Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, thomas1982 είπε

Πιστευω πως δεν δουλευουν και τοσο σωστα! Την Δευτερα με αφησε να μπω αλλα οχι να βγω! Εχεις την εφαρμογη στο κινητο σου?

Ναι έχει συμβεί πολλές φορές αυτό. Κυκλοφορώ καθημερινά με μετρο και έχω δει πολλούς που μπορούν να μπουν αλλά δεν τους αφήνει να βγουν. Όλα έχουν πρόβλημα ακόμα. 

Την έχω σβήσει την εφαρμογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, lek88 είπε

Ναι έχει συμβεί πολλές φορές αυτό. Κυκλοφορώ καθημερινά με μετρο και έχω δει πολλούς που μπορούν να μπουν αλλά δεν τους αφήνει να βγουν. Όλα έχουν πρόβλημα ακόμα. 

Την έχω σβήσει την εφαρμογή 

Πηγα να κανω ανανεωση απο την εφαρμογη αλλα τιποτε...  γιαυτο σε ρωτησα.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιοι πηγαίνετε σε μηχανήματα για δωρεάν επιδότηση της κάρτας και το μηχάνημα αναφέρει οτι δεν βρέθηκε δωρεάν επιδότηση (η παλιά να έχει λήξει εννοείται). Να προσπαθήσετε ξανά δεύτερη και τρίτη φορά από το ίδιο μηχάνημα, το αναφέρω γιατί μου είχε συμβεί εμένα όταν πήγα να φορτώσω την κάρτα με δωρεάν επιδότηση την πρώτη φορά, μου έλεγε οτι δεν βρέθηκε κάτι και με την δεύτερη φορά πραγματοποιήθηκε η επιδότηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πηγα τωρα το πρωι και πηγα σε αλλο μηχανημα και μου εβγαλε ξανα το ιδιο... πηγα μετα στις πορτες και περασα την καρτα να δω τι θα μου βγαλει... και εχει γινει ανανεωση για αλλες 30 μερες! Χωρις να κανω κατι αλλο εγω! Τι στο καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thomas1982 είπε

Λοιπον πηγα τωρα το πρωι και πηγα σε αλλο μηχανημα και μου εβγαλε ξανα το ιδιο... πηγα μετα στις πορτες και περασα την καρτα να δω τι θα μου βγαλει... και εχει γινει ανανεωση για αλλες 30 μερες! Χωρις να κανω κατι αλλο εγω! Τι στο καλο?

Ίσως έγινε η ανανέωση στο μηχάνημα κανονικά άσχετα που σου λέει ότι δεν υπάρχει προϊόν επιδότησης. 

Αφού στις μπάρες σου λέει ότι έχεις 30 ημέρες υπόλοιπο δεν έχεις πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι έχω ένα άλλο πρόβλημα.

Ενώ το προηγούμενο μήνα την είχα ενεργοποίηση - φορτίσει λόγο ανεργίας με το κινητό μέσω nfc και της εφαρμογης athena card app(Android 8.0) και δούλευε κανονικά αυτόν τον μήνα δεν μου βγάζει καν την επιλογή για τον δωρεάν μήνα που έχω λόγο ανεργίας για να την ξανά φορτίσω.

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Υπάρχει κάποιο όριο μέχρι πότε πρέπει να την ξανά φορτίσεις?

Εμένα ο προηγούμενος μήνας ξεκίνησε στης 27-5-2018 και δοκιμάζω να τη φορτίσω σήμερα αλλά δεν μπορώ.

 

Λογικά το ίδιο πρόβλημα με το φίλο παρακάτω πρέπει να έχω.

Στις 21/6/2018 στις 11:18 ΜΜ, thomas1982 είπε

Γεια σας! Ειμαι ανεργος και εχω βγαλει προσωποποιημενη καρτα. Εκανα την ενεργοποιηση και στην συνεχεια πηγα στο μηχανημα και επελεξα "επιδοτηση". Ολα καλα για 30 μερες. Τωρα που πηγα να κανω ξανα "επιδοτηση" μου βγαζει " δεν βρεθηκε προιον επιδοτησης". Πηγα στο γκισέ δεν ηξεραν τιποτε...
Τι πρεπει να κανω?

