Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκει που γράφει συγκεκριμένα για συμφωνημενη ισχυς, αν εισαι οικια το πιο πιθανο ειναι να εχεις 8kva

 

 

Παιδια δεν ξερω αν ποτέ δώσαμε εγγύηση στην ΔΕΗ, αφου μιλάμε για τον πρωτο πρωτο παροχο του σπιτιού απο το '67...

Μήπως είναι το ελάχιστο που λεει η solar, 25 ευρω δηλαδή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εκει που γράφει συγκεκριμένα για συμφωνημενη ισχυς, αν εισαι οικια το πιο πιθανο ειναι να εχεις 8kva

 

 

Παιδια δεν ξερω αν ποτέ δώσαμε εγγύηση στην ΔΕΗ, αφου μιλάμε για τον πρωτο πρωτο παροχο του σπιτιού απο το '67...

Μήπως είναι το ελάχιστο που λεει η solar, 25 ευρω δηλαδή? 

Γραφει το χαρτι της δεη που έχεις εγγύηση και το ποσο. για δες. αν θυμαμαι απο παλιά πάνω αριστερά ειναι εκει που λέει τα στοιχεία αφμ κλπ.

Επεξ/σία από nebtios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kgounaris σε άλλο φόρουμ μου είπανε οτι και στο

https://www.protergia.gr/el/protergia-oikiako

γράφει πλέον για ρήτρα (ήταν και πανάκριβο)

Άρα ή έχουν κάνει λάθος ή όντως η Protergia έβαλε ρήτρα σε όλα τα προγράμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

@kgounaris σε άλλο φόρουμ μου είπανε οτι και στο

https://www.protergia.gr/el/protergia-oikiako

γράφει πλέον για ρήτρα (ήταν και πανάκριβο)

Άρα ή έχουν κάνει λάθος ή όντως η Protergia έβαλε ρήτρα σε όλα τα προγράμματα

Μίλησα Παρασκευή απόγευμα με άλλον υπάλληλο της εξυπηρέτησης πελατών και μου είπε ότι ρήτρα προσαρμογής δεν υφίσταται στο Genius και ότι από συστημικό λάθος έχει αναγράφει σε όλους τους λογαριασμούς η συγκεκριμένη ειδοποίηση. Το επιβεβαίωσε και με άλλο συνάδελφό του. Όταν είπα ότι την προηγούμενη μέρα άλλα μου λέγανε στο τηλέφωνο, απόρησε και μου είπε ότι μπορεί να έτυχα σε άπειρο υπάλληλο. Παρόλα αυτά τόνισα πως έχω στείλει email με αντίστοιχα ερωτήματα και περιμένω απάντηση μέχρι τέλος της εβδομάδας που μας έρχεται το αργότερο, ώστε να ξέρω αν θα μείνω ή θα φύγω εντός τριάντα ημερών. Μόλις έχω την απάντηση θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε μετά γιατί πουλάει το zero της watt (βγάζω σπυριά κάθε φορά που βλέπω τη διαφήμιση). Όλες οι εταιρίες (από τις γνωστές στο ευρύ κοινό) ακούγονται αρνητικά με αυξήσεις κλπ κλπ (μόνο ο ΗΡΩΝ έχει κρατήσει σταθερά τα τιμολόγια, ανεξάρτητα αν είναι τα φθηνότερα ή όχι) και οι λεβέντες διαφημίζουν συνέχεια πάρτε το όσο το αγοράζουμε και αφήστε και κάτι ψιλά για τον κόπο μας. Γνωστή μου που δουλεύει σε κατάστημα τους μου λέει οι πελάτες έρχονται μόνοι τους και το ζητάνε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, alexiko είπε

Γνωστή μου που δουλεύει σε κατάστημα τους μου λέει οι πελάτες έρχονται μόνοι τους και το ζητάνε.

Αφού ο τρόπος που το διαφημίζουν ,αφήνει να εννοηθεί οτι θα πληρώνουν 0,02 ευρώ την κιλοβατώρα.

