Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Scatman είπε

Έχουν απαντηθεί όλα όσα αναφέρεις, δε γίνεται να συνεχιστεί η λογική της ντρίπλας και του αναμασήματος

και η μπαλα στην εξεδρα. τωρα που ειδαμε οτι υπαρχουν τα citations κουβεντα. παει το μηδεν παρουσια και ακαδημαικο εργο και μειναμε στα ''πονηρος'' και στα ''προφητείες''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Napier είπε

επειδη ακομα δεν εχει υπαρξει αποφοιτος απο ελλαδα να κανει αιτηση στον δοαταπ ωστε εκεινος να αξιολογισει επισημα το πτυχιο του.

Διαλεξα πολυ προσεκτικα τις λεξεις μου, το ξαναγραφω: Δηλαδη για να συνοψισουμε: το UoP προσφερει affordable διαδικτυακα προγραμματα σπουδων που μεχρι τωρα δεν αναγνωριζονται στην Ελλαδα. 

Προσωπικα μπηκα στη διαδικασια να ψαξω ΠΟΙΟΣ υπογραφει το πτυχιο. Ετσι καταλαβα τι ακριβως παιζει με τους "εθελοντες καθηγητες". Ο προεδρος του UoP ειχε φτιαξει παλαιοτερα μια online πλατφορμα που εγινε companion του πανεπιστημιου του Liverpool, το οποίο αγοραστηκε απο τη Laureate. Προσεφερε ο, τι προσφερει και τωρα MBA, Information technology. Ενδεχομενως η τεχνογνωσια και το περιεχομενο να βασιζονται στην τοτε δουλεια. Ειναι ωραιο σαν ιδεα αλλα απεχει απο το πραγματικο πανεπιστημιο. Θα ηθελα να αποφυγουμε εκ νεου αναλυσεις για webometrics, citations κοκ Καλη συνεχεια, καλες σπουδές και καλες αναγνωρισεις. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourouzis2005 είπε

Ο προεδρος του UoP ειχε φτιαξει παλαιοτερα μια online πλατφορμα που εγινε companion του πανεπιστημιου του Liverpool, το οποίο αγοραστηκε απο τη Laureate. Προσεφερε ο, τι προσφερει και τωρα MBA, Information technology. Ενδεχομενως η τεχνογνωσια και το περιεχομενο να βασιζονται στην τοτε δουλεια. Ειναι ωραιο σαν ιδεα αλλα απεχει απο το πραγματικο πανεπιστημιο. Θα ηθελα να αποφυγουμε εκ νεου αναλυσεις για webometrics, citations κοκ Καλη συνεχεια, καλες σπουδές και καλες αναγνωρισεις. 

o shai reshef ειχε απο πριν το know-how να φτιαξει το πανεπιστημιο. και κανεις δε του αρνητε οτι ειναι ενας εξυπνος μπιζνες μαν αλλα ταυτοχρονα κανεις δε πρεπει να αρνητε οτι το κοινωνικο προσημο του πανεπιστημιου ειναι απο τα μεγαλυτερα στη διεθνη ακαδημαικη κοινωτιτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Napier είπε

και η μπαλα στην εξεδρα. τωρα που ειδαμε οτι υπαρχουν τα citations κουβεντα. παει το μηδεν παρουσια και ακαδημαικο εργο και μειναμε στα ''πονηρος'' και στα ''προφητείες''

Εγω δεν πεταω καμια μπαλα στην εξεδρα.Εχτες ελεγες οτι εχεις πτυχιο και μεταπτυχιακο,σημερα λες οτι εισαι αποφοιτος του ΕΚΠΑ,πεντε (5) φορες σε ρωτησα εχτες και δυο(2)σημερα πες μας τμημα και πανεπιστημιο ,δικαιωμα σου να μην απαντας αλλα μην ξαναγραψεις ψευδως οτι εισαι αποφοιτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Caspersen είπε

δικαιωμα σου να μην απαντας αλλα μην ξαναγραψεις ψευδως οτι εισαι αποφοιτος

αντε παλι κολημα. δεν ειμαι ψευδως αποφοιτος. το πως και ποτε θα αναφερθω στο πτυχιο μου απο ΕΚΠΑ που στολιζει το δωματιο μου αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειναι δικη μου δουλια.

