Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πρότεινα να ανοίξετε νέο θέμα , μιας και είστε αρκετοί , για την αλλαγή χρεώσεων χωρίς προειδοποίηση στον πρώτο λογαριασμό και εξέλιξη καταγγελιών στο ΣτΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την κάνω και εγώ από Elin .. για ΔΕΗ Online
Χρειάζεστε να κάνουμε κάποια καταγγελία σύμβασης ? Ήμουν σύμβαση αορίστου  οπότε  μάλλον οχι

Απλά μπαίνω στο Ebill και κάνω αίτηση .. έτσι δεν είναι ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους ήρθαν αλλαγές στα οικιακά της Ελιν αφορούσαν συμβόλαια αορίστου? ή με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και τα αλλάζουν? 

έχει έρθει σε κάποιον αλλαγή στο Νυχτερινό 365? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, userAnon είπε

Σε όσους ήρθαν αλλαγές στα οικιακά της Ελιν αφορούσαν συμβόλαια αορίστου? ή με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και τα αλλάζουν? 

έχει έρθει σε κάποιον αλλαγή στο Νυχτερινό 365? 

Εγω ημουν στο "electricon Οικιακό Νυχτερινό " Αορίστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δυο συμβολαια με ΕΛΙΝ ενα με ΚΟΤ και ενα χωρις , σε κανενα δεν εχει ερθει κατι (αλλα σιγουρα θα ερθει), εγω κοιταω μαλλον για Voltera η EFA , ξερει κανεις εαν δεχονται ΚΟΤ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, antykaps είπε

Την κάνω και εγώ από Elin .. για ΔΕΗ Online

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

14 λεπτά πριν, antykaps είπε

Χρειάζεστε να κάνουμε κάποια καταγγελία σύμβασης ? Ήμουν σύμβαση αορίστου  οπότε  μάλλον οχι

  

1 ώρα πριν, korakios είπε

δε χρειάζεται καταγγελία , όταν υπογράφεις σε νέο πάροχο υπογράφεις ήδη και εκπροσώπηση για την αλλαγή , το κανει ο νέος πάροχος δηλαδή

_______________________________________________________________________________________

2 λεπτά πριν, Mando είπε

εγω κοιταω μαλλον για Voltera η EFA , ξερει κανεις εαν δεχονται ΚΟΤ ?

Η volterra το έπαιζε δύσκολη απο πάντα , η efa έχει ασάφειες ξεκίνα απο εδώ

_________________________________________________________________________________-

 

ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ 10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΜΕ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

η συνέπεια μπαίνει στον επόμενο ? ή άμεσα όπως κάποιους άλλους , ή μετά τον εκκαθαριστικό ?

Κάθε μήνα έχω εκκαθαριστικό και η συνέπεια μπαίνει στον επόμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα πρότεινα να ανοίξετε νέο θέμα , μιας και είστε αρκετοί , για την αλλαγή χρεώσεων χωρίς προειδοποίηση στον πρώτο λογαριασμό και εξέλιξη καταγγελιών στο ΣτΚ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το καραγκιοζιλικι της Ελιν δεν έχει όριο...υπογράφεις σταθερό συμβόλαιο χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής που στην ουσία το πληρώνεις παραπάνω για να έχεις προστασία και τελικά τι;;;;; Δεν ίσχυει τίποτα από όλα αυτά...Τελικά όλοι κράζουμε την ΔΕΗ αλλά είναι η πιο σταθερή γιατί απλά έχει κρατικό χαλινάρι... ακόμα...Άντε πάλι πίσω....Όταν είδα το mail πραγματικά μου άναψαν τα λαμπάκια για την κοροϊδία...σε παίρνανε πραγματικά για χαϊβανι... ή μήπως είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Christian82 είπε

Τελικά το καραγκιοζιλικι της Ελιν δεν έχει όριο...υπογράφεις σταθερό συμβόλαιο χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής που στην ουσία το πληρώνεις παραπάνω για να έχεις προστασία και τελικά τι;;;;; Δεν ίσχυει τίποτα από όλα αυτά...Τελικά όλοι κράζουμε την ΔΕΗ αλλά είναι η πιο σταθερή γιατί απλά έχει κρατικό χαλινάρι... ακόμα...Άντε πάλι πίσω....Όταν είδα το mail πραγματικά μου άναψαν τα λαμπάκια για την κοροϊδία...σε παίρνανε πραγματικά για χαϊβανι... ή μήπως είμαστε...

Να σε ρωτήσω κάτι, έστω ότι είχες κλειδώσει τιμή με 0,08 και και είχες αορίστου και η τιμή πήγαινε πχ 0,03 στους υπόλοιπους. Θα έμενες ΕΛΙΝ ή στην κάθε ΕΛΙΝ ή θα έφευγες?

Είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική με 0,18 και εσύ να θες να πληρώνεις επ αοριστον  0,07-0,08 ή όσο αγοράζεις το ρεύμα?

Είναι σπαστικό (και εγώ στην Ελιν είμαι) αλλά μην παραλογιζόμαστε κιόλας. Κάτι έπρεπε να κάνουν. Έχουν δικαίωμα βάσει συμβολαίου και το κάνουν. 

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Christian82 είπε

Τελικά όλοι κράζουμε την ΔΕΗ αλλά είναι η πιο σταθερή γιατί απλά έχει κρατικό χαλινάρι... ακόμα...Άντε πάλι πίσω....Όταν είδα το mail πραγματικά μου άναψαν τα λαμπάκια για την κοροϊδία...σε παίρνανε πραγματικά για χαϊβανι... ή μήπως είμαστε...

περι ΔΕΗ και σταθερότητας εδώ και εδώ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, userAnon said:

Να σε ρωτήσω κάτι, έστω ότι είχες κλειδώσει τιμή με 0,08 και και είχες αορίστου και η τιμή πήγαινε πχ 0,03 στους υπόλοιπους. Θα έμενες ΕΛΙΝ ή στην κάθε ΕΛΙΝ ή θα έφευγες?

Είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική με 0,18 και εσύ να θες να πληρώνεις επ αοριστον  0,07-0,08 ή όσο αγοράζεις το ρεύμα?

Είναι σπαστικό (και εγώ στην Ελιν είμαι) αλλά μην παραλογιζόμαστε κιόλας. Κάτι έπρεπε να κάνουν. Έχουν δικαίωμα βάσει συμβολαίου και το κάνουν. 

 

Να μην υπόσχονται "χωρίς κρυφές χρεώσεις" και "χωρίς ρήτρες αναπροσαρμογής" για να μαζέψουν πελατάκια.

Αν δεν τους βγήκε το πλάνο τους, κρίμα αλλά στα @@ μου, ας κλείσουν το μαγαζάκι τους να πάνε να δουλέψουν ντελίβερι, δεν είμαστε μέτοχοι να πληρώνουμε την χασούρα τους ε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...