 

Στις 21/6/2018 στις 11:22 ΜΜ, lek88 είπε

Αυτό στο λέει γιατί έχεις βάλει ήδη επιδότηση που ίσως ειν ενεργή ακόμα 

Και πως μπορούμε να ξέρουμε πριν μπούμε σε κάποιο λεωφορείο αν ισχύει η επιδότηση ανεργίας που έχουμε ή όχι?

Δηλαδή πως βλέπεις αν έχεις ενεργό μήνα απεριορίστων διαδρόμων λόγο ανεργίας?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ σήμερα πήγα να βάλω την επιδότηση για ένα ακόμα μήνα και μου έβγαλε πως δε βρέθηκε προϊόν επιδότησης. Ενώ και στο site της ΗΔΙΚΑ είναι ενεργή και στον οαεδ η κάρτα είναι σε ισχύ. Και λήγει σήμερα η κάρτα μου 🤔🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Freddyk βρήκες καμμια ακρη με αυτο το προβλημα; εχω ακριβως το ιδιο! ειναι ενεργη η καρτα μου και στον οαεδ, εντω μεταξυ τα τηλεφωνα που μου δωσανε δεν τα σηκωνει κανενας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω εδώ και δύο μήνες κάνει αίτηση κάρτας .ακόμα καμία παραλαβή ταχυδρομικά..

Πέρασα χθες από το κτήριο του ΟΑΣΑ, καμία προκοπή/εξέλιξη...

 

Έχει κανείς να μου προτείνει λύση;

Ίσως σε κάποιον σταθμό κεντρικό μετρό, πχ.Κατεχακη, έχω παραπάνω ελπίδες εξυπηρέτησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Locke_John είπε

Γεια σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχω εδώ και δύο μήνες κάνει αίτηση κάρτας .ακόμα καμία παραλαβή ταχυδρομικά..

Πέρασα χθες από το κτήριο του ΟΑΣΑ, καμία προκοπή/εξέλιξη...

Έχει κανείς να μου προτείνει λύση;

Ίσως σε κάποιον σταθμό κεντρικό μετρό, πχ.Κατεχακη, έχω παραπάνω ελπίδες εξυπηρέτησης;

Οι περισσότερες κάρτες έχουν χαθεί. Μη περιμένεις να σου έρθει. Πήγαινε σε έναν σταθμό του μετρό να σου την εκδώσουν επιτόπου. Ούτε πέντε λεπτά δουλειά δεν είναι να βγει νέα. 

Δεν θα σου έρθει. 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lek88 είπε

Οι περισσότερες κάρτες έχουν χαθεί. Μη περιμένεις να σου έρθει. Πήγαινε σε έναν σταθμό του μετρό να σου την εκδώσουν επιτόπου. Ούτε πέντε λεπτά δουλειά δεν είναι να βγει νέα. 

Δεν θα σου έρθει. 

Αυτό κάνω.ειμαι στην Ομόνοια και ελπίζω να εξυπηρετηθώ.

Η τιμωρία μου είναι η ανοχή των συνταξιούχων δίπλα μου και των συζητήσεων τους... Απλή κατάντια ιδεών...

 

Υγ.ευτυχως κράτησε μόνο 5λεπτα το μαρτύριο του να τους ακούω... Η γενιά των γονέων μας, απλή ντροπή για λογαριασμό τους.

 

Υγ2.ολα καλά.η εξυπηρετικοτατη υπάλληλος Μ είπε "θα σας έρθει" αρχικά, της απάντησα "δε βλέπω να έρχεται" και προχώρησε τις διαδικασίες(Μ είπε "αν σας έρθει /σας ειδοποιήσουν από τα ΕΛΤΑ, την πετάτε.της είπα οκ). Μ έβγαλε την κάρτα,Μ έδωσε κ ένα χαρτάκι με κωδικό κ μου είπε σε μια βδομάδα μπορώ να την φορτίσω...(θα τα βρω τα κόλπα τώρα,εντάξει). 