αυτιστικο ειναι αυτο που σε εχει πιασει με το να με ρωτας καθε δευτερο ποστ ποια σχολη τελιωσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Napier είπε

αν προσεχες λοιπον καλυτερα και διαβαζες τη πηγη που εβαλα θα εβρισκες οτι το uopeople κατατασετε κανονικα στη θεση 7356. απο μια γρηγορη λοιπον αναζητηση στα citations του GS θα εβλεπες οτι το uopeople εχει 720 citations μαζι με τις ετεροαναφορες. αλλο μηδεν εργο (τολμηρος και εδω ε?) και αλλο μια πληθωρα citations και ετεροαναφορων.

https://scholar.google.com/citations?view_op=search_authors&hl=en&mauthors=uopeople&before_author=n0Yl_wIAAAAJ&astart=0

Το link που αναφέρεις ΔΕΝ είναι λίστα με citations του UoPeople, είναι λίστα με άτομα που έχουν όντως έχουν κάνει δημοσιεύσεις αλλά αυτές οι δημοσιεύσεις ΔΕΝ είναι του πανεπιστημίου UoPeople.  Αφορούν δημοσιεύσεις που έχουν κάνει γενικά στην καριέρα τους χωρίς να αναφέρεται σε αυτές το όνομα αυτού του πανεπιστημίου και δεν προσμετρούνται στο UoPeople. Πχ ο πρώτος σε αυτή τη λίστα, Sebastian Kelle (Cited by 234,), έχει όντως "Verified email at uopeople.edu" αλλά η δημοφιλέστερη του δημοσίευση με τίτλο "Design patterns for learning games" του 2011 που έχει γίνει όντως cited από 78 είναι από το Open University of The Netherlands.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, iSpO_fAcTo είπε

Το link που αναφέρεις ΔΕΝ είναι λίστα με citations του UoPeople, είναι λίστα με άτομα που έχουν όντως έχουν κάνει δημοσιεύσεις αλλά αυτές οι δημοσιεύσεις ΔΕΝ είναι του πανεπιστημίου UoPeople.  Αφορούν δημοσιεύσεις που έχουν κάνει γενικά στην καριέρα τους χωρίς να αναφέρεται σε αυτές το όνομα αυτού του πανεπιστημίου και δεν προσμετρούνται στο UoPeople. Πχ ο πρώτος σε αυτή τη λίστα, Sebastian Kelle (Cited by 234,), έχει όντως "Verified email at uopeople.edu" αλλά η δημοφιλέστερη του δημοσίευση με τίτλο "Design patterns for learning games" του 2011 που έχει γίνει όντως cited από 78 είναι από το Open University of The Netherlands.

ετσι το μετραει το webometrics για ολα τα πανεπιστημια. βαση institutional email

http://www.webometrics.info/en/transparent

Αναφορά σε κείμενο

We are using the domain of the email addresses for filtering the profiles and data in GS Citations. When institutional profiles get updated and enlarged we will use them instead, so it is important to standardize names and affiliations for the future

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε απίστευτε Napier. Δεν έχεις ΙΔΕΑ για βασικά πράγματα πάνω στην εκπαίδευση κι ακόμη χειρότερα δεν έχεις ιδέα για πράγματα που αφορούν το ίδιο το ίδρυμα και παρά τις εξηγήσεις, παρά τις αναλύσεις παραμένεις ακλόνητος πάνω στο θράσος σου.

