Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Superbull76 είπε

Δηλ πόσο το αγοράζουν;; Μπορούν να δώσουν τιμή 0.060 που λένε ;;;

Αν δεν ήταν ανεβασμένη η ΟΤΣ , φυσικά και μπορούν κάποιοι πάροχοι . Το 19 τόσο κοστολογούσε η Ζενιθ και μάλιστα είχα και επιστροφή (κάτω απο 0,06 κάποιους μήνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superbull76 είπε

Η ΟΤΣ αυτή γιατί ανεβαίνει τι φταίει;;; 

Μη αποδοτική παραγωγή ρεύματος, μεγάλη ζήτηση

Καίγαμε λιγνίτη , τα πρόστιμα ρύπων δεν ήταν μεγάλα και τα ξύναμε , τώρα ξεκινάμε φουλ φυσικό αέριο και ανεβαίνουν κατακόρυφα τα φωτοβολταϊκά . Αλλά ακόμα και σήμερα ,πάλι κάνουμε εισαγωγές

Και φυσικά , ότι κονδύλια υπήρχαν τα φάγανε και τρέχουν τώρα τελευταία στιγμή για έργα...

Spoiler

άσχετο αλλά όπως και με το φυσικό αέριο για θέρμανση ,φέτος έπρεπε όλη η Ελλάδα να είναι συνδεδεμένη και σε 3 χρόνια να υπάρχουν παντού πρατήρια φυσικού αερίου κίνησης ....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jasonas21 είπε

αστο τελικα την εκαψα αυτην γιατι η κυρα του σπιτιου θελει να εχουν γραφεια και στην Αθηνα και η solar δεν εχει :P

Στο σπίτι σου δίπλα να είχε γραφείο κάποιος άλλος πάροχος από την solar πιο γρήγορα θα εξυπηρετηθείς😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε θελει φυσικο καταστημα για καλυτερη επικοινωνια και οχι τηλεφωνικα... μπουλσιτ λεω εγω αλλα τι να κανουμε  εχει συνηθίσει με τον παλιο τροπο... :P

 

ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα σε Ελιν και Elpedison και δεν ξερω σε ποια να παω.... ρε παιδια εσεις που είστε ηδη σε αυτες τις εταιρειες για πειτε γνωμες, καλη εξυπηρετηση, απατεωνιες, ελαστικοτητα σε εκπροθεσμες πληρωμες κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

μωρε θελει φυσικο καταστημα για καλυτερη επικοινωνια και οχι τηλεφωνικα... μπουλσιτ λεω εγω αλλα τι να κανουμε  εχει συνηθίσει με τον παλιο τροπο... :P

 

ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα σε Ελιν και Elpedison και δεν ξερω σε ποια να παω.... ρε παιδια εσεις που είστε ηδη σε αυτες τις εταιρειες για πειτε γνωμες, καλη εξυπηρετηση, απατεωνιες, ελαστικοτητα σε εκπροθεσμες πληρωμες κλπ?

Εγω ειμαι απο τελη 19 στην ελιν,οτι συμφωνησα τοτε τοσο πληρωνω χωρις ΟΤΣ.Η εξυπηρετηση ειναι γενικα καλη και σηκωνουν αμεσα το τηλ.Οσον αφορα για εκπροθεσμες πληρωμες εχει διακανονισμο,μπορεις να το βρεις στο σαιτ της.Ο λογαριασμος της πολυ αναλυτικος τοσο στις kwh οσο και στις ρυθμιζομενες.Για elpedison δεν εχω ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

ειμαι σε μεγαλο διλημμα αναμεσα σε Ελιν και Elpedison και δεν ξερω σε ποια να παω.... ρε παιδια εσεις που είστε ηδη σε αυτες τις εταιρειες για πειτε γνωμες, καλη εξυπηρετηση, απατεωνιες, ελαστικοτητα σε εκπροθεσμες πληρωμες κλπ?

Δεν είμαι σε καμία από τις 2, αλλά αν η διαφορά δεν είναι μεγάλη θα προτιμούσα Ελιν μιας και δεν έχει δέσμευση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα ειναι 4-5 ευρώ περίπου πιο φθηνη η elpedison! Βέβαια στις επιπλέον εκπτώσεις η Ελιν έχει και 20 ευρω σύμφωνα με το excel αλλα δεν έχω καταλάβει τι ειναι αυτο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Η διαφορα ειναι 4-5 ευρώ περίπου πιο φθηνη η elpedison! Βέβαια στις επιπλέον εκπτώσεις η Ελιν έχει και 20 ευρω σύμφωνα με το excel αλλα δεν έχω καταλάβει τι ειναι αυτο! 

Μάλλον δεν έχεις δει τη στήλη "Σχόλια" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά είναι μεγάλος ο αριθμός των μηνυμάτων και πιθανόν να το έχω χάσει 

Έκανα σύνδεση με NRG μέσα Απριλίου, με τη λογική να βάλω το fixed μετά το πέρας του τετράμηνου 

Ειδα όμως ότι έγινε αύξηση 150% (!!!)

Υπάρχει ποινή αν φύγω άμεσα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά είναι μεγάλος ο αριθμός των μηνυμάτων και πιθανόν να το έχω χάσει 

Σίγουρα 😛

15 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Έκανα σύνδεση με NRG μέσα Απριλίου, με τη λογική να βάλω το fixed μετά το πέρας του τετράμηνου 

όπως όλοι

15 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Υπάρχει ποινή αν φύγω άμεσα ;

θα σου ζητήσουν τα πάγια που απομένουν (με χρέωση κανονική όχι του ebill) . Μπορείς να το παζαρέψεις με την NRG ,μέσω email ή chat και επιλογή αποστολής της συζήτησης στο email σου , για να παραμείνει στα 4 ευρώ και αν δε δέχονται απευθύνσου στο ΣτΚ και ζήτα τα αυτονόητα.

Έστειλα την Πέμπτη , περιμένω εξελίξεις . Εννοείται οτι όσοι περισσότεροι στείλουν στο ΣτΚ τόσο καλύτερα

Επεξ/σία από korakios
ebill
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε
1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

 

θα σου ζητήσουν τα πάγια που απομένουν (με χρέωση κανονική όχι του ebill) . Μπορείς να το παζαρέψεις με την NRG ,μέσω email ή chat και επιλογή αποστολής της συζήτησης στο email σου , για να παραμείνει στα 4 ευρώ και αν δε δέχονται απευθύνσου στο ΣτΚ και ζήτα τα αυτονόητα.

Έστειλα την Πέμπτη , περιμένω εξελίξεις . Εννοείται οτι όσοι περισσότεροι στείλουν στο ΣτΚ τόσο καλύτερα

Κοιτα η αίτηση έγινε μέσω του κουμπάρου μου που είναι συνεργάτης οπότε θα κοιτάξω να εξαντλήσει αυτός τα περιθώρια 

Αν δω τα σκούρα θα το τραβήξω, δεν το αφήνω έτσι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...