Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, cinrtc είπε

Δεν έχεις πιάσει κι άλλη πονηριά. Αν αντί για 1000kWh κάψεις 500 τα 2 ευρώ τα σκας πάλι οπότε πας στα 0.1228/kWh .Αν κάψεις 250kWh πας στα 0.148/kWh.Ληστεια 

Όχι, αυτό δεν ισχύει. Το περιθώριο είναι 2 ανά 100...στις 500 θα σκάσεις λογικά 10 και στις 250...χμμμ δεν ξέρω τι γίνεται με τις στρογγυλοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Όχι, αυτό δεν ισχύει. Το περιθώριο είναι 2 ανά 100...στις 500 θα σκάσεις λογικά 10 και στις 250...χμμμ δεν ξέρω τι γίνεται με τις στρογγυλοποιησεις

Διάρκεια Σύμβασης: 2 έτη

Χρέωση zerO:

  • Για κατανάλωση έως και 10.000kWh/μήνα η Χρέωση zerO είναι 2€/100kWh.
  • Για το τμήμα της μηνιαίας κατανάλωσης που υπερβαίνει τις 10.000kWh, η χρέωση zerO είναι 1,5€/100kWh.
  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 1kost1 είπε

Φιλε glazar76 δεν κατάλαβα καθόλου τους υπολογισμούς σου ΛΕΕΙ 100 τα kw οπότε μιλάμε για χάρισμα…. Η κάνω λάθος;;;

Δεν έχει τίποτα άλλο κρατήσεις εκτός φυσικά τα γνωστά «κερατιλικια των δήμων κλπ….

Ακούω γνώμες….

Σε 3 άτομα που το είδαν λένε ότι συμφέρει….

 

Ή είσαι της "εταιρείας" αυτής, βαλτός δλδ ή χαμηλού IQ ....για να μην πω τιποτα χειρότερο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 1kost1 είπε

Γιατί φίλοι μου αυτός ο αρνητισμός εκτός αν είστε πωλητές άλλων παρόχων!!!

Πριν πλήρωνα πάντα δίχως εγγύηση αλλά με ρήτρα κάπου στο 0,07 την kw. Τώρα με αυτά τα δεδομένα πολύ κάτω….. απλή αριθμητική δεν είναι;;;; κ όλα αυτά χωρίς πάγιο αν θυμάμαι από την διαφήμιση….

που πλήρωνες τόσο ? Η ρήτρα πλέον είναι > 0,03

2 ώρες πριν, 1kost1 είπε

ΟΥΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ τους ΕΙΜΑΙ ούτε τίποτα, απλά κοιτώ το ποιο οικονομικό μιας κ πληρώνω κάπου στο 0.07 την kw + ρήτρα!!!

δε συμφέρει

2 ώρες πριν, 1kost1 είπε

γιατι 0,085+0,02;;;

απο βγαινουν αυτά;;;  λιγο πιο αναλυτικά;;;;

μαλλον θα εχω την ηλικια του πατερα σας γιατι εχω ξεπερασει κατα πολύ τον μισο αιώνα!!!!

καποια αναλυση των πραξεων σα;!!!!😃

αν διάβαζες 2-3 σελίδες πίσω θα καταλάβαινες . Τεσπα είναι χοντρική που θα αγοράζει η εταιρία  + 0,02

Αν πιστεύεις στην εταιρία και οτι θα αγοράζει πολύ φθηνά εννοείται . Σίγουρα αν εξασφαλίσει καλές τιμές συμφέρει . Δηλαδή αν αγοράζει συνέχεια κάτω απο 0,06Ε/kw οκ

Ενημέρωσέ μας αν μπεις στο πρόγραμμα να μας πεις πόσο βγαίνει τελική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο τελικα την εκαψα αυτην γιατι η κυρα του σπιτιου θελει να εχουν γραφεια και στην Αθηνα και η solar δεν εχει :P

 

κοιταω Ελιν και Elpedison που που εχει τα αμεσος πιο οικονομικα για μενα! Εντωμεταξυ ειδα αυτο το προγραμματακι για το εξοχικο

https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/reuma-gia-to-spiti-sas/electricityhome/promo-exohiko/

αυτο, ως electricityhome προγραμμα δεν μπορει να παιρνει και fixed τιμη οπως και το κανονικο?

επισης μαλλον εχει γινει ενα λαθακι στα σχολια στο excel, το ebill δεν μπαινει με κανενα fixed προγραμμα οπως επισης και το 50αρικο δωρακι :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

αστο τελικα την εκαψα αυτην γιατι η κυρα του σπιτιου θελει να εχουν γραφεια και στην Αθηνα και η solar δεν εχει :P

Γιατί, θέλει να πηγαίνει για καφέ;:P

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Είναι οι γενικοί όροι του watt & volt zero όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά και ξαναμιλάμε...  https://www.watt-volt.gr/wp-content/uploads/2021/06/20210602-symvasi-zerO-3months.pdf

Το όριο είναι μεταξύ 35-45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Είναι οι γενικοί όροι του watt & volt zero όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά και ξαναμιλάμε...  https://www.watt-volt.gr/wp-content/uploads/2021/06/20210602-symvasi-zerO-3months.pdf

Καλή επιτυχία στην επαλήθευση 😂pt.png.eff8b37300e599d96ddaf12a66427adb.png

αυτό είναι μέρος του κόστους προμήθειας , πολύ απλοϊκό για τον καθημερινό πελάτη ! Φαίνεται είδαν οτι υπολογίζουμε τη ρήτρα αναπροσαρμογής και σου λέει κάτσε να βάλουμε κατι ακόμα 😛

1835718591_.png.2555edff4fb9ce55159f23af1e297c0a.png

και φυσικά προστίθεται η ΟΤΣ στο κόστος προμήθειας !

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Το όριο είναι μεταξύ 35-45.

Δεν έχει όρια

κόστος προμήθειας + κέρδος (0,02 ή 0,015 ,3 πρώτοι μήνες δωρεάν το κέρδος) ή

(Kόστος ηλεκτρικής ενέργειας +Μεσοσταθμική Τιμή Αγοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας) + κέρδος
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

αυτο, ως electricityhome προγραμμα δεν μπορει να παιρνει και fixed τιμη οπως και το κανονικο?

δεν ξέρω

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

επισης μαλλον εχει γινει ενα λαθακι στα σχολια στο excel, το ebill δεν μπαινει με κανενα fixed προγραμμα οπως επισης και το 50αρικο δωρακι :) 

θα το διορθώσω , το είχα με ερωτηματικό το 50ρικό για το 24ώρες , το ebill μπαίνει σε οποιοδήποτε πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...