Προς το περιεχόμενο

Wind Vision, αποκαλυπτήρια για την τηλεοπτική πλατφόρμα της Wind με κόστος από €9.90


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνώμη αλλά θα κάτσω στο Apple TV μου με το Netflix που μοιραζόμαστε 4 άτομα και το Amazon prime, όπως και τον okex server μου. Και είμαι μια χαρά.  Τα αθλητικά της Νόβα με το πρωτάθλημα όπως το Ελληνικό που είναι μέσα στη βρωμιά δε θα έδινα ούτε πέντε ευρώ το μήνα επιπλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kouger είπε

κριμα που η αληθεια  ειναι  ενοχληση

Η αλήθεια δεν είναι ενόχληση φίλε μου. Συμφωνώ.

Εξακολουθώ να μη βλέπω δικά σου προβλήματα και βλέπω μόνο παραπομπές σε προβλήματα αλλων. Το να βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς προσωπική εμπειρία είναι ενόχληση.... Αυτά και τέλος off topic από εμένα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα κανάλια;

Όντως δεν έχει Eurosport και λοιπά του ομίλου Discovery;

Γιατί αν τα είχε στο πακέτο με τα 10€ ίσως με έψηνε, αν και θα έπρεπε να πάω σε IPTV από δορυφορική και ανεξάρτητο 50άρι VDSL που είμαι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θες να δεις cl παρε οτε ,θες europa βαλε οτε, θες gp βαλε ote ,θες gr κυπελλο ote ,θες gr πρωταθλημα βαλε nova .θες dicovery +history/animal βαλε νοβα (η οτε τα βγαλε λαι εβαλε viasat),θες nba βαλε οτε,ευρωμπασκετ νοβα,θες gr basket θες και τα 2,uk,es πρωταθλημα ποδοσφαιρου οτε κυπελο στη νοβα.θες παλια προγραμματα σε κακη ποιοτητα? Και οι 2 :) εν ολιγης θες συνδιαστικα 50-70ε το μηνα για να τα χεις ολα ειτε μεσω cosmote ειτε νοβα (vodafone cyta wind για τα αθλητικα)

-------

Η wind για εμενα εχει κανει τρελο fail με ψιλο κρυφη αυξηση τιμων κανα 20% που αναφερθηκε. Αντι για promo fiber αη στρατη, tv κτλ καποια στιγμη να πουν οτι  καταφεραν  αυξηση bandwidth εξωτερικου.

Τεσπα ελπιζω να χει καλη ποιοτητα και στα καναλια που διαφημιζουν περα απο νετφλιξ.(γραφει τι codecs αναλυση εβαλαν στα καναλια τους?).δεν βρηκα τι χρεωσεις θα δωσουν για νετφλιξ μετα τους δωρεαν μηνες...

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/vision/channels

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 3:39 ΜΜ, NikGTi είπε

Να σου πω και μια πατατα που εχω εγω απο την WIND. Εχω Q καρτοτηλεφωνο με χρεωση ανα δευτερολεπτο προς ολους και σταθερα. ΠΧ. Αν εχω μονο ενα λεπτο χρονου στην καρτα μου, μπορω να κανω τουλαχιστον 15-20 τηλεφωνηματα του τυπου " εκει εισαι? ερχομαι, εφτασες?? κτλ ". Επισης, βαζωντας 10 ευρω απο καταστημα ή απο online πληρωμη (PayPal, ή με καρτα) παιρνω 1000MB + 1000 λεπτα προς Q + 150-300 λεπτα προς ολα τα δικτυα. Ολα ανα δευτεπολεπτο. Χωρις επιπλεον χρεωση. Άαα, ξεχασα... Με 4 ευρω ενεργοποιω το πακετο 150λ προς Wind.Q + 150λ προς ολους + 150MB και φυσικα ανα δευτερολεπτο. Μεγαλη ΠΑΤΑΤΑ λεμε..!

 

 

Καλά όλα αυτά αλλά τι σχέση έχουν με το θέμα συζήτησης....?Αν και εκτός θέματος η wind από σήμα είναι τραγική......πραγματικά μετάνιωσα που μπήκα στην wind και έφυγα από την Cosmote.Πάνω κάτω στα πακέτα όλες οι εταιρίες ίδιες είναι,ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας,το θέμα είναι το σήμα.

Στις 25/4/2018 στις 4:45 ΜΜ, natural_sgf είπε

Μια υπηρεσία μόνο για όσους δεν την έχουν "πατήσει" ακόμα με την Wind...

Όσοι τη πάθαμε, θεωρώ ότι μάθαμε και δεν ξανα-ακουμπάμε Wind.

