Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

πήγα voltera home 360 και μου έκαναν και δεχτή την αίτηση για το κοινωνικό ελπίζω να χαλαρώσω

ενδιαφέρον , συνήθως δεν θέλουν ΚΟΤ , πρόσφατα ακύρωσαν έναν , δεν ξέρω αν ήταν μήπως ΚΟΤ-Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, userAnon είπε

Να σε ρωτήσω κάτι, έστω ότι είχες κλειδώσει τιμή με 0,08 και και είχες αορίστου και η τιμή πήγαινε πχ 0,03 στους υπόλοιπους. Θα έμενες ΕΛΙΝ ή στην κάθε ΕΛΙΝ ή θα έφευγες?

Είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική με 0,18 και εσύ να θες να πληρώνεις επ αοριστον  0,07-0,08 ή όσο αγοράζεις το ρεύμα?

Είναι σπαστικό (και εγώ στην Ελιν είμαι) αλλά μην παραλογιζόμαστε κιόλας. Κάτι έπρεπε να κάνουν. Έχουν δικαίωμα βάσει συμβολαίου και το κάνουν. 

Τότε να μην έχει η κάθε εταιρεία εκατό προγράμματα και εγώ σαν πελάτης να προσπαθώ και να χάνω προσωπικό χρόνο για να βρω ποιο μου ταιριάζει...Ας βγάλει ένα πρόγραμμα που να λέγεται "ότι του φανεί του Λολοστεφανη" και πίστεψε δε θα μου ανέβαινε και η πίεση....Άλλο τι είναι δίκαιο και άλλο τι είναι ηθικό...και αυτό δεν ήταν ηθικό.... αυτό....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, liopyr είπε

 

Να μην υπόσχονται "χωρίς κρυφές χρεώσεις" και "χωρίς ρήτρες αναπροσαρμογής" για να μαζέψουν πελατάκια.

Αν δεν τους βγήκε το πλάνο τους, κρίμα αλλά στα @@ μου, ας κλείσουν το μαγαζάκι τους να πάνε να δουλέψουν ντελίβερι, δεν είμαστε μέτοχοι να πληρώνουμε την χασούρα τους ε.

δεν σου ζήτησαν να πληρώσεις καμία χασούρα. αν δε σου αρέσει σήκω φύγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Η χρεωση fixed εχει να κανει με την χρεωση αναπροσαρμογης? Σχετιζονται μεταξυ τους?

όχι , αν το είχες ενεργοποιημένο δεν θα είχες ρήτρα, νομίζω στο είχα αναφέρει

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τετοιες αυξησεις εγιναν σε ολους τους παροχους λογω αυξημενης ζητησης του ρευματος τωρα το καλοκαιρι?

ναι και τώρα είναι η αύξηση του φυσικού αερίου.

17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μας ηρθε στο επαγγελματικο χρεωση αναπροσαρμογης 550 ευρω (συνολικο 1680) :( 

Γ1 ή Γ22 ?

επίσης πάτα επεξεργασία το μήνυμα στο άλλο θέμα και διέγραψε τα περιεχόμενα μιας και δεν είναι για εκεί :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Christian82 είπε

Τότε να μην έχει η κάθε εταιρεία εκατό προγράμματα και εγώ σαν πελάτης να προσπαθώ και να χάνω προσωπικό χρόνο για να βρω ποιο μου ταιριάζει...Ας βγάλει ένα πρόγραμμα που να λέγεται "ότι του φανεί του Λολοστεφανη" και πίστεψε δε θα μου ανέβαινε και η πίεση....Άλλο τι είναι δίκαιο και άλλο τι είναι ηθικό...και αυτό δεν ήταν ηθικό.... αυτό....

εντελώς άσχετο, όπως και η αρχική σου τοποθετηση.. 

τέλος πάντων, από εμένα κλείνει εδώ γιατί ο κοράκιος θα βγάλει αφρούς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Γ1 ή Γ22 ?