Όταν δούνε 0,10-0,12 τελικές ,θα καταλάβουν

  

14 λεπτά πριν, alexiko είπε

μόνο ο ΗΡΩΝ έχει κρατήσει σταθερά τα τιμολόγια, ανεξάρτητα αν είναι τα φθηνότερα ή όχι

και Solar με Efaenergy (προς το παρών) που είναι καλύτερα προγράμματα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Αφού ο τρόπος που το διαφημίζουν ,αφήνει να εννοηθεί οτι θα πληρώνουν 0,02 ευρώ την κιλοβατώρα.

Όταν δούνε 0,10-0,12 τελικές ,θα καταλάβουν

Αλλα τοτε θα ειναι αργα.

24μηνο δεν ειναι το συμβολαιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Αφού ο τρόπος που το διαφημίζουν ,αφήνει να εννοηθεί οτι θα πληρώνουν 0,02 ευρώ την κιλοβατώρα.

Όταν δούνε 0,10-0,12 τελικές ,θα καταλάβουν

Καλά το λες αλλά μέχρι να το δουν θα είναι ήδη κλειδωμένοι σε διετή συμβόλαια. Επίσης οι πωλητές θα έχουν κονομήσει γερά όλο το καλοκαίρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αλλα τοτε θα ειναι αργα.

24μηνο δεν ειναι το συμβολαιο?

Δεν έχει σημασία αν γίνουν πολλαπλές καταγγελίες στον ΣτΚ . Φαίνεται ξεκάθαρα η παραπλάνηση

Χρέωση zerO:

  • Για κατανάλωση έως και 10.000kWh/μήνα η Χρέωση zerO είναι 2€/100kWh.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Καλά το λες αλλά μέχρι να το δουν θα είναι ήδη κλειδωμένοι σε διετή συμβόλαια. Επίσης οι πωλητές θα έχουν κονομήσει γερά όλο το καλοκαίρι. 

Καλα θα κανουν και οι πωλητες αλλα και η εταιρια αφου πανε και υπογραφουν χωρις να ξερουν τι τους γινεται.

Η καθε εταιρια βγαζει ενα προγραμμα(οποιο κι αν ειναι αυτο) και ο καθενας ειναι υποχρεωμενος να διαβασει και να ξερει τι υπογραφει.

Αν η μια εταιρια δεν τηρει τους ορους τοτε καταγγελια σε ΣτΚ και ΡΑΕ.Αν ενας πελατης δεν διαβαζει τους ορους και υπογραφει οτι να'ναι χωρις να εχει ιδεα τοτε ας προσεχε.Δεν λυπαμαι ουτε τις εταιριες που παραπλανουν με σκοπο το κερδος αλλα ουτε αυτους που απλα υπογραφουν χωρις να εχουν ιδεα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Δεν έχει σημασία αν γίνουν πολλαπλές καταγγελίες στον ΣτΚ . Φαίνεται ξεκάθαρα η παραπλάνηση

Χρέωση zerO:

  • Για κατανάλωση έως και 10.000kWh/μήνα η Χρέωση zerO είναι 2€/100kWh.

Καλυμμένοι είναι, για χρέωση zero σου μιλάνε, όχι για το κόστος της kwh. Το ίδιο με τις παπατζες στο τηλέφωνο που ξεκινάνε με το ποίημα σας προσφέρουμε 40% έκπτωση στο ρεύμα από τη ΔΕΗ, και αντί να τους μπιπ ο ΣτΚ και η ΡΑΕ τους αφήνουν ασυδοτους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν έχει σημασία αν γίνουν πολλαπλές καταγγελίες στον ΣτΚ . Φαίνεται ξεκάθαρα η παραπλάνηση

Χρέωση zerO:

  • Για κατανάλωση έως και 10.000kWh/μήνα η Χρέωση zerO είναι 2€/100kWh.

Ναι ειναι ξεκαθαρο αλλα θα την πατησουν πολλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια χαρά ξεκάθαρος είναι ο τρόπος λειτουργίας του προγράμματος. Πρόβλεψη τιμής δεν μπορεί να γίνει, θα πέσει το κλάμα της αρκούδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...