 

Επεξ/σία από Locke_John
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα πέρασα από το σταθμό Μεταξουργείο με σκοπό να κάνω την ανανέωση της Athena Card με την επιδότηση ανεργίας. Δυστυχώς εμφανίστηκε και σε εμένα για πρώτη φορά το μήνυμα "Κανένα προϊόν επιδότησης". Γι' αυτό το λόγο πήρα από το μηχάνημα επαναφορτιζόμενο Athena Ticket για να κάνω τις δουλειές μου. Επίσης, προσπάθησα εκ νέου να ανανεώσω τη κάρτα στους σταθμούς Σύνταγμα και Αγία Μαρίνα, χωρίς κάποια ιδιαίτερη τύχη!

Μάλιστα τη δοκίμασα και στις μπάρες, αλλά έβγαλε Erro-04 νομίζω. 

Είχα κάνει την ανανέωση τους προηγούμενους δύο μήνες χωρίς πρόβλημα, χωρίς ωστόσο να αφήσω να λήξει το χρονικό διάστημα. Αυτή τη φορά έληγε στις 22/08. Να φταίει αυτό; 

ΥΓ: Υπάρχει ενεργό δελτίο ανεργίας και στο ΗΔΙΚΑ η κάρτα είναι ενεργοποιημένη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την δικιά μου την φόρτισα εχθές με την επιδότηση ανεργείας στον σταθμό Συγγρού-Φίξ, η προηγούμενη επιδότηση έληξε 14/08 αλλά δεν βρισκόμουνα Αθήνα (οπότε μην αγχώνεσαι, δεν είναι αυτός ο λόγος).

Επεξ/σία από dhmak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dhmak είπε

Την δικιά μου την φόρτισα εχθές με την επιδότηση ανεργείας στον σταθμό Συγγρού-Φίξ, η προηγούμενη επιδότηση έληξε 14/08 αλλά δεν βρισκόμουνα Αθήνα (οπότε μην αγχώνεσαι, δεν είναι αυτός ο λόγος).

Κάλεσα στο 11185 και ένας ευγενέστατος υπάλληλος μού είπε ότι μπορεί να μην έχει ανανεωθεί ο κατάλογος της ΗΔΙΚΑ. Η ανανέωση πραγματοποιείται μηνιαίως. 

Η πρότασή του ήταν να περιμένω μέχρι 01/09 και έπειτα να προσπαθήσω πάλι να την ανανεώσω. 

Ωστόσο, αν συνεχίζεται να υφίσταται πρόβλημα, μου έδωσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς της υπηρεσίας κομίστρων και εισιτηρίων.
Οπότε θα ενημερώσω πάλι μετά το ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους τυπους ανεργους και αμεα (και φανταζομαι και λοιπους αλλους με καρτα), οταν φορτιζουν την καρτα να ειναι ετσι τοποθετημενη στην ειδικη σχισμη ωστε να φαινεται η φωτογραφια τους (δλδ η μερια με την φωτο προς τα εξω και προς τα πανω ωστε να "εξεχει" οπως την εχουνε χωσει στην πολυποθητη σχισμη)

και τουτο το λεω γιατι δεν θυμαμαι τι μηνυματακι μου εβγαζε οταν την εβαζα αλλιως  (και συνεπως αν συμπτιπτει με το προβλημα που αναφερεται στα προηγουμενα ποστ) αλλα παντως ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕ ΑΛΛΙΩΣ ΒΑΛΜΕΝΗ και ουτε κανενας υπαλληλος/σεκιουριτι στον σταθμο ηξερε να το επισημανει αυτο, επισης δεν ειναι τυχαιο, το τσεκαρα σε παραπανω του ενος σταθμους

Επεξ/σία από le vent nous porterAAAA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...