Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, davarisx είπε

Μια ερώτηση και από εμένα για όσους γνωρίζουν.

Η Efa energy κάθε πότε εκδίδει λογαριασμός?

(έναντι η εκκαθαριστικό)

Εμένα με ενεργοποίηση στις 21/7 ο πρώτος έναντι μου ήρθε αρχές Σεπτεμβρίου και ο εκκαθαριστικός αρχές Οκτωβρίου. Περιμένω το νέο έναντι.

7 ώρες πριν, Funny__boy είπε

Και αλλη μια ερώτηση για EFA οποιος ξέρει, στέλνουμε φωτό μέτρητη κάθε μήνα για τις κιλοβατώρες ;;

Εγώ δε στέλνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο energycost πως και βγάζει το ΗΡΩΝ HOME PLUS Ν σαν πιο συμφέρουσα επιλογή; Χθες το βράδυ δεν μου το έβγαζε και η σελίδα του προγράμματος δε δουλέυει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία βοήθεια; 

Έχω 24 ώρες νυχτερινό με την Elpedison με χρέωση 0,0639. Το Ιούνιο ενεργοποίησα την υπηρεσία Elpedison fixed στο υπάρχον συμβόλαιο για μη εφαρμογή της ρήτρας προσασμογής. Μεχρι τώρα όντως δεν έχει εφαρμοσθεί η ρήτρα στους λογαριασμούς από τον Ιούνιο και μετά. Το συμβόλαιό μου λήγει τον Νοέμβριο. Τι κάνω λοιπόν; Πάω ΔΕΗ home online ή τους περιμένω για να δώ σε τι πρόγραμμα θε με εντάξουν με την λήξη του συμβολαίου;

Βασικά με πήραν τηλέφωνο αρχές Οκτώβρη και μου πρότειναν νέα προσφορά στα 0,05 σαν παλίος τους πελάτης. Τους ρώτησα αν θα παραμείνω στην υπηρεσία Elpedison Fixed, μου τα μασήσανε και τους είπα ότι θα εξετάσω όλες τις επιλογές μου κοντά στην λήξη του συμβολαίου, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Καμία βοήθεια; 

Έχω 24 ώρες νυχτερινό με την Elpedison με χρέωση 0,0639. Το Ιούνιο ενεργοποίησα την υπηρεσία Elpedison fixed στο υπάρχον συμβόλαιο για μη εφαρμογή της ρήτρας προσασμογής. Μεχρι τώρα όντως δεν έχει εφαρμοσθεί η ρήτρα στους λογαριασμούς από τον Ιούνιο και μετά. Το συμβόλαιό μου λήγει τον Νοέμβριο. Τι κάνω λοιπόν; Πάω ΔΕΗ home online ή τους περιμένω για να δώ σε τι πρόγραμμα θε με εντάξουν με την λήξη του συμβολαίου;

Βασικά με πήραν τηλέφωνο αρχές Οκτώβρη και μου πρότειναν νέα προσφορά στα 0,05 σαν παλίος τους πελάτης. Τους ρώτησα αν θα παραμείνω στην υπηρεσία Elpedison Fixed, μου τα μασήσανε και τους είπα ότι θα εξετάσω όλες τις επιλογές μου κοντά στην λήξη του συμβολαίου, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Λογικά θα πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στα εμπορικά διαθέσιμα. Δε θυμάμαι να έχουν κάποιο της προκοπής χωρίς ρήτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα κι εγω τη μλκια πριν κανενα χρονο κι εφυγα απο πακετάκι της elpedison με σταθερό 0,08 se watt+volt η οποία με έχει ξεσκίσει στη ρήτρα. (170 ευρώ σε ρήτρες το τελευταίο τρίμηνο). 

Έχω προσφορά για το οικιακό mvp της protergia. Με ενημέρωσαν ότι επειδή είναι παραγωγοί ρεύματος, δεν έχουν χρεώσει ρήτρα από τον Μάρτιο. 

Που μπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Πια η διαφορα του enter με το enter+?

To Enter ειναι για 2 ετη με 1.5 ευρω παγιο τον μηνα, ενω το Enter+ ειναι για 12 μηνες με μια εκπτωση 1.5 ευρω για τους πρωτους 6 μηνες. Τουλαχιστον απο αυτα που εψαξα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Amlet είπε

To Enter ειναι για 2 ετη με 1.5 ευρω παγιο τον μηνα, ενω το Enter+ ειναι για 12 μηνες με μια εκπτωση 1.5 ευρω για τους πρωτους 6 μηνες. Τουλαχιστον απο αυτα που εψαξα

Αρα γλιτωνεις το 1.5 ευρω και σε δεσμευει για 1 χρονο αντι για 2? Ειναι καλυτερο δηλαδη με μια πρωτη ματια. Αρκει να μην εχει ρητρα. Εχω ακομα 1 χρονο το enter ευτυχως προλαβα το εκανα και δεν μπηκε ρητρα τσιμπησα και το 100 ευρω που εδιναν και το ψαχνω για μετα που να παω οταν ληξει.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stavmitsos είπε

Εκανα κι εγω τη μλκια πριν κανενα χρονο κι εφυγα απο πακετάκι της elpedison με σταθερό 0,08 se watt+volt η οποία με έχει ξεσκίσει στη ρήτρα. (170 ευρώ σε ρήτρες το τελευταίο τρίμηνο). 

Έχω προσφορά για το οικιακό mvp της protergia. Με ενημέρωσαν ότι επειδή είναι παραγωγοί ρεύματος, δεν έχουν χρεώσει ρήτρα από τον Μάρτιο. 

Που μπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό; Ευχαριστώ. 

Σου επιβεβαιώνω πως λένε ψέμματα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Σου επιβεβαιώνω πως λένε ψέμματα

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου, ήμουν 99% σίγουρος. 

Υπάρχει κάποια σελίδα που να συγκεντρώνει τέτοιες πληροφορίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stavmitsos είπε



Έχω προσφορά για το οικιακό mvp της protergia. Με ενημέρωσαν ότι επειδή είναι παραγωγοί ρεύματος, δεν έχουν χρεώσει ρήτρα από τον Μάρτιο. 

Που μπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό; Ευχαριστώ. 

Καλά καλά πες τους μια χαρά χρεώνουν ρήτρα ανέβασα και λογαριασμό σε διπλανό θέμα…

Γράψτε λάθος, ΗΡΩΝ επιβεβαιώνω, PROTERGIΑ δε γνωρίζω..

Επεξ/σία από geodimis
διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...