Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τηλεφωνικη επικοινωνία που ειχα με ζενιθ μου ειπαν οτι υπαρχει ρητρα αποχωρησης 80€ (στο power home) διοτι εχω 24μηνη δεσμευση ( βρισκομαι στον 6ο μηνα)

Σε γραπτη επικοινωνια μαζι τους, αφου αραδιασα μερικα στοιχεια απο ΦΕΚ ΡΑΕ και ΣτΚ (χωρις να εχω κανει καταγγελια) μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει ρητρα αποχωρησης και θα λαβω και επίσημη γραπτη απαντηση εντως ωρων. 
 

Δεν ξερω εαν πηγε ακομα η αιτηση αλλαγης που εκανα για το online παντως ειναι θετικη εξέλιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα,

Μολις ελαβα μαιλ με νεα αναπροσαρμογη στο Electricon Επαγγελματικο 1 με παγιο 15 ευρω και αυξημενη Kwh:

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ              ΠΑΓΙΟ/ΜΗΝΑ (€) ΧΡΕΩΣΗ/kWh (€)
Electricon Επαγγελματικό 1                  15                              0,1305*

*Συμπεριλαμβάνεται έκπτωση ενέργειας = 10%

To περασμενι Ιουλιο ειχε γινει παλι αναπροσαρμογη στο παρακατω:

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ              ΠΑΓΙΟ/ΜΗΝΑ (€) ΧΡΕΩΣΗ/kWh (€)
Electricon Επαγγελματικό 1                  0                              0,09405

Η αναπροσαρμογη γραφουν οτι ξεκιναει απο 10/10/21 μπορει να γινει κατι τετοιο τοσο νωρις χωρις προειδοποιηση?

Πρεπει να κανω αμεση αλλαγη, υπαρχει καποια προταση? Μεσα σε ολα αυτα ο μετρητης δε γραφει εχω δηλωση βλαβη και περιμενω να ερθουν απο τη τεχνικη υπηρεσια να το δουν εδω και 2 χρονια...εχω καλεσει 5-6 φορες ΔΕΔΔΗΕ και μου λενε οτι δεν μπορουν να κανουν και αυτοι απλα να στελνω μαιλ μεχρι να ερθουν στη ΔΕΗ καλλιθεας...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, roalexa2010 είπε

Καλησπερα,

Μολις ελαβα μαιλ με νεα αναπροσαρμογη στο Electricon Επαγγελματικο 1 με παγιο 15 ευρω και αυξημενη Kwh:

βάλε τις τιμες στο πεδίο "Το Πρόγραμμά σας" ,στο φύλλο για επαγγελματικό απο το excel

9 λεπτά πριν, roalexa2010 είπε

Μεσα σε ολα αυτα ο μετρητης δε γραφει εχω δηλωση βλαβη και περιμενω να ερθουν απο τη τεχνικη υπηρεσια να το δουν εδω και 2 χρονια...εχω καλεσει 5-6 φορες ΔΕΔΔΗΕ και μου λενε οτι δεν μπορουν να κανουν και αυτοι απλα να στελνω μαιλ μεχρι να ερθουν στη ΔΕΗ καλλιθεας...

άσχετο με το παρών θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

βάλε τις τιμες στο πεδίο "Το Πρόγραμμά σας" ,στο φύλλο για επαγγελματικό απο το excel

άσχετο με το παρών θέμα

Μπορει να ειναι σχετικο γιατι αν χρεαιστει να γινει αλλαγη προμηθευτη δεν μπορει να βγει εκκαθαριστικος υποθετω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, roalexa2010 είπε

Μπορει να ειναι σχετικο γιατι αν χρεαιστει να γινει αλλαγη προμηθευτη δεν μπορει να βγει εκκαθαριστικος υποθετω...

τότε δε θα χρειαστεί και να αλλάξεις καν προμηθευτή , άνοιξε νέο θέμα για το συγκεκριμένο ζήτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με το excel για καταναλωση 1200 κιλοβατωρες ανα ετος το καλυτερο προγραμμα ειναι το WeEnergy We-Yellow συνολικο οφελος 96 ευρω με διαρκεια προνομιακης τιμης για 12 μηνες, ειναι κατι αλλο που αξιζει προσοχης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στην ηρων στο πρόγραμμα up bonus(πέρσι το Δεκέμβρη ξεκίνησε)

Μετα από επικοινωνία μέσω τσατ μου επιβεβαίωσαν ότι είχε δει και στους ορους ότι είναι ανοικτό και δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης. Σε ερώτημα για την επιδότηση του κουλη μου είπαν ότι περιμένουν το ΦΕΚ ακομα

εχει νόημα να κάτσω να περιμένω κάνα μήνα ακόμα να δούμε τι θα γίνει ή να πάω στο ΔΕΗ online να ξεμπερδευω;

επισης αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου μπορεί να γίνει η αλλαγή παρόχου; (Το όνομα θα παραμείνει ίδιο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Asvos21 είπε

