Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Δηλαδή ? Για συγκεκριμένα πράγματα ρωτάω, μιας και όπως απάντησες , εννοείς οτι άλλα υπογράφει κάποιος και άλλα πληρώνει και η αιτιολογία είναι οι σύνδεσμοι που δείχνουν την ΟΤΣ να ανεβαίνει που δε μου κολλά σαν απάντηση για το συγκεκριμένο ερώτημα . (όντως ανεβαίνει η ΟΤΣ δε διαφωνώ φυσικά)

Εκτός αν δεν κατάλαβα :)

 

Βαζουν καταναλωσεις παραπανω, αλλαζουν τιμες,  αλλαχουν μονομερως τους ορους κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, takoulou είπε

Βαζουν καταναλωσεις παραπανω,

πρώτη φορά το ακούω

14 λεπτά πριν, takoulou είπε

αλλαζουν τιμες,

σε υφιστάμενα συμβόλαια με δέσμευση ,δεν έχω ακούσει κάτι ,

14 λεπτά πριν, takoulou είπε

αλλαχουν μονομερως τους ορους κτλπ...

ναι σε θέματα ρήτρας όπως πριν ανέφερε ο φίλος ,αλλά και εγώ το είδα όταν ήμουν στη Ζενιθ

αν γνωρίζεις συγκεκριμένη περίπτωση να μας πεις φυσικά καθως και την εξέλιξη (σημαντικό) .

Σαν προσωπική σου άποψη  απόλυτα σεβαστή φυσικά ,αλλά γενικά και αόριστα μου ακούγονται γιαυτό και σταματώ εδώ απο πλευράς μου

Για τις ρήτρες ,ναι γίνεται πάρτυ , τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές ,γιαυτό και τα excel

 

13 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Δε ξέρω θα κοιτάξω το εξελ όπως ολοι

Θα στείλω mail θα το παραδεχτούν γραπτά θα τους ρωτήσω ότι δεν φταίω εγώ Και μετά θα φύγω

Βασικά έχε το νου σου μήπως αλλάξανε και τον τρόπο υπολογισμού , δηλαδή και να μείνεις στα ίδια όρια μήπως πάλι δε σε συμφέρει

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

πρώτη φορά το ακούω

σε υφιστάμενα συμβόλαια με δέσμευση ,δεν έχω ακούσει κάτι ,

ναι σε θέματα ρήτρας όπως πριν ανέφερε ο φίλος ,αλλά και εγώ το είδα όταν ήμουν στη Ζενιθ

αν γνωρίζεις συγκεκριμένη περίπτωση να μας πεις φυσικά καθως και την εξέλιξη (σημαντικό) .

Σαν προσωπική σου άποψη  απόλυτα σεβαστή φυσικά ,αλλά γενικά και αόριστα μου ακούγονται γιαυτό και σταματώ εδώ απο πλευράς μου

Για τις ρήτρες ,ναι γίνεται πάρτυ , τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές ,γιαυτό και τα excel

 

Βασικά έχε το νου σου μήπως αλλάξανε και τον τρόπο υπολογισμού , δηλαδή και να μείνεις στα ίδια όρια μήπως πάλι δε σε συμφέρει

Ναι για τις καταναλωσεις το γνωριζω καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, korakios είπε

Τώρα θα φανεί αν δεν εφαρμόζουν ΟΤΣ γιατί βαριούνται να υπολογίζουν 😛

(εννοείται εύχομαι να μην εφαρμόσουν)

Μα δεν ξερουν να την εφαρμοσουν και γι'αυτο δεν το εχουν κανει κιολας μεχρι τωρα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, takoulou είπε

Παραπονα πελατων οτι υπεγραψαν αλλα και αλλες τιμες στους λογαριασμους!!!!

Λογικά αναφέρεσαι σε προϊόντα με ΟΤΣ. Γι' αυτό λέμε αποφεύγουμε!

Πελάτης σε πακέτο με ΟΤΣ εδώ...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Ναι για τις καταναλωσεις το γνωριζω καλα...

Πειράζουν το ρολόι ? Ο ΔΕΔΔΗΕ (τουλάχιστον θα γίνει μερική ιδιωτικοποίηση ευτυχώς) δε παίρνει χαμπάρι ?

Υπάρχει κύκλωμα Υπέρβαρων Κιλοβατώρων ? Σπείρα Βατ-ο-Φουσκωμένων?

