Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και είχα πει πως δεν θα ανακατευόμουν γιατί μου την είχε σπάσει ο άχρηστος Dr.Fuzzy.  pc_master_  επειδή δύσκολο το κόβω να κατέβασες τόσα torrent και κανένα να μην ήταν κάλο  για τον amd θες kernel και extra files  για τo  λαπτοπ θες (extra files εγώ λέω τα extra kexts πχ nullcpupowermanagement  ) κάτι κάνεις λάθος από άποψη  διαδικασία από mac φτιάχνεις το usb ή από win 

 

* pc_master_  επειδή είσαι αρχάριος περνά niresh εδώ οδηγός   http://www.insomnia.gr/topic/481728-mac-os-x-%CF%83%CE%B5-non-apple-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/page-91#entry53260719 

και αν μπορείς πες τα Χαρακτηριστικά του pc 

και ποιο λαπτοπ έχεις 

Επεξ/σία από tasos555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σαν αχρηστος λοιπον κατι δεν κανω καλα.   δεν ζητησα απο καποιον να μου επιβαιβεωσει οτι ειμαι αχρηστος για ενα λειτουργικο που για μενα ειναι αχρηστο ( mac ) 

 

ζητησα βοηθεια για να ανακαλυψω το αν ειμαι λαθος που βγαζω αχρηστο αυτο το λογισμικο ..  και ετσι λοιπον θελω βοηθεια απο ανθρωπους που σεβονται ..   και μιας και εσυ ειπες να γραψεις απλα για να προκαλεσεις .. σε διαβεβαιω πως ενας αχρηστος ξερει περισοτερα πραγματα απο σενα σε ποιο βασικα πραγματα της καθημερηνοτητας..  καλο σου μεσημερι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αρχαριο σε ειπα αλλο αχρηστος.  αρχηστος ειναι ο Dr.Fuzzy που με  εβριζε και δεν βοηθουσε κανενα για αυτο ειναι αρχηστος   

εσυ τωρα ξεκινας και δουλευεις πανω σε mac  και για αυτο εισαι αρχαριος. αλλο αρχηστος αλλο ΑΡΧΑΡΙΟΣ 

δεν εισαι υποχρεομενος να ξερεις το οπιδηποτε πανω σε mac 

  

και οπως και εγω σου λεω πως δεν εισαι αρχηστος αλλα αρχαριος θελω να παρεις πισω οτι ειπες και εσυ για εμενα 

 

συγνωμη αν νομιζεις πως σε προσβαλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζοντας το πολλες φορες εγω αυτο καταλαβα.. αν εννοεις κατι αλλο που δεν πιανω τοτε οκ συγγνωμη. 


και αν μπορουσες να με βοηθησεις με αρκετες λεπτομεριες για το τι θα κανω θα σου ειμουν ευγνομων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και είχα πει πως δεν θα ανακατευόμουν γιατί μου την είχε σπάσει ο άχρηστος Dr.Fuzzy.

 

Ήταν εκείνη η στιγμή που όλο το insomnia σείστηκε οτι θα χάσει τέτοιο 'επιστήμονα'.

 

Το ποιος ειναι 'άχρηστος' ειναι απλό να το διαπιστώσει ο οποιοσδήποτε διαβάζοντας τα πόστ μας. Για την ακρίβεια διαβάζοντας τα δικά μου, διότι τα δικά σου με την ορθογραφία 1ης δημοτικού, δεν διαβάζονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε καλά νέα απο το μέτωπο. Καταφέραμε να τα περάσουμε αλλα εχουν μείνει άλυτα τα εξής προβλήματα:

Δεν υπάρχει ήχος,

Δεν βρίσκει την κάρτα γραφικών και η ανάλυση σε 30αρα οθόνη ειναι 1280x800

Δεν μπορώ νε βρω πουθενά τον ντράιβερ για το wifi

 

:(

 

 

Δεν σχολιαζω το παιδι ωρε!

