Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,
Έχω πρόβλημα με την athencard μου είμαι άνεργος έχω μπει στο idika.gr την έχω ενεργοποιήσει κανονικά αλλά όταν πηγαίνω στο μηχάνημα μου λέει ανεπαρκές υπόλοιπο.
Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή να ξέρει τι παίζει? 
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.

Ρώτησα στον σταθμό και έψαξα και στο internet πρέπει να πας με την κάρτα στο μηχάνημα να πατήσεις επιδότηση η οποια θα σου βγαλει error. Στον σταθμό μου είπαν να πάω αύριο να δοκιμάσω πάλι την επιδότηση από το μηχανημα. Η πλακα ειναι οτι συμφωνα με το site της καρτας οι ανεργοι πρεπει να ενεργοποιησουν την επιδοτηση εντος 3 ημερων απο την ενεργοποιηση στο idika.

Ενω βγαζει error το μηχανημα με λιγα λογια ουτε ενα ηλεκτρονικο εισητιριο δεν ειμαστε σε ικανοι να εγκαταστησουμε σαν κρατος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Papatroof είπε

Ναι το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.

Ρώτησα στον σταθμό και έψαξα και στο internet πρέπει να πας με την κάρτα στο μηχάνημα να πατήσεις επιδότηση η οποια θα σου βγαλει error. Στον σταθμό μου είπαν να πάω αύριο να δοκιμάσω πάλι την επιδότηση από το μηχανημα. Η πλακα ειναι οτι συμφωνα με το site της καρτας οι ανεργοι πρεπει να ενεργοποιησουν την επιδοτηση εντος 3 ημερων απο την ενεργοποιηση στο idika.

Ενω βγαζει error το μηχανημα με λιγα λογια ουτε ενα ηλεκτρονικο εισητιριο δεν ειμαστε σε ικανοι να εγκαταστησουμε σαν κρατος.

Και τους έχω ρωτήσει στο σταθμό δεν ξέρουν ούτε αυτοί...
Άρα τώρα που εσύ πχ πήγες και σου βγάζει error τι πρέπει να κάνουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ειπαν Δευτερα αλλα δεν εχω και πολλες ελπιδες μιας και δεν εχω διαβασει πουθενα καποιο αρθρο που να λεει οτι απο Δευτερα θα αρχισει να λειτουργει το μηχανημα.

για την ωρα παντος κανουμε προσευχη δεν εχουμε να κανουμε τιποτα αλλο υποθετω ετσι και αλλιως οτι αφου δεν δουλευει το μηχανημα τους δεν θα ισχυει και το περιθοριο 3 ημερων ενεργοποιησης της καρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Papatroof είπε

Εμένα μου ειπαν Δευτερα αλλα δεν εχω και πολλες ελπιδες μιας και δεν εχω διαβασει πουθενα καποιο αρθρο που να λεει οτι απο Δευτερα θα αρχισει να λειτουργει το μηχανημα.

για την ωρα παντος κανουμε προσευχη δεν εχουμε να κανουμε τιποτα αλλο υποθετω ετσι και αλλιως οτι αφου δεν δουλευει το μηχανημα τους δεν θα ισχυει και το περιθοριο 3 ημερων ενεργοποιησης της καρτας.

Ναι όντως απλά δεν το ήξερα καν αυτό για τις 3 μέρες και σκέφτομαι μην απενεργοποιηθεί η κάρτα και μετά τρέχα γύρευε να βγάλουμε άκρη...
Ας πάω κι εγώ από Δευτέρα να δω στο μηχάνημα ή να τους ξαναρωτήσω λοιπόν.
Σ' ευχαριστώ πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εκατσα και το εψαξα καταλαβα λαθος η φορτιση δωρεαν μετακινησεων πρεπει να γινει 3+ μερες μετα την ενεργοποιηση της καρτας. ελπιζω να μην σε μπερδεψα.

οποτε μονο περιμενουμε και θα παω και εγω αυριο πρωι να ριξω μια ματια, αν εχεις κατι νεοτερο γραψε ενα μηνυμα αν δεν σου κανει κοπο. καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Papatroof είπε

επειδη εκατσα και το εψαξα καταλαβα λαθος η φορτιση δωρεαν μετακινησεων πρεπει να γινει 3+ μερες μετα την ενεργοποιηση της καρτας. ελπιζω να μην σε μπερδεψα.

οποτε μονο περιμενουμε και θα παω και εγω αυριο πρωι να ριξω μια ματια, αν εχεις κατι νεοτερο γραψε ενα μηνυμα αν δεν σου κανει κοπο. καλο βραδυ.