Και το ρολόι στην τελική δεν αντιδρά ?

Με προβλημάτισες τώρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, takoulou είπε

Βαζουν καταναλωσεις παραπανω, αλλαζουν τιμες, .....

αχαχ εγω ακουσα πως σου βαζουν και μετρητη που σου ανεβαζει και τις kwh σου +1000%.

ελεος....Μεσα σε 2 ωρες γραφτηκανε 50+ σχολια και αυτο που συζητιοταν ειναι η ανοδος του fixed στην nrg και ποιος ειναι αληθης η ψευτης σε αυτα που γραφει....Δλδ να καταλαβω το θεμα μας ειναι αυτο???Αντι να μπορεσουμε ολοι μαζι αναλογα με της kwh του καθενα να βρουμε οτι ποιο φθηνο γινεται εσεις εχετε χωριστει σε ομαδες ΔΕΗ -εναλλακτικοι και ο καθενας γραφει τα δικα του.... τι να πω??? λυπαμαι,ειλικρινα λυπαμαι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Πειράζουν το ρολόι ? Ο ΔΕΔΔΗΕ (τουλάχιστον θα γίνει μερική ιδιωτικοποίηση ευτυχώς) δε παίρνει χαμπάρι ?

Υπάρχει κύκλωμα Υπέρβαρων Κιλοβατώρων ? Σπείρα Βατ-ο-Φουσκωμένων?

Και το ρολόι στην τελική δεν αντιδρά ?

Με προβλημάτισες τώρα

 

Βαζουν παραπανω κιλοβατωρες απο τις πραγματικες σαν καταναλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill27 είπε

Αντι να μπορεσουμε ολοι μαζι αναλογα με της kwh του καθενα να βρουμε οτι ποιο φθηνο γινεται εσεις εχετε χωριστει σε ομαδες ΔΕΗ -εναλλακτικοι και ο καθενας γραφει τα δικα του.... τι να πω??? λυπαμαι,ειλικρινα λυπαμαι

κάτσε ,για να σου απαντήσω εσύ με ποιους είσαι ? 😛

Θα πάμε σε λίγο να κάνουμε ντου στο άλλο θέμα online/enter που ούτε οι σκληροπυρηνικοί Γ1 δε θα τους στηρίξουν 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ειμαι πελάτης της nrg σήμερα που πήρα τηλ για να ενεργοποιησω το φιξ μου είπαν 9.90 ευρώ πάμε καλά;;; Όταν έκανα το συμβόλαιο μου είπαν 4, ξέρει κάποιος τι γίνεται;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superbull76 είπε

Καλησπερα σας ειμαι πελάτης της nrg σήμερα που πήρα τηλ για να ενεργοποιησω το φιξ μου είπαν 9.90 ευρώ πάμε καλά;;; Όταν έκανα το συμβόλαιο μου είπαν 4, ξέρει κάποιος τι γίνεται;;; 

Καταγγελία και αλλαγή παρόχου αν σου είπανε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill27 είπε

Αντι να μπορεσουμε ολοι μαζι αναλογα με της kwh του καθενα να βρουμε οτι ποιο φθηνο γινεται εσεις εχετε χωριστει σε ομαδες ΔΕΗ -εναλλακτικοι και ο καθενας γραφει τα δικα του.... τι να πω??? λυπαμαι,ειλικρινα λυπαμαι

Aν δεν σταματησουνε καποια ατομα να χαλανε το θεμα εδω μεσα με το να κανουν διαφημιση με το να παραπληροφορουνε εδω και μηνες για το τι ισχυει και τι οχι και με το να μας λενε ποσο καλη ειναι η ΔΕΗ η Ηρων η NRG και οποιοσδηποτε αλλος παροχος δεν προκειται ν'αλλαξει κατι.

Οποιος διαβασει ολες τις σελιδες τουλαχιστον τους τελευταιους 7-8 μηνες τοτε θα καταλαβει ποιος βοηθαει και ποιος χαλαει το θεμα εδω μεσα με ολες αυτες τις μλκιες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα κάνω αύριο, είναι δυνατόν;;; απατεώνες ούτε ενημερωνουν ούτε τίποτα.... Πείτε καμία άλλη εταιρια που να συμφέρει για σπίτι με νυχτερινό και σύνολο 800 μέρα 1000 βράδυ για χειμώνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...