Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Christian82 είπε

Φυσικά και πρέπει να γίνονται συγκρίσεις, αφού πρώτα όμως αποσαφηνισουμε εμείς οι ιδιοι τους όρους που θέλουμε να έχει το συμβόλαιο... Πράγμα που δεν γίνεται αμετάκλητα....καθώς με την τόση πληθώρα προγραμμάτων... πολλές φορές αποπροσανατολιζεσαι από τον αρχικό στόχο και καταλήγεις σε μια μόνιμη αμφιβολία για το τι τελικά πρέπει να επιλέξεις...

Εχουν συζητηθει ολα αυτα σε προηγομενα post χιλιαδες φορες κι εχουμε αναφερει πολλες φορες τι πρεπει να προσεχει ο καθενας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχει αλλαξει καποιος τον μετρητη της δεδδηε με τον καινουργιο τον ψηφιακο που εχει καρτα σημ κοσμοτε και στελνει αυτοματα την μετρηση; . Το εβαλε ο θειος μου στον Κουβαρα αττικης και ηθελα να μαθω πως δουλευει; . Θα εχει φαση να μην εκδιδεται ποτε εναντι λογαριασμος και να μην ασχολιεσαι καθολου και τα στελνει μονο του !. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

εχει αλλαξει καποιος τον μετρητη της δεδδηε με τον καινουργιο τον ψηφιακο που εχει καρτα σημ κοσμοτε και στελνει αυτοματα την μετρηση; . Το εβαλε ο θειος μου στον Κουβαρα αττικης και ηθελα να μαθω πως δουλευει; . Θα εχει φαση να μην εκδιδεται ποτε εναντι λογαριασμος και να μην ασχολιεσαι καθολου και τα στελνει μονο του !. 

Δε νομίζω να είναι το κατάλληλο topic για να πάρεις και απάντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Δε νομίζω να είναι το κατάλληλο topic για να πάρεις και απάντηση :)

δεν εβρισκα κατι αλλο κοντα για αυτο και εγραψα εδω , υπαρχει αλλο φορουμ; . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

δεν εβρισκα κατι αλλο κοντα για αυτο και εγραψα εδω , υπαρχει αλλο φορουμ; . 

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι σχετικό ,καλύτερα να ανοίξεις καινούριο θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ababa641 είπε

elta.png.cbece124a8c88c3b84a9cce8e8a135a8.png

 

Σήμερα μου ήρθε στο my elta energy

τώρα βρήκε ? Ή τώρα που το σκέφτομαι ,την κατάλληλη ώρα το πόσταρες !

Δείχνει και αναλυτικά τις χρεώσεις ? (για υπολογισμό ΥΚΩ και τυχών ρήτρα θα είχε ενδιαφέρον)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα εκδόθηκε οπότε σε κανα 2 εβδομάδες θα έρθει αν και έφυγαν με εθελουσία.

Μόνο το παρακάτω βγάζει στην ανάλυση

1416073462_elta2.png.5a4cbedbae9b2f11feef37303c23e052.png

 

 

Να επισημάνω οτι έχει και την εγγύηση μέσα που είναι 50€.

Επεξ/σία από ababa641
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Μόνο το παρακάτω βγάζει στην ανάλυση

Δεν περίμενα εκσυγχρονισμό απο τα ΕΛΤΑ ! Κρίμα πάντως που δεν τα δείχνει αναλυτικά ...Άντε να δούμε και το λογαριασμό σε κανα 2βδόμαδο :)

Αν δεν εφαρμόζουν και ρήτρες είναι όντως πολύ καλό πρόγραμμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Σήμερα εκδόθηκε οπότε σε κανα 2 εβδομάδες θα έρθει αν και έφυγαν με εθελουσία.

Μόνο το παρακάτω βγάζει στην ανάλυση

1416073462_elta2.png.5a4cbedbae9b2f11feef37303c23e052.png

 

 

Να επισημάνω οτι έχει και την εγγύηση μέσα που είναι 50€.

