Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, cinrtc είπε

Αν η nrg ακολουθησει την οδο της elpedison και καθορίσει την τιμή του fixed από 4 ευρώ ανά μήνα σε 9 ή περισσσοτερα ευρω ανα μηνα τοτε τι γίνεται?

Αλλάζεις πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν το θυμομουν καθολου οτι το εγραφε μεσα......και φαντασου προχθες την διαβασα.....εχει καει το μυαλο παει τελειωσε.

Η τιμολόγηση του fixed δεν βρίσκεται μέσα στην σύμβαση αλλά αποτελεί χωριστό κομμάτι με ειδικούς όρους.Αρα η καταγγελία έχει να κάνει με όρους που περιλαμβάνονται στην σύμβαση αν αυξηθεί η τιμολόγηση της προμήθειας ρεύματος.Ομως το fixed πονηρά σκεπτομενοι δεν το έχουν μέσα αλλά σε ξεχωριστό φύλλο ώστε να μην γεννά δικαίωμα καταγγελίας  χωρις συνέπειες η αύξηση της τιμολόγησης του.

Ειδικοί όροι_nrg fixed.pdf

Επεξ/σία από cinrtc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Η τιμολόγηση του fixed δεν βρίσκεται μέσα στην σύμβαση αλλά αποτελεί χωριστό κομμάτι με ειδικούς όρους.Αρα η καταγγελία έχει να κάνει με όρους που περιλαμβάνονται στην σύμβαση αν αυξηθεί η τιμολόγηση της προμήθειας ρεύματος.Ομως το fixed πονηρά σκεπτομενοι δεν το έχουν μέσα αλλά σε ξεχωριστό φύλλο ώστε να μην γεννά δικαίωμα καταγγελίας  χωρις συνέπειες η αύξηση της τιμολόγησης του.

Ειδικοί όροι_nrg fixed.pdf 381 kB · 7 downloads

σε εμένα η φωτογραφία ήταν μέσα στη σύμβαση που υπέγραψα , επομένως είμαι καλυμμένος .

Αν πλέον το βγάλανε ,μιλήστε στο chat και επιλέξτε αποστολή συζήτησης σε email , ή φυσικά το ρωτάτε μέσω email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

σε εμένα η φωτογραφία ήταν μέσα στη σύμβαση που υπέγραψα , επομένως είμαι καλυμμένος .

Αν πλέον το βγάλανε ,μιλήστε στο chat και επιλέξτε αποστολή συζήτησης σε email , ή φυσικά το ρωτάτε μέσω email

Κι εμενα μεσα στην συμβαση ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχ γκουχ... ερώτησις. 

Αν έχεις ήδη e-bill, το 50άρι της ΔΕΗ μήπως γίνεται... 10άρι; :blink: :lol:

** Η προωθητική αφορά 10€ με την επιλογή του προϊόντος και επιπλέον 40€ με την επιλογή ηλεκτρονικού λογαριασμού μέχρι 31/3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, teller είπε

 

 

18 λεπτά πριν, teller είπε

Γκουχ γκουχ... ερώτησις. 

Αν έχεις ήδη e-bill, το 50άρι της ΔΕΗ μήπως γίνεται... 10άρι; :blink: :lol:

** Η προωθητική αφορά 10€ με την επιλογή του προϊόντος και επιπλέον 40€ με την επιλογή ηλεκτρονικού λογαριασμού μέχρι 31/3

Βλέπω τώρα ότι και στην προηγούμενη προωθητική με τα 100€, έτσι ακριβώς το έγραφε αλλά το έδινε σε όλους.

 

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Προλαβαίνεις να έρθεις στην Solar😂

Τα βλεπω θολα τα λευκα.

524111302_.PNG.d0ba5ed9ef1d3791909fac3cbf60e55c.PNG

 

52 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Αν κάνουν αύξηση στο fix μέχρι να περάσει δίμηνο θα χάσουν τους μισούς πελάτες ... και πάμε για άλλα!

Καλα ειναι να μην κανουν γιατι θελω να ξεκουραστω για 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cambo99 είπε

Αν κάνουν αύξηση στο fix μέχρι να περάσει δίμηνο θα χάσουν τους μισούς πελάτες ... και πάμε για άλλα!

Δεν ξέρω αν δικαιολογείται αποχώρηση χωρίς πέναλτι στο nrg save 40  αν κανει αυξηση στο fixed, αφού η υπηρεσία fixed είναι προαιρετική και όταν κάνεις συμβόλαιο δεν την επιλέγεις. Για παράδειγμα είναι σαν να αυξήσει τα τιμολόγια νύχτας, που εσύ δεν έχεις, και να θες να καταγγείλεις την σύμβασή σου επειδή σκόπευες στο μέλλον να βάλεις νυχτερινό. Δεν κολλάει το καταλαβαίνετε έτσι δεν είναι?  

Επεξ/σία από cinrtc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Δεν ξέρω αν δικαιολογείται αποχώρηση χωρίς πέναλτι στο nrg save 40  αν κανει αυξηση στο fixed, αφού η υπηρεσία fixed είναι προαιρετική και όταν κάνεις συμβόλαιο δεν την επιλέγεις.

 

5 ώρες πριν, korakios είπε

 

fixed.png

αναφέρεται λέμε η τιμή του fixed στους όρους του συμβολαίου που υπογράφεις

όπως επίσης και όλες οι τιμές παγίου και κιλοβατώρας . Είναι μέρος του συμβολαίου στο οποίο υπογράφεις.

14 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Δεν κολλάει το καταλαβαίνετε έτσι δεν είναι?  

εδώ συμφωνούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...