Προς το περιεχόμενο

Wind Vision, αποκαλυπτήρια για την τηλεοπτική πλατφόρμα της Wind με κόστος από €9.90


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, ThReSh said:

Το οποίο είναι καλή φάση, αλλά είναι κάπως αθέμητος ανταγωνισμός. Μιας και είναι δικά του τα ΚΑΦΑΟ που το κάνει, ενώ οι εναλλακτικοί θα πρέπει να μισθώνουν VDSL "πόρτες" από τον ΟΤΕ για να κάνουν κάτι αντίστοιχο, χωρίς όμως να παίρνουν το αυξημένο αντίτιμο της VDSL πόρτας από το πάγιο του συνδρομητή με αποτέλεσμα να έχουν χασούρα...

Αυτό μου φαίνεται κι εμένα περίεργο. Άντε να το έκανε στις πολύ προβληματικές γραμμές, οκ. Αλλά τώρα βλέπω να λένε ότι είναι στο πλάνο του να γίνει σε όλους τους συνδρομητές με καμπίνα κοντά, αρκεί να πάρουν VoIP. Λογικό μετά να σκέφτεται ο πελάτης «Εγώ μόνο στον ΟΤΕ παίζω 24, όλες οι άλλες εταιρείες είναι για τα μπάζα».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, techplastic είπε

Καλά όλα αυτά αλλά τι σχέση έχουν με το θέμα συζήτησης....?Αν και εκτός θέματος η wind από σήμα είναι τραγική......πραγματικά μετάνιωσα που μπήκα στην wind και έφυγα από την Cosmote.Πάνω κάτω στα πακέτα όλες οι εταιρίες ίδιες είναι,ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας,το θέμα είναι το σήμα.

Συμφωνώ...ανοίγουν νέα κεφάλαια ενώ δεν έχουν κλείσει προηγούμενα όπως το να έχουν καλή σύνδεση internet τουλάχιστον 8άρα για τους συνδρομητές τους και πουλάνε μπαρούφες για 50άρες....Το ότι κάποιοι (λίγοι) χτυπάνε καλά νούμερα σε ταχύτητες εμένα δεν μου λέει κάτι,όταν οι περισσότεροι έχουν μεγάλα παράπονα για τις ταχύτητες αυτό λέει πολλά και πάντα θα βρίσκουν 100 λόγους να σου πούνε τι φταίει με την πολύ κακή τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών που έχουν.Πάλι καλά τον Ιούνιο λήγει το συμβόλαιο να τους αποχαιρετήσω γιατί δεν πάει άλλο.

Απλός είναι τρολαρισμα στον Kou.er φίλε μου γιατι με αυτα που λέει είναι εκτός απο το θέμα. Και όσο για τιμές άστο, δεν είναι όλες στα ίδια πλαίσια. Η δουλειά μου είναι και το ξέρω καλά. Στο σήμα ναι, ειναι όλες στα ίδια πλαίσια. Πχ. Στην εργασία μου η cosmote σχεδόν πάντα κάνει αναζήτηση και εγω με Wind είμαι full. Καθε εταιρεία έχει τα σημεία της στο σήμα. Οσο για την Fiber 100 που βλέπεις είναι στα 37€ με απεριόριστα αστικά υπεραστικά και και 500λ προς όλα τα κινητά. Και οχι καινούρια σύνδεση, συνέχιση της υπάρχον. Αν έχεις στο νου σου κάτι καλύτερο, θα ήθελα να μου το πρότεινεις. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, NikGTi said:

Στο σήμα ναι, ειναι όλες στα ίδια πλαίσια. Πχ. Στην εργασία μου η cosmote σχεδόν πάντα κάνει αναζήτηση και εγω με Wind είμαι full. Καθε εταιρεία έχει τα σημεία της στο σήμα

Ταχύτητες όμως? Κακά τα ψέματα η Wind πχ στην Αθήνα σέρνεται, 10-15Mbps με το ζόρι σε 4G. Μόνο τα ξημερώματα βλέπουμε πάνω από 30Mbps ταχύτητες...

