Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερες,εχει επιδοτησει κανενας την καρτα του για ανεργους ειναι η δικια μου ,στους αγιους εχει εκδοτηριο απο οτι ειδα στο site τους αλλα δεν βρισκω κανα τηλεφωνο ,μην παω τσαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους τυπους ανεργους και αμεα (και φανταζομαι και λοιπους αλλους με καρτα), οταν φορτιζουν την καρτα να ειναι ετσι τοποθετημενη στην ειδικη σχισμη ωστε να φαινεται η φωτογραφια τους (δλδ η μερια με την φωτο προς τα εξω και προς τα πανω ωστε να "εξεχει" οπως την εχουνε χωσει στην πολυποθητη σχισμη)

και τουτο το λεω γιατι δεν θυμαμαι τι μηνυματακι μου εβγαζε οταν την εβαζα αλλιως  (και συνεπως αν συμπτιπτει με το προβλημα που αναφερεται στα προηγουμενα ποστ) αλλα παντως ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕ ΑΛΛΙΩΣ ΒΑΛΜΕΝΗ και ουτε κανενας υπαλληλος/σεκιουριτι στον σταθμο ηξερε να το επισημανει αυτο, επισης δεν ειναι τυχαιο, το τσεκαρα σε παραπανω του ενος σταθμους

Δεν παίζει ρόλο αν είναι από μέσα η απέξω η φωτογραφία. Όπως να 'ναι τη βάζεις την κάρτα. Το μηχάνημα "διαβάζει" το τσιπακι της κάρτας.... Δεν κοιτάει την φωτογραφία. 

Επεξ/σία από lek88
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν για καποιο λογο παιζει προβλημα οπως του πιο  πισω συμφορουμιτη,μεχρι να φτιαχτει βγαλτε παλι την βεβαιωση απο Οαεδ για να μην χρειαζεται να βγαζετε τσαμπα εισ. μεχρι να ανανεωθει η καρτα.

Απλα στις μπαρες αν δεν υπαρχει καποιος φυλακας να ανοιξει,περαστε πισω απο καποιον αλλο οσο ειναι ανοιχτες οι πορτες.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους τυπους ανεργους και αμεα (και φανταζομαι και λοιπους αλλους με καρτα), οταν φορτιζουν την καρτα να ειναι ετσι τοποθετημενη στην ειδικη σχισμη ωστε να φαινεται η φωτογραφια τους (δλδ η μερια με την φωτο προς τα εξω και προς τα πανω ωστε να "εξεχει" οπως την εχουνε χωσει στην πολυποθητη σχισμη)

και τουτο το λεω γιατι δεν θυμαμαι τι μηνυματακι μου εβγαζε οταν την εβαζα αλλιως  (και συνεπως αν συμπτιπτει με το προβλημα που αναφερεται στα προηγουμενα ποστ) αλλα παντως ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕ ΑΛΛΙΩΣ ΒΑΛΜΕΝΗ και ουτε κανενας υπαλληλος/σεκιουριτι στον σταθμο ηξερε να το επισημανει αυτο, επισης δεν ειναι τυχαιο, το τσεκαρα σε παραπανω του ενος σταθμους

Καλησπέρα. Θυμάμαι ότι σίγουρα προσπάθησα αλλάζοντας τις πλευρές της κάρτας, ωστόσο δεν είμαι σίγουρος αν ήταν προς τα πάνω ή προς τα κάτω.
Θα προσπαθήσω τη Δευτέρα με τον "λάθος" τρόπο και στη συνέχεια όπως το προτείνεις ώστε να το επιβεβαιώσω. 

Ευχαριστώ/ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Καλό ΣΚ! 

7 ώρες πριν, lek88 είπε

Δεν παίζει ρόλο αν είναι από μέσα η απέξω η φωτογραφία. Όπως να 'ναι τη βάζεις την κάρτα. Το μηχάνημα "διαβάζει" το τσιπακι της κάρτας.... Δεν κοιτάει την φωτογραφία. 