Αν είχες πραγματική επίγνωση αυτών που γράφεις , θα ντρεπόσουν. Δείχνεις λίστες εθελοντών που έχουν δημοσιεύσεις στο όνομα άλλων πανεπιστημίων κι επειδή διδάσκουν ανά διαστήματα εκεί κι έχουν γίνει verified τα άρθρα με email στου uop πας να τις χρεώσεις σε αυτό. Άσε δε που είδα κάποια κομμάτια αυτών των δημοσιεύσεων, πραγματικά της πλάκας. Έχει ο ένας εκει 90 δημοσιεύσεις 5 σειρών σε ομαδικά έργα ή η άλλη έκανε ομιλία σε conference αγνώστων στοιχείων. Θεέ μου...

Ξέρεις αγόρι μου τι εστί έρευνα και δημοσίευση; Γνωρίζεις τι είναι προσέγγιση κι ανάλυση επιστημονικού ζητήματος ; έχει μόνιμο προσωπικό το  UoP να διεξάγει κάτι, οτιδήποτε επιστημονικό στο όνομά του να φανεί σαν ίδρυμα ότι υπάρχει στο χάρτη;

Απ'ότι  φαίνεται το δωρεάν του UoP εχει αντιπαροχή αυτό που κάνεις εδώ, δεν παίζει άλλο σενάριο.

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το uop δεν με νοιαζει,με γεια σου με χαρα  σου και καμαρι σου.Εμενα που εφτυσα αιμα να παρω το πτυχιο μου και το μεταπτυχιακο μου με ενοχλει να λεει καποιος οτι ειναι πτυχιουχος ενω εγω πιστευω οτι δεν ειναι.Γιατι το λεω αυτο? Εγραφες οτι δεν ξερεις αγγλικα και ξαφνικα σπουδαζεις σε αγγλοφωνο πανεπιστημιο.Εγραψες οτι εχεις πτυχιο και μαστερ αναγνωρισμενο και οταν επτα φορες σου ειπα πες σχολη και πανεπιστημιο δεν απαντας.Σημερα λες οτι εχεις πτυχιο ΕΚΠΑ (το μαστερ χαθηκε)σε ξαναπροκαλεσα να πεις σχολη συγκεκριμενα.Δεν απαντας. Δεν με ενδιαφερει το υop στο ειπα και δεν προκειτε να επανελθω σε αυτο.Αλλα σε παρακαλω πολυ μην αναφερεις ψευδεις τιτλους σου γιατι ειναι προσβολη σαυτους που τους κατεχουν πραγματικα.Τελος μακαρι ναχεις εσυ δικαιο και ολος ο υπολοιπος κοσμος αδικο,να σκισουμε τα πτυχια του harvard και να κανουμε αιτηση στο uop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Scatman είπε

Δείχνεις λίστες εθελοντών που έχουν δημοσιεύσεις στο όνομα άλλων πανεπιστημίων κι επειδή διδάσκουν ανά διαστήματα εκεί κι έχουν γίνει verified τα άρθρα με email

σορυ νιωσε λιγο, ετσι τα μετραει το webometrics, επιπροσθετα μια χαρα απανταει στη προπαγανδα σας και αυτο το στοιχειο.

οι λιγοι εθελοντες που μπορεσαν να ειναι επισημα affiliated στο GS φαινετε οτι εχουν εργο. ποσοι αλλοι θα ειναι με εργο που απλα δεν μπορουν να βαλουν ως affiliation το uopeople λογω των πανεπιστημιων αναφορας. αν κοιταξουμε μονο το undergard και grad καταλογκ θα βρουμε γυρω στα 700 ονοματα. καποια αλλη στιγμη ισως το ψαξω και βαση ονοματος καθηγητων ωστε να δουν ολοι οτι και ετσι επιβεωνετε πως το uopeople εχει καθηγητες με σοβαρο ακαδημαικο εργο.

