Προς το περιεχόμενο

Wind Vision, αποκαλυπτήρια για την τηλεοπτική πλατφόρμα της Wind με κόστος από €9.90


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, sgatzo είπε

Η υλοποίηση είναι εξαιρετική και το να βλέπεις Netflix σε αυτό απόλαυση γιατί έχει όλες τις άδειες από τη Netflix και το μενού του δεν έχει σχέση με το app που έχει στο playstore.

Άδειασε από χοντρούς και άσχημους δεκτές το επιπλάκι της TV και έχω μόνο ένα box που κάνει τα πάντα.

Η ποιότητα είναι full hd στα περισσότερα κανάλια και κλειδώνω στα 11.

Τώρα η αλήθεια είναι ότι στο full pack καλό θα ήταν να είχε κάποια κανάλια με ταινίες έστω και τύπου novalife,TCM,Sundance  κλπ αλλά έχει τα ίδια ντοκιμαντέρ με τον ΟΤΕ και ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο μουσικό πακέτο της ελληνικής συνδρομητικής αγοράς.

Όποιος δεν το έχει καλό είναι να μην πετάει ατάκες και μεγάλα λόγια ... Για κάποιους που " αγοράζουν" δε θα σχολιάσω γιατί είναι πρόσφατο το κλάμα με το κλείσιμο των σέρβερ στη Βουλγαρία που έκλαιγαν στα σάιτ.

Δεν τη θεωρώ κι εγώ φθηνή,τη θεωρώ όμως δίκαιη τιμή για ένα τόσο  πρωτοποριακό πακέτο. Άσε που αν δε μπορείς να έχεις πιάτο και καλώδια στο σπίτι είναι μονόδρομος... 

Υγ. Επίσης το app για android τα σπάει... Και για να χαλάσω το θάψιμο σας, παίζει και έως 3 συσκευές ταυτόχρονα χωρίς περιορισμό. 

Ξέρω,η κοσμοτε τους γλεντάει για αυτό δώστε ταληρακι για δεύτερη συσκευή ή επιλέξτε νόβα που παίζει μόνο σε μία... Έλεος πια,όλοι κρίνουν τα πάντα χωρίς καν να τα έχουν πιάσει στα χέρια τους.

 

Και εγω εχω cosmote tv αλλα δεν χρειαζεται δευτερη συσκευη στο σαλονι εχω το κουτι και βλεπω ταινιες και στον υπολογιστη κατεβαζεις το tv go και βλεπεις αλλο καλανι ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά όλα και όλα έχω wind στην Βέροια στο σπίτι πληρώνω 18ευρω για ιντερνέτ κλειδώνω σε 21mbps και δεν έχω κανένα παράπονο. Με ΟΤΕ που είχα πριν κλειδωνα σε 14mbps και είχα συχνά πυκνά αποσυνδέσεις και δεν μπορούσε με τίποτα να λυθεί...τώρα στο θέμα μας με 25 ευρώ πάντως το full pack δεν βρίσκεις πουθενά. Τα novasports δεν θα τα βρεις σε χαμηλότερη τιμή. Όσο για το αν κολλάει το tvbox σίγουρα σε λίγο καιρό θα δουν πως θα πάει και πιστεύω ότι θα βγάλουν κάτι καλύτερο από συσκευή μεριά...στην Ελλάδα έχουμε μάθει να τα ισοπεδώνουμε όλα. Και βέβαια η εταιρεία αυτή θέλει να βγάλει και λεφτά αλλιώς γιατί να μας προσφέρει πράγματα πχ όπως διάβασα με 30ευρω όλα μαζί είναι καλή ευκαιρία...και τέτοια μυνήματα...εσείς αν είχατε μια εταιρεία θα δίνατε δώρα στον καθένα δεν θα κοιτούσατε να κερδίσετε χρήματα? Μόνο καλύτερα μπορούν να πάνε τα πράγματα και στην Ελλάδα και ας μην κοιτάμε  τι κάνουν οι ευρωπαϊκές χώρες γιατί εμείς είμαστε πολύ πίσω ακόμα σε πάρα πολλά πράγματα οπότε δεν μπορούμε να γίνουμε Ευρώπη από την τηλεόραση πρώτα ή το ίντερνετ...το τζάμπα έχει καιρό που πέθανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές απορίες:

