Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κατευθείαν ? Δηλαδή με το που σου ήρθε ειδοποίηση για την έκδοση ?
Εμένα ήρθε ειδοποίηση 3/7 αλλά ακόμα και τώρα δεν κατεβαίνει

σημερα μου ηρθε sms, πηγα στον υπολογιστη μου στο mynrg και το κατεβασα κανονικα σε pdf. Αν δε σας δουλευει το mynrg το αναφερετε στο chat και το διορθωνουν εντος της μερας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, kleomenis76 είπε

σημερα μου ηρθε sms, πηγα στον υπολογιστη μου στο mynrg και το κατεβασα κανονικα σε pdf.

μάλλον ήταν εξπρες για να χρεώσουν ρήτρα 😂 (sorry δεν κρατήθηκα 😁)

2 λεπτά πριν, kleomenis76 είπε

Αν δε σας δουλευει το mynrg το αναφερετε στο chat και το διορθωνουν εντος της μερας

α, οκ , εγώ απλά ζήτησα το λογαριασμό και μου το στείλανε κατευθείαν . Αν συνεχίσει να μην κατεβαίνει θα ξαναεπικοινωνήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

δεν νομίζω , αλλά δεν ξέρω όπως ούτε εσύ και αμφιβάλλω αν γνωρίζει όντως κάποιος .

Αν υποθέσουμε μπορούν να γραφούν 10 σελιδούλες για πλάκα

Πάρε έγγραφη απάντηση και ενημέρωσέ μας :)

τους ξαναπηρα μετα τηλεφωνο και μηλισα μαλιστα με την ιδια κοπελα που μου εστειλε την προσφορα. της αναφερα την παραγραφο αυτην τι ακριβως ενοοει, και μου αανφερε οτι αν ανεβασουμε την τιμη της κιλοβατορας και εσεις δεν το αποδεκτητε με εγραφη επιστρολη, εχετε το δικαιωμα να σπασετε το συμβολαιο, και να φυγετε χωρις ρητρα αποχωρησης...

η τιμη μας ειναι 0,77€ για 24 μηνες που θα ειναι κ το συμβολαιο μας..

σκεφτομαι να προχωρησω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ έλεγα να μπω να πω τον πόνο μου, αλλά βλέπω τρόμαξαν στην NRG με τις επικείμενες αυξήσεις κ σου λέει κάτσε να πιάσω ότι μπορώ. 

Πρωτοτυπία λοιπόν η χρέωση αναπροσαρμογής να είναι ισοποση με την αρχική χρέωση ρεύματος.

Είχα την εντύπωση κ εγώ ότι για τους 4 πρώτους μήνες δεν υπάρχει ΟΤΣ, ενεργοποιήθηκα τον Απρίλιο κ περίμενα τον Αύγουστο για να μπω σε fixed (αν κ το είχα επιλέξει στην έγγραφη αίτηση που είχα στείλει). 

Λυπηρό.

Βλέπω δε, ότι στον φίλο παραπάνω η χρέωση αναπροσαρμογής είναι μικρότερη αν και το σύνολο KWH είναι μεγαλύτερο. Μάλλον χρειάζονταν από όλους μας πάνω κάτω ένα 50ρικο τουλάχιστον κ κάπως έτσι έγιναν οι ανά περίπτωση "προσαρμογές".

Screenshot_20210707-025818.jpg

Επεξ/σία από Αντώνης Τ.
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Κ έλεγα να μπω να πω τον πόνο μου, αλλά βλέπω τρόμαξαν στην NRG με τις επικείμενες αυξήσεις κ σου λέει κάτσε να πιάσω ότι μπορώ. 

Πρωτοτυπία λοιπόν η χρέωση αναπροσαρμογής να είναι ισοποση με την αρχική χρέωση ρεύματος.

Είχα την εντύπωση κ εγώ ότι για τους 4 πρώτους μήνες δεν υπάρχει ΟΤΣ, ενεργοποιήθηκα τον Απρίλιο κ περίμενα τον Αύγουστο για να μπω σε fixed (αν κ το είχα επιλέξει στην έγγραφη αίτηση που είχα στείλει). 

Λυπηρό.

Βλέπω δε, ότι στον φίλο παραπάνω η χρέωση αναπροσαρμογής είναι μικρότερη αν και το σύνολο KWH είναι μεγαλύτερο. Μάλλον χρειάζονταν από όλους μας πάνω κάτω ένα 50ρικο τουλάχιστον κ κάπως έτσι έγιναν οι ανά περίπτωση "προσαρμογές".

Screenshot_20210707-025818.jpg

Τραγικοί.. Δηλαδή στο σύνολο πόσα πλήρωσες για περίπου 340 kWh που έκαψες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Κ έλεγα να μπω να πω τον πόνο μου, αλλά βλέπω τρόμαξαν στην NRG με τις επικείμενες αυξήσεις κ σου λέει κάτσε να πιάσω ότι μπορώ. 