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Scatman είπε

Βρε απίστευτε Napier. Δεν έχεις ΙΔΕΑ για βασικά πράγματα πάνω στην εκπαίδευση κι ακόμη χειρότερα δεν έχεις ιδέα για πράγματα που αφορούν το ίδιο το ίδρυμα και παρά τις εξηγήσεις, παρά τις αναλύσεις παραμένεις ακλόνητος πάνω στο θράσος σου.

Αν είχες πραγματική επίγνωση αυτών που γράφεις , θα ντρεπόσουν. Δείχνεις λίστες εθελοντών που έχουν δημοσιεύσεις στο όνομα άλλων πανεπιστημίων κι επειδή διδάσκουν ανά διαστήματα εκεί κι έχουν γίνει verified τα άρθρα με email στου uop πας να τις χρεώσεις σε αυτό. Άσε δε που είδα κάποια κομμάτια αυτών των δημοσιεύσεων, πραγματικά της πλάκας. Έχει ο ένας εκει 90 δημοσιεύσεις 5 σειρών σε ομαδικά έργα ή η άλλη έκανε ομιλία σε conference αγνώστων στοιχείων. Θεέ μου...

Ξέρεις αγόρι μου τι εστί έρευνα και δημοσίευση; Γνωρίζεις τι είναι προσέγγιση κι ανάλυση επιστημονικού ζητήματος ; έχει μόνιμο προσωπικό το  UoP να διεξάγει κάτι, οτιδήποτε επιστημονικό στο όνομά του να φανεί σαν ίδρυμα ότι υπάρχει στο χάρτη;

Απ'ότι  φαίνεται το δωρεάν του UoP εχει αντιπαροχή αυτό που κάνεις εδώ, δεν παίζει άλλο σενάριο.

Το κλειδι μαλλον βρισκεται στην τελευταια σειρα του κειμενου σου.Οχι δεν ξερει τι σημαινει δημοσιευση,ερευνα ,βιβλιογραφικη ανασκοπηση και γενικα επιστημονικο εργο.Ολοι οι υπολοιποι που φτυσαμε αιμα  ειμαστε ηλιθιοι.Γραφεις δημοσιευσεις 5 σειρων,ο χριστος και η παναγια .Ποιο journal το δημοσιευσε αυτο.Οσο για conference αν βγω στο μπαλκονι και μιλαω στους περαστικους μετραει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπρο (Napier). ότι να ναι. Θα έλεγα έχεις εκτεθεί ανεπανόρθωτα αλλά δε νιώθεις απ'ότι φαίνεται

 

Caspersen, σου φαίνεται άτομο που έχει τις σπουδές που ισχυρίζεται; Δε μιλάω για τα ορθογραφικά .Ο λόγος του, η αντίληψη στην εκπαίδευση δείχνουν αρκετά πράγματα. 

 

Επεξ/σία από Scatman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Caspersen είπε

 που εφτυσα αιμα να παρω το πτυχιο μου και το μεταπτυχιακο μου

εγω να δεις ποσο αιμα εφτυσα για τελιωσω τις σπουδες μου. δεν εχεις προτοκαθεδρια σε αυτο και θα το ξαναπω αλλη μια φορα. ειμαι αποφοιτος ΕΚΠΑ. τωρα αν εχεις καπιο αυτιστικο θεμα η κατι ιδεοψυχαναγκαστικο δε μπορω να κανω πολλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Napier είπε

ετσι το μετραει το webometrics για ολα τα πανεπιστημια. βαση institutional email

http://www.webometrics.info/en/transparent

 

Following the request of many universities, we decided not to use temporally the Google Scholar Citations (GSC) institutional profiles in this edition.

Επεξ/σία από iSpO_fAcTo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, iSpO_fAcTo είπε

Following the request of many universities, we decided not to use temporally the Google Scholar Citations (GSC) institutional profiles in this edition.

και συνεχιζει

Αναφορά σε κείμενο

  The data, as in previous editions, is still in BETA, but when cleaned it will be used as the Transparent (Openness) indicator of the next edition of the Ranking Web of Universities scheduled for the END OF JANUARY 2020.

 

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...