Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

και στα 80fps είναι smooth;

Pixeliazei η εικόνα στα 80 προφανώς δεν την άφησα έτσι. 75 η 60 native και όλα είναι κομπλέ με την κάρτα που έχω την maxarei παντού μαζί με reshade που αυτό σκόπευα από την αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Pixeliazei η εικόνα στα 80 προφανώς δεν την άφησα έτσι. 75 η 60 native και όλα είναι κομπλέ με την κάρτα που έχω την maxarei παντού μαζί με reshade που αυτό σκόπευα από την αρχή. 

δεν καταλαβαίνω.

Έχεις την οθόνη σε 75hz και βλέπεις 80fps και δεν βλέπεις tearing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

δεν καταλαβαίνω.

Έχεις την οθόνη σε 75hz και βλέπεις 80fps και δεν βλέπεις tearing;

Ρε συ καπου τα μπέρδεψες. 75 σταθερά η 60 σταθερά δεν παίζω στα 80. 80 average έγραψα ότι έβγαλα στο benchmark του shadow με όλα ultra και smaa οπότε είμαι άνετος και στα 75 και στα 60 για απόλυτα stable. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ ομορφο παιχνιδι ιδιο gameplay ακριβως με το rise και σε ιστορια απο οτι βλεπω μια απο τα ιδια. Ειμαι ακομα στην αρχη ομως οποτε εχουμε δρομο.

Spoiler

25-10-18-19.png
25-10-18-9.png


 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, KilliK είπε

δικαιολογημενη η αντιδραση.

Shadow Of The Tomb Raider Gets Review Bombed For Going On Sale So Soon

Καθόλου δικαιολογημένη. Ήταν επιλογή τους να αγοράσουν το παιχνίδι day 1 και θεώρησαν ότι το παιχνίδι αξίζει την τιμή που πλήρωσαν. Όπως είναι επιλογή οποίου περιμένει να αγοράσει σε έκπτωση με όποια τιμή θεωρεί ότι αξίζει το παιχνίδι.

Και φυσικά είναι δικαίωμα της εταιρίας να καθορίσει όποια τιμολογιακή πολιτική θέλει. Γκρινιάζουμε ότι τα παιχνίδια έχουν ξεπεράσει τα 100€ μαζί με season pass, dlc  και microtransactions, τώρα θα γκρινιάζουμε ότι έβαλαν γρήγορα έκπτωση?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mike299 είπε

Καθόλου δικαιολογημένη. Ήταν επιλογή τους να αγοράσουν το παιχνίδι day 1 και θεώρησαν ότι το παιχνίδι αξίζει την τιμή που πλήρωσαν. Όπως είναι επιλογή οποίου περιμένει να αγοράσει σε έκπτωση με όποια τιμή θεωρεί ότι αξίζει το παιχνίδι.

Και φυσικά είναι δικαίωμα της εταιρίας να καθορίσει όποια τιμολογιακή πολιτική θέλει. Γκρινιάζουμε ότι τα παιχνίδια έχουν ξεπεράσει τα 100€ μαζί με season pass, dlc  και microtransactions, τώρα θα γκρινιάζουμε ότι έβαλαν γρήγορα έκπτωση?

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mike299 είπε

Καθόλου δικαιολογημένη. Ήταν επιλογή τους να αγοράσουν το παιχνίδι day 1 και θεώρησαν ότι το παιχνίδι αξίζει την τιμή που πλήρωσαν. Όπως είναι επιλογή οποίου περιμένει να αγοράσει σε έκπτωση με όποια τιμή θεωρεί ότι αξίζει το παιχνίδι.

Και φυσικά είναι δικαίωμα της εταιρίας να καθορίσει όποια τιμολογιακή πολιτική θέλει. Γκρινιάζουμε ότι τα παιχνίδια έχουν ξεπεράσει τα 100€ μαζί με season pass, dlc  και microtransactions, τώρα θα γκρινιάζουμε ότι έβαλαν γρήγορα έκπτωση?

Πες τα Χρυσόστομε 😛 (αφού δεν τα είπα εγώ που με λένε και Χρυσόστομο :lol: )

Στο μεταξύ στα κλειδάδικα έχει ήδη 39, για ποιο λόγο διαμαρτύρονται δεν ξέρω. Λες και δεν ξέρουν ότι το βρίσκουν φτηνότερα. Απλά -και καλά - επειδή το steam είναι ο επίσημος πωλητής, είπαν να αντιδράσουν. Χωρίς κανένα λόγο.

Το day1 πληρώνεται, ας τους πει κάποιος 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κουτατο να το επαιρνε καποιος για να εβαζε τον κωδικο φθηνοτερα απο τα 59ευρω ειναι.

Αλλα κλασσικα αν ο κοσμος δεν το ριξει στην κλαψα δεν λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Πες τα Χρυσόστομε 😛 (αφού δεν τα είπα εγώ που με λένε και Χρυσόστομο :lol: )

Στο μεταξύ στα κλειδάδικα έχει ήδη 39, για ποιο λόγο διαμαρτύρονται δεν ξέρω. Λες και δεν ξέρουν ότι το βρίσκουν φτηνότερα. Απλά -και καλά - επειδή το steam είναι ο επίσημος πωλητής, είπαν να αντιδράσουν. Χωρίς κανένα λόγο.