Δεν γνωρίζω, είναι το 4business1. Θα ρωτήσω τον πατέρα μου

Τεσπα, ήθελα να ρωτήσω αν τέτοιες αυξήσεις παίχτηκαν παντού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δεν γνωρίζω, είναι το 4business1. Θα ρωτήσω τον πατέρα μου

Γ21, όσο προλαβαίνει εδώ (μέχρι 30/9)

https://efaenergy.gr/fix-power-business-1-2/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

ενδιαφέρον , συνήθως δεν θέλουν ΚΟΤ , πρόσφατα ακύρωσαν έναν , δεν ξέρω αν ήταν μήπως ΚΟΤ-Α

ΚΟΤ-Β το δέχτηκαν γιατί σήμερα μου έγινε δεκτή η αίτηση για το κοτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Γ21, όσο προλαβαίνει εδώ (μέχρι 30/9)

https://efaenergy.gr/fix-power-business-1-2/

τηλέφωνο δεν σηκώνουν πάντως.. προσπάθησα σήμερα 2-3 φορές.. τίποτα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Γ21, όσο προλαβαίνει εδώ (μέχρι 30/9)

https://efaenergy.gr/fix-power-business-1-2/

Μέχρι 30/09 γιατί, τι αλλάζει μετά? Δεν έχω παρακολουθήσει γενικά τι παίζει με τις τελευταίες αυξήσεις. 

Επισης ποια τα υπέρ της συγκεκριμένης εταιρείας? Θα δω αν μπορούμε να αλλάξουμε, αν και νομίζω έχουμε 2ετες συμβόλαιο και το κάναμε πέρυσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Μέχρι 30/09 γιατί, τι αλλάζει μετά? Δεν έχω παρακολουθήσει γενικά τι παίζει με τις τελευταίες αυξήσεις. 

το λένε στο site.. η προσφορά ισχύει μέχρι 30/09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι στο ΗΡΩΝ UP με κοτ-β οι καταναλώσεις μου δεν υπερβαίνουν τις 300 kw τον μήνα στον λογαριασμό έναντι που θα πάρω για τον μήνα Αύγουστο θα πάρω και την επιδότηση των 0.03 εν όχι ποτέ θα μπει ;Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, userAnon είπε

Να σε ρωτήσω κάτι, έστω ότι είχες κλειδώσει τιμή με 0,08 και και είχες αορίστου και η τιμή πήγαινε πχ 0,03 στους υπόλοιπους. Θα έμενες ΕΛΙΝ ή στην κάθε ΕΛΙΝ ή θα έφευγες?

Είναι δυνατόν να αγοράζουν χονδρική με 0,18 και εσύ να θες να πληρώνεις επ αοριστον  0,07-0,08 ή όσο αγοράζεις το ρεύμα?

Είναι σπαστικό (και εγώ στην Ελιν είμαι) αλλά μην παραλογιζόμαστε κιόλας. Κάτι έπρεπε να κάνουν. Έχουν δικαίωμα βάσει συμβολαίου και το κάνουν. 

Κανένας παραλογισμός, αν "δεν βγαίνει" ο κάθε ιδιώτης ηλεκτρικού ρεύματος ας βρει τρόπο ή όπως ειπώθηκε ήδη ας ασχοληθεί με κάτι άλλο. Όταν μάλιστα πολλοί από τους ιδιώτες πλασάρονταν και ως "παραγωγοί" ηλεκτρικού ρεύματος.
Τα συμβόλαια πρέπει να τηρούνται και από τα δύο μέρη. Καταλαβαίνεις ότι το παρόν θέμα έχει καταντήσει ανέκδοτο όταν δεν υπάρχει "εναλλακτικός" πάροχος, σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, ενώ θα έπρεπε να έχουμε πλειάδα εναλλακτικών σύμφωνα με κάποιους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...