Περιμένουμε πως και πως τις αναβαθμίσεις στις κεραίες κτλπ...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikGTi είπε

Στην εργασία μου η cosmote σχεδόν πάντα κάνει αναζήτηση και εγω με Wind είμαι full. Καθε εταιρεία έχει τα σημεία της στο σήμα.Ευχαριστώ. 

Εγώ από την άλλη εδώ στη Νίκαια έχω πολλά "κενά" σήματος σε πολλά σημεία σε εκνευριστικό σημείο.......δεν τολμώ να πω καν για 3G.Μακάρι να κάνουν κάτι γιαυτό.Για σταθερή θα αποχωρήσω από την Wind και κάνω έρευνα για κάτι καλύτερο σε πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, techplastic είπε

Εγώ από την άλλη εδώ στη Νίκαια έχω πολλά "κενά" σήματος σε πολλά σημεία σε εκνευριστικό σημείο.......δεν τολμώ να πω καν για 3G.Μακάρι να κάνουν κάτι γιαυτό.Για σταθερή θα αποχωρήσω από την Wind και κάνω έρευνα για κάτι καλύτερο σε πακέτο.

Μακάρι να βρεις κάτι που σου ταιριάζει.

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Ταχύτητες όμως? Κακά τα ψέματα η Wind πχ στην Αθήνα σέρνεται, 10-15Mbps με το ζόρι σε 4G. Μόνο τα ξημερώματα βλέπουμε πάνω από 30Mbps ταχύτητες...

Περιμένουμε πως και πως τις αναβαθμίσεις στις κεραίες κτλπ...

Δύσκολη περίπτωση οι κεραίες φίλε μου. 

Άκου μια περίπτωση λοιπόν σαν τεχνικός ηλεκτρονικός που είμαι, για να καταλάβεις τι είναι ο Έλληνας. 

Έρχεται ένας πελάτης μου μια μέρα και μου λέει θέλει να βάλει κεραία κινητής η Vodafone στην ταράτσα της οικονομικής μου και μαζεύουν υπογραφές απο τους κατοίκους της οικοδομής μου. Εγώ δεν θέλω να υπογράψω λέει λόγω ραδιενέργειας κτλ. 

Τον ρωτάω. Έχεις κινητό; Ναι απαντά. Όταν δεν έχεις σήμα σε πιάνουν τα νεύρα; Ναι λέει. 

Του λέω λοιπόν, αν όλοι ήταν σαν εσένα θα είχαμε μείνει στους τηλεφ θαλάμους και στις τηλεκάρτες. Φρόντισε να υπογράψεις του λέω για να δούμε σιγά σιγά άσπρη μέρα στην κινητή. Εκτός αν πετάξεις το κινητό σου, τότε θα μπορούσες να αρνηθείς. 

Αυτά γίνονται κάθε μέρα και οι εταιρείες κινητής έχουν χάσει τον μπούσουλα. 

Αυτά τα λίγα λοιπόν. 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
36 minutes ago, NikGTi said:

Δύσκολη περίπτωση οι κεραίες φίλε μου. 

Γιατί δύσκολη περίπτωση? Οι Cosmote και Voda πως πιάνουν μεγαλύτερες ταχύτητες? Αυτοί δεν έχουν τέτοια αντιμετώπιση, μόνο η Wind την έχει?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NikGTi είπε

Μακάρι να βρεις κάτι που σου ταιριάζει.

Δύσκολη περίπτωση οι κεραίες φίλε μου. 

Άκου μια περίπτωση λοιπόν σαν τεχνικός ηλεκτρονικός που είμαι, για να καταλάβεις τι είναι ο Έλληνας. 

Έρχεται ένας πελάτης μου μια μέρα και μου λέει θέλει να βάλει κεραία κινητής η Vodafone στην ταράτσα της οικονομικής μου και μαζεύουν υπογραφές απο τους κατοίκους της οικοδομής μου. Εγώ δεν θέλω να υπογράψω λέει λόγω ραδιενέργειας κτλ. 