Θα καταλαβει ο παραληπτης οταν το διαβασει :P

 

 

Ντροπή σου δάσκαλε μου εχουν βγει τα μάτια για να τον βοηθήσω τον αλλον Ο_ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Ντροπή σου δάσκαλε μου εχουν βγει τα μάτια για να τον βοηθήσω τον αλλον Ο_ο

Προσκαλω τον MoviemakerGr να παραθεσει το επεξηγηματικο pm που του εστειλα, οταν με ρωτησε τι εννοω με το #1745. Για να δεις εαν ειπα τιποτα αρνητικο, γκρινιαρα :cry:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το οποιοσ ειναι άχρηστος στην ζωη του ειναι ακομα ποιο απλο να το διαπιστωσουμε. αρχτηστος ειναι ενας τυπος που δεν εχει να κανει τιποτα αλλο στην ζωη του απο το να διορφονη ενα τυπο που γραφει σαν παιδι 1ης δημοτικού  Dr.Fuzzy good life 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Προσκαλω τον MoviemakerGr να παραθεσει το επεξηγηματικο pm που του εστειλα, οταν με ρωτησε τι εννοω με το #1745. Για να δεις εαν ειπα τιποτα αρνητικο, γκρινιαρα :cry:

 

 

Κι εγω με την σειρά μου προσκαλώ εσένα για ice bucket challenge with vodka

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tasouli σε θέματα "έκφρασης" δεν οφείλει κανείς ν'αποδειξει τίποτα σε κανέναν..

χωρίς να σε θεωρώ υπεύθυνο προσπάθησε να προστατεύσουμε το ήδη ταλαιπωρημένο νήμα :)

 

@bro is true .. τα καλύτερα... που από "το στόμα σου" έχουν και άλλη βαρύτητα.

 

@Estelle το Hackint0sh θέλει καθαρο μυαλό,ελπιζω η πρόκληση να ειναι για να γιορτάσεις την επιτυχία "after" :P

Τώρα είναι η στιγμή να τρέξετε το multibeast με τις επιλογές που θα δεις εδώ.

 

post-227308-0-48234400-1411313976_thumb.jpg

 

Απο Link.png Site: εδω θα αντιγράψετε μετά το reboot το code μέσα στο αρχείο org.chameleon.Boot.plist που θα βρείτε στον extra folder σβήνοντας ότι άλλο υπάρχει.

 

P.s το wi_fi που έχετε μπορεί να μην δουλέψει ποτέ αν δεν είναι "συμβατό" επανέλαβε στοιχεία αυτού να το ελέγξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το οποιοσ  όποιος ειναι άχρηστος στην ζωη του ειναι ακομα ποιο πιο απλό να το διαπιστωσουμε. αρχτηστος άχρηστος ειναι ενας τυπος που δεν εχει να κανει τιποτα αλλο στην ζωη του απο το να διορφονη διορθώνει ενα τυπο που γραφει σαν παιδι 1ης δημοτικού  Dr.Fuzzy good life 

 

Τα συμπεράσματα περί "αχρηστίας" δικά σας...Συγνώμη για το offtopic.

 

@tasos555 Όταν με γράψεις εκεί που λες, μη με γράψεις και εκεί ανορθόγραφα και σου μείνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tasouli σε θέματα "έκφρασης" δεν οφείλει κανείς ν'αποδειξει τίποτα σε κανέναν..

χωρίς να σε θεωρώ υπεύθυνο προσπάθησε να προστατεύσουμε το ήδη ταλαιπωρημένο νήμα :)

 

@bro is true .. τα καλύτερα... που από "το στόμα σου" έχουν και άλλη βαρύτητα.

 

@Estelle το Hackint0sh θέλει καθαρο μυαλό,ελπιζω η πρόκληση να ειναι για να γιορτάσεις την επιτυχία "after" :P

Τώρα είναι η στιγμή να τρέξετε το multibeast με τις επιλογές που θα δεις εδώ.

 

123.jpg

 

Απο Link.png Site: http://www.insanelymac.com/forum/topic/298112-success-ga-h87m-d3h-i5-4570-hd-4600/">εδω θα αντιγράψετε μετά το reboot το code μέσα στο αρχείο org.chameleon.Boot.plist που θα βρείτε στον extra folder σβήνοντας ότι άλλο υπάρχει.

 

P.s το wi_fi που έχετε μπορεί να μην δουλέψει ποτέ αν δεν είναι "συμβατό" επανέλαβε στοιχεία αυτού να το ελέγξω.

Καλά το wifi σίγουρα δεν ειναι συμβατό γιατι εχει ενα στικάκι turbox O_o

 

Να σε ρωτήσω, τα settings στο multibeast τα βάζει σε easy installation? Μου λεει πως υπάρχει μια επιλογή dsst free.

 

Καλά μόλις τελειώσουμε με τον πονοκέφαλο κερνάω σταυλίσιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...