Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, maarinos είπε

@tmaestros

Με το μεσαίο κουμπί του ποντικιού κρατώντας πατημένο.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μ!μαλλον το ποντίκι που εχω δεν εχει ροδέλα κουμπι.

Επεξ/σία από tmaestros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν δεν ηθελα να φτασω το 100% , οι ωρες για το main story ειναι πολυ λιγες.

Επισης με κουρασε η ζουγκλα, θυμαμαι στο tr 3 πηγαινες απο ζουγκλα, λονδινο, ανταρκτικη κτλ.

Δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι περιμεναν περισσοτερο action, tomb raider ειναι το παιχνιδι.

 

Ξεχασα, τραγικο το 60 για αρχικη τιμη, στα 30 που το πηρα ηταν οτι πρεπει.

Ελεος για 8 tombs θελουν αλλα 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχουν πάμπολλες αναφορές για random stuttering και audio freezes πάντως.

Κι εγώ άνετα το τρέχω, αλλά ώρες-ώρες έχω τέτοια issues.

Κάποιοι λένε να αυξήσεις το priority του .exe, άλλοι απενεργοποιούν το motion blur, άλλοι παίζουν με άλλες ρυθμίσεις. Σε κάποιους λύνεται το πρόβλημα, σε άλλους όχι.

Δεν ξέρω μήπως ο 3770Κ έστω και στα 4.5GHz αποτελεί bottleneck, αλλά η κάρτα παρατηρώ ότι έχει υψηλό usage, δεν «κάθεται».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχετε συναντήσει και άλλοι περιστασιακά freezes, τόσο γενικά στο game, όσο και στον ήχο;

Έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιους "λόξυγκες" στον ήχο, και ελάχιστα freezes σε πολύ πολύ συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού. Ωστόσο έχω αρκετό "καιρό" να τα συναντήσω, υποθέτω ότι είναι σε κάποια σημεία στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δώσει και πολλή σημασία, αλλά σε 2-3 σημεία έτυχε να παρατηρήσω ότι το έκανε ξανά και ξανά όταν περνούσα από συγκεκριμένα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Μπορεί να πήγα μπρος-πίσω για κάποιο side quest και να το ξανάκανε σε αυτό το σημείο το συγκεκριμένο. Κάποιο bug θα είναι λογικά που εμφανίζεται σε ορισμένους από μας (μάλλον ο 3770Κ δεν φταίει σε κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε εμενα παντως σε  μερικα  σημεια τα frames πεφτουν αρκετα και χανεται το lipsync. 

 

με 1060g 6gb i5 6500, το πιο πιθανο ειναι να   χτυπαει η ram που εχω μονο 8gb ram 

 

Παντως γενικα τρεχει καλα, δλδ ακομα και σε σημεια με πολυ κοσμο...

 

λογικα ειναι μεσα στα 2-3 πιο απαιτητικα παιχνιδια στο pc, ετσι δεν ειναι?

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Υπάρχουν πάμπολλες αναφορές για random stuttering και audio freezes πάντως.

Κι εγώ άνετα το τρέχω, αλλά ώρες-ώρες έχω τέτοια issues.

Κάποιοι λένε να αυξήσεις το priority του .exe, άλλοι απενεργοποιούν το motion blur, άλλοι παίζουν με άλλες ρυθμίσεις. Σε κάποιους λύνεται το πρόβλημα, σε άλλους όχι.

Δεν ξέρω μήπως ο 3770Κ έστω και στα 4.5GHz αποτελεί bottleneck, αλλά η κάρτα παρατηρώ ότι έχει υψηλό usage, δεν «κάθεται».

Κοιτα το motion blur το απενεργοποιω σε ολα τα παιχνιδια ισως κατι να φταιει εκει. Δοκιμασε χωρις και δες πως παει. Για τον 3770k και BN να εχει δεν δικαιολογητε το freezarisma ισως να οφειλετε καπου αλλου.

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Στον ήχο σε 5.1 ήχο σύστημα έχει κολλήματα σε random φάσεις. 

Να σε ρωτησω επειδη σε 5.1 το τρεχω και εγω μεσω οπτικης σου δινει DTS/DD η linear pcm ο ενισχυτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

σε εμενα παντως σε  μερικα  σημεια τα frames πεφτουν αρκετα και χανεται το lipsync. 

με 1060g 6gb i5 6500, το πιο πιθανο ειναι να   χτυπαει η ram που εχω μονο 8gb ram 

Παντως γενικα τρεχει καλα, δλδ ακομα και σε σημεια με πολυ κοσμο...

λογικα ειναι μεσα στα 2-3 πιο απαιτητικα παιχνιδια στο pc, ετσι δεν ειναι?

Οχι δεν ειναι τοσο απαιτητικο φιλος το τρεχει με 60fps σε 2500k 4.5ghz και rx570 ολα ultra εκτος φιλτρο και medium σκιες. Τα freezarismata καπου αλλου οφειλονται. Εφοσον δεν γινονται συστηματικα αλλα αραια και που να λες παλι καλα.

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

PCM βγάζει, με HDMI το 'χω..

PCM οποτε στα ιδια και με οπτικη. Το 2010 ειχα DTS 5.1 στο uncharted killzone infamous resistance και δεν μπορουν να δωσουν dts/dd στα παιχνιδια υπολογιστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...