Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, john1987 είπε

Εγώ λέω να δεις κι άλλα επεισόδια για να κρίνεις.

Κύριο προσόν της σειράς είναι ότι βλέπεται ευχάριστα και όχι ότι είναι επιπέδου Breaking Bad.

Επιτελους καποιος το ειπε. Η σειρα ειναι τερμα χαλαρωτικη, βλεπεται ευχαριστα και δε παιρνει σοβαρα τον εαυτο της. Αν θες να δεις σοβαρη σειρα, απλα προσπερασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, johnyboy είπε

δεν θέλουμε να δούμε breaking bad, για αυτό το βλέπουμε, αλλιώς δεν θα το βλέπαμε, θα βλέπαμε τατουάζ 

Στο τατουάζ οι αστυνομικοί έχουν λίγο υψηλότερο δείκτη νοημοσύνης...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστω μονο netflix μπορουμε να το δουμε;;;γιατι θα με βολευε πολυ να το εχω στο κινητο και να το δω οποτε θελω εγω χωρις ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2018 στις 12:37 ΜΜ, Undertaker25 είπε

Δεν μπήκα να τρολάρω ούτε να γράψω εμπρηστικό σχόλιο απλά έχω μια απορία.

Είδα το 1ο επεισόδιο χθες και προσωπικά δεν μου άρεσε απολύτως τίποτα. Ούτε οι ηθοποιοί, ούτε οι χαρακτήρες (μου φάνηκαν αδιάφοροι και σε φάση να μην δίνω δεκάρα για τη μοίρα τους), ούτε το σενάριο (όχι το γενικό πλαίσιο) και δεν κατάφερα να εξηγήσω σε τίποτα τον ντόρο που έχει προκαλέσει. Η ερώτησή μου είναι η εξής: αν το 1ο επεισόδιο μου άφησε τέτοια εντύπωση, υπάρχει περίπτωση να με κερδίσει η σειρά στα επόμενα ή κινείται στα ίδια νερά?

(Σε αυτό που είμαι αμετάπειστος είναι πως πρόκειται για απλή ιεροσυλία η παραμικρή σύγκριση με το Breaking Bad)

Με το 1ο επεισόδιο δεν τρελάθηκα, με τα επόμενα 2-3 ήμουν χλιαρός, αλλά στην πορεία με "κέρδισε" και ήθελα να δω πως θα εξελιχθεί.

10 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

να φανταστω μονο netflix μπορουμε να το δουμε;;;γιατι θα με βολευε πολυ να το εχω στο κινητο και να το δω οποτε θελω εγω χωρις ιντερνετ...

μπορείς να τα κατεβάσεις μέσω του app και να τα δεις χωρίς data

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί τί γίνεται με τον αριθμό επεισοδίων της πρώτης σεζόν? Βρήκα αρχείο με 15 επεισόδια των 75-80 mins, αλλά και αρχείο με 13 επεισόδια των 40 mins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, billias07 είπε

καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί τί γίνεται με τον αριθμό επεισοδίων της πρώτης σεζόν? Βρήκα αρχείο με 15 επεισόδια των 75-80 mins, αλλά και αρχείο με 13 επεισόδια των 40 mins

Απ οτι εχω καταλαβει η σειρα κανονικα ηταν σε μια σεζον αλλα το Netflix την έσπασε σε 2.

Με βάση την αρίθμηση του netflix λοιπον, το πρώτο μέρος έχει 13 επεισόδια ανάμεικτης διάρκειας, αλλά 41 λεπτών, άλλα 45, άλλα 50 κτλ...

Το δευτερο μέρος έχει 9 επεισόδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, billias07 είπε

καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί τί γίνεται με τον αριθμό επεισοδίων της πρώτης σεζόν? Βρήκα αρχείο με 15 επεισόδια των 75-80 mins, αλλά και αρχείο με 13 επεισόδια των 40 mins

Αυτά τα 15 επεισόδια είναι όλη η σειρά, 2 κύκλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας πω και εγώ λίγα λογάκια μιας και την τελείωσα. Σαν σειρά χαβαλές, να μην την πάρεις καθόλου σοβαρά και απλά να περάσεις μερικά χαλαρά βράδια βλέποντας την είναι μια χαρά. Ειδικά αφού μιλάμε για Ισπανική παραγωγή.

Αλλά μέχρι εκεί, αυτά που άκουγα και διάβαζα παντού εγώ πριν την αρχίσω, ότι είναι η σειρά φαινόμενο, η καλύτερη των τελευταίων χρόνων, ισάξια διαμαντιών (όπως Breaking Bad) κτλ. είναι εντελώς εκτός τόπου. Είναι απλά μια Οκ σειρά που δεν θα μετανιώσεις ιδιαίτερα αν κάτσεις και την δεις. 

Να δούμε τι θα λέει και ο τρίτος κύκλος, βέβαια αν το πάνε σε νέα ληστεία δεν παίζει να ασχοληθώ, αν και προσωπικά δεν το βλέπω, θα ήταν εντελώς ανούσιο. Θα ήθελα όμως να δω πως συνεχίζουν τις ζωές τους και τι γίνεται με τις έρευνες 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...