Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μαγκιά του όποιος αγοράζει day one ή/και προπαραγγέλνει.

Αλλά μην κλαίγεται μετά γιατί θα είναι τενεκές.

Τόσο απλό.

Δεν την καταλαβαινω αυτη τη λογικη σου.

Και εχω δικαιωμα να αγορασω day 1 και να κανω οσα παραπονα θελω αν δεν ειναι καλο.

Σαν να μου λες, να μην διαμαρτυρηθω αν τα φρεσκα μηλα που αγορασα μολις απο το μαναβη εχουν σκουληκια μεσα. Φυσικα και θα διαμαρτυρηθω.

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ την πάτησα με το Amnesia: AMFP, αφού το TDD ήταν τρομερό, και από τότε έβαλα μυαλό.

Ποτέ ξανά προπαραγγελία.

Πλέον μόνο flash sales και γερές εκπτώσεις, και αφού έχουν βγει τα 22 απαραίτητα patches.

3 λεπτά πριν, firepc είπε

Δεν την καταλαβαινω αυτη τη λογικη σου.

Και εχω δικαιωμα να αγορασω day 1 και να κανω οσα παραπονα θελω αν δεν ειναι καλο.

Σαν να μου λες, να μην διαμαρτυρηθω αν τα φρεσκα μηλα που αγορασα μολις απο το μαναβη εχουν σκουληκια μεσα. Φυσικα και θα διαμαρτυρηθω.

Να παραπονεθείς επειδή δεν είναι καλό το game ή επειδή έχει ένα σωρό bugs ή για παρόμοιους λόγους, εννοείται ότι επιβάλλεται να το κάνεις ως καταναλωτής.

Αλλά να κλαφτείς επειδή το είχες προπαραγγείλει ή το αγόρασες day one στα 60€ και σε 2 εβδομάδες έπεσε στα 40€, είναι γελοίο.

Από πότε πρέπει να σε ρωτήσουν αν και πόσο γρήγορα θα ρίξουν την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αλλά να κλαφτείς επειδή το είχες προπαραγγείλει ή το αγόρασες day one στα 60€ και σε 2 εβδομάδες έπεσε στα 40€, είναι γελοίο.

Αυτο εχεις δικιο

Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξτε το παιχνίδι και αφήστε τα άλλα παιδιά. Το παιχνίδι είναι πανέμορφο και με πολύ ευχάριστο gameplay. Προσωπικά κάποια στιγμή θα το αγοράσω να το έχω σε κουτί γιατί πρόκειται για τις καλύτερες τριλογίες που έχουν βγει σε υπολογιστή.

 

Μόνο θέμα το ΑΑ του παιχνιδιού που smaa taa θολώνουν πολύ την εικόνα και το no AA δεν είναι τόσο smooth οι άκρες. Θα παίξω λίγο με dsr και AA από nvidia inspector να δω διαφορές. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Παίξτε το παιχνίδι και αφήστε τα άλλα παιδιά. Το παιχνίδι είναι πανέμορφο και με πολύ ευχάριστο gameplay. Προσωπικά κάποια στιγμή θα το αγοράσω να το έχω σε κουτί γιατί πρόκειται για τις καλύτερες τριλογίες που έχουν βγει σε υπολογιστή.

Μόνο θέμα το ΑΑ του παιχνιδιού που smaa taa θολώνουν πολύ την εικόνα και το no AA δεν είναι τόσο smooth οι άκρες. Θα παίξω λίγο με dsr και AA από nvidia inspector να δω διαφορές. 

και γω εννοειται physical θα το παρω οπως πηρα και τα αλλα 2

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρω χρονο να παιξω τα αλλα δυο πρωτα :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

και γω εννοειται physical θα το παρω οπως πηρα και τα αλλα 2

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρω χρονο να παιξω τα αλλα δυο πρωτα :wacko:

Καλά βρε δεν έχεις παίξει τα πρώτα 2? Τουλάχιστον το πρώτο που είναι του 13 έπρεπε να το είχες παίξει. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσο ομορφο παιχνιδι ειναι. Και δινει πολλες πληροφοριες για το ολο theme του παιχνιδιου συνεχεια. Βουτυρο και στο optimization.

Spoiler

26-10-18-11.png

Spoiler

26-10-18-14.png

Spoiler

26-10-18-17.png

Spoiler

26-10-18-18.png

Spoiler

26-10-18-16.png

Spoiler

26-10-18-15.png

Spoiler

26-10-18-13.png

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το τελείωσα κάπου στο 85%. Ίσως ψάξω κάποια tombs που μου έφυγαν γιατί έχουν ωραίους γρίφους κάτι που έλειπε στην σειρά.

Γενικώς Αρκετά καλό. Τα 2 προηγούμενα τα θεωρώ ανώτερα όμως. 

