Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mtziris είπε

Βλεπω παλι στο excel ότι με συμφέρει η solar και κλεω😭. Στείλτε και εσείς κανενα email μπας και δεχτούνε την Κρητη. ΘΑ δω και το nrg ή το ΗΡΩΝ που λες

Έπεσες και στην περίπτωση που όλοι ανεβάσανε τιμές και μόνο solar,efanergy και Ηρων έχουν τις ίδιες.

Λογικά οι 2 πρώτες , υποθέτω , θα ακριβύνουν και αυτές σύντομα (του Ηρών είναι ήδη ακριβό και μπορεί να παραμείνει ίδια χρέωση)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο energycost.gr τηε ΡΑΕ έκανα συγκριση για ΚΟΤ Β και μου εβγαλε πρώτα την voltera kai μετα την solar. Παίρνω την volterra τηλ και μου λενε ότι πρεπει να φυγω από το ΚΟΤ για να με δεχτούν. Ό,τι να ναι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mtziris είπε

Στο energycost.gr τηε ΡΑΕ έκανα συγκριση για ΚΟΤ Β και μου εβγαλε πρώτα την voltera kai μετα την solar. Παίρνω την volterra τηλ και μου λενε ότι πρεπει να φυγω από το ΚΟΤ για να με δεχτούν. Ό,τι να ναι!!!

Πιο πολλά χρήματα θα χαλάσεις στα τηλέφωνα και χρόνο στο ψάξιμο παρά το όφελος που θα έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα ΗΡΩΝ στο ONLY HOME. Κάντο με δέσμευση 2 χρόνια, σταθερή τιμή, κλειδωμένη ΟΤΣ και άνεση στους διακανονισμούς.

Εκτός αν η NRG παίρνει ΚΟΤ εντέλει στο καλό πακέτο + φιξ. Βέβαια καλό θα είναι να μας πεις αν περνάς το όριο του ΚΟΤ γιατί για μένα εκεί αλλάζει λίγο η κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mtziris είπε

Στο energycost.gr τηε ΡΑΕ έκανα συγκριση για ΚΟΤ Β και μου εβγαλε πρώτα την voltera

έχει τις παλιές τιμές, δεν ισχύουν πλέον

27 λεπτά πριν, mtziris είπε

Παίρνω την volterra τηλ και μου λενε ότι πρεπει να φυγω από το ΚΟΤ για να με δεχτούν.

ναι,, έχει αναφερθεί αρκετές φορές.

εγώ πάντως θα πήγαινα efaenergy και θα έβαζα πάγια εντολή

edit: ανάλογα και το τι θα μου έβγαζε και το excel φυσικά

Έχει και καιρό να μπει ο @Incepted που είναι στην εφά ,να μας πει τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Πιο πολλά χρήματα θα χαλάσεις στα τηλέφωνα και χρόνο στο ψάξιμο παρά το όφελος που θα έχεις...

 

19 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει τις παλιές τιμές, δεν ισχύουν πλέον

ναι,, έχει αναφερθεί αρκετές φορές.

εγώ πάντως θα πήγαινα efaenergy και θα έβαζα πάγια εντολή

edit: ανάλογα και το τι θα μου έβγαζε και το excel φυσικά

Έχει και καιρό να μπει ο @Incepted που είναι στην εφά ,να μας πει τι παίζει

Πηρα τηλ. και την εφα!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά μια γυναικα μου είπε οτι ειχανε δουλεια οι εκπροσωποι και θα με καλεσουν αυτοί. Όποτε δεν πληρωνω μονο εγώ! Που είσαι βρε @Incepted  να μου πεις πριν με παρουν τηλ. 

40 λεπτά πριν, alexiko είπε

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα ΗΡΩΝ στο ONLY HOME. Κάντο με δέσμευση 2 χρόνια, σταθερή τιμή, κλειδωμένη ΟΤΣ και άνεση στους διακανονισμούς.

Εκτός αν η NRG παίρνει ΚΟΤ εντέλει στο καλό πακέτο + φιξ. Βέβαια καλό θα είναι να μας πεις αν περνάς το όριο του ΚΟΤ γιατί για μένα εκεί αλλάζει λίγο η κουβέντα.

Περναω το οριο τους χειμερινους μηνες και μου ερχονται 400αρες το ανεφερα στο πρωτο μου post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mtziris είπε

 

Πηρα τηλ. και την εφα!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά μια γυναικα μου είπε οτι ειχανε δουλεια οι εκπροσωποι και θα με καλεσουν αυτοί. Όποτε δεν πληρωνω μονο εγώ! Που είσαι βρε @Incepted  να μου πεις πριν με παρουν τηλ. 

