Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, 1kost1 είπε

Φιλε glazar76 δεν κατάλαβα καθόλου τους υπολογισμούς σου ΛΕΕΙ 100 τα kw οπότε μιλάμε για χάρισμα…. Η κάνω λάθος;;;

Δεν έχει τίποτα άλλο κρατήσεις εκτός φυσικά τα γνωστά «κερατιλικια των δήμων κλπ….

Ακούω γνώμες….

Σε 3 άτομα που το είδαν λένε ότι συμφέρει….

 

Αυτό που έγραψα πριν...2 ευρώ τα 100 kwh = 20 ευρώ οι 1000kwh ή η mWh...δεν νομίζω να υπάρχει σήμερα πάροχος που να χρεώνει τόσο μεγάλο περιθώριο. Η watt είναι ιστορικά ίσως η ακριβότερη, λες να έγινε ξαφνικά η φθηνότερη; Δεν χρειάζεται να με ακούσεις βέβαια...κάνε το και στείλε μας τον λογαριασμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Μα είναι προφανές! Ακριβώς η ίδια λογική με τα προγράμματα που χρεώνουν ρήτρα απλά με άλλη διατύπωση...απορώ που υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που θέλουν να το κάνουν κιόλας! Να το χαρακτηρίσω ή όχι; Κρατιέμαι..

Εδω παλευουμε να βρουμε ενα προγραμμα ωστε να ειναι οσο πιο ξεκαθαρο γινεται για να ξερουμε τι πληρωνουμε και ασχολουμαστε με ενα προγραμμα το οποιο ειναι το πιο μπερδεμενο προγραμμα που εχει βγει ποτε.

Και μονο που μιλαμε γι'αυτο πολυ ειναι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φίλοι μου αυτός ο αρνητισμός εκτός αν είστε πωλητές άλλων παρόχων!!!

Πριν πλήρωνα πάντα δίχως εγγύηση αλλά με ρήτρα κάπου στο 0,07 την kw. Τώρα με αυτά τα δεδομένα πολύ κάτω….. απλή αριθμητική δεν είναι;;;; κ όλα αυτά χωρίς πάγιο αν θυμάμαι από την διαφήμιση….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1kost1 είπε

Γιατί φίλοι μου αυτός ο αρνητισμός εκτός αν είστε πωλητές άλλων παρόχων!!!

Πριν πλήρωνα πάντα δίχως εγγύηση αλλά με ρήτρα κάπου στο 0,07 την kw. Τώρα με αυτά τα δεδομένα πολύ κάτω….. απλή αριθμητική δεν είναι;;;; κ όλα αυτά χωρίς πάγιο αν θυμάμαι από την διαφήμιση….

Όπα φίλε...κρατησου...μάλλον εσύ φέρεσαι σαν υπάλληλος. Κάνε το λοιπόν και αν σου έρθει λογαριασμός 0.07/kWh θα σου κάνω το τραπέζι στο Βαρούλκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1kost1 είπε

Γιατί φίλοι μου αυτός ο αρνητισμός εκτός αν είστε πωλητές άλλων παρόχων!!!

Εγω στα Ελτα πωλητης ειμαι κι ευτυχως καταφερα κι επεισα τον Down και τον ababa.

Aργουμε λιγο βεβαια ν'απαντησουμε και να εξυπηρετησουμε τον κοσμο αλλα δεν μαμιεται ο μισθος να μπαινει.Δεν μας νοιαζει κιολας.

Εσυ που ειναι στην Watt?Τι λεει εκει εχει πολυ δουλεια ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Όπα φίλε...κρατησου...μάλλον εσύ φέρεσαι σαν υπάλληλος. Κάνε το λοιπόν και αν σου έρθει λογαριασμός 0.07/kWh θα σου κάνω το τραπέζι στο Βαρούλκο

Δεν έχω καταλάβει αυτόν τον αρνητισμό. Συζήτηση κάνουμε. Κ ούτε έχω κανένα συμφέρων κ έχω ποσοστά από αυτήν την εταιρία. Απλά μήπως θέλησε να μπει δυναμικά στο παιχνίδι;;;; μιλάμε για kw , το λέει ξεκάθαρα!

ΟΥΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ τους ΕΙΜΑΙ ούτε τίποτα, απλά κοιτώ το ποιο οικονομικό μιας κ πληρώνω κάπου στο 0.07 την kw + ρήτρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγω στα Ελτα πωλητης ειμαι κι ευτυχως καταφερα κι επεισα τον Down και τον ababa.

Aργουμε λιγο βεβαια ν'απαντησουμε και να εξυπηρετησουμε τον κοσμο αλλα δεν μαμιεται ο μισθος να μπαινει.Δεν μας νοιαζει κιολας.

Εσυ που ειναι στην Watt?Τι λεει εκει εχει πολυ δουλεια ε?