Πρωτοτυπία λοιπόν η χρέωση αναπροσαρμογής να είναι ισοποση με την αρχική χρέωση ρεύματος.

Είχα την εντύπωση κ εγώ ότι για τους 4 πρώτους μήνες δεν υπάρχει ΟΤΣ, ενεργοποιήθηκα τον Απρίλιο κ περίμενα τον Αύγουστο για να μπω σε fixed (αν κ το είχα επιλέξει στην έγγραφη αίτηση που είχα στείλει). 

Λυπηρό.

Βλέπω δε, ότι στον φίλο παραπάνω η χρέωση αναπροσαρμογής είναι μικρότερη αν και το σύνολο KWH είναι μεγαλύτερο. Μάλλον χρειάζονταν από όλους μας πάνω κάτω ένα 50ρικο τουλάχιστον κ κάπως έτσι έγιναν οι ανά περίπτωση "προσαρμογές".

Screenshot_20210707-025818.jpg

 

Καλημέρα εδώ βλέπω ληστεία μετά φόνου στην τιμή αν και νομίζω ότι ειναι λάθος να βάλουμε την χρέωση της αναπροσαρμογής μόνο σε αυτόν τον λογαριασμό αφού θα πρέπει να την αναγάγουμε στο σύνολο μιας χρονιάς , κάτι τέτοια μου έκανε  η watt&volt και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια για Ελιν Fixed! Οικιακό  στα 0,0855 με έκπτωση συνέπειας  τώρα βέβαια έχει πάει στα 0,09405 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πολύ σάπιο υπάρχει στην nrg,

Κάθε φορά που επικοινωνώ με την εξυπηρέτηση πελατών της είναι περισσότερο απογοητευτική από την προηγούμενη.

Τέτοια διάθεση εξαπάτησης εκ μέρους εταιρείας  δεν μου έχει συμβεί ποτέ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον κυριοι, μολις επικοινωνησα μαζι τους. Τσατ κλπ δε δουλευουνε και τους πηρα στο 2111032132 οπου μιλησα με μια κοπελα η οποια στην αρχη μού λεει εχετε δικιο. Χαρηκα και εγω και λεω απο μεσα μου θρίαμβος!!! Περιμενετε λιγο μου λεει. Μετα 5΄ αναμονης μου λεει δυστυχως, αν ειδατε στον προηγουμενο λογαριασμο στην πισω σελιδα εχουμε βαλει οτι εχουμε κανει μονομερως αναπροσαρμογη.

Λοιπον δεν το εχω πανω μου για να δω τι γραφει αλλα για να μην τα πολυλογω στηριχτηκαμε ολοι σε αυτο που μας ελεγαν προφορικα οι συνεργατες της nrg οτι το 1ο 4μηνο δεν εχει αναπροσαρμογες. Συμπερασμα : και η nrg μια αναξιοπιστη εταιρεια. Το μονο που μπορω να κανω αυτη τη στιγμη ειναι να ενεργοποιησω αμεσα το fixed, το οποιο μη νομιζετε οτι δε θα το πειραξουν καποια στιγμη ή θα βρουν καποιον αλλον τροπο να μας κοπανησουν  πιεστουν απο αυξησεις στην ενεργεια. Τωρα με συνηγορους του καταναλωτη κλπ, αν βρειτε ακρη , ας μας το πει καποιος αν εχει βρει λυση.

Επεξ/σία από kleomenis76
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kleomenis76 είπε

Μετα 5΄ αναμονης μου λεει δυστυχως, αν ειδατε στον προηγουμενο λογαριασμο στην πισω σελιδα εχουμε βαλει οτι εχουμε κανει μονομερως αναπροσαρμογη.

όντως και το έχω αναφέρει οτι κάνανε αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού της αναπροσαρμογής

1669391835_.png.1197ee33db9cf8b97f58d8d95ca87c9c.png

αλλά άλλο η αλλαγή υπολογισμού κα άλλο φυσικά το οτι δεν εφαρμόζεται για 4 μήνες που λέγανε ή 6 μήνες που μπορεί να ισχύει

Θα πρότεινα να πατήσετε στην αλλαγή και να φύγετε αζημίως και με καταγγελία στο ΣτΚ να διεκδικήσετε την επιστροφή του ποσού

Σου είπαν αν δικαιούσαι να φύγεις ? (το chat πρέπει να άνοιξε τώρα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

όντως και το έχω αναφέρει οτι κάνανε αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού της αναπροσαρμογής

1669391835_.png.1197ee33db9cf8b97f58d8d95ca87c9c.png

αλλά άλλο η αλλαγή υπολογισμού κα άλλο φυσικά το οτι δεν εφαρμόζεται για 4 μήνες που λέγανε ή 6 μήνες που μπορεί να ισχύει