Τον ρωτάω. Έχεις κινητό; Ναι απαντά. Όταν δεν έχεις σήμα σε πιάνουν τα νεύρα; Ναι λέει. 

Του λέω λοιπόν, αν όλοι ήταν σαν εσένα θα είχαμε μείνει στους τηλεφ θαλάμους και στις τηλεκάρτες. Φρόντισε να υπογράψεις του λέω για να δούμε σιγά σιγά άσπρη μέρα στην κινητή. Εκτός αν πετάξεις το κινητό σου, τότε θα μπορούσες να αρνηθείς. 

Αυτά γίνονται κάθε μέρα και οι εταιρείες κινητής έχουν χάσει τον μπούσουλα. 

Αυτά τα λίγα λοιπόν. 

Εγω αν και ειναι off topic η συζήτηση δεν εχω καταλαβει κατι...... τίθεται  θεμα σηματος αναμεσα σε wind και cosmote ποια εχει καλύτερο?? και δεν μιλαμε για καποια γειτονιά η καποιο χωριο ... αλλα για πανελλαδική κάλυψη??? , ναι μπορει καπου να ειναι ποιο καλη η wind στο σημα αλλα οχι οτι γενικα ειναι καλυτερη απο την cosmote .... μην τρελαθουμε :( αν μου ελεγες για της τιμες και για τα πακετα θα σου ελεγα wind δαγκωτό γιατι και εγω wind εχω και δεν παιζετε σε αυτα  μιλας τζαμπα :) ,αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο. 
Τωρα για το σημα της wind δεν ειναι τοσο χαλια το εχουν φτιαξει αρκετα και πιανεις σχετικα παντου και με 4g και σε καλες ταχύτητες :) σαν την cosmote ομως δεν ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/27/2018 στις 5:26 ΜΜ, jp81 είπε

Έχει κάποιος εμπειρία να μας πει, αν παίζει η Wind Vision με iOS?

Ναι παίζει όπως ακριβώς και του android.

https://itunes.apple.com/gr/app/wind-vision/id1373255885?l=el&mt=8

 

Επεξ/σία από ArisArts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.Να πω και εγω την εμπειρια μου.Εχω wind 50 εδω και 7 μηνες.Ειμαι υπερ ευχαρηστημενος,κατεβαζω με 5,8 συνεχεια χωρις σκαμπανευασματα.Eχω ηδη καλο android box με netflix εδω και 9 μηνες.Αποφασισα να δοκιμασω το wind vision για να το βαλω στην κρεββατοκαμαρα και να βγαλω το λαπτοπ που εχω.Σημερα λοιπον μου ηρθε και επειτα απο δοκιμες εχω να πω τα εξης.........

1)Αρκετα καλο box με 2 γιγα ραμ τρεχει smooth χωρις lag.Νομιζω οτι τρεχει αγνο android οπως τα nexus.Xωρος 4 γιγα ελευθερα

2)Παιρνει κεραια τηλεορασης.Δυστυχως δεν μου δινει το catch up 7 ημερων στα ελληνικα καναλια παρα μονο στα αλλα.

3)Ωραιο και ευχρηστο περιβαλλον ακομα και για τον πιο αρχαριο

4)Πηρα Νetflix δωρο 6 μηνες(59,64 ευρω) τους οποιους τους προσθεσα στον ηδη υπαρχων λογαριασμο μου

5)Εγκατεστησα KODI με custom build και το παιζει μια χαρα.Δυστυχως νομιζω οτι δεν μπορεις να εγκαταστησεις οτι θες απο playstore.Δεν σου δινει πολλα αποτελεσματα το εγκατεστημενο playstore.Βεβαια ειναι πρωτη μερα και αυριο θα δοκιμασω να περασω εφαρμογες με στικ.

6)Εκανα το βασικο πακετο δηλαδη 9,99.Δεν με ενοιαξε που εχει λιγα καναλια.....εξαλου ηξερα τι αγοραζα......απλα με ενοχλει οτι σε 2-3 καναλια lootaroune ή κολανε.Θα παρω αυριο την υποστηρηξη να δω τι γινετε.Λογικα ειναι τα αρχικα βηματα της πλατφορμας και θα στρωσει σιγα σιγα

7)Μαρεσει που εχει chromecast και bluetooth.