0,50€ το post... αστειεύομαι...ε;

5 λεπτά πριν, 1kost1 είπε

Δεν έχω καταλάβει αυτόν τον αρνητισμό. Συζήτηση κάνουμε. Κ ούτε έχω κανένα συμφέρων κ έχω ποσοστά από αυτήν την εταιρία. Απλά μήπως θέλησε να μπει δυναμικά στο παιχνίδι;;;; μιλάμε για kw , το λέει ξεκάθαρα!

ΟΥΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ τους ΕΙΜΑΙ ούτε τίποτα, απλά κοιτώ το ποιο οικονομικό μιας κ πληρώνω κάπου στο 0.07 την kw + ρήτρα!!!

Ε τώρα θα πληρώνεις 0.085 συν 0.020...το ίδιο είναι

Επεξ/σία από MasterBlaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

0,50€ το post... αστειεύομαι...ε;

Ε τώρα θα πληρώνεις 0.085 συν 0.020...το ίδιο είναι

γιατι 0,085+0,02;;;

απο βγαινουν αυτά;;;  λιγο πιο αναλυτικά;;;;

μαλλον θα εχω την ηλικια του πατερα σας γιατι εχω ξεπερασει κατα πολύ τον μισο αιώνα!!!!

καποια αναλυση των πραξεων σα;!!!!😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, 1kost1 είπε

γιατι 0,085+0,02;;;

απο βγαινουν αυτά;;;  λιγο πιο αναλυτικά;;;;

μαλλον θα εχω την ηλικια του πατερα σας γιατι εχω ξεπερασει κατα πολύ τον μισο αιώνα!!!!

καποια αναλυση των πραξεων σα;!!!!😃

Έεεε...απλά βαριέμαι. Εγώ προτείνω να κάνεις το zero πάντως και να μας στείλεις τον πρώτο λογαριασμό...τίποτα άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2018 στις 10:46 ΠΜ, Dark_son20 είπε

σε καταναλώσεις κάτω των 2000 θα δεις μικροδιαφορές και σε κάποια πακέτα θα δεις και ποιο πάνω τιμές.

από τα παραπάνω προσοχή θέλει μόνο η ρήτρα ΟΤΣ.

εγώ στην elpedison έβγαλα καλό κέρδος με την προσφορά 1 ευρώ τη μέρα για τους 5 μήνες, πέρσι το χειμώνα που έλιωσα τα air condition, Οπότε με κάλυψε για τα 2 χρόνια που θα την κρατήσω.

Τώρα με τη ρήτρα πχ οι λογαριασμοί είναι +-2-3 ευρώ από ΔΕΗ. + έχω τις ευκολίες λογαριασμός κάθε μήνα κτλπ

Συγνώμη αλλά όταν λες έβγαλες καλό κέρδος πως το εννοέις; Σου έβγαλε το air condition κάποια χρήματα ή αποθήκευσες κάπου τη ζέστη για τον επόμενο χειμώνα;

Το μόνο που κατάφερες ήταν να κάψεις πολύ παραπάνω ρεύμα που διαφορετικά δε θα έκαιγες (γιατί δε σε νοίαζει αφού δεν το πληρώνεις), μίκρηνες τη ζωή του air condition μιας και όπως λες το έλιωσες και τα επόμενα 2 χρόνια απλά θα καις το ρεύμα που ήταν να κάψεις!

Να μας έλεγες ότι είχες 10 miners να σου βγάζουν χρήμα, να το καταλάβω....Εσύ απλά έκαψες ρεύμα για το τίποτα και τώρα πρέπει να δώσεις και ενα 50ρικο στον ψυκτικό να σου αλλάξει φίλτρα και να σου βάλει φρέον.

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, glazar76 είπε

Καλησπέρα!

ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WATT N VOLT!

Το zero είναι το μεγαλύτερο marketing κόλπο του αιώνα! Και μπράβο τους εδώ που τα λέμε γιατί ήταν πολύ έξυπνη κίνηση!

Τι πληρώνεις λοιπόν; Κόστος σου λέει συν κάτι για την watt n volt...τι είναι αυτό το κάτι που παίρνει η watt? 2€/100kwh ή 20€/mWh!!! Ωραία...δεν έχει και ρήτρα ΟΤΣ! Πως να έχει ρήτρα ΟΤΣ αφού έτσι και αλλιώς σε χρεώνει το κόστος της;;; Το κόστος της είναι ΟΤΣ+ΛΠ+(οτιδήποτε άλλο προστεθεί όπως αποκλίσεις, ΑΔΙ, ΠΧΕΦΕΛ ΚΤΛ) επί συντελεστή απωλειών χαμηλης τάσης! Το κόστος λοιπόν της watt ήταν για τον Απρίλιο ήταν στο περίπου = (64+9)*1.1343= 82.80/mWh + 20 το περιθώριο της = 102.80/mWh ή 0.1028/kWh...

Έχουν να πιαστούν πολλά κορόιδα...

 

 

Δεν έχεις πιάσει κι άλλη πονηριά. Αν αντί για 1000kWh κάψεις 500 τα 2 ευρώ τα σκας πάλι οπότε πας στα 0.1228/kWh .Αν κάψεις 250kWh πας στα 0.168/kWh.Ληστεια 

Επεξ/σία από cinrtc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...