ΕΛΤΑΡΑ ΡΕ!!!😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αφου ησυχασαμε τωρα παμε παρακατω.......απο Solar θα εχει ενδιαφερον να μας πουνε τα παλικαρια εντυπωσεις γιατι θεωρω οτι θα ενδιαφερθουν κι αλλοι στην πορεια.

Ποιοι ειναι Solar o kzaxas και ποιος αλλος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

Ο fallen333 ,αλλά λογικά ,λογαριασμό , θα ποστάρει πρώτος ο kzaxas

 

Αφου εγινε η αρχη(εκαναν το bum που λεμε-lol) και πηγαν θα μας πουνε γιατι δεν ηξερα κανεναν μεχρι σημερα που να ειναι στην Solar.

Aπο Ελτα δεν θελω να μαθω τιποτα ας τα λενε μεταξυ τους καλυτερα ο down με τον ababa μεσω p.m.😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Christian82 είπε

Γειά στην παρέα...

Νομίζω πως με τις τόσες πολλές συγκρίσεις προγραμμάτων και παρόχων διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλον...Με απλά λόγια, χάνουμε την ουσία...Οι διάφορες μεταξύ των παρόχων (πλην ΔΕΗ) είναι όσο ένα τραπέζι με σουβλάκια σε μια ταβέρνα..που τόσο μας έλλειψε...

Η ουσία λοιπόν είναι να επιλέξουμε πάροχο με ξεκάθαρους όρους...που για μένα είναι οι εξεις:

1. Χωρίς δέσμευση συμβολαίου.

2. Χωρίς καμία ρήτρα αναπροσαρμογής χρεώσεων ΟΤΣ

3. Χωρίς Χρέωση Εγγύησης με ενεργοποίηση πάγιας εντολής πληρωμής του λογαριασμού σας.

4. Χωρίς πάγιο (έστω ελάχιστο)

Με βάση αυτά τα παραπάνω... ψάξτε εκείνον τον πάροχο με τη χαμηλότερη κιλοβατώρα...δε θα δυσκολευτειτε...

ΥΓ. Οι πάροχοι έχουν και προωθητικές ενέργειες (προγράμματα) που δεν εμφανίζονται στους εκάστοτε τιμοκαταλογους...για να κλέψουν πελάτες... άρα παίρνουμε τηλέφωνο και ρωτάμε...

Επειδη και εγω το εψαχνα και εκει κατεληξα  με βαση τους ορους που ανεφερες + να στελνω εγω την μετρηση μεσω  app + εκαθσριστικος καθε μηνα αυτην την στιγμη νομιζω η ποιο φθηνη ειναι η για VOLTERRA για ημερισιο και Χωρις ΚΟΤ με 0,089(εκτωση συνεπειας)τιμη κιλοβατωρας.Αμεσως μετα νομιζω ειναι η NRG με 0,083+παγιο (αρα ερχεται παλι η τιμη καπου στα 0.089)+ με την υπηρεσια fixed 4€/μηνα για να μην χρεωνεται ΟΤΣ.

 

Επισης οσο αφορα τα apps της volterra θελει αρκετη δουλεια ακομη ενω της nrg ποιο ευχρηστο και ευαναγνωστο μου φανηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Επειδη και εγω το εψαχνα και εκει κατεληξα  με βαση τους ορους που ανεφερες + να στελνω εγω την μετρηση μεσω  app + εκαθσριστικος καθε μηνα αυτην την στιγμη νομιζω η ποιο φθηνη ειναι η για VOLTERRA για ημερισιο και Χωρις ΚΟΤ με 0,089(εκτωση συνεπειας)τιμη κιλοβατωρας.Αμεσως μετα νομιζω ειναι η NRG με 0,083+παγιο (αρα ερχεται παλι η τιμη καπου στα 0.089)+ με την υπηρεσια fixed 4€/μηνα για να μην χρεωνεται ΟΤΣ.

 

Επισης οσο αφορα τα apps της volterra θελει αρκετη δουλεια ακομη ενω της nrg ποιο ευχρηστο και ευαναγνωστο μου φανηκε

Σιγουρα παιζει και ρολο η καταναλωση αλλα με μια καταναλωση 4000kwh/ετος ειναι κοντα Elpedison - Ελιν - Voltera - Solar δες και το excel

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...