Και εγώ συμφωνώ ότι δεν πρέπει να παίζει ρόλο η θέση της φωτογραφίας/κάρτας. Σίγουρα δεν διαβάζει τη φωτογραφία. Αλλά μπορεί να έχει σημασία για τη θέση που έχει τοποθετηθεί το κύκλωμα - τσιπάκι.

Δυστυχώς δόθηκαν τόσα χρήματα. Οι κάρτες και τα μηχανήματα  δεν θα μπορούσαν να είναι σαν των Τραπεζών (μαγνητική ταινία/τσιπ/ανέπαφες);   

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lek88 είπε

Δεν παίζει ρόλο αν είναι από μέσα η απέξω η φωτογραφία. Όπως να 'ναι τη βάζεις την κάρτα. Το μηχάνημα "διαβάζει" το τσιπακι της κάρτας.... Δεν κοιτάει την φωτογραφία. 

 

δεν είπα ούτε υπονόησα οτι διαβάζει την φωτογραφία, αλλα σε διαφορετικες μερες/σταθμους την φορτισε μονο ετσι βαλμενη ωστε να φαινεται η φωτογραφια απο εξω οπως την ειχα βαλει στην υποδοχη και εβγαζε καποιο μηνυμα λαθους σε διαφορετικη περιπτωση. Το αν ηταν τρομερη συμπτωση και ευθυνεται κατι αλλο, δεν μπορω να το γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσες μέρες πριν λήξει η δωρεαν κάρτα για τα μέσα μπορείς να την επαναφορτίσεις για τον επόμενο μήνα?

Επεξ/σία από eidikos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Πόσες μέρες πριν λήξει η δωρεαν κάρτα για τα μέσα μπορείς να την επαναφορτίσεις για τον επόμενο μήνα?

Καλησπέρα. Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα, ακόμα και να λήξει το χρονικό διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2018 στις 3:39 ΜΜ, lek88 είπε

Δεν παίζει ρόλο αν είναι από μέσα η απέξω η φωτογραφία. Όπως να 'ναι τη βάζεις την κάρτα. Το μηχάνημα "διαβάζει" το τσιπακι της κάρτας.... Δεν κοιτάει την φωτογραφία. 

Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει αυτό, όταν είχα να την φορτίσω δύο φορές, υπήρξε θέμα στην διαδικασία, έπρεπε να αλλάξω την πλευρά της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Athanasios_X είπε

Καλησπέρα. Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα, ακόμα και να λήξει το χρονικό διάστημα. 

Αν ξεκινησεις να εργαζεισαι κοβεται αυτοματα η πρεπει να την κοψεις εσυ την επιδοτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Αν ξεκινησεις να εργαζεισαι κοβεται αυτοματα η πρεπει να την κοψεις εσυ την επιδοτηση?

Κόβεται αυτόματα, φίλος μου είπε με την πρώτη μέρα που ενημερώθηκε το ΙΚΑ έκοψαν τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Κόβεται αυτόματα, φίλος μου είπε με την πρώτη μέρα που ενημερώθηκε το ΙΚΑ έκοψαν τα πάντα.

Οταν λες ενημερωθηκε το ικα? τι εννοεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

Οταν λες ενημερωθηκε το ικα? τι εννοεις? 

Εννοώ όταν δηλωθείς στο ΙΚΑ ως μισθωτός για να μπουν τα ένσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Εννοώ όταν δηλωθείς στο ΙΚΑ ως μισθωτός για να μπουν τα ένσημα.

Εγω ξερω ατομα που εργαζονται ηδη 2-3 μηνες και δεν εχει κοπει η καρτα για τα δωρεαν μεσα πως γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εχουν διαγραφει ρε συ απο την πρωτη μερα που εγινε η αναγγελια της συμβασης,γιαυτο σου λεω οτι κατι αλλο παιζει γενικα...εσυ εισαι σιγουρος για αυτο που σου ειπε ο φιλος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...