8)Εχει 24μηνη δεσμευση με ενα αρχικο καπελο +25ευρω μια φορα.ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ για μενα ειναι οτι αν θελησω να φυγω απο την υπηρεσια θα πληρωσω ενα αρκετα λογικο πεναλτι των 50 ευρω+ οτι πρεπει να επιστρεψω το box.Nομιζω οτι ειναι το μικροτερο πεναλτι που εχω δει σε συνδρομιτικη τα τελευταια χρονια.

9)Εχει καλο wifi.Με 4,2 κατεβαζει και ρουτερ ειναι στα 13 μετρα μακρυα με εμποδια.

10)Δοκιμασα την εφαρμογη στο κινητο μου(wind vision) και δουλευει αποβληματιστα

 

Πιστευω να βοηθησα σε οσους προβληματιζοντε για την αγορα του ή οχι.Οτι αλλο ανακαλυψω τις επομενες μερες θα το ποσταρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή βλέπω μεγάλη διαμάχη σχετικά με τις ταχύτητες γενικώς, νομίζω η εικόνα και ο σύνδεσμος που παραθέτω τα λέει όλα. 
Δεν βρίσκω τον λόγο να φιλονικούμε χρησιμοποιώντας ο καθένας προσωπικές απόψεις και εμπειρίες, σαν να είναι η συνολική εικόνα.
Κατά την άποψή μου, οι μετρήσεις που δίνει η netflix, είναι απολύτως αντιπροσωπευτικές της πραγματικότητας και μια δεύτερη απόδειξη σε αυτό είναι οι τιμές κάθε εταιρίας.
Με άλλα λόγια, οι φθηνότερες εταιρίες της αγοράς δεν είναι τυχαία φθηνότερες και τυχεροί όσοι έχουν φθηνό πάροχο και τυχαίνει να έχουν καλές υπηρεσίες. Δεν παύει όμως να είναι τυχαίο αυτό.

Για τους υπόλοιπους που θέλουμε να έχουμε μια πιο σφαιρική και αντικειμενική εικόνα, ας δούμε εδώ:

https://ispspeedindex.netflix.com/country/greece/
ISPs.png

Σχετικά με το vision, εγώ θα πω ένα μπράβο στην wind που πρωτοπορεί στο τεχνολογικό κομμάτι και τις λύσεις που μας προσφέρει. Νομίζω ότι θα συμπαρασύρει άμεσα όλη την αγορά σε ανάλογα προϊόντα!  (Ήδη κάποιος φίλος σε προηγούμενο σχόλιο, μας ενημέρωσε ότι έγιναν άμεσες εξελίξεις από cosmote στο on the go!)

Σε ότι αφορά το περιεχόμενο/τιμή όμως, θα διαφωνήσω με κάποιους φίλους που αναφέρουν ότι το vision προσφέρει το φτηνότερο full pack, χωρίς όμως να συμπεριλαμβάνουν το κόστος του netflix που θα πληρώνουμε μετά την δωρεάν περίοδο.

Επεξ/σία από akeraios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 10/05/2018 at 11:46, akeraios said:

Με άλλα λόγια, οι φθηνότερες εταιρίες της αγοράς δεν είναι τυχαία φθηνότερες και τυχεροί όσοι έχουν φθηνό πάροχο και τυχαίνει να έχουν καλές υπηρεσίες. Δεν παύει όμως να είναι τυχαίο αυτό.

Μισό Mbps διαφορά, χαλάλι τα 100+ euro το χρόνο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThReSh είπε

Μισό Mbps διαφορά, χαλάλι τα 100+ euro το χρόνο! :P

Έχω εδώ έναν φίλο που είναι λίγο πιο δίπλα και τρέχει με wind sta 13mbps κι εγώ δεν πιάνω ούτε 10!!!  Συμβαίνουν αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...