Θα πρότεινα να πατήσετε στην αλλαγή και να φύγετε αζημίως και με καταγγελία στο ΣτΚ να διεκδικήσετε την επιστροφή του ποσού

Σου είπαν αν δικαιούσαι να φύγεις ? (το chat πρέπει να άνοιξε τώρα)

Αυτο ακριβως ειναι που λενε οτι γραφει. Κοιτα προτεινοντας να φυγω εννοεις οτι οι αλλοι ειναι τιμιοι παροχοι ενεργειας. Το θεμα δεν ειναι μονο εταιρειας αλλα γενικοτερο του κρατους που τους καλυπτει. Με τις 10000 που εχω περιπου το χρονο αυτοι ειναι παλι στο οικονομικο target group. Αν θα εφευγα, θα εφευγα μονο για την κοροϊδια που κανουνε, η οποια βεβαια δεν ειναι προσωπικη στο προσωπο μου αλλα με ολους τους πελατες. Θα δω, για την ωρα τα εχω παρει ειλικρινα 😬

Επεξ/σία από kleomenis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kleomenis76 είπε

Αυτο ακριβως ειναι που λενε οτι γραφει. Κοιτα προτεινοντας να φυγω εννοεις οτι οι αλλοι ειναι τιμιοι παροχοι ενεργειας. Το θεμα δεν ειναι μονο εταιρειας αλλα γενικοτερο του κρατους. Με τις 10000 που εχω περιπου το χρονο αυτοι παλι στο target group. Αν θα εφευγα, θα εφευγα μονο για την κοροϊδια που κανουνε, η οποια βεβαια δεν ειναι προσωπικη στο προσωπο μου αλλα με ολους τους πελατες. Θα δω, για την ωρα τα εχω παρει 😬

Μίλα στο chat και άσε τα τηλέφωνα . Στο τέλος της συνομιλίας επέλεξε να σταλθεί μέσω email.

Καταλαβαίνω οτι τα έχεις πάρει και έχεις 100% δίκαιο , αλλά κράτα τη συνομιλία τυπική

Αν επιμένουν στην αλλαγή υπολογισμού ,ρώτα συγκεκριμένα τι σχέση έχει η αλλαγή υπολογισμού με την εφαρμογή πριν 4μηνου και αν σημαίνει οτι μπορείς να φύγεις αζημίως

Όπως και γιατί δεν ενημερώθηκες 60 μέρες πριν της μεταβολής και γιατί δεν αναγράφει το κείμενο οτι η αλλαγή γενικών όρων δεν δίνει δικαίωμα αποχώρησης

Όλα κομψά για να το κρατήσεις για ΣτΚ

___________________________________________________

άσχετο στον καθένα βάρεσαν ρήτρα όσο θέλανε . (τονίζω άσχετο μιας και δεν είναι το παρών θέμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Μίλα στο chat και άσε τα τηλέφωνα . Στο τέλος της συνομιλίας επέλεξε να σταλθεί μέσω email.

Καταλαβαίνω οτι τα έχεις πάρει και έχεις 100% δίκαιο , αλλά κράτα τη συνομιλία τυπική

Αν επιμένουν στην αλλαγή υπολογισμού ,ρώτα συγκεκριμένα τι σχέση έχει η αλλαγή υπολογισμού με την εφαρμογή πριν 4μηνου και αν σημαίνει οτι μπορείς να φύγεις αζημίως

Όπως και γιατί δεν ενημερώθηκες 60 μέρες πριν της μεταβολής και γιατί δεν αναγράφει το κείμενο οτι η αλλαγή γενικών όρων δεν δίνει δικαίωμα αποχώρησης

Όλα κομψά για να το κρατήσεις για ΣτΚ

___________________________________________________

άσχετο στον καθένα βάρεσαν ρήτρα όσο θέλανε . (τονίζω άσχετο μιας και δεν είναι το παρών θέμα)

Mε αυτά που βλέπω και με τις επικείμενες αυξήσεις, με βλέπω αρχές άλλης βδομάδας να την κοπανάω και να την κάνω για καμιά efa ή solar energy

Θα τους πληρώσω το ρεύμα κλπ, και θα αφήσω απλήρωτη την ρήτρα για το συμβόλαιο, μέχρι να αποφανθεί ο ΣΤΚ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Θα τους πληρώσω το ρεύμα κλπ, και θα αφήσω απλήρωτη την ρήτρα για το συμβόλαιο, μέχρι να αποφανθεί ο ΣΤΚ...

Μη το κάνεις ,θα θεωρείται απλήρωτος με δικαίωμα διακοπής ...

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Mε αυτά που βλέπω και με τις επικείμενες αυξήσεις, με βλέπω αρχές άλλης βδομάδας να την κοπανάω και να την κάνω για καμιά efa ή solar energy

και δυστυχώς όλοι χάσαμε τις προηγούμενες τιμές solar/elin/voltera

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...