Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ενα search στο google για τα αρχεια

 

 

Εχω βρει/κατεβάσει 3 διαφορετικά αρχεία, απλά φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή και δε κανουν τα συγκεκριμένα :P

 

Με αυτον τον οδηγό θα μαι οκ λες?  http://christarp.tumblr.com/post/81354155845/step-by-step-guide-to-putting-osx-10-6-8-on-an-eeepc

 

Δεν αναφέρει τίποτα για Chameleon/iBoot να βάλω στην SD του Asus-δε φορτώνει το iAtkos απο USB, μάλλον θα θέλει εξτρά και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει/κατεβάσει 3 διαφορετικά αρχεία, απλά φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή και δε κανουν τα συγκεκριμένα :P

 

Με αυτον τον οδηγό θα μαι οκ λες?  http://christarp.tumblr.com/post/81354155845/step-by-step-guide-to-putting-osx-10-6-8-on-an-eeepc

 

Δεν αναφέρει τίποτα για Chameleon/iBoot να βάλω στην SD του Asus-δε φορτώνει το iAtkos απο USB, μάλλον θα θέλει εξτρά και αυτά.

μην φοβασε ρε δεν παθαίνει τιποτα το μηχανακι το πολυ πολυ format  ξανα  .ετσι μαθαινουν ολοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην φοβασε ρε δεν παθαίνει τιποτα το μηχανακι το πολυ πολυ format  ξανα  .ετσι μαθαινουν ολοι 

 

 

Μπα, δε φοβαμαι να παθει κατι-απλα δεν εχω χρονο λογω δουλειας για παραπανω απο 2-3 φορματ να κανω καθε Σαββατο. 

 

p.s. Δεν ειναι η πρωτη μου επαφη με Hackintosh, απλα η τελευταια επιτυχημένη φορά ήταν επί Tiger (10.4) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο σύστημα της υπογραφής μπορούν να μπουν τα 10.9 ή τα 10.10;;Για internet θα χρησιμοποιώ ένα TL-WN725N.

αν εχεις με αυτο το chipset RTL8188SU η αυτο RTL8188CUS σιγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω την asus p4c800 deluxe με τον ταπινο p4 στα 3.4 ghz  με εναν 40αρη ide σκληρο διαθεσημο για δοκημες και καρτα γραφηκων ati readon 9600 υπαρχει περιπτωση να τραξει mac os εστο και leopard  ? στο συστημα υπαρχει και ενας ssd 60 gb me τα win 7 και ενας αλλοs ide 320 gb για αποθηκη αυτη προς το παρον ειναι αποσηνδεμενoi αν πανε ολα καλα με το mac os θα ηθελα να κανω dual boot me την υπαρχουσα εγκατασταση win 7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δύσκολο ν'απαντησει κανείς στο ερώτημα σου,είσαι στο όριο χρονικά,

από την άλλη για τον ίδιο λόγο,αν κάποιος το έχει καταφέρει θα υπάρχει αναφορά σίγουρα,

οπότε κανε έναν κόπο να ψάξεις στο google με βάση την μητρική σου αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...