσίφωνες κτλ δουλεύουν πολύ!

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση γιατι τώρα άρχισα να ψάχνομαι για εναλλακτικό πάροχο! Απ'οτι είδα μόνο ΗΡΩΝ δεν εχει δέσμευση συμβολαίου, ισχύει; Ειδα ΖΕΝΙΘ, NRG κτλ έχουν δέσμευση 24 μήνες!

Επίσης πολύ χοντρικά, αξίζει η διαδικασία να αλλάξω πάροχο έ; ΥΓ είμαι ιδιώτης με Γ1Ν,  μωρο στο σπίτι, οπότε πλυντήρια, φούρνοι, θερμοσίφωνες κτλ δουλεύουν πολύ!

Ημέρας

https://drive.google.com/file/d/1dBcV9v0qeenuHLsZ0KngrRDSNpUeB9sd/view?usp=sharing

Νύχτας

https://drive.google.com/file/d/1ML9TRg1zz4uRlCYchnJoxIMK370iaOrW/view?usp=sharing

Κατεβάζεις το αρχείο και το ανοίγεις με εφαρμογή ή online ως google έγγραφο

Συμπλήρωσε τις κιλοβατώρες ημέρας και νύχτας στα αντίστοιχα πεδία ,είναι ανα έτος όχι τετράμηνο :)

 

Είναι χωρίς ρήτρες αναπροσαρμογής που για να αναφέρεις τον Ηρων ,λογικά δεν ξέρεις τι είναι . Ουσιαστικά όταν ανεβαίνει η χοντρική του ρεύματος σου αυξάνουν το κόστος κιλοβατώρας . Για το πως υπολογίζεται ,και αν όντως δε χρεώνουν παραπάνω και αν ο πάροχος σου εξηγεί για το πως στηρίζει την παραπάνω χρέωση ,καλή μελέτη στις προηγούμενες σελίδες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Δεν με αφήνει να κάνω edit! Για το τετράμηνο έχω 1775kWh καταναλωση! 

Δε σου δείχνει "άνοιγμα με" σαν επιλογή? Λογικά μπορείς να το προσθέσεις και στο google drive σου και να το ανοίξεις απο εκεί. Βέβαια προϋπόθεση είναι να είσαι συνδεδεμένος σε google λογαριασμό.
Αλλά πάλι δε μπορείς να το κατεβάσεις και να το ανοίξεις με εφαρμογή?

Οι κιλοβατώρες πρέπει να είναι του έτους και ξεχωριστά οι ημερήσιες απο τις νυχτερινές (είπες οτι έχεις Γ1Ν νυχτερινό δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα για ΗΡΩΝ γιατι δεν εχει δέσμευση χρονική και εγω σε περίπου 1 χρόνο θα αλλάξω σπίτι, και θα μπλέξω με τους παρόχους!

17 λεπτά πριν, korakios είπε

Δε σου δείχνει "άνοιγμα με" σαν επιλογή? Λογικά μπορείς να το προσθέσεις και στο google drive σου και να το ανοίξεις απο εκεί. Βέβαια προϋπόθεση είναι να είσαι συνδεδεμένος σε google λογαριασμό.
Αλλά πάλι δε μπορείς να το κατεβάσεις και να το ανοίξεις με εφαρμογή?

Οι κιλοβατώρες πρέπει να είναι του έτους και ξεχωριστά οι ημερήσιες απο τις νυχτερινές (είπες οτι έχεις Γ1Ν νυχτερινό δηλαδή)

Φιλε εβαλα τα νουμερα εκει, και εν τέλει φαίνεται οτι η ΔΕΗ είναι η φθηνότερη!! Τι φάση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Φιλε εβαλα τα νουμερα εκει, και εν τέλει φαίνεται οτι η ΔΕΗ είναι η φθηνότερη!! Τι φάση;;

αναρωτιέμαι τι νούμερα έβαλες ! Θέλει τέχνη αυτό που έκανες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα εβαλα την κατανάλωση 4 μήνου που είχα στον λογαριασμό της ΔΕΗ, δηλαδή 1775 kWa, αλλα δεν το υπολίγσα σε ετησια βάση! Τωρα που το υπολόγισα βλέπω οτι όντως είναι πιο οικονομικοί οι άλλοι πάροχοι περίπου στα 90-110 ευρώ πιο φθηνά τον χρόνο!

Οχι τίποτα τρομερό, αλλα still!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

χαχα εβαλα την κατανάλωση 4 μήνου που είχα στον λογαριασμό της ΔΕΗ, δηλαδή 1775 kWa, αλλα δεν το υπολίγσα σε ετησια βάση! Τωρα που το υπολόγισα βλέπω οτι όντως είναι πιο οικονομικοί οι άλλοι πάροχοι περίπου στα 90-110 ευρώ πιο φθηνά τον χρόνο!

Οχι τίποτα τρομερό, αλλα still!

Και με 1775 και πάλι,γενικότερα δε βγαίνει η ΔΕΗ ποτέ πιο φθηνή !

9 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Ειπα για ΗΡΩΝ γιατι δεν εχει δέσμευση χρονική και εγω σε περίπου 1 χρόνο θα αλλάξω σπίτι, και θα μπλέξω με τους παρόχους!

δες και του @vsk το excel που περιέχει πάροχους και με ΟΤΣ (και του Ηρων)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UuBbZonruZuwWXDh8lgUr52jRUSsF5_g0iN26TuYsr4/edit#gid=171919820

Πχ πως θα χρεωνόσουν για Δεκέμβριο (δεν έχουν βγει ακόμα στοιχεία Ιανουαρίου) βάλε

ΜΕΣΗ ΟΤΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ 64

ΜΕΣΟΣΤΑΘΜΙΚΗ ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ 85

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

Και με 1775 και πάλι,γενικότερα δε βγαίνει η ΔΕΗ ποτέ πιο φθηνή !

δες και του @vsk το excel που περιέχει πάροχους και με ΟΤΣ (και του Ηρων)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UuBbZonruZuwWXDh8lgUr52jRUSsF5_g0iN26TuYsr4/edit#gid=171919820

Πχ πως θα χρεωνόσουν για Δεκέμβριο (δεν έχουν βγει ακόμα στοιχεία Ιανουαρίου) βάλε

ΜΕΣΗ ΟΤΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ 64

ΜΕΣΟΣΤΑΘΜΙΚΗ ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ 85

 

Φαντάζομαι κοιτάω το ΜΕ ΟΤΣ σωστά; Το 99% των συμβολαίων δεν εχει ΟΤΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Φαντάζομαι κοιτάω το ΜΕ ΟΤΣ σωστά; Το 99% των συμβολαίων δεν εχει ΟΤΣ;

Το αντίθετο μάλλον,τώρα τελευταία έχουν ξεκινήσει αυτά με σταθερές τιμές (αναγκαστικά μάλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...