Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση. Ειχα παρει καποια στιγμη καρτα για να παω αεροδρομιο απο Πειραια. Λογικα ειναι οι no name καρτες και δεν θα μπορω να συνδεθω στην εφαρμογη. Υπαρχει τροπος για να παρω ονλινε? Φανταζομαι οτι ο οδηγος θα εχει να μου δωσει, αλλα καποια στιγμη θα τα σταματησουν και αυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον δεν εβγαλα ακρη μεσα στο σαββατοκυριακο και πηγα στα κεντρικα το ΟΑΣΑ στη Μετσοβου. Τους ειπα για το προβλημα που ειχα με την νεα επιδοτηση και το μηνυμα λαθους και μου ειπαν πως υπαρχει προβλημα με καποιες καρτες. Τελικως εβγαλα μια καινουργια στη στιγμη, χωρις φυσικα να πληρωσω κατι.

Το προβλημα αυτο δεν ειναι μεμονωμενο. Ειχε ουρα κοσμου με το ιδιο προβλημα. Και δυστυχως δεν λυνεται απο κανενα σταθμο, αλλα μονο απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Καλησπερα.σαν άνεργος και εγώ πήγα και έβγαλα την κάρτα.την έχω κάνα 3μηνο.τους προηγουνενους μήνες με αφηνε και την γέμιζα κομπλε.τώρα που πήγα μου λέει δεν βρέθηκε προϊόν επιδοτήσεις έλεγξε το κουδούνι.προσπάθησα μια δυο τρεις τίποτα.πήγα σε εκδοτηρια μου την περνάει από το μηχάνημα .ου λέει δεν έχει κάποιο πρόβλημα προσπάθησε να την ξαναγεμισεις προσπαθώ άλλες 2-3 φορές τίποτα.την κάρτα την έχω βάλει στην υποδοχή και προς τα πάνω και προς τα κάτω και μέσα και έξω τίποτα.δεν με αφήνει να την γεμισω.προσπάθησα να δω σε λεωφορεία να την χτυπήσω τίποτα μου το βγάζει με κόκκινο.η κάρτα ανεργία σε ισχύ.ξέρει κάνεις τι παιζει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, overpower είπε

Μια ερωτηση. Ειχα παρει καποια στιγμη καρτα για να παω αεροδρομιο απο Πειραια. Λογικα ειναι οι no name καρτες και δεν θα μπορω να συνδεθω στην εφαρμογη. Υπαρχει τροπος για να παρω ονλινε? Φανταζομαι οτι ο οδηγος θα εχει να μου δωσει, αλλα καποια στιγμη θα τα σταματησουν και αυτα. 

ο οδηγος έχει χαρτινο 6ευρω εισιτηριο να σου δωσει .. Πότε θα σταματήσουν άγνωστο! Έχω δει (επειδη δουλευα στο αεροδρομιο και πηγαινα καθε μερα) οτι ειχε και 3ευρω να δωσει (το μισο που παιρνουν φοιτητες κλπ) . Να παρεις online κάρτα εννοεις; κανεις ιαιτηση και οοοοποτε ερθει. Καλυτερα πηγαινε σε ενα εκδοτηριο να φορτισεις την καρτα σου ! (Απ οτι θυμαμαι η εφαρμογη στο κινητο για να φορτιζεις την καρτα, δουλευει μονο με προσωποποιημενες καρτες!)

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Λοιπον δεν εβγαλα ακρη μεσα στο σαββατοκυριακο και πηγα στα κεντρικα το ΟΑΣΑ στη Μετσοβου. Τους ειπα για το προβλημα που ειχα με την νεα επιδοτηση και το μηνυμα λαθους και μου ειπαν πως υπαρχει προβλημα με καποιες καρτες. Τελικως εβγαλα μια καινουργια στη στιγμη, χωρις φυσικα να πληρωσω κατι.

Το προβλημα αυτο δεν ειναι μεμονωμενο. Ειχε ουρα κοσμου με το ιδιο προβλημα. Και δυστυχως δεν λυνεται απο κανενα σταθμο, αλλα μονο απο εκει.

