Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Αν αποφάσιζα να σκάσω το χιλιάρικο στη νίκον, θα έπαιρνα τον 16-35 f/4 vr, λόγω vr και λόγω φίλτρων . Τον 14-28 θα φοβόμουν να τον κυκλοφορήσω , μη του ρίξει καμιά κουτουλιά κανένας χαζός. 

Χαχαχαχα

ισχυει, τον ειχα νοικιασει για να βγαλω ενα σπιτι, και εξειχε τοσο πολυ το μπροστινο κρυσταλλο που φοβομουνα και τη σκια μου.

Αλλα αν παρω υπερ ευρυγωνιο καποια στιγμη, μαλλον για tamron 15-30 G2 με βλεπω.

ηδη παρηγγειλα τον 24-70 G2 ως αντικατασταση του G1 που ειχα :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Αλλα αν παρω υπερ ευρυγωνιο καποια στιγμη, μαλλον για tamron 15-30 G2 με βλεπω.

Υπάρχουν και οι σταθεροί 14mm , ο ποιητικός sigma ,  ο αρχαίος κλασικός νίκον !!!!! και ο τσάμπας samyang . 

Ο καινούργιος τοκίνας πάλι , θα έρθει το καλοκαίρι . Αν οι κινέζοι τον έχουν στην τιμή του παλιού, είναι πρόκληση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε κολλήσει όλοι εδώ με τις nikon και βλέπω τριγύρω μου, ειδικά εκτός στούντιο πολύ κροπ μίρορλες από Φ.

Βέβαια για να φτάσω εκεί που είμαι τώρα πρέπει να τα πουλήσω όλα και να βάλω κι ένα χιλιάρικο και αυτό με φρενάρει. Ακόμα αντέχω να κουβαλάω 2 κιλά+ το σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να παραγγείλω κάτι που έχω βάλει στο μάτι από το E-Infinity αλλά αναρωτιέμαι αν προλαβαίνω το άτακτο Brexit στις 29/3 (αν γίνει).

Θα παραγγέλνατε σήμερα - αύριο ή είναι ρίσκο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dino809 είπε

αναρωτιέμαι αν προλαβαίνω το άτακτο Brexit στις 29/3 (αν γίνει).

Θα παραγγέλνατε σήμερα - αύριο ή είναι ρίσκο;

Γιατί θα μπει τελωνείο σε εισαγωγές από ηνωμένο βασίλειο ;;; Ειδικά πριν το 2020 που θα γίνουν νέες "συζητήσεις" ;; Πολύ απίθανο. 

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2019 στις 8:10 ΜΜ, lefta_yparxoun είπε

έχουμε κολλήσει όλοι εδώ με τις nikon και βλέπω τριγύρω μου, ειδικά εκτός στούντιο πολύ κροπ μίρορλες από Φ.

Βέβαια για να φτάσω εκεί που είμαι τώρα πρέπει να τα πουλήσω όλα και να βάλω κι ένα χιλιάρικο και αυτό με φρενάρει. Ακόμα αντέχω να κουβαλάω 2 κιλά+ το σετ.

Στην φωτογραφικη ομαδα που ανηκω οι μισοι ειμαστε με sony και fuji μιρρορλες...Εγω ειμαι λατρης και των μεγαλων σωματων οποτε εχω και φιλματη SLR και μιρρορλες και DSLR...μου αρεσουν ολες εξισου 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Αφού αντέχεις ακόμη το βάρος , μια χαρά είναι οι dslr!!

To μυστικο ειναι να παρεις καλο λουρι για τον λαιμο/ωμο....Βεβαια καποιες φορες που θελω να τραβαω σελφι παιρνω την mirrorless (εχει οθονη που γυρναει για selfie)

Εχω παρει ενα σλινγκ στραπ που ειναι ολα τα λεφτα...ακομα και μετα απο ωρες δεν με ποναει στον ωμο σημειο εκει συγκλισης με το λαιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, afterhours είπε

To μυστικο ειναι να παρεις καλο λουρι για τον λαιμο/ωμο....Βεβαια καποιες φορες που θελω να τραβαω σελφι παιρνω την mirrorless (εχει οθονη που γυρναει για selfie)

Εχω παρει ενα σλινγκ στραπ που ειναι ολα τα λεφτα...ακομα και μετα απο ωρες δεν με ποναει στον ωμο σημειο εκει συγκλισης με το λαιμο

Εγω δυστυχως δεν αντεξα αλλο ( περασε η ηλικια ) και  προχωρησα σε mirroless , sony a6400....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aenaos15 είπε

Εγω δυστυχως δεν αντεξα αλλο ( περασε η ηλικια ) και  προχωρησα σε mirroless , sony a6400....

Πιστευω εκανες μια χαρα επιλογη...το προβλημα με το Emount ειναι οτι η σονυ εχει ριξει ολο το βαρος σε full frame

Και μην νομιζεις οτι ειμαι εμπαθης (και εγω sony nex 5R εχω μιρρορλες...φοβερο μηχανακι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2019 στις 12:44 ΜΜ, dino809 είπε

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να παραγγείλω κάτι που έχω βάλει στο μάτι από το E-Infinity αλλά αναρωτιέμαι αν προλαβαίνω το άτακτο Brexit στις 29/3 (αν γίνει).

Θα παραγγέλνατε σήμερα - αύριο ή είναι ρίσκο;

δε βλεπω το ρισκο...

Φιλος παρήγγειλε προ ημερών Canon Εοs R, και την περιμένει...

Αν θες να σε ενημερώσω μολις παραλάβει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...