Το day1 πληρώνεται, ας τους πει κάποιος 😛 

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αγοράσει κάποιος day 1( εξαίρεση τα  online). Πληρώνεις περισσότερα για ένα χειρότερο προϊόν από κάποιον άλλο που θα το αγοράσει πχ 6 μήνες μετά που θα έχουν βγει και τα διάφορα patch. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mike299 είπε

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αγοράσει κάποιος day 1( εξαίρεση τα  online). Πληρώνεις περισσότερα για ένα χειρότερο προϊόν από κάποιον άλλο που θα το αγοράσει πχ 6 μήνες μετά που θα έχουν βγει και τα διάφορα patch. 

Απλά για να μπούνε στο τρένο των Day 1 playing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ το δέχομαι αν είναι ένα παιχνίδι που περιμένεις σαν τρελός (πχ όσοι έχουν πάρει rdr2 πέρα από το online μπορεί να το περίμεναν πώς και πώς γιατί να περιμένουν κι άλλο; και το ότι έχει online το συγκεκριμένο δεν λέει κάτι αφού είναι εξίσου σημαντικό ή πιο σημαντικό ίσως το single player κομμάτι ) , όπως επίσης το δέχομαι και για όσους γενικά παίζουν λίγα τους ενδιαφέρουν λίγα και δεν έχουν κάτι άλλο να παίξουν αυτή τη περιόδο 

 

τώρα οι περισσότεροι εδώ μέσα που παίζουμε αρκετά πράγματα και έχουμε ήδη πράγμα στην άκρη που μας καίει περισσότερο από αυτό προφανώς και θεωρούμε λογικό το να περιμένουμε έκπτωση, αλλά προφανώς και δεν είναι  όλοι σε αυτή τη φάση 

 

εγώ εντάξει πχ δεν καιγόμουν τόσο για το tr αλλά καιγόμουν για το ac , το πήρα πρώτη μέρα άσχετα αν έχω και καμιά 10αρια άλλα παιχνίδια αγορασμένα που σκοπεύω να παίξω

 

αν δεν ήταν το ac θα έπαιρνα το rdr2, τώρα βέβαια που έχω 2 παιχνίδια "πρώτης προτεραιότητας" να έχουν βγει ταυτόχρονα δεν θα πάω να πάρω το rdr αμέσως θα περιμένω μπας και δω την όποια μείωση ή έκπτωση όσο παίζω το ac τουλάχιστον 

 

το shadow που πάει για '19 θα παρθεί μάλλον σε κάποια τιμή χώμα.. 

 

και βέβαια δεν ήμασταν πάντα σε αντίστοιχη περίοδο με υπεπληθώρα τίτλων και να μην ξέρουμε τι να πρωτοδιαλέξουμε

κατά το παρελθόν πχ όταν είχε βγει το rise θυμάμαι ότι το είχα πάρει πρώτη μέρα γιατί εκείνη την εποχή έπαιζε ξεραϊλα και δεν είχα τι άλλο να παίξω.. 

τώρα αυτό έσκασε σε πολύ ζόρικη περίοδο 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

εγώ εντάξει πχ δεν καιγόμουν τόσο για το tr αλλά καιγόμουν για το ac , το πήρα πρώτη μέρα άσχετα αν έχω και καμιά 10αρια άλλα παιχνίδια αγορασμένα που σκοπεύω να παίξω

αν δεν ήταν το ac θα έπαιρνα το rdr2, τώρα βέβαια που έχω 2 παιχνίδια "πρώτης προτεραιότητας" να έχουν βγει ταυτόχρονα δεν θα πάω να πάρω το rdr αμέσως θα περιμένω μπας και δω την όποια μείωση ή έκπτωση όσο παίζω το ac τουλάχιστον 

Μαγκιά του όποιος αγοράζει day one ή/και προπαραγγέλνει.

Αλλά μην κλαίγεται μετά γιατί θα είναι τενεκές.

Τόσο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μαγκιά του όποιος αγοράζει day one ή/και προπαραγγέλνει.

Αλλά μην κλαίγεται μετά γιατί θα είναι τενεκές.

Τόσο απλό.

φυσικά, συμφωνώ ότι πολύ κακώς παραπονέθηκαν, όπως παραπονιούνται και όσοι πχ δεν έχουν κάτι exclusive (πλέον) και το παίρνουν και άλλες πλατφόρμες, ή αν υπάρχει cross play και γενικά όλες οι συμπεριφορές νηπίου που κλαίγεται 

 

αν κάποιος δε συμφωνεί ας μιλήσει την επόμενη φορά με το πορτοφόλι του, εγώ με τη square πάντως για διάφορους λόγους συνηθίζω να περιμένω.. είτε αυτό είναι hitman σε επεισόδια, είτε nier που δεν είχε καλό optimization είτε αυτό που ξέρω ότι θα το σκοτώσουν.. 

 

στην περίπτωση του shadow πάντως δεν είναι και παράλογη η έκπτωση για να μπουστάρουν λίγο τις πωλήσεις σε μια ΔΥΣΚΟΛΗ όπως είπαμε ήδη περίοδο.. να ακουστεί και λίγο παραπάνω να επισκιαστεί όσο το δυνατόν λιγότερο.. για το γενικότερο καλό της σειράς έπρεπε να γίνει και αυτό τι να κάνουμε 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...