Έχει υπερβολικά πολύ εξερεύνηση και πολύ λίγη μάχη. Δηλαδη αναβαθμίζεις τα όπλα για ποιον λόγο; 

 

Τα interactive cinematic πολυ καλα οπως πάντα στην τριλογία. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2018 στις 9:48 ΠΜ, BabisTs είπε

Παιχνιδάρα από μένα.......αλλά πολύ κρασάρισμα τρώει σε άκυρα σημεία.......γνωρίζει κανείς τι παίζει?Stock κάρτα και τα υπόλοιπα games τρέχουν βούτυρο......Έχω κλείσει εννοείται ότι monitoring έχω σε ingame .....αλλά πάλι τίποτα......ddu και ξαναπέρασμα των τελευταίων αλλά και πάλι τίποτα.....Έχουν αρκετοί θέματα σε αυτό το game με rtx διαβάζω........drivers or patch issue?

 

Στις 18/10/2018 στις 10:33 ΠΜ, BabisTs είπε

Ναί......διότι αλλιώς δεν ξεκίναγε καν το game (έμπαινε και crashare στο μενού).......με την τελευταία beta τρώω σε άκυρα σημεία ......

 

Στις 18/10/2018 στις 7:37 ΜΜ, optimus prime είπε

Οι devs προτινουν την 234.2.

Εγω το εχω σε αυτην αλλα δεν το εχω παιξει και καθολου για να δω εαν ειναι ενταξει.

 

Στις 18/10/2018 στις 5:58 ΜΜ, BabisTs είπε

230.8

Νεότερη ενημέρωση......format μιας και είχα την win10 pro v1809....μπήκε πάνω η v1803 και με τον 416.64 hotfix τρέχει βούτυρο το παιχνίδι με την κανονική version (χωρίς την βοήθεια κάποιας beta).....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 30% και προχωραμε. Εξαιρετικο παιχνιδακι με απλετη εξερευνηση κατι που ηθελαν αρκετοι φανς σε συγκριση με τα προηγουμενα 2(που και εκεινα για μενα μια χαρα ηταν σε αυτο το κομματι).

Δεν εχει κρασαρει ποτε παρολο που εχω overclocked την καρτα τρεχει βουτυρο σε Windows 10 1803 με 416.34 drivers.

 

Spoiler

5-11-2018-15.png

Spoiler

5-11-2018-16.png

Spoiler

5-11-2018-18.png

Spoiler

5-11-2018-33.png

Spoiler

5-11-2018-35.png


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2018 στις 10:22 ΜΜ, mike299 είπε

Καθόλου δικαιολογημένη. Ήταν επιλογή τους να αγοράσουν το παιχνίδι day 1 και θεώρησαν ότι το παιχνίδι αξίζει την τιμή που πλήρωσαν. Όπως είναι επιλογή οποίου περιμένει να αγοράσει σε έκπτωση με όποια τιμή θεωρεί ότι αξίζει το παιχνίδι.

Και φυσικά είναι δικαίωμα της εταιρίας να καθορίσει όποια τιμολογιακή πολιτική θέλει. Γκρινιάζουμε ότι τα παιχνίδια έχουν ξεπεράσει τα 100€ μαζί με season pass, dlc  και microtransactions, τώρα θα γκρινιάζουμε ότι έβαλαν γρήγορα έκπτωση?

ηταν επιλογη τους με βαση τα δεδομενα εκεινης της στιγμης. αν γνωριζαν οτι η τιμη του θα επεφτε μετα απο εναν μηνα, σχεδον κανενας δεν θα το αγοραζε. και επειδη σπανια οι τιμες στους AAA τιτλους μειωνονται τοσο αποτομα, πηρανε την λογικη αποφαση να αγορασουν το παιχνιδι μολις βγει αφου θελανε να το παιξουν αμεσως. σαν καταναλωτες δεν κανανε καποιο ουσιαστικο λαθος, γιαυτο και η αγανακτηση τους ειναι δικαιολογημενη.

το μονο για το οποιο θα μπορουσες να τους κατακρινεις ειναι για την ανυπομονησια τους, αφου το πιο σοφο ειναι να περιμενεις γενικα για καποιο διαστημα πριν αγορασεις εναν φρεσκο τιτλο. αλλα καλως η κακως μονο η μεινοτητα το κανει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιολογημένη είναι απ' την άποψη ότι καθένας μας μπορεί να σπαστεί με το παραμικρό, ανεξάρτητα αν είναι λογικό ή όχι.

Απ' όλες τις άλλες απόψεις, δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα το game.....αρκετά καλό και πολύ όμορφο σε γραφικά......θα ήθελα να δώ και το rtx patch (όταν το δώσουν) τι ομορφιά θα του δώσει.......Πολύ καλό από μένα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγόρασα και γω μόλις τώρα το παιχνίδι ,επιτέλους και άυριο θα το παίζω .Θα πέσει πολύ λιώσιμο!

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...