Συμφωνώ...ανοίγουν νέα κεφάλαια ενώ δεν έχουν κλείσει προηγούμενα όπως το να έχουν καλή σύνδεση internet τουλάχιστον 8άρα για τους συνδρομητές τους και πουλάνε μπαρούφες για 50άρες....Το ότι κάποιοι (λίγοι) χτυπάνε καλά νούμερα σε ταχύτητες εμένα δεν μου λέει κάτι,όταν οι περισσότεροι έχουν μεγάλα παράπονα για τις ταχύτητες αυτό λέει πολλά και πάντα θα βρίσκουν 100 λόγους να σου πούνε τι φταίει με την πολύ κακή τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών που έχουν.Πάλι καλά τον Ιούνιο λήγει το συμβόλαιο να τους αποχαιρετήσω γιατί δεν πάει άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, techplastic said:

Το ότι κάποιοι (λίγοι) χτυπάνε καλά νούμερα σε ταχύτητες εμένα δεν μου λέει κάτι,όταν οι περισσότεροι έχουν μεγάλα παράπονα για τις ταχύτητες αυτό λέει πολλά

To ότι συγκρίνεις τα παράπονα που λες, τα οποία είναι κυρίως για ADSL (από A/K) με τα καλά νούμερα (δλδ VDSL από ΚΑΦΑΟ), είναι άκυρη σύγκριση.

Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, όποιος παίρνει VDSL από ΚΑΦΑΟ ότι πάροχο και να έχει θα έχει τον ίδιο συγχρονισμό. Επίσης όποιος παίρνει ADSL από Α/Κ και είναι χάλια, στις περισσότερες περιπτώσεις θα είναι χάλια με όλους.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ThReSh είπε

To ότι συγκρίνεις τα παράπονα που λες, τα οποία είναι κυρίως για ADSL (από A/K) με τα καλά νούμερα (δλδ VDSL από ΚΑΦΑΟ), είναι άκυρη σύγκριση.

Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, όποιος παίρνει VDSL από ΚΑΦΑΟ ότι πάροχο και να έχει θα έχει τον ίδιο συγχρονισμό. Επίσης όποιος παίρνει ADSL από Α/Κ και είναι χάλια, στις περισσότερες περιπτώσεις θα είναι χάλια με όλους.

Υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιοι χτυπάνε καλές ταχύτητες και δεν είναι δίπλα απο ΚΑΦΑΟ  για αυτούς αναφέρομαι αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως λόγο αυτών των λίγων περιπτώσεων κάνει μια εταιρία αξιόπιστη προς τις ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, techplastic said:

Υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιοι χτυπάνε καλές ταχύτητες και δεν είναι δίπλα απο ΚΑΦΑΟ  για αυτούς αναφέρομαι αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως λόγο αυτών των λίγων περιπτώσεων κάνει μια εταιρία αξιόπιστη προς τις ταχύτητες.

Εφόσον κρατάνε το ίδιο ζεύγος, ο συγχρονισμός λογικά θα παραμείνει ίδιος ανεξαρτήτως παρόχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Εφόσον κρατάνε το ίδιο ζεύγος, ο συγχρονισμός λογικά θα παραμείνει ίδιος ανεξαρτήτως παρόχου.

Και όμως έχω φίλο που έφυγε από μια εταιρία και μπήκε ΟΤΕ η διαφορά στην ταχύτητα είναι πολύ μεγάλη μου είπε.Δεν ξέρω σε τι μπορεί να έφταιγε ο παλιός πάροχος όπως και το τι διαφορά έχει από περιοχή σε περιοχή με τις εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, techplastic said:

Και όμως έχω φίλο που έφυγε από μια εταιρία και μπήκε ΟΤΕ η διαφορά στην ταχύτητα είναι πολύ μεγάλη μου είπε.Δεν ξέρω σε τι μπορεί να έφταιγε ο παλιός πάροχος όπως και το τι διαφορά έχει από περιοχή σε περιοχή με τις εταιρίες.

Το θέμα είναι αν συνεχίζει να παίρνει ADSL ή VDSL από το ίδιο σημείο. Αν δεν το ξέρει αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, techplastic said:

Και όμως έχω φίλο που έφυγε από μια εταιρία και μπήκε ΟΤΕ η διαφορά στην ταχύτητα είναι πολύ μεγάλη μου είπε.Δεν ξέρω σε τι μπορεί να έφταιγε ο παλιός πάροχος όπως και το τι διαφορά έχει από περιοχή σε περιοχή με τις εταιρίες.

Θα τον έβαλε ο ΟΤΕ σε VDSL κλειδωμένο σε ταχύτητα ADSL όπως συνηθίζει τελευταία.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, infin1tyGR said:

Θα τον έβαλε ο ΟΤΕ σε VDSL κλειδωμένο σε ταχύτητα ADSL όπως συνηθίζει τελευταία.

Το οποίο είναι καλή φάση, αλλά είναι κάπως αθέμητος ανταγωνισμός. Μιας και είναι δικά του τα ΚΑΦΑΟ που το κάνει, ενώ οι εναλλακτικοί θα πρέπει να μισθώνουν VDSL "πόρτες" από τον ΟΤΕ για να κάνουν κάτι αντίστοιχο, χωρίς όμως να παίρνουν το αυξημένο αντίτιμο της VDSL πόρτας από το πάγιο του συνδρομητή με αποτέλεσμα να έχουν χασούρα...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...