Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Καλυμμένοι είναι, για χρέωση zero σου μιλάνε, όχι για το κόστος της kwh.

Ναι , τη χρέωση του προγράμματος Zero και είναι η μοναδική χρέωση που αναφέρεται με τιμή

Αναφορά σε κείμενο

Για να πληρώνεις ακριβώς
ό,τι καταναλώνεις σε τιμή κόστους &
ένα ελάχιστο ποσό για τη WATT+VOLT.

Αναφορά σε κείμενο

πληρώνεις για το κόστος της ενέργειας που καταναλώνεις βάσει της χονδρεμπορικής τιμής ρεύματος , ποσό ίδιο ακριβώς με αυτό που έχει καταβάλει η WATT+VOLT για να σου προμηθεύσει την απαιτούμενη ηλεκτρική ενέργεια

Αναφορά σε κείμενο

πληρώνεις ένα ελάχιστο ποσό για τη WATT+VOLT, τη χρέωση zerO βάσει του καταναλωτικού σου προφίλ

και απο κάτω

Αναφορά σε κείμενο

Χρέωση zerO:

  • Για κατανάλωση έως και 10.000kWh/μήνα η Χρέωση zerO είναι 2€/100kWh.

Πουθενά δεν αναφέρει το τελικό κόστος (κόστος προμήθειας + 0,02)

Το οτι φταίει η ΡΑΕ που το άφησε , εννοείται . Ο ΣτΚ όμως παρεμβαίνει κατόπιν καταγγελίας.

Είμαι 101% σίγουρος οτι θα το αναδιατυπώσουν . Μέχρι τότε , καλή ψαριά...

5 λεπτά πριν, alexiko είπε

Πρόβλεψη τιμής δεν μπορεί να γίνει, θα πέσει το κλάμα της αρκούδας.

Δε χρειάζεται να γίνει πρόβλεψη , απλά μπορούν να αναφέρουν

Τελικό κόστος = τιμή προμήθειας + 0,02

Λινκ ιστορικού τιμή προμήθειας

Όπως έπρεπε και να αναδιατυπώσουν τον όρο κόστος με "κυμαινόμενο" κόστος κιλοβατώρας ,με ιστορικό τελικής τιμής ανα μήνα σε προγράμματα με ΟΤΣ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα δεν υπάρχει τελική τιμή για να την ανακοινώσουν. Ανακοινώνουν τον τρόπο χρέωσης. Ο κόσμος σκέφτεται ότι τον συμφέρει ακούγοντας τιμή κόστους και όλα καλά. Τα κλάμματα από χειμώνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexiko είπε

Μα δεν υπάρχει τελική τιμή για να την ανακοινώσουν

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Έπρεπε να αναγράφουν

Τελική τιμή κιλοβατώρας= Κόστος Προμήθειας + 0,02

αυτολεξή , το πρόβλημα είναι οτι ο κόσμος νομίζει το 0,02 είναι και το τελικό κόστος

4 λεπτά πριν, alexiko είπε

Τα κλάμματα από χειμώνα.

Νομίζω απο τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Έπρεπε να αναγράφουν

Τελική τιμή κιλοβατώρας= Κόστος Προμήθειας + 0,02

αυτολεξή , το πρόβλημα είναι οτι ο κόσμος νομίζει το 0,02 είναι και το τελικό κόστος

Εγώ όπως βλέπεις τους κράζω. Από κει και πέρα αν δεν μπορεί να το καταλάβει ο κόσμος ας επιλέξει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Δεν είπα οτι τους υποστηρίζεις :)

Αλίμονο μην παρεξηγηθώ. Εκεί που ίσως διαφωνούμε λίγο είναι στο ότι θέλεις να τους το δώσουν «μασημένη τροφή». Πίστεψε με, στην πράξη όπως και να το γράψουν, όσο υπάρχουν πωλητές να λένε στο μιλητό τα δικά τους, σωσμός δεν υπάρχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.438d356cd72ec28d6cc9aa6e5121f389.pngοπως βλεπετε μετα απο 1 χρονο στον Ηρων με ΚΟΤ Β κ προγραμμα νυχτερινο πουθενα δεν υπαρχει αναπροσαρμογη τιμης , επειδη δεν ξεπερναω το οριο , οποιος ομως το ξεπερναει χρεωνεται κανονικα την αναπροσαρμογη γιατι πηγαινει στο κανονικο προγραμμα ...........αυτα για τους εξυπνους εδω μεσα με αποδειξεις !!!!!!!

