Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Μίλησα πριν με Solar και με ενημέρωσαν ότι η αίτηση μου έχει ολοκληρωθεί από της 5 Φεβρουαρίου, οπότε περιμένουμε τον εκκαθαριστικό της NRG

Θα κόψεις την κορδέλα από πλευράς insomniacs με τον Σουμπάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπήκα και εγώ NRG 8/2 ,άντε να δούμε προκοπή .
Απο Ζενιθ ουσιαστικά είχα την αντιπρόταση των ίδιων χρεώσεων αλλά από αορίστου μου κάνανε δώρο την 24μηνη δέσμευση 😂

Μου έκανε εντύπωση πάντως , περίμενα κάνα έξτρα δώρο δωρεάν κατανάλωσης και παγίου...δε ζορίστηκαν και πολύ. Βέβαια όταν δουνε και οτι φεύγω και απο αέριο ίσως καταλάβουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kι εγω Efa απο τις 5/2 , σημερα βγηκε και ο τελικος της ΔΕΗ . 

Plot Twist :  Ο νυχτερινος μετρητης ηταν χαλασμενος και γι αυτο δεν μετρουσε τις νυχτερινες , εγινε επιδιορθωση απο ΔΕΔΔΗΕ

Επεξ/σία από Incepted
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Mεσα σε 20 ημερες αλλαξαν καμια 15αρια ατομα παροχο.

Καλα κερδη.😄

GameStop, Bitcoin και μαλακίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

 

 

Βρήκα στα τεφτέρια μου την προ-περσινη αναζήτηση μου για πάροχο 😁.

 

DSC_1157.JPG

Επεξ/σία από Kzaxas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν καταλαβα τιποτα.

Πανάθεμά σε. Για κονόμες μιλάω... Μόνο με ρεύματα και... μπαλαντέζες ασχολείσαι εσύ;;;

25 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

 

Βρήκα στα τεφτέρια μου την προ-περσινη αναζήτηση μου για πάροχο 😁.

 

DSC_1157.JPG

Και τί θες να σου βαθμολογήσουμε το γραπτό; Άριστα 10.

Ολντσκουλάς ο δικός σου.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kzaxas είπε

 

Βρήκα στα τεφτέρια μου την προ-περσινη αναζήτηση μου για πάροχο 😁.

 

DSC_1157.JPG

Κανεις λιγο καλυτερα γραμματα απο γιατρο :P

Επεξ/σία από Incepted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Έχοντας διαβάσει το Excel και επειδή ψάχνω ποια εταιρεία είναι η πιο συμφέρουσα, για να βρω πόσες κιλοβατορες καταναλωνω σε ένα έτος αθροιζω τις κιλοβατορες από τους 3 εκκαθαριστικους λογαριασμούς της ΔΕΗ; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα σας. Έχοντας διαβάσει το Excel και επειδή ψάχνω ποια εταιρεία είναι η πιο συμφέρουσα, για να βρω πόσες κιλοβατορες καταναλωνω σε ένα έτος αθροιζω τις κιλοβατορες από τους 3 εκκαθαριστικους λογαριασμούς της ΔΕΗ; ευχαριστώ 

Καλησπέρα, ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mrvaggos είπε

Καλησπέρα σας. Έχοντας διαβάσει το Excel και επειδή ψάχνω ποια εταιρεία είναι η πιο συμφέρουσα, για να βρω πόσες κιλοβατορες καταναλωνω σε ένα έτος αθροιζω τις κιλοβατορες από τους 3 εκκαθαριστικους λογαριασμούς της ΔΕΗ; ευχαριστώ 

Ναι ετσι ακριβως.

Σε περιπτωση που εχεις και νυχτερινο τις υπολογιζεις ξεχωριστα απο τις ημερησιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι παιδιά, γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα, δε μου χρειάστηκε ποτέ βασικά...

 

Είμαι στη ΔΕΗ στο Κοινωνικό Τιμολόγιο, στο ΚΟΤ-Β με την έκπτωση των 0,045 €/kWh. Οπότε η κιλοβατώρα βγαίνει στα 0,11057 - 0,045 = 0,06557 €.

Μέχρι τώρα, όποτε με παίρνανε τηλ οι εταιρίες για να μου πουλήσουν ρεύμα και τους έλεγα ότι είμαι το ΚΟΤ-Β της ΔΕΗ, αμέσως μου το κλείνανε, λέγοντας μου τα κλασικά ότι όντως δε με συμφέρει να κουνηθώ από εκεί που είμαι, αφού κι αυτοί δεν έχουν φθηνότερο ρεύμα να δώσουν. Εδώ και 2 μέρες τώρα, με έχουν πάρει 2 εταιρίες, Ζενίθ και Elpedison, λέγοντάς μου ότι μπορούν να μου δώσουν φθηνότερο Κοινωνικό Τιμολόγιο, στα 0,044 €/kWh (αυτή θα είναι η τιμή της κιλοβατώρας που θα πληρώνω, όχι η έκπτωση).

Δλδ 0,089 (αρχική τιμή δική τους) - 0,045 (έκπτωση Κοινωνικού Τιμολογίου) = 0,044.

Τόσο μου είπε η Elpedison, κάπου εκεί ήταν και η προσφορά της Ζενίθ, αν θυμάμαι καλά. Στο λίγο που πρόλαβα να ρωτήσω στην Elpedison, καθώς ήμουν σε δουλειά, μου είπαν ότι τα υπόλοιπα πάγια που έχει ήδη ο λογαριασμός της ΔΕΗ (δλδ για ΕΡΤ, Δήμο, ΑΔΜΗΕ. ΔΕΔΔΗΕ, ΕΤΜΕΑΡ,  αυτά βλέπω στο λογαριασμό μου ) θα τα πληρώνω και σε αυτούς. Αλλάζει μόνο, δηλαδή, η τιμή της κιλοβατώρας. Α για να είμαι ακριβής, μου είπε ότι δε θα πληρώνω και το πάγιο της ΔΕΗ (κάποιο από τα παραπάνω προφανώς, δε ξέρω ποιο όμως, όλα τα άλλα θα είναι ίδια όπως είπα), αλλά κάποιο χαμηλότερο αντί αυτού.

 

Ισχύουν αυτά που μου είπε, ή κρύβονται κι άλλα που δε μου ανέφερε;

Έχει γίνει κάτι τελευταία και ρίξαν τόσο τις τιμές οι εναλλακτικοί;

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...