Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Konstantinos.b είπε

Σε άλλους που είχε έρθει με dhl η παραγγελία δεν είχε έρθει τέτοιο μήνυμα; Ελπίζω ότι το στέλνουν για όλα τα πακέτα απο εξωτερικό αυτό και απλά δεν περνάει τελωνείο αν είναι από Ευρώπη. Κανω ριφρες τον εντοπισμό και περιμένω να δω τι θα γίνει 😐

Ολα καλά, ήρθε η κάμερα. Περιμενω να φορτισει λιγο για να τεσταρω καποια πραγματα, οι συνεχεις ληψεις μου ακουγονται πιο αργες απο την D3200 στο continuous high και οταν η καμερα ειναι κλειστη δε μπορω να δω καθαρα απο το σκοπευτρο κανοντας manual focus, περιεργο

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Konstantinos.b είπε

Ολα καλά, ήρθε η κάμερα. Περιμενω να φορτισει λιγο για να τεσταρω καποια πραγματα, οι συνεχεις ληψεις μου ακουγονται πιο αργες απο την D3200 στο continuous high και οταν η καμερα ειναι κλειστη δε μπορω να δω καθαρα απο το σκοπευτρο κανοντας manual focus, περιεργο

Έχω την 7100 και το δοκίμασα τώρα με δύο φακούς, ενώ αλλάζει λίγο το φόκους ούτε εγώ δεν μπορώ να καθαρίσω την εικόνα με κλειστό το διακόπτη. Και όταν βγάζω την μπαταρία σκοτεινιάζει ακόμη περισσότερο η εικόνα και φαίνεται λογικό.

The reason you're having problems is that the Camera has an LCD overlay in the viewfinder. This overlay is used to give you grid lines you can turn on and off and different AF point displays. Without power, the LCD becomes opaque. This behavior is identical in Nikon cameras with an LCD overlay in the viewfinder, and has long been noted.

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ευχαριστώ, μου φανηκε περιεργο γιατι στην d3200 δεν ειχα τετοιο θεμα. Υπαρχει τροπος να τσεκαρω το serial number? Απο τη σελιδα της nikon δεν εβγαλα ακρη, εκανα μια δηλωση προιοντος αλλα και ο,τι να ναι serial να βαλω παλι επιτυχης μου λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Konstantinos.b είπε

Ολα καλά, ήρθε η κάμερα. Περιμενω να φορτισει λιγο για να τεσταρω καποια πραγματα, οι συνεχεις ληψεις μου ακουγονται πιο αργες απο την D3200 στο continuous high και οταν η καμερα ειναι κλειστη δε μπορω να δω καθαρα απο το σκοπευτρο κανοντας manual focus, περιεργο

αρα δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το εκτελωνισμο. σωστα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Τι πήρες ; Αυτό για το serial με ενδιαφέρει και εμένα. Πως γίνεται ;

D7200 πήρα, με το serial δεν εβγαλα ακρη τελικα αλλα οκ τεσταρα αρκετα πραγματα και ειναι οκ. Εχει 60 κλικ, οποτε μαλλον 20-30 κλικ ειχε ηδη, ισως την τεσταρουν πριν τη στειλουν.

Την ανοιξα στην αρχη με καχυποψια και αρχισα να βρισκω προβληματα, οπως αργο continuous shooting που τελικα απλα αργουσε λογω εστιασης 😋. Ολα καλα λοιπον, εχω χαθει με τις τοσες ρυθμισεις που εχει σε σχεση με τη D3200 😃. Τελωνειο δεν περασε

Επεξ/σία από Konstantinos.b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, maik42 είπε

αρα δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το εκτελωνισμο. σωστα; 

όχι βέβαια. 

Αν θέλεις σε κάτι βοήθεια άνοιξε ένα θέμα με το μοντέλο της φωτογραφικής και βάλε το εδώ

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

όχι βέβαια. 

Αν θέλεις σε κάτι βοήθεια άνοιξε ένα θέμα με το μοντέλο της φωτογραφικής και βάλε το εδώ

σε ευχαριστω για την πληροφορια.

θα παραγγειλω αυριο τον 200-500 της nikon. η παραγγελια θα γινει με pay pal, απο οτι διαβαζω στο νημα δεν νομιζω ναα εχω καμια αναγουλα. επειδη την παραγγελια θα κανει ενας φιλος

(εγω δεν εχω pay pal) θεωρείται ασφαλης συναλλαγη ετσι; 

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, θεωρείται ασφαλής, απλά αν κάτι δεν πάει καλά και χρειαστεί οποιαδήποτε επικοινωνία πέρα από τον πωλητή, θα πρέπει να την κάνει ο φίλος σου που έχει το paypal και είναι καλό να μπορεί να χειρίζεται κάπως την αγγλική γλώσσα.

 

Βέβαια δεν βλέπω να πωλείται αυτή τη στιγμή ο φακός που έχεις πρόθεση να αγοράσεις

τον βρήκα!

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/10/2018 στις 2:38 ΜΜ, lefta_yparxoun είπε

Ναι, θεωρείται ασφαλής, απλά αν κάτι δεν πάει καλά και χρειαστεί οποιαδήποτε επικοινωνία πέρα από τον πωλητή, θα πρέπει να την κάνει ο φίλος σου που έχει το paypal και είναι καλό να μπορεί να χειρίζεται κάπως την αγγλική γλώσσα.

Βέβαια δεν βλέπω να πωλείται αυτή τη στιγμή ο φακός που έχεις πρόθεση να αγοράσεις

τον βρήκα!

η παραγγελια του φακου εγινε σημερα το πρωι. συνηθως σε ποσες μερες φτανει το δεμα στον παραλήπτη; 

τα μεταφορικα μου ειναι 22,00€ για 6 κιλα που θα ειναι ο φακος με την συσκευασια του. για μικροτερα δεματα εσεις πληρωσατε το ιδιο ή λιγοτερα;

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, maik42 είπε

η παραγγελια του φακου εγινε σημερα το πρωι. συνηθως σε ποσες μερες φτανει το δεμα στον παραλήπτη; 

τα μεταφορικα μου ειναι 22,00€ για 6 κιλα που θα ειναι ο φακος με την συσκευασια του. για μικροτερα δεματα εσεις πληρωσατε το ιδιο ή λιγοτερα;

Παρασκευή πρωί είχα κάνει κι εγώ παραγγελία και ήρθε την επόμενη πέμπτη . Για d610 και 50mm f/1.8 , δέμα δηλαδή 1,5 κιλό  , είχα δώσει 13 ευρώ. Για αττική , στα όρια του δήμου αθηναίων .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...