Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εγω αν δεν κανω λαθος που εχω νυχτερινο στην ΔΕΗ, υπολογιζω στο 2ο excel ετσι, οχι το 1ο...?

ναι και κοιτάς και το αντίστοιχο φύλλο αναλόγως αν έχει μονοφασικό ή τριφασικό

______________________________________________________________________________________________________

Μπήκαν και 2 προγράμματα της Volton και ένα της Protergeia, (χωρίς ΟΤΣ),  μούφα είναι ,τζάμπα κόπος , ίσως να βοηθήσει κάποιον για σύγκριση αν (δυστυχώς) είναι σε κάποιο απο αυτά

α, και γράφω ημερομηνία διόρθωσης πλέον

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Τελεια!!

Της protergeia ειναι μουφα?

και τα 3 που έβαλα

Βασικά έχουν και άλλα προγράμματα αλλά είναι με ρήτρα αναπροσαρμογής. Το αν συμφέρουν ή όχι με ρήτρα εξαρτάται . Σε περιπτώσεις ναι αλλά είναι στον αέρα και για τους λόγους που αναφέρω στην καρφιτσωμένη ανάρτηση δεν ασχολούμαι πλέον . Αν υπήρχε έλεγχος απο τη ΡΑΕ και οι εταιρίες ήταν σωστές μπορεί και να περνούσα σε αντίστοιχο πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καταλαβα! καλα ουτε εγω θα κοιταξω προγραμματα με ρητρα αναπροσαρμογης!

Ωραια και κατι τελευταιο, βλεπω οτι στην χαμηλη καταναλωση που βαζω (πχ το εξοχικο μου) που ειναι κοντα 650 τον χρονο, καποιες εταιρειες ειναι μειον στο οφελος/ετος! Αυτο σημαινει οτι ειναι καλυτερη η ΔΕΗ? 😵

 

Επισης το 24ωρες Νυχτερινο της Ελπεντισον εχει ρητρα αναπροσαρμογης?

Επεξ/σία από jasonas21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jasonas21 είπε

καταλαβα! καλα ουτε εγω θα κοιταξω προγραμματα με ρητρα αναπροσαρμογης!

Ωραια και κατι τελευταιο, βλεπω οτι στην χαμηλη καταναλωση που βαζω (πχ το εξοχικο μου) που ειναι κοντα 650 τον χρονο, καποιες εταιρειες ειναι μειον στο οφελος/ετος! Αυτο σημαινει οτι ειναι καλυτερη η ΔΕΗ? 😵

 

Επισης το 24ωρες Νυχτερινο της Ελπεντισον εχει ρητρα αναπροσαρμογης?

Ναι και στα δύο !!!

Διάβασε, ψαξτο πριν αποφασίσεις, θέλεις δουλειά ακόμα Ιάσονα ....στο λέω για να μην την πατήσεις όπως πολλοί από μας που εμπιστευτηκαμε άσχετους και κουτοπόνηρους dealers!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Δευτέρα 7/6 μπαίνει στην αγορά (έτσι μου είπαν) το https://www.watt-volt.gr/zero/?utm_source=google&utm_medium=paid&utm_campaign=S_revma_leads_brand&campaignid=13383414717&adgroupid=124800375962&gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M70nTgG2BvrtW4Fl43q7q65JyzUbA7xzppPWG4z44Mic48RyVTBoJTkaAiabEALw_wcB&gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M70nTgG2BvrtW4Fl43q7q65JyzUbA7xzppPWG4z44Mic48RyVTBoJTkaAiabEALw_wcB

Τι μέρος του λόγου είναι αυτό;;; ουσιαστικά συμφέρει κατά πολύ. Μήπως κρύβεται τίποτα άλλο «κακό» μπροστά σε αυτό το «καλό»;;;;;;

Το φλερτάρω έντονα αυτό το πρόγραμμα. Τι λέτε;;;; αξίζει;;;😗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 1kost1 είπε

Την Δευτέρα 7/6 μπαίνει στην αγορά (έτσι μου είπαν) το https://www.watt-volt.gr/zero/?utm_source=google&utm_medium=paid&utm_campaign=S_revma_leads_brand&campaignid=13383414717&adgroupid=124800375962&gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M70nTgG2BvrtW4Fl43q7q65JyzUbA7xzppPWG4z44Mic48RyVTBoJTkaAiabEALw_wcB&gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M70nTgG2BvrtW4Fl43q7q65JyzUbA7xzppPWG4z44Mic48RyVTBoJTkaAiabEALw_wcB

Τι μέρος του λόγου είναι αυτό;;; ουσιαστικά συμφέρει κατά πολύ. Μήπως κρύβεται τίποτα άλλο «κακό» μπροστά σε αυτό το «καλό»;;;;;;

Το φλερτάρω έντονα αυτό το πρόγραμμα. Τι λέτε;;;; αξίζει;;;😗

ΤΙΜΗ ρωτήσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

ΤΙΜΗ ρωτήσες ?

2 ευρώ τα 100 kw χωρις ρητρα, χωρις παγιο

Το γράφει στο διαφημιστικό τους.

εως 10000 kw καθε 100 ειναι 2 ευρω.

τι γινεται;;;; δεν ειναι πολυ καλο αυτο το προγραμμα;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, 1kost1 είπε

2 ευρώ τα 100 kw χωρις ρητρα, χωρις παγιο

Το γράφει στο διαφημιστικό τους.

εως 10000 kw καθε 100 ειναι 2 ευρω.