επισης αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου μπορεί να γίνει η αλλαγή παρόχου; (Το όνομα θα παραμείνει ίδιο)

για ΥΔΕ προτού πεταχτεί ο άλλος στο άλλο θέμα

12 λεπτά πριν, Asvos21 είπε

εχει νόημα να κάτσω να περιμένω κάνα μήνα ακόμα να δούμε τι θα γίνει ή να πάω στο ΔΕΗ online να ξεμπερδευω;

πήγαινε online δες το νέο excel για σύγκριση

14 λεπτά πριν, roalexa2010 είπε

Συμφωνα με το excel για Γ21 καταναλωση 1200 κιλοβατωρες ανα ετος το καλυτερο προγραμμα ειναι το WeEnergy We-Yellow συνολικο οφελος 96 ευρω με διαρκεια προνομιακης τιμης για 12 μηνες, ειναι κατι αλλο που αξιζει προσοχης?

εκτός του οτι θα πρέπει φυσικά να διαβάσεις το συμβόλαιο , να έχεις το νου σου μήπως αλλάξουν τις τιμές μετά το πέρας εξαμήνου μιας και η we ήδη άλλαξε 3 φορές το πρόγραμμα στο μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billyst είπε

Έστω ότι πάμε ΔΕΗ με αέριο τι γίνεται;

Είσαι με 0.050 μέχρι τον Απρίλιο αυτό γίνεται. Εγώ αυτό θα κάνω. Απρίλιο ζεσταίνει ο καιρός έτσι κι αλλιώς 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Προβλεπω το θεμα να παιρνει φωτια τις επομενες εβδομαδες..

μπαααα , τους στέλνω όλους στο online 😁

Μόλις τώρα, Funny__boy είπε

Είσαι με 0.050 μέχρι τον Απρίλιο αυτό γίνεται. Εγώ αυτό θα κάνω. Απρίλιο ζεσταίνει ο καιρός έτσι κι αλλιώς 😛

για αέριο , τα χιλιοείπαμε , στο άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

για ΥΔΕ προτού πεταχτεί ο άλλος στο άλλο θέμα

πήγαινε online δες το νέο excel για σύγκριση

εκτός του οτι θα πρέπει φυσικά να διαβάσεις το συμβόλαιο , να έχεις το νου σου μήπως αλλάξουν τις τιμές μετά το πέρας εξαμήνου μιας και η we ήδη άλλαξε 3 φορές το πρόγραμμα στο μήνα

Στο ορους του προγραμματος στο site αναφερει διάρκεια προνομιακής τιμής δώδεκα (12) μήνες

1 λεπτό πριν, roalexa2010 είπε

Στο ορους του προγραμματος στο site αναφερει διάρκεια προνομιακής τιμής δώδεκα (12) μήνες

Βεβαια πιο πανω με αστερακι αναφερει οτι ο παροχος διατηρεί το δικαίωμα να ανακαλέσει ανά πάσα στιγμή οποιαδήποτε προσφορά...θελει διαβασμα τους ορους...ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, korakios είπε

σε αυτό είσαι ?

Ναι, στο "NRG smart 46%" είμαι. Μου έλεγε ο πωλητής τους όταν με "έψηνε" να υπογράψω, "μην το ενεργοποιήσεις ακόμη το fixed, τους 2 πρώτους μήνες δεχ χρεώνουμε ρήτρα αναπροσαρμογής. Ενεργοποίησέ το μόλις βγει ο δεύτερος λογασιασμός...". Ζήτησα να το ενεργοποιήσω πάνω στον μήνα, πριν καν βγει ο πρώτος λογαριασμός και μου λένε ότι καταργήθηκε. Τώρα μου λένε ότι για να αποχωρήσω πρέπει να πληρώσω την ρήτρα αποχώρησης... Όπως το γράφεις, "καταχρηστική δέσμευση"...

Τους είπα ότι μου αλλάξανε τους όρους αφού δεν μου ενεργοποιούν πλέον το fixed όπως μου είχαν πει ότι θα μπορώ να κάνω όποτε θέλω και ότι εξαιτίας αυτού θέλω να φύγω χωρίς να πληρώσω ρήτρα αποχώρησης. Μου λένε ότι είναι ξεχωριστό πρόγραμμα, το κατάργησαν και δεν έχει σχέση με το συμβόλαιό μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thefireman είπε

Ζήτησα να το ενεργοποιήσω πάνω στον μήνα, πριν καν βγει ο πρώτος λογαριασμός και μου λένε ότι καταργήθηκε. Τώρα μου λένε ότι για να αποχωρήσω πρέπει να πληρώσω την ρήτρα αποχώρησης... Όπως το γράφεις, "καταχρηστική δέσμευση"...

έλα στην παρέα , ειλικρινά προτείνω να διαβάσεις όλο το νήμα αν έχεις χρόνο απο την αρχή

τα λέμε εκεί για σύνταξη καταγγελίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...