Προς το περιεχόμενο

Shadow of the Tomb Raider [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 675
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έβαλα το συγκεκριμένο παιχνίδι σφήνα μιας και είχα όρεξη για λίγο tr και πραγματικά με άφησε αρκετά ικανοποιημένο

 

θα έλεγα ότι άνετα είναι άνετα το καλύτερο της τριλογίας μιας και είναι "κανονικό" tomb raider επιτέλους και λιγότερο uncharted, καλό είναι να έχει λίγο από αρχικό του dna και δική του ταυτότητα, χαίρομαι που ακούστηκαν τα θέλω του κόσμου (παρότι από ότι βλέπω στο metacritic πολλοί δεν ξέρουν τι θέλουν, τελοσπάντων, χαίρομαι που εισακούστηκε η μεριά που υποστηρίζω εγώ :P

 

βέβαια δεν ξέρω αν μου αρέσει περισσότερο από το uncharted 4, αλλά μου αρέσει που διαφέρει από αυτό όπως πρέπει να διαφέρει 

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

έβαλα το συγκεκριμένο παιχνίδι σφήνα μιας και είχα όρεξη για λίγο tr και πραγματικά με άφησε αρκετά ικανοποιημένο

θα έλεγα ότι άνετα είναι άνετα το καλύτερο της τριλογίας μιας και είναι "κανονικό" tomb raider επιτέλους και λιγότερο uncharted, καλό είναι να έχει λίγο από αρχικό του dna και δική του ταυτότητα, χαίρομαι που ακούστηκαν τα θέλω του κόσμου (παρότι από ότι βλέπω στο metacritic πολλοί δεν ξέρουν τι θέλουν, τελοσπάντων, χαίρομαι που εισακούστηκε η μεριά που υποστηρίζω εγώ :P

βέβαια δεν ξέρω αν μου αρέσει περισσότερο από το uncharted 4, αλλά μου αρέσει που διαφέρει από αυτό όπως πρέπει να διαφέρει 

Uncharted δύσκολα (έως πολύ κατά την γνώμη μου) 

Προσωπικά με χάλασε που όλα είναι στο δάσος. Καμία άλλη περιοχή. Πιο πολύ από όλα μου άρεσε το rise 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα μπορούσε να έχει περισσότερη ποικιλία, αυτό ισχύει

 

από την άλλη αντί να το "απλώσουν" για να το απλώσουν, έκαναν κάποια πράγματα πιο συμμαζεμένα ίσως και τα έκαναν όπως έπρεπε 

 

η εξερεύνηση, γρίφοι, κτλ και το πιστολίδι με μέτρο είναι αυτό που έπρεπε να είναι ένα tomb raider 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με χαλασε στο Shadow ειναι οτι δεν εκλεισε με τον καλυτερο τροπο σαν τριλογια,ηταν ψιλο αδιαφορο το τελος του δηλαδη και απο χαρακτηρες για αλλη μια φορα επασχε.

Και φυσικα η Trinity για αλλη μια φορα,ψιλο αδιαφορος κεντρικος κακος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πολύ άργησε..

Shadow of the Tomb Raider Nude Mod is now available for download, brings 25+ sexy outfits

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ χθες και έπαιξα ένα 5ωρακι. Δυστυχώς το παιχνίδι με oc στην gpu κρασαρει συνεχώς με error dxgi error device hung. Από λίγο που έψαξα νομίζω έχει να κάνει με το dx12 και κάποιο update των Windows. Και είναι το μόνο game που μου το κάνει ως τωρα. 

Επίσης έβαλα και κάποια game filters από Nvidia για να διώξω τη κιτρινίλα. Τρώνε όμως καμία 3-5 fps σίγουρα. Και αν προσθέσω και sharpening χάνω άλλο 5 fps. Γιατί έχουν τόσο μεγάλο impact στο performance αυτά τα φίλτρα; στο reshade δεν απαιτούν σίγουρα τόσους πόρους. 