Περναω το οριο τους χειμερινους μηνες και μου ερχονται 400αρες το ανεφερα στο πρωτο μου post

Ουσιαστικά χάνεις το Κ.Ο.Τ. ένα τετράμηνο το χρόνο; Λογικά πάλι σε συμφέρουν τα προγράμματα που είπαμε και λόγω ΟΤΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexiko είπε

Ουσιαστικά χάνεις το Κ.Ο.Τ. ένα τετράμηνο το χρόνο; Λογικά πάλι σε συμφέρουν τα προγράμματα που είπαμε και λόγω ΟΤΣ. 

Τετραμηνο εξαμηνο αναλογως. Μια φορά έδωσα τις κιλοβατώρες (στη ΔΕΔΔΗΕ) στο διμηνο και μου ηρθε χωρις ΚΟΤ. Παιρνω την watt volt και τους λεω ρε παιδια εγώ έχω καψει 1200kwh δεν ξεπερασα το όριο (1700) , ναι μου λεει αλλά αυτο παει αναλογικά θα το ξεπερνουσες αποτε στο κοβουμε απο τωρα 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mtziris είπε

Τετραμηνο εξαμηνο αναλογως. Μια φορά έδωσα τις κιλοβατώρες (στη ΔΕΔΔΗΕ) στο διμηνο και μου ηρθε χωρις ΚΟΤ. Παιρνω την watt volt και τους λεω ρε παιδια εγώ έχω καψει 1200kwh δεν ξεπερασα το όριο (1700) , ναι μου λεει αλλά αυτο παει αναλογικά θα το ξεπερνουσες αποτε στο κοβουμε απο τωρα 😡

Καλά πέτυχες και εσύ περίπτωση εταιρίας 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα και email στην solar για να το επιβεβαιώσω μπας και δεν ακουσα καλά. Οπότε @korakios ειναι επισημο όχι Κρητη στην SOLAR προς το παρόν παντως. παρακατω η απαντηση στο email:

 

Καλησπέρα σας

 

Ναι η εταιρία μας εδρεύει στην Φλώρινα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να εκπροσωπήσουμε στην Κρήτη διότι είναι Μη Διασυνδεδεμένο νησί.

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή απορία είμαστε στην διάθεση σας.

Με εκτίμηση,

 

 

refresh?appid=YMailNorrin&ymreqid=ed6c186b-6883-d1f1-1c55-c9000101b500&token=zitEzqOML3j84e6ealFTT5U7-km5qEQF52lp7AcCuBY0XPUCFTkoDu45wy7Y4f2INHJzxvGLWqTpCaZ31ZbVazLg47XdojE5J9us_Vx2eqCrYHsy0xW7lg3wmjBSz3Rr

Σταυρέτης Σωτήριος

 Solar Energy LTD

7ης Νοεμβρίου 28, Φλώρινα, 53100

Τ: +30 23850 44506

[email protected]

www.senergy.gr

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Ο ΣτΚ ,μετά απο καταγγελία στην NRG στις 3/6, κοινοποίησε στη ΡΑΕ την επιστολή μου και στην ............Volton ?

Δεν ξέρω , τι να πω ειλικρινά

Τι εννοείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Ο ΣτΚ ,μετά απο καταγγελία στην NRG στις 3/6, κοινοποίησε στη ΡΑΕ την επιστολή μου και στην ............Volton ?

Δεν ξέρω , τι να πω ειλικρινά

Ελα μωρε τωρα τι NRG τι Volton.....πως κανεις ετσι κι εσυ.:P

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Τι εννοείς ?

Εννοει οτι ο ΣτΚ  μετα απο καταγγελια στην NRG στις 3/6, κοινοποιησε στη ΡΑΕ την επιστολη του και στην ............Volton.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Τι εννοείς ?

Τίποτα Βίρνα , μονολογώ

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ελα μωρε τωρα τι NRG τι Volton.....πως κανεις ετσι κι εσυ.:P

Έψαχνα να βρω μήπως η Nrg είναι θυγατρική της Volton ,λέω δε μπορεί !

54 λεπτά πριν, mtziris είπε

εστειλα και email στην solar για να το επιβεβαιώσω μπας και δεν ακουσα καλά.

Θα βάλω "όχι διαθέσιμο σε Μη Διασυνδεδεμένο νησιά" με ερωτηματικό μήπως το αλλάξουν αργότερα

Να'σαι καλά για την ενημέρωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...