Πόση ώρα έκανες; Είναι γρήγορη η εξυπηρέτηση; Ζητάνε κάποια έγγραφα που πρέπει να έχει κάποιος μαζί του, πέρα από καμία ταυτότητα;

Επίσης...τι ώρες δέχονται κόσμο;

Επεξ/σία από Alxnks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Alxnks said:

Πόση ώρα έκανες; Είναι γρήγορη η εξυπηρέτηση; Ζητάνε κάποια έγγραφα που πρέπει να έχει κάποιος μαζί του, πέρα από καμία ταυτότητα;

Επίσης...τι ώρες δέχονται κόσμο;

Ειχε 15 ατομα ουρα, ειμαι τυχερος γιατι την προηγουμενη φορα ημασταν πολλοι περισσοτεροι. Εξυπηρετουν τουλαχιστον 5 ατομα καθε φορα, αλλα η διαδικασια θελει καποια λεπτα. Δεν μου ζητησαν αστυνομικη ταυτοτητα, μονο το ΑΜΚΑ και την καρτα για αλλαγη.

Κοσμο -υποτιθεται- πως δεχονται 8-2 καθημερινες. Εξυπηρετηθηκα σε περιπου 30 λεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2018 στις 9:01 ΜΜ, stormrain είπε

Χρησιμοποιω την εφαρμογη απο τοτε που βγηκε και παντα φορτιζω την μηνιαια καρτα μεσω αυτης χωρις κανενα απολυτως θεμα.

Δεν έχει όμως το επιδότηση για τους ανέργους.μόνο επί πληρωμής ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ΗΛΙΑΣΗΛΙΑΣ13 είπε

Δεν έχει όμως το επιδότηση για τους ανέργους.μόνο επί πληρωμής ειναι

Μπορείς κανονικότατα και από την εφαρμογή να φορτίσεις την κάρτα με το δωρεάν κόμιστρο. Πατάς κατευθείαν "Η Κάρτα μου και Λήψη προϊόντος κομίστρου στην Κάρτα" και ύστερα τη φορτίζεις.

Επεξ/σία από pluss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σου βγάζει αυτήν την επιλογή(Λόγο ανεργίας) γιατί εμένα προσωπικά ενώ η πρώτη ενεργοποίηση έγινε κανονικά από το πρόγραμμα μέσω nfc μετά από εκεί και πέρα δεν μου βγάζει καν την επιλογή αυτή το πρόγραμμα, και μιλάω πάντα για την ίδια κάρτα έτσι.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Να αναφερω ενα προβλημα με την φορτιση της καρτας, αφενος για πληροφοριες σχετικα με την επιλυση του, αφετερου γιατι ε, πρεπει να λεγονται και τα καλα.

Αγορασα προχθες καρτα διαρκειας 30 ημερων μεσωτης εφαρμογης. Επειτα πηγα να κατεβασω το κομιστρο μεσω NFC στην καρτα οπως καθε φορα. Κατι εγινε εκεινη τη στιγμη και αποσυνδεθηκε ή κατι τετοιο. Οποτε παρολο που χρεωθηκε η πιστωτικη μου, η Athena ηταν κενη. Οταν επελεγα να δω τις πληροφοριες,, μου ελεγε πως δεν εχει διαθεσιμο προιον. Ταυτοχρονα, οταν επιχειρησα να δω αν με αφηνει να αγορασω κι αλλη καρτα 30 ημερων, μου εβγαζε error πως υπαρχη ηδη ενα προιον σε αναμονη.

Σημερα λοιπον (που εληξε η παλια) παω να τη βαλω στο μηχανημα πιστευοντας πως θα ξεμπλοκαρει, αλλα τζιφος. Πηγα λοιπον στα εκδοτηρια της Ομονοιας, οπου μια ευγενεστατη και εξυπηρετικοτατη κοπελα, μου εξηγησε πως δυστυχως δεν μπορει να με βοηθησει διοτι δεν ηξερε απο troubleshooting σε online διαδικασιες, πηρε ομως καποια τηλεφωνα και μου εδωσε το τηλεφωνο του κεντρικου τομεα του ΟΑΣΑ.