Στα του παιχνιδιού τώρα, όσο έχω παίξει μου αρέσει αρκετά περισσότερο από το rise. Το setting του μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον και μέχρι στιγμής ευχαριστιεμαι πολύ τις λίγες μάχες. Έτσι κι αλλιώς οι combat μηχανισμοί είναι από meh έως κακοί, οπότε προτιμώ περισσότερη εξερεύνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο θεμα υπαρχει με τους drivers. Στα τερματα την ειχα την gpu σε ολο το παιχνιδι ποτε δεν εφαγα τετοια crashes. Για το geforce experience ειδικα το sharpening τρωει ενα 5-7%. Και το reshade πχ clarity τρωει το ιδιο. Τα αλλα λιγοτερο. Η εξερευνηση ειναι απιστευτη στο παιχνιδι. Στο rise ειχαν δωσει πολυ εμφαση στη μαχη και οι φανς ζητησαν εξερευνηση και αυτο εκαναν στο 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Καποιο θεμα υπαρχει με τους drivers. Στα τερματα την ειχα την gpu σε ολο το παιχνιδι ποτε δεν εφαγα τετοια crashes. Για το geforce experience ειδικα το sharpening τρωει ενα 5-7%. Και το reshade πχ clarity τρωει το ιδιο. Τα αλλα λιγοτερο. Η εξερευνηση ειναι απιστευτη στο παιχνιδι. Στο rise ειχαν δωσει πολυ εμφαση στη μαχη και οι φανς ζητησαν εξερευνηση και αυτο εκαναν στο 3. 

Μάλιστα. Δηλαδή έξτρα fps θα μου φάει το sharpening και έξτρα από αυτό και το clarity; Μήπως αξίζει να βάλω ένα από τα 2 μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε amd πάντως δεν είχα θέμα, επίσης μου άρεσε και το hdr αυτού του παιχνιδιού  (πχ στο new dawn που παίζω τώρα κάτι με χαλάει)  , όπως και ο 5.1 ήχος 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Μάλιστα. Δηλαδή έξτρα fps θα μου φάει το sharpening και έξτρα από αυτό και το clarity; Μήπως αξίζει να βάλω ένα από τα 2 μήπως;

Δεν μπορεις να βαλεις reshade σε DX12 παιχνιδια. Δηλαδη η θα πας σε geforce experience στο tomb raider η θα γυρισεις σε dx11 με reshade για να βαλεις clarity η οτι αλλο θελεις. Προτεινω dx12 ομως μιας και εχει πολυ καλυτερο performance και θα βαλεις details colour και λιγο sharpening. Ετσι το ειχα με πολυ μικρο performance hit και ηταν πολυ καλη εμπειρια. Επεφτα απο τα 75 αρκετες φορες μεσα στα χωρια αλλα ευτυχως λογω gsync δεν το καταλαβαινα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μπορεις να βαλεις reshade σε DX12 παιχνιδια. Δηλαδη η θα πας σε geforce experience στο tomb raider η θα γυρισεις σε dx11 με reshade για να βαλεις clarity η οτι αλλο θελεις. Προτεινω dx12 ομως μιας και εχει πολυ καλυτερο performance και θα βαλεις details colour και λιγο sharpening. Ετσι το ειχα με πολυ μικρο performance hit και ηταν πολυ καλη εμπειρια. Επεφτα απο τα 75 αρκετες φορες μεσα στα χωρια αλλα ευτυχως λογω gsync δεν το καταλαβαινα πολυ.

Δεν μιλάω για reshade. Κ το game filter έχει clarity στο ίδιο tab το sharpening αν θυμάμαι καλά. Εμένα όλες οι αλλαγές που έκανα μέσω game filter πάντως μου έριχναν σχεδόν 10 frames οπότε κράτηση μόνο αυτό για τα χρώματα για να φύγει η κιτρινιλα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Δεν μιλάω για reshade. Κ το game filter έχει clarity στο ίδιο tab το sharpening αν θυμάμαι καλά. Εμένα όλες οι αλλαγές που έκανα μέσω game filter πάντως μου έριχναν σχεδόν 10 frames οπότε κράτηση μόνο αυτό για τα χρώματα για να φύγει η κιτρινιλα. 

Τωρα σε καταλαβα. Θα βαλεις το sharpening στο 10-15 και το clarity στο 5-10 και θα εισαι κομπλε. Ειδικα αν παιζεις με TAA χρειαζεται. Αν εισαι χωρις ΑΑ εισαι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...