τι γινεται;;;; δεν ειναι πολυ καλο αυτο το προγραμμα;;;;;

Η χονδρική, πόσο είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WATT N VOLT!

Το zero είναι το μεγαλύτερο marketing κόλπο του αιώνα! Και μπράβο τους εδώ που τα λέμε γιατί ήταν πολύ έξυπνη κίνηση!

Τι πληρώνεις λοιπόν; Κόστος σου λέει συν κάτι για την watt n volt...τι είναι αυτό το κάτι που παίρνει η watt? 2€/100kwh ή 20€/mWh!!! Ωραία...δεν έχει και ρήτρα ΟΤΣ! Πως να έχει ρήτρα ΟΤΣ αφού έτσι και αλλιώς σε χρεώνει το κόστος της;;; Το κόστος της είναι ΟΤΣ+ΛΠ+(οτιδήποτε άλλο προστεθεί όπως αποκλίσεις, ΑΔΙ, ΠΧΕΦΕΛ ΚΤΛ) επί συντελεστή απωλειών χαμηλης τάσης! Το κόστος λοιπόν της watt ήταν για τον Απρίλιο ήταν στο περίπου = (64+9)*1.1343= 82.80/mWh + 20 το περιθώριο της = 102.80/mWh ή 0.1028/kWh...

Έχουν να πιαστούν πολλά κορόιδα...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η χονδρική, πόσο είναι ?

Δεν ξέρω ούτε με απασχολεί.

Λένε ότι το δίνουν σε τιμή χοντρικής! Λες κ έγιναν σαν τα super market που κτυπάνε τις τιμές.

Βασικά στον καταναλωτή αυτό που τον ενδιαφέρει είναι το πόσο που πληρώσει άσχετα πως κ πόσο το έχει αγοράσει….. το λέει καθαρά για 2 χρόνια κ μετά πάει τα 100 στα 3 ευρώ. Που κ πάλι συμφέρει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ

Από Δευτέρα λέω να τους επισκεφτώ….

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλάψουν μάνες με το ZERO!

1 λεπτό πριν, 1kost1 είπε

Δεν ξέρω ούτε με απασχολεί.

Λένε ότι το δίνουν σε τιμή χοντρικής! Λες κ έγιναν σαν τα super market που κτυπάνε τις τιμές.

Βασικά στον καταναλωτή αυτό που τον ενδιαφέρει είναι το πόσο που πληρώσει άσχετα πως κ πόσο το έχει αγοράσει….. το λέει καθαρά για 2 χρόνια κ μετά πάει τα 100 στα 3 ευρώ. Που κ πάλι συμφέρει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ

Από Δευτέρα λέω να τους επισκεφτώ….

 

Θα κλάψεις και εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, 1kost1 είπε

Δεν ξέρω ούτε με απασχολεί.

Λένε ότι το δίνουν σε τιμή χοντρικής! Λες κ έγιναν σαν τα super market που κτυπάνε τις τιμές.

Βασικά στον καταναλωτή αυτό που τον ενδιαφέρει είναι το πόσο που πληρώσει άσχετα πως κ πόσο το έχει αγοράσει….. το λέει καθαρά για 2 χρόνια κ μετά πάει τα 100 στα 3 ευρώ. Που κ πάλι συμφέρει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ

Από Δευτέρα λέω να τους επισκεφτώ….

 

Λέει:

ΧΟΝΔΡΙΚΗ συν 0.02€

10 λεπτά πριν, glazar76 είπε

Καλησπέρα!

ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WATT N VOLT!

Το zero είναι το μεγαλύτερο marketing κόλπο του αιώνα! Και μπράβο τους εδώ που τα λέμε γιατί ήταν πολύ έξυπνη κίνηση!

Τι πληρώνεις λοιπόν; Κόστος σου λέει συν κάτι για την watt n volt...τι είναι αυτό το κάτι που παίρνει η watt? 2€/100kwh ή 20€/mWh!!! Ωραία...δεν έχει και ρήτρα ΟΤΣ! Πως να έχει ρήτρα ΟΤΣ αφού έτσι και αλλιώς σε χρεώνει το κόστος της;;; Το κόστος της είναι ΟΤΣ+ΛΠ+(οτιδήποτε άλλο προστεθεί όπως αποκλίσεις, ΑΔΙ, ΠΧΕΦΕΛ ΚΤΛ) επί συντελεστή απωλειών χαμηλης τάσης! Το κόστος λοιπόν της watt ήταν για τον Απρίλιο ήταν στο περίπου = (64+9)*1.1343= 82.80/mWh + 20 το περιθώριο της = 102.80/mWh ή 0.1028/kWh...

Έχουν να πιαστούν πολλά κορόιδα...

 

 

ΣΧΕΔΟΝ σαν την ΔΕΗ.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε glazar76 δεν κατάλαβα καθόλου τους υπολογισμούς σου ΛΕΕΙ 100 τα kw οπότε μιλάμε για χάρισμα…. Η κάνω λάθος;;;

Δεν έχει τίποτα άλλο κρατήσεις εκτός φυσικά τα γνωστά «κερατιλικια των δήμων κλπ….

Ακούω γνώμες….

Σε 3 άτομα που το είδαν λένε ότι συμφέρει….

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι προφανές! Ακριβώς η ίδια λογική με τα προγράμματα που χρεώνουν ρήτρα απλά με άλλη διατύπωση...απορώ που υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που θέλουν να το κάνουν κιόλας! Να το χαρακτηρίσω ή όχι; Κρατιέμαι..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...