Α οκ άρα δεν υπάρχει ανησυχία για απενεργοποίηση κάρτας ή κάτι τέτοιο.
Οκ θα το τσεκάρω τις επόμενες μέρες, αν δε σου κάνει κόπο και πας πχ αύριο η μεθαύριο επειδή μάλλον θα χρησιμοποιήσω μετρό από Τετάρτη και μετά στείλε μου ένα prive msg αλλιώς θα σου στείλω εγώ την Τετάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγω μεχρι και σημερα δεν εχω καταφερει να τη φορτισω ενω κανω σωστα ολα τα βηματα,επιδοτηση καρτα ανεργειας δηλωμενη στο ηδικα και φαινετε στο σαιτ ,καρτα αθενα ενεργη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τηλέφωνο που πήρα και ρώτησα για ακριβώς αυτό το πρόβλημα, μου ειπαν ότι μια βδομάδα μετά την διαδικασία στο idika θα μπορεί η κάρτα να πάρει την επιδότηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nman1978 είπε

εγω μεχρι και σημερα δεν εχω καταφερει να τη φορτισω ενω κανω σωστα ολα τα βηματα,επιδοτηση καρτα ανεργειας δηλωμενη στο ηδικα και φαινετε στο σαιτ ,καρτα αθενα ενεργη

πηγες σε μηχανημα να περασεις το δωρεαν κομιστρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,πηγα σε μηχανημα στο μετρο,πατησα επιδοτηση εβαλα τη καρτα και λεει δεν βρεθηκε κουπονι , στου πατερα μου που ηταν αλλη κατηγορια δωρεαν ,ελαβα επιδοτηση και την καρτα και την φορτισε+

Στις 4/20/2018 στις 1:56 ΠΜ, Dark_son20 είπε

στο τηλέφωνο που πήρα και ρώτησα για ακριβώς αυτό το πρόβλημα, μου ειπαν ότι μια βδομάδα μετά την διαδικασία στο idika θα μπορεί η κάρτα να πάρει την επιδότηση

ποια μια εβδομαδα,εδω απο τις αρχες Μαρτιου δεν εχει γινει τιποτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σας. εγω εχω κανει τη διαδικασια ολη μεσω ηδικα κλπ κλπ κ μου βγαζει στο μηχανημα του μετρο η καρτα δεν εχει ενεργοποιηθει.στο ηδικα βγαζει συγχαρητηρια η καρτα σας ειναι ετοιμη... δεν ξερει κανεις να με βοηθησει στο μετρο, μου εδωσαν στο 11185 το τηλεφωνο στο τμημα κομιστρων κ δεν απαντα κανεις....ειναι καρτα ανεργιας κ τρεχω απο την αρχη που βγαλαμε τις καρτες κ ακρη δεν εχω βγαλει.... μου ειπαν να ξανα κανω τη διαδικασια στο ηδικα κ να περιμενω μια βδομαδα.. την εκανα λοιπον την Τριτη, πηγα σημερα Τριτη ξανα τα ιδια....

 

Επεξ/σία από σονια87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, σονια87 είπε

καλησπερα σας. εγω εχω κανει τη διαδικασια ολη μεσω ηδικα κλπ κλπ κ μου βγαζει στο μηχανημα του μετρο η καρτα δεν εχει ενεργοποιηθει.στο ηδικα βγαζει συγχαρητηρια η καρτα σας ειναι ετοιμη... δεν ξερει κανεις να με βοηθησει στο μετρο, μου εδωσαν στο 11185 το τηλεφωνο στο τμημα κομιστρων κ δεν απαντα κανεις....ειναι καρτα ανεργιας κ τρεχω απο την αρχη που βγαλαμε τις καρτες κ ακρη δεν εχω βγαλει.... μου ειπαν να ξανα κανω τη διαδικασια στο ηδικα κ να περιμενω μια βδομαδα.. την εκανα λοιπον την Τριτη, πηγα σημερα Τριτη ξανα τα ιδια....

Θέλει 1-2 μέρες. Κάνε υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 26/3/2018 στις 1:46 ΠΜ, B0mbas είπε

Σημερα το πρωι δουλευε μια χαρα η καρτα μου (ειμαι ανεργος) αργοτερα τη σκαναρα σε μπαρα μου βγαζε ενα Χ, πηγα σε ενα αυτοματο μηχανημα πατησα επιδοτηση κ μ βγαζε δε βρεθηκε προιον επιδοτησης μπορει να μ πει κανεις τι εγινε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...