Καλεσα λοιπον εκει και ομολογω πως ημουν τρομερα προκατειλημενος περιμενοντας να ακουσω πως δεν ειχαν ιδεα τι τους λεω για εφαρμογες κλπ, ωστοσο η κοπελα που με εξυπηρετησε, ειπε πως εβλεπε το προβλημα και μου ξεμπλοκαρε τηλεφωνικα την καρτα και μου ειπε να δοκιμασω εκ νεου να κατεβασω το προιον στην καρτα, πραγμα που εγινε διχως σφαλμα. :)

 

tl;dr

αν αγορασετε προιον μεσω της εφαρμογης για κινητο και παθει καποιο κοκομπλοκο κατα το download, μην τρελαθειτε, καλειτε στα κεντρικα και βρισκετε ακρη.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες και το τηλέφωνο που σου έδωσε για να βοηθήσεις και άλλους που έχουνε πρόβλημα όπως π.χ. εγώ που ενώ τον 1 μήνα φόρτισα κανονικά την κάρτα μου μέσω του κινητού μου και nfc και όλα καλά για τον 1 μηνα,

Τον 2 μήνα και μετά δεν με αφήνει να τη φορτίσω και το θέμα είναι ότι δεν μου βγάζει και στις επιλογές το μηνιαία συνδρομή - φόρτιση μέσω ανεργιας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δεν μας λες και το τηλέφωνο που σου έδωσε για να βοηθήσεις και άλλους που έχουνε πρόβλημα όπως π.χ. εγώ που ενώ τον 1 μήνα φόρτισα κανονικά την κάρτα μου μέσω του κινητού μου και nfc και όλα καλά για τον 1 μηνα,

Τον 2 μήνα και μετά δεν με αφήνει να τη φορτίσω και το θέμα είναι ότι δεν μου βγάζει και στις επιλογές το μηνιαία συνδρομή - φόρτιση μέσω ανεργιας.

Καλα λες το ξεχασα.

 

2108200822

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν ακούστε τη δική μου παν κουλή περίπτωση. 

ενώ τον πρώτο μήνα που είχα την κάρτα την είχα φορτισει και ενεργοποίηση με την μηνιαία συνδρομή λόγο ανεργίας τον 2 μήνα δεν μπορούσα να την φορτίσω από πουθενά ούτε από το κινητό μου που την  είχα ενεργοποίηση φορτισει αρχικά αλλά ουτε από τα άσπρα μηχανήματα. 

Και λέω δεν γα....... ας τη βάλω σε ένα μηχάνημα λεωφορείου να δω τι θα μου δείξει και όλως περίεργως η καρτα ξανά ενεργοποιηθηκε φορτιστικε από εκείνη την μέρα και για ένα μήνα μετά. 

Τι κουλά είναι αυτά ρε παιδιά; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Paragontas-x said:

λοιπόν ακούστε τη δική μου παν κουλή περίπτωση. 

ενώ τον πρώτο μήνα που είχα την κάρτα την είχα φορτισει και ενεργοποίηση με την μηνιαία συνδρομή λόγο ανεργίας τον 2 μήνα δεν μπορούσα να την φορτίσω από πουθενά ούτε από το κινητό μου που την  είχα ενεργοποίηση φορτισει αρχικά αλλά ουτε από τα άσπρα μηχανήματα. 

Και λέω δεν γα....... ας τη βάλω σε ένα μηχάνημα λεωφορείου να δω τι θα μου δείξει και όλως περίεργως η καρτα ξανά ενεργοποιηθηκε φορτιστικε από εκείνη την μέρα και για ένα μήνα μετά. 

Τι κουλά είναι αυτά ρε παιδιά; 

Εαν ανανεώθηκε αυτόματα  και για τον δεύτερο μήνα, αρχίζει να μετράει από τη στιγμή που θα την σκανάρεις για πρώτη φορά και όχι από την πρώτη του μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτό λέω στο ποστ μου ότι δεν ανανεώθηκε αυτόματα αλλά από τη στιγμή που την πέρασα από το μηχάνημα στο λεωφορείο. 

 

Και όσο δοκίμαζα να την φορτίσω από τα άσπρα μηχανήματα σε σταθμούς μέτρο ή από το κινητό μου μέσω nfc πάντα μου έβγαζε πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...