1) Συνδέεται σκληρός δίσκος;

2) Αν ναι, υποστηρίζονται ελληνικοί υπότιτλοι; (π.χ.   .srt)

3) Υποστηρίζει ήχο 5.1;

4) Υποστηρίζει Kodi;

5) Σε ποιο site μπορώ να δω το tv box;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Orion2 είπε

Μερικές απορίες:

1) Συνδέεται σκληρός δίσκος;

2) Αν ναι, υποστηρίζονται ελληνικοί υπότιτλοι; (π.χ.   .srt)

3) Υποστηρίζει ήχο 5.1;

4) Υποστηρίζει Kodi;

5) Σε ποιο site μπορώ να δω το tv box;

Για να τρέχει Android , λογικά όλα τα παραπάνω θα ισχύουν, έχει και μια θύρα USB. Βέβαια φαίνεται της πλάκας, αλλά μπορεί την δουλειά του να την ψιλοκανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kouger είπε

Αλλη μια πατατα απο την Wind Μακριά........................

Να σου πω και μια πατατα που εχω εγω απο την WIND. Εχω Q καρτοτηλεφωνο με χρεωση ανα δευτερολεπτο προς ολους και σταθερα. ΠΧ. Αν εχω μονο ενα λεπτο χρονου στην καρτα μου, μπορω να κανω τουλαχιστον 15-20 τηλεφωνηματα του τυπου " εκει εισαι? ερχομαι, εφτασες?? κτλ ". Επισης, βαζωντας 10 ευρω απο καταστημα ή απο online πληρωμη (PayPal, ή με καρτα) παιρνω 1000MB + 1000 λεπτα προς Q + 150-300 λεπτα προς ολα τα δικτυα. Ολα ανα δευτεπολεπτο. Χωρις επιπλεον χρεωση. Άαα, ξεχασα... Με 4 ευρω ενεργοποιω το πακετο 150λ προς Wind.Q + 150λ προς ολους + 150MB και φυσικα ανα δευτερολεπτο. Μεγαλη ΠΑΤΑΤΑ λεμε..! 

13 λεπτά πριν, NikGTi είπε

Να σου πω και μια πατατα που εχω εγω απο την WIND. Εχω Q καρτοτηλεφωνο με χρεωση ανα δευτερολεπτο προς ολους και σταθερα. ΠΧ. Αν εχω μονο ενα λεπτο χρονου στην καρτα μου, μπορω να κανω τουλαχιστον 15-20 τηλεφωνηματα του τυπου " εκει εισαι? ερχομαι, εφτασες?? κτλ ". Επισης, βαζωντας 10 ευρω απο καταστημα ή απο online πληρωμη (PayPal, ή με καρτα) παιρνω 1000MB + 1000 λεπτα προς Q + 150-300 λεπτα προς ολα τα δικτυα. Ολα ανα δευτεπολεπτο. Χωρις επιπλεον χρεωση. Άαα, ξεχασα... Με 4 ευρω ενεργοποιω το πακετο 150λ προς Wind.Q + 150λ προς ολους + 150MB και φυσικα ανα δευτερολεπτο. Μεγαλη ΠΑΤΑΤΑ λεμε..! 

Και με την ευκαιρια η VDSL-FIBER απο την WIND. Περιοχη ανατολικη Θεσσαλονικη. Το περιεργο ειναι οτι εχει μονο η WIND Fiber 100/10. Cosmote, Vodafone, Forthnet δεν εχουν..

Untitled.jpg

Capture2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όπως είπα μ' ενδιαφέρει μόνο η Euroleague οπότε και δεν σκοπεύω να δίνω 25 ευρώ. Παρ' όλα αυτά σαν υπηρεσία δείχνε τον δρόμο. Μέσω ίντερνετ χωρίς έξτρα αποκωδικοποιητές.

Καλό θα ήταν να δίνεται και σκέτο το πακέτο με τα αθλητικά σε χαμηλότερη τιμή και να υπάρχει ευελιξία στην δέσμευση αποδέσμευση από την υπηρεσία.