Screenshot_20210620-181150.jpg

Screenshot_20210620-181208.jpg

Screenshot_20210620-181226.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

Αφού ο τρόπος που το διαφημίζουν ,αφήνει να εννοηθεί οτι θα πληρώνουν 0,02 ευρώ την κιλοβατώρα.

Όταν δούνε 0,10-0,12 τελικές ,θα καταλάβουν

Οι περισσότεροι από αυτούς που πάνε και το ζητάνε μόνοι τους όπως αναφέρθηκε, δε θα πάρχουν χαμπάρι ΠΟΤΕ. Γιατί  το πιθανότερο είναι ότι δεν ξέρουν καν να διαβάζουν τους παλιούς τους λογαριασμούς, έτσι ώστε να μπορούν να καταλάβουν τις διαφορές πριν-μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμπειρία θα σου πω ότι το ψάχνουν μπακαλίστικα για αρχή (πχ τι διάολο τα ίδια με ΔΕΗ πληρώνω) και τότε ίσως βρεθεί κάποιος να τους ανοίξει τα μάτια. Έχει κανείς εύκαιρα τα ποσά της ρήτρας για να σπάσει το 2ετές τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, alexiko είπε

Έχει κανείς εύκαιρα τα ποσά της ρήτρας για να σπάσει το 2ετές τους;

Αναφορά σε κείμενο

γ. Σε περίπτωση που ο Πελάτης καταγγείλει την παρούσα Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας πριν την παρέλευση της συμφωνηθείσας αρχικής διάρκειας των είκοσι τεσσάρων (24) μηνών, ο Πελάτης θα επιβαρύνεται, ανάλογα με τους μήνες παραμονής του στην προωθητική ενέργεια «zerO» με τα ακόλουθα ποσά, πλέον των νόμιμων επιβαρύνσεων (τέλος χαρτοσήμου 2% πλέον ΟΓΑ 20%), ήτοι: Για τα οικιακά τιμολόγια HS, HSN: από τον 1ο μήνα έως την συμπλήρωση του 6ου μήνα ενενήντα πέντε (95) ευρώ, από τον 7ο μήνα έως την συμπλήρωση του 12ου μήνα εβδομήντα (70) ευρώ, από τον 13ο μήνα έως την συμπλήρωση του 18ου μήνα πενήντα (50) ευρώ και από τον 19ο μήνα έως την συμπλήρωση του 24ου μήνα τριάντα (30) ευρώ.

95 ευρουλάκια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος με την αλλαγη παροχου, απο την στιγμη που η σολαρ μου λεει οτι η εγγυηση ειναι στο 50% του προηγουμενου παροχου και στην ΔΕΗ ειχα εγγυηση 150 ευρω περιπου, τι γινεται απο εκει και επειτα? Δηλαδη εγω θα δωσω τα 75 ευρω, τα 150 απο την ΔΕΗ τα παιρνω πισω και αν ναι, πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος με την αλλαγη παροχου, απο την στιγμη που η σολαρ μου λεει οτι η εγγυηση ειναι στο 50% του προηγουμενου παροχου και στην ΔΕΗ ειχα εγγυηση 150 ευρω περιπου, τι γινεται απο εκει και επειτα? Δηλαδη εγω θα δωσω τα 75 ευρω, τα 150 απο την ΔΕΗ τα παιρνω πισω και αν ναι, πως?

Θα εκδοθεί ένας λογαριασμός που ονομάζεται τελικός και απο εκεί θα σου αφαιρέσουν τα 150€.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...