Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Caspersen είπε

Οντως ειμαι αργοσχολος και γεμιζω την ωρα μου αλλα το αργοσχολος δεν σημαινει χαζος Και βεβαιως ευχομαι να ειναι τα πραγματα οπως τα λεει και να κανω εγω λαθος

παντως και γω καχυποπτος ειμαι και για το οτι εκανες ακαουντ 25 απριλιου και μου κανει εντυπωση που χρησιμοποιειες και το αντρικο γενος. αμα παμε στις καχυποψιες μπορουμε να μιλαμε 10 ωρες. μπορει να εισαι ο κωστας απο κολεγιο πχ, η βιργινια απο το cambridge, η ο μαριος που απλα περναει την ωρα του και χιλια δυο. 

η ουσια ειναι με επιχιρηματα στο διαλογο να μιλαμε οχι να τρολαρουμε για διαχιριση εντυποσεων.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Napier είπε

η ουσια ειναι με επιχιρηματα στο διαλογο να μιλαμε οχι να τρολαρουμε για διαχιριση εντυποσεων.

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Napier είπε

παντως και γω καχυποπτος ειμαι και για το οτι εκανες ακαουντ 25 απριλιου και μου κανει εντυπωση που χρησιμοποιειες και το αντρικο γενος. αμα παμε στις καχυποψιες μπορουμε να μιλαμε 10 ωρες. μπορει να εισαι ο κωστας απο κολεγιο πχ, η βιργινια απο το cambridge, η ο μαριος που απλα περναει την ωρα του και χιλια δυο. 

η ουσια ειναι με επιχιρηματα στο διαλογο να μιλαμε οχι να τρολαρουμε για διαχιριση εντυποσεων.

Πάντως όλο αυτό έχει δημιουργηθεί λόγω του φανατισμού σου, να ξέρεις. Αν σε νορμάλ ερωτήματα και δισταγμούς απαντούσες σοβαρά και αποδεχόσουν και καμιά φορά ότι εντάξει εκεί υστερεί, δεν θα φτάναμε εδώ. Έφτασες σε σημείο να συγκρινεις το "Impact", που δεν ξέρω και εγώ τι εννοεί, από ένα website με rankings από τα χιλιάδες εκεί έξω, με ελληνικά πανεπιστήμια. Να λες με σχετική ευκολία ότι σε λίγα χρόνια θα γίνεται αποδεκτό από τη βιομηχανία λόγω ονόματος και άλλα σχετικά. Μακάρι τα πράγματα να γίνουν έτσι, αλλά προς το παρον μιλάμε για ένα "πανεπιστήμιο" το οποίο ούτε αναγνωρίζεται, ούτε καλή φήμη έχει, ούτε ερευνητικό έργο αυτό καθ εαυτό (μην μου πεις πάλι για citations, θέλω έργο του πανεπιστημίου, ερευνα, χορηγίες για έρευνα, αποτελέσματα). Και μην σκέφτεσαι τον εαυτό σου που όπως λες έχεις πτυχίο ΕΚΠΑ, και ψάχνεις να βάλεις κάτι στο βιογραφικό σου. 

Αύριο μεθαύριο θα μπει κανένα 18χρονο παλικάρι που δεν έχει τίποτα άλλο στα χέρια, και άντε μετά να καταλάβει ότι αυτό που θα πάρει στο τέλος δεν αναγνωρίζεται και υποτιμάται. 

Μην τα εξισώνουμε όλα.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Napier είπε

παντως και γω καχυποπτος ειμαι και για το οτι εκανες ακαουντ 25 απριλιου και μου κανει εντυπωση που χρησιμοποιειες και το αντρικο γενος. αμα παμε στις καχυποψιες μπορουμε να μιλαμε 10 ωρες. μπορει να εισαι ο κωστας απο κολεγιο πχ, η βιργινια απο το cambridge, η ο μαριος που απλα περναει την ωρα του και χιλια δυο. 

η ουσια ειναι με επιχιρηματα στο διαλογο να μιλαμε οχι να τρολαρουμε για διαχιριση εντυποσεων.

Ναι στις 25 εκανα λογαριασμο ε και,μπορει ναταν στις 26 η στις 27 και ουτω καθεξεις,Καποια  μερα θαταν.Μπορει να ειμαι ο α ,η ο β .Σου ειπα ενας απλος αργοσχολος ειμαι που περναει την ωρα του.Τι διαχειρηση εντυπωσεων μου λες,εγω δεν προμοταρω κανενα ιδρυμα ουτε συνεστησα κανενα και στην πραγματικοτητα καποτε σουπα οτι το uop για καποιον με πολυ χαμηλα entry requirements,που δεν ενδιαφερεται για αναγνωριση η εργασια αλλα μονο για προσωπικη αυτοβελτιωση μια χαρα ειναι.Αν εκπροσωπουσα καποιο ιδρυμα θα το ειχα προτεινει.Δεν το εκανα ποτε,αν ημουν ο γιαννης ,ο κωστας ,η βιργινια η ο τοξοβολος απο την αγγλια κλπ δεν θαχα λογο να το κρυψω.Βαγγελη με λενε παρεπιπτοντως.Δημιουργια εντυπωσεων σημαινει να προβαλουμε πραγματα οπως μας συμφερει για να καθοδηγησουμε καποιον εκει οπου θελουμε.Καθοδηγησα καποιον να παει στο ΕΑΠ η οπουδηποτε αλλου?Κριτικη σαυτα που λες κανω και τι μου απαντας? Εκανες προφιλ στις 25 (εγω ουτε που θυμομουν ημερομηνια,αλλωστε δεν ειναι κρυφο)τρολαρεις (στο προηγουμενο ποστ σουγραψα μακαρι ναχεις δικαιο,αυτο τρολαρισμα ειναι?)Φροντισε να δινεις σωστες πληροφοριες για να εχει αποτελεσμα το promotion που κανεις

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, paim είπε

αποδεχόσουν και καμιά φορά ότι εντάξει εκεί υστερεί, δεν θα φτάναμε εδώ

 

νομιζω γινεσε αδικος. φυσικα και εχω πει οτι υστερει σε πραγματα το uopeople δεν ειπα οτι ειναι τελιο. απλα επιδη εχω δει τρομερη πολεμικη εναντιον του διεθνως απο ιταλους σκαμερς μεχρι αυτη τη μαλακια αρθρο που ανεβασε ο αλλος μεχρι οτι αλλο φανταστεις κραταω μια σταση επιφυλακτικη. φυσικα υπαρχει πεδιο για κριτικη και χωρος για βελτιωση αλλα καθε νεο ιδρυμα καθως εξελισετε τα λινει αυτα.

αν α πριορι ειμαστε φαση ξερεις ολα χαλια ειναι με αυτο το πανεπιστημιο ειδικα οταν βλεπουμε τι αναπτυξη εχει τοτε ναι γινομαστε αδικοι.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, paim είπε

Πάντως όλο αυτό έχει δημιουργηθεί λόγω του φανατισμού σου, να ξέρεις. Αν σε νορμάλ ερωτήματα και δισταγμούς απαντούσες σοβαρά και αποδεχόσουν και καμιά φορά ότι εντάξει εκεί υστερεί, δεν θα φτάναμε εδώ. Έφτασες σε σημείο να συγκρινεις το "Impact", που δεν ξέρω και εγώ τι εννοεί, από ένα website με rankings από τα χιλιάδες εκεί έξω, με ελληνικά πανεπιστήμια. Να λες με σχετική ευκολία ότι σε λίγα χρόνια θα γίνεται αποδεκτό από τη βιομηχανία λόγω ονόματος και άλλα σχετικά. Μακάρι τα πράγματα να γίνουν έτσι, αλλά προς το παρον μιλάμε για ένα "πανεπιστήμιο" το οποίο ούτε αναγνωρίζεται, ούτε καλή φήμη έχει, ούτε ερευνητικό έργο αυτό καθ εαυτό (μην μου πεις πάλι για citations, θέλω έργο του πανεπιστημίου, ερευνα, χορηγίες για έρευνα, αποτελέσματα). Και μην σκέφτεσαι τον εαυτό σου που όπως λες έχεις πτυχίο ΕΚΠΑ, και ψάχνεις να βάλεις κάτι στο βιογραφικό σου. 

Αύριο μεθαύριο θα μπει κανένα 18χρονο παλικάρι που δεν έχει τίποτα άλλο στα χέρια, και άντε μετά να καταλάβει ότι αυτό που θα πάρει στο τέλος δεν αναγνωρίζεται και υποτιμάται. 

Μην τα εξισώνουμε όλα.

Περίμενες να βρεις το δίκιο σου μάλλον ε; Σε αυτό το thread, το μόνο δίκιο είναι του εργάτη, και ο εργάτης είναι ένας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Caspersen είπε

και στην πραγματικοτητα καποτε σουπα οτι το uop για καποιον με πολυ χαμηλα entry requirements,που δεν ενδιαφερεται για αναγνωριση η εργασια αλλα μονο για προσωπικη αυτοβελτιωση μια χαρα ειναι.

και εδω ειναι το διακυβευμα

εσεις λετε οτι αυτο ισχυει και γω διχνω βημα βημα, τοσο με τις εξελισες αναφορικα με το εαπ/δοαταπ οσο και μεσω προβολης ανθρωπων με δουλια σε κορυφαιες ετεριες  αλλα και της ριτζιοναλ πιστοποιησης που ειναι σε path να παρει, πως το uopeople δεν ειναι ουτε προοριζετε να μεινει μονο σε αυτο. απλα οι αντιδρασεις μερικων εδω περα ειναι τοσο υπερβολικες μπροστα σε αυτη τη πιθανοτητα που απλα χανετε η ουσια. 

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήσουν όντως σοβαρός, με νοοτροπία ατόμου που θέλει να εκπαιδευτεί (οικονομικά) και σεβασμό στην ίδια σου τη λογική ή τέλος πάντων την κοινή λογική, μετά από τόοοοσα συγκεκριμένα που έχουν αναφερθεί για το ίδρυμα , σε φυσιολογικές συνθήκες πάντα,  μία αμφιβολία/ανησυχία για το πως λειτουργεί αυτό το "πράγμα" θα σε έπιανε. Εσένα όχι μόνο δε πιάνει τίποτα αλλά συνεχίζεις ευθεία στον αυτόματο. Nοοτροπία bot.

Κι έστω ότι εμείς εδώ είμαστε οι κακοί, όλοι μαζί ταυτόχρονα που σαμποτάρουμε τον ιερό σκοπό του μη κερδοκοπικού UoP. Αυτά που λένε στο Reddit (σου παρατέθηκε παραπάνω το section). Στο Quora; στα degreeinfo & forum; Όλα μη υπολογίσιμα; 

 30+  σελίδες τώρα και δεν έχεις πει 1 ουσιαστική πληροφορία για το εκπαιδευτικό επίπεδο του UoP (με εξαίρεση τη λίστα μαθημάτων στις αρχές). Αναλώνεσαι μόνο στο πόσο γαμάτο είναι, τις αναγνωρίσεις που δεν έχει και θα πάρει στο μέλλον επειδή έτσι δηλώνουν κτλ κι όλα αυτά μεθοδικά και συστηματικά απ'την αρχή του thread παρέα με 1-2 accounts. Είναι φυσιολογικό ένας φοιτητής να λειτουργεί σαν σταυροφόρος ή ιεροκήρυκας; Να εστιάζει σε οτιδήποτε άσχετο πέρα το εκπαιδευτικό; Όχι δεν είναι. 

Μπήκες με συγκεκριμένο σκοπό, είπες τις ΑΗΔΙΕΣ σου για πολλά σημαντικά ζητήματα, καταρρίφθηκαν όλα με συνοπτικές διαδικασίες κι αντί να εξαφανιστείς, κάνεις κατάχρηση των δικαιωμάτων σου . Εν μέρει, πέτυχες το στόχο σου. Συζητάμε για το UoP σε βάθος, συνεισφέρουμε στο indexing του webometric, τι άλλο θες; Θα πάρεις και τη δωροκάρτα σου από amazon, μην αγχώνεσαι.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Scatman είπε

 Μπήκες με συγκεκριμένο σκοπό, είπες τις ΑΗΔΙΕΣ σου για πολλά σημαντικά ζητήματα, καταρρίφθηκαν όλα με συνοπτικές διαδικασίες κι αντί να εξαφανιστείς, κάνεις κατάχρηση των δικαιωμάτων σου . Εν μέρει, πέτυχες το στόχο σου. Συζητάμε για το UoP σε βάθος, συνεισφέρουμε στο indexing του webometric, τι άλλο θες; Θα πάρεις και τη δωροκάρτα σου από amazon, μην αγχώνεσαι.

μιλοντας για αηδιες για να θυμηθουμε τι εχει καταριφθει μονο απο τις δικες σου

φαπα ν.1 . ''το μακρονι ειναι τελειο και αναγνωρισμενο πατε εκει guys'' φαπ στα καπακια με λινκ απο το pde με πανω απο 20 ατομα να λενε οτι δε μπορουν να αναγνωρισουν τα πτυχια τους

φαπα ν.2 '' παιδια βρηκα θησαυρο το uopeople δεν κατατασετε στο openness γιατι ειναι ανυπαρκτο''. φαπ στα καπακια απο 720 citations συμφωνα με τον τροπο που μετραει το webometrics για ολα τα πανεπιστημια και τη καταταξη στη θεση 7356 στην ιδια ακριβως θεση με τα εξης απο ελλαδα:  σχολη ευελπιδων, η σχολη καλων τεχνων, η σχολη ναυτικων δοκιμων, τα ΤΕΙ χαλκιδας, λαμιας,πατρας, το ΤΕΙ ιονιων νησων, το ΤΕΙ ανατολικης μακεδονιας/θρακης και σχεδον ολα τα κολεγια

οσο για τα ακαουντ, εχουν μπει ολα τα τρολ με διπλοτριπλο ακαουντ να κανουν οτι πολεμικη υπαρχει. εσενα ακομα δε ξερω ποιανου εισαι αλλα κοιτοντας για τις ερωτησεις που εκανες για το δοαταπ σε αλλο νημα περσι λογικα καποιος κολεγιας θα εισαι η κατι αντιστοιχο που δε βγαζει ακρη με δοαταπ και βλεπει κοκκινο στη πιθανοτητα το uopeople να χτιπησει ανανγωριση.

και που εισαι το βραδυ σου ερχετε δωρακι με ειδικο ποστ για τα citations.

1 ώρα πριν, Scatman είπε

Κι έστω ότι εμείς εδώ είμαστε οι κακοί, όλοι μαζί ταυτόχρονα που σαμποτάρουμε τον ιερό σκοπό του μη κερδοκοπικού UoP. Αυτά που λένε στο Reddit (σου παρατέθηκε παραπάνω το section). Στο Quora; στα degreeinfo & forum; Όλα μη υπολογίσιμα; 

 α και για αυτο. να βαλω και γω οσα απο quora,reddit κτλ μιλανε θετικα για το uopeople και να παραθετω και γω τα θετικα μιας και συστηματικα τα τρολ παραθετουν οτι πιο ακραιο πολεμικης εχει γραφτει σε αυτα για το uopeople?

οκ το κανω και αυτο απλα μετα θα ειναι εντελως σπαμαρισμα αλλα ας το απαντησω και αυτο το βραδακι!

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MiKe-Dee είπε

Κατάλαβες τώρα @Scatman γιατί δεν αξίζει να μιλήσεις άλλο σοβαρά; Αφού η φάση είναι "γιατί έχει Αθηναϊκές πινακίδες". Τι περιμένεις;

Ε, ναι. Ο τύπος φοβερός. Ευτυχώς όσα λέμε εδώ είναι σε γραπτή μορφή κι αποθηκευμένα. Δε μπορώ να φανταστώ τι συνεννόηση μπορεί να γίνει με έναν τέτοιο άνθρωπο στον πραγματικό κόσμο.

Το ότι επιμένει πάντως στο θέμα των citations (ανάθεμά κι αν έχει ξέρει τι είναι ή έχει διαβάσει αυτά που παρέθεσε) δείχνει ότι μεταξύ των άλλων δεν έχει και τσίπα. Αδίστακτος στην παραπληροφόρησή του. Ένα ban-άκι (μέρες που είναι) θα σταματούσε την παρωδία του ambassador.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Scatman είπε

Αδίστακτος στην παραπληροφόρησή του. 

υπενθιμιζω σε οσους μας διαβαζουν, το ποστ παρακατω στο οποιο ειμαι ο μοναδικος που εξηγω πως μετραει το webometrics τα citations.

οσο φυσικα εσυ δεν ειχες καν καταλαβει πως τα μετραει το webometrics και πουλαγες τον θησαυρο ανθρακα

 

1 ώρα πριν, Scatman είπε

Ένα ban-άκι (μέρες που είναι) θα σταματούσε την παρωδία του ambassador.

ναι κατι τετοιο θα βολευε τους αντιπροσωπους του μακρονι, των κολεγιων κοκ . αυτες τις μερες πρεπει να εχουν μπει πολλοι απο αυτους εδω περα.  

το βραδακι επιστρεφω με αναλυτικο ποστακι.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@Napier να σε ενημερώσω ότι το Ελ. Βενιζέλος επαναλειτουργεί.. προσγειώσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα....:

Ο Napier έχει 2 πτυχία (ένα εκ των οποίων είναι από το ΕΚΠΑ στον τομέα της πληροφορικής;) το άλλο μεταπτυχιακό που δεν μας έχει πει ακόμα

Ο Napier έχει 10+ εμπειρίας σε "τεράστια" εταιρεία που όταν τους είπε ότι κάνει μεταπτυχιακό ΜΒΑ στο uop του έδωσαν κατευθείαν προαγωγή και αύξηση

Ο Napier δουλεύει 8ωρο + αλλά βρίσκει χρόνο να απαντάει όλη την ημέρα

Ο Napier δεν είναι troll αλλά γράφει μόνο σε θέματα σχετικά με την πυρ...ε..το uop. Διότι παίζουν δωράκια και υποτροφίες.

Ο Napier δεν ξέρει να γράψει ούτε το όνομά του δίχως να κάνει ορθογραφικό λάθος + ότι οι απαντήσεις του είναι επιπέδου 15χρονου αλλά όλα τα από επάνω ισχύουν!!!!;;;

Τέλος γνωρίζει έναν πολύ καλό δικηγόρο.

Μόνο το webometrics μετράει στην αξιολόγηση των ιδρυμάτων.

 

Εσείς τι ξέρετε για τον Napier;

 

Επεξ/σία από SamaelMorningstar
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...