Για το tv box βλέπω παίρνει το android tv  οπότε είναι ένα πλεονέκτημα σε σχέση με κινέζικα box που έχουν το android για κινητές συσκευές, φαντάζομαι μελλοντικά θα δίνουν την δυνατότητα και για καλύτερο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Orion2 είπε

Μερικές απορίες:

1) Συνδέεται σκληρός δίσκος;

2) Αν ναι, υποστηρίζονται ελληνικοί υπότιτλοι; (π.χ.   .srt)

3) Υποστηρίζει ήχο 5.1;

4) Υποστηρίζει Kodi;

5) Σε ποιο site μπορώ να δω το tv box;

Φίλε μου...

1-2) Σαν android tv κατέβασα τον vlc... έβαλα φλασάκι και το έκανα format για να μπορέσει να το διαβάσει ο vlc... πρόσθεσα σειρές με υποτίτλου... επέλεξα μέσα από τις ρυθμίσεις του vlc ελληνικά για υποτίτλους... και έπαιξε κανονικά... (σαν συνταγή μαγειρικής ακούγετε... :P)

3-4) δεν έχω ασχοληθεί ακόμα... ίσως το σκ...

5) link

Γενικά μέχρι στιγμής πολύ καλές εντυπώσεις... Ξεκινάει με το σκιν της wind vision που είναι απλό αλλά θέλει λίγο χρόνο για να το συνηθίσεις, μιας και δεν έχει καμία σχέση με android ενώ έχει έξτρα κουμπί για να μπεις στο android tv και από εκεί να κατεβάσεις εφαρμογές...

20 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Προσωπικά όπως είπα μ' ενδιαφέρει μόνο η Euroleague οπότε και δεν σκοπεύω να δίνω 25 ευρώ. Παρ' όλα αυτά σαν υπηρεσία δείχνε τον δρόμο. Μέσω ίντερνετ χωρίς έξτρα αποκωδικοποιητές.

Καλό θα ήταν να δίνεται και σκέτο το πακέτο με τα αθλητικά σε χαμηλότερη τιμή και να υπάρχει ευελιξία στην δέσμευση αποδέσμευση από την υπηρεσία.

Για το tv box βλέπω παίρνει το android tv  οπότε είναι ένα πλεονέκτημα σε σχέση με κινέζικα box που έχουν το android για κινητές συσκευές, φαντάζομαι μελλοντικά θα δίνουν την δυνατότητα και για καλύτερο μοντέλο.

Έχει ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή και μάλιστα Τ2... από τα ελληνικά δεν δούλευε τίποτα μέχρι που έβαλα κεραία... Επίσης μου δουλεύουν μόνο τα πανελλήνιας εμβέλειας με τα υπόλοιπα να μην δείχνει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητη Wind,

παρακαλω πολυ ενεργοποιησε αυτη την παλιοκαμπινα που ειναι ακριβως απεναντι απο το σπιτι μου εδω και ενα χρονο, μηπως και ξεκολλησουμε απο τα σκαρτα 8mbps και μετα βλεπουμε για συνδρομητικη τηλεοραση...

Y.Γ. Ασε μας κουκλιτσα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kouger είπε

Δείξε ποιος είσαι» με το δίκτυο της WIND  ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Για δείξε λοιπόν και εσυ ποιος ΕΙΣΑΙ να γελάμε παρέα. ΧΑ ΧΑ ΧΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kouger είπε

Δείξε ποιος είσαι» με το δίκτυο της WIND  ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Από τις αναρτήσεις που κάνεις βγάζει εύκολα ο καθένας το συμπέρασμα του.

Έψαξες και αφιέρωσες τόσο χρόνο να ανακαλύψεις δύο προβλήματα άλλων φίλων και όχι δικά σου για να ρίξεις λάσπη. Κανείς δεν λέει ότι όλα είναι τέλεια φίλε μου. Εμένα προσωπικά μου έχει βγεί 110% η επιλογή και αν θες να ξέρεις ο ΟΤΕ σε επαγγελματικό χώρο με είχε 1,5 μήνα χωρίς τηλέφωνο.... Δεν βγήκα να αρχίσω το κράξιμο στα φόρουμ σαν εσένα.

Αν μου φέρει και την 100αρα γραμμή στο πρώτο τρίμηνο του 19 δεν την αλλάζω με τίποτα. Βέβαια κάποιοι συμφορουμίτες μπορεί να έχουν παράπονα και για μένα είναι απολύτως σεβαστό, σε μια ελεύθερη αγορά ο καθένας κάνει τις επιλογές του και αλλάζει ελεύθερα εταιρία, απλό.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...