Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια μετριο-καλη σειρα που δεν μπορω να καταλβω πως εκανε τοοοοσο ντορο...

berlin και prof σωζουν το θεμα....αρκετα μικρο-μεσαια plot holes νομιζω...αυτες οι μηχανες παραγωγης χρηματων με τι τρεχουν? με ρευμα ή με πετρελαιο? γιατι το ρευμα κοβεται....

επισης γιατι ακριβως ο κοσμος τους αγαπουσε που ειχαν φυλακισει τοσους μεσα?

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανε τοσο ντορο γιατι ηταν Ισπανικη παραγωγη aka κουλτουρα. Αν ηταν Αμερικανικη θα χε παει απατη. Btw εγω την ευχαριστηθηκα, δν την θεωρω μετρια σε καμια περιπτωση, αλλα τη σκονη που σηκωσε δεν την δικαιολογει, χωρις αυτο να σημαινει πως δεν αξιζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panagiotis54 said:

επισης γιατι ακριβως ο κοσμος τους αγαπουσε

Γιατί χτυπούν το Νομισματοκοπείο, άρα και το "σύστημα". Επίσης γι'αυτό το σχέδιο ήταν να μην πεθάνει κανένας απ' το προσωπικό έτσι ώστε  να μην αμαυρώσει τίποτα την εικόνα των "ηρώων"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 9:13 ΜΜ, chios είπε

Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ περισσότερο από το breaking bad, γούστα είναι αυτά.

Έχει διαφορά να σου αρέσει εσένα προσωπικά περισσότερο μια σειρά από μια άλλη, αλλά εγώ μένω σε αυτούς που έβγαιναν και κοφτά δήλωναν ότι "Είναι καλύτερο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2018 στις 12:33 ΜΜ, Kostasspil είπε

Εκανε τοσο ντορο γιατι ηταν Ισπανικη παραγωγη aka κουλτουρα. Αν ηταν Αμερικανικη θα χε παει απατη. Btw εγω την ευχαριστηθηκα, δν την θεωρω μετρια σε καμια περιπτωση, αλλα τη σκονη που σηκωσε δεν την δικαιολογει, χωρις αυτο να σημαινει πως δεν αξιζει

Εγώ είμαι αντι-κουλτουριάρης πάντως.

Hollywood και ξερό ψωμί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 17/10/2018 στις 11:57 ΠΜ, panagiotis54 είπε

 

επισης γιατι ακριβως ο κοσμος τους αγαπουσε που ειχαν φυλακισει τοσους μεσα?

Το εξηγεί ο προφεσορ σε ένα από τα πρώτα επεισόδια που λέει για το 2011 και του; η νέους που είχαν κάνει καταληψει στην πλατεία de sol της Μαδρίτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ειμαι στο τριτο επισοδειο εφτασα με αγωνα εκει και παλευω να συνεχισω/εχει καποιο σημειο που ξεκιναει να γινεται καλυτερο???

περαν  του βερλιν δεν βρισκω κατι αλλο ενδιαφερον,ισως τον καθηγητη/οι γυναικες οι νεαροι και οι υπολοιποι τοσο κλισε και cringe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που το είδα δεν βρήκα κάτι το φοβερό για να γίνει ο τόσος ντόρος.

Αρκετά κλισέ ,μέτρια γραμμένο σενάριο , σαπουνόπερα με ρομάντζο και έρωτες μεταξύ των περισσότερων χαρακτήρων,χαμηλής νοημοσύνης τα ισπανικά swat. Συμφωνώ με τα άτομα που λένε πως αν ήταν αμερικανική σειρά θα έλεγαν όλοι για αμερικανιες κτλ.

Σίγουρα η σειρά έχει και τα καλά του γρήγορος ρυθμός με αρκετές εξελίξεις συνέχεια κάτι που κάνει την προβολή πιο ευχάριστη. Berlin και προφεσορας μακράν οι πιο ενδιαφέρον χαρακτήρες (αλλά και ερμηνευτικά ανώτεροι απτό υπόλοιπο καστ)με τους υπόλοιπους να μου είναι σχετικά αδιάφοροι.

Σίγουρα είναι μια σειρά που βλέπεται και μου άρεσε η ιδέα και τα αρχικά επεισόδια αλλά η συνέχεια δεν με ενθουσίασε καθόλου. Εν ολίγοις υπερεκτιμημένη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, di maria kun είπε

παιδες ειμαι στο τριτο επισοδειο εφτασα με αγωνα εκει και παλευω να συνεχισω/εχει καποιο σημειο που ξεκιναει να γινεται καλυτερο???

περαν  του βερλιν δεν βρισκω κατι αλλο ενδιαφερον,ισως τον καθηγητη/οι γυναικες οι νεαροι και οι υπολοιποι τοσο κλισε και cringe...

Φίλε άστο και βάλε κάτι άλλο να δεις, ό,τι αξίζει ειναι μέχρι το μέσον της πρώτης σαιζόν, μετά γίνεται «τόλμη και γοητεια»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ντροπαρα ηδη/βλεπω σημερα ανεβηκε νεα σεζον daredevil ενω υπαρχει και ενα καινουριο θριλερ με αξιοζηλευτες κριτικες(The Haunting of House Hill),αυτα προς το παρον

42 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Φίλε άστο και βάλε κάτι άλλο να δεις, ό,τι αξίζει ειναι μέχρι το μέσον της πρώτης σαιζόν, μετά γίνεται